سرعت با سونی! (بررسی گوشی Xperia TX)

 

cover-xperia-TXظاهرا از زمان جدایی سونی از اریکسون، این کمپانی ژاپنی برای فراموش کردن غم فراق یار، حسابی خودش را سرگرم کار کرده و در طی این مدت مدل‌های رنگارنگی که همگی مجهز به سیستم عامل اندروید هستند را به بازار عرضه کرده است. انواع و اقسام اکسپریاها که اکثریت با حروفی کوتاه شناخته می‌شوند، کلکسیون افتخارات سونی در سال ۲۰۱۲ را کامل کرده است. اما پرچم دار این گوشی‌ها در سال ۲۰۱۲ کیست؟
سونی در ابتدای ۲۰۱۲ و با ورود سونی اکسپریا اس، این گوشی را نقش اول محصولات خود کرد، اما پس از آن و با ورود گوشی‌های آیون و آکرو اس کمی بازی دچار تغییر شد و حتی بازیکنان سونی به علت تشابهات زیادی که با یکدیگر داشتند، بر سر بازو بند کاپیتانی به مشاجره پرداخته و سونی که از این وضعیت نگران شده بود، به سراغ پردازنده‌های جدید کوالکام مجهز به هسته‌های Krait رفت تا کاپیتان خودش را از بین این مدل‌ها انتخاب کند. Xperia TX یکی از همین گوشی‌های جدید است که داعیه زیادی نیز در برتر بودن خود دارد، پس با آی‌تی رسان همراه باشید تا ببینیم که آیا این گوشی لیاقت سرگروهی محصولات سونی را دارد یا خیر؟!

چرا TX؟!
خیلی نمی‌توان قاعده درستی برای نام گذاری محصولات سونی پیدا کرد. وقتی از مدیر عامل آلمانی سونی موبایل در خاورمیانه و آفریقا پرسیدم چرا اسم Xperia ion را این گذاشتید، پاسخ داد: نمی‌دانم! پس نمی‌شود انتظار هم داشت که رابطه‌ای برای TX پیدا کرد. جالب اینجاست که TX از لحاظ ظاهری با Xperia T نیز کمی تفاوت دارد و بیشتر از هر چیزی، شبیه به مدل ژاپنی Xperia GX است! (دیگه خودتون بیابید پرتقال فروش را!).
البته تمام این موارد دلیل نمی‌شود تا تصور کنید TX لیاقت سر گروهی را ندارد، زیرا این عملکرد یک گوشی است که در یادها می‌ماند و نه نام زیبای آن (چه سخن فلسفی قشنگی گفتم!).

شاهکاری از جنس پلاستیک!
یکی از مواردی که همیشه سونی در آن زبانزد بوده، بخش طراحی محصولاتش است. این خلاقیت در اکسپریا تی ایکس هم کاملا مشهود است اما آیا تنها شکل ظاهری می‌تواند ملاک قضاوت باشد؟! به نظر شما یک حلقه معمولی از جنس طلا با ارزش‌تر است یا یک حلقه با ظاهر مدرن اما از جنس حلبی؟!
البته نگران نشوید چون Xperia TX از جنس حلبی نیست اما پلاستیک به کار رفته در جنس بدنه هم چنگی به دل نمی‌زند و به جز نوار باریک دور گوشی که فلزی است، سونی تمام همت خودش را بر استفاده از پلاستیک بسته است! سطج جلویی، یک دست مشکی است و با روشن شدن دستگاه، لوگوی اکسپریا در پایین با نور سفیدی می‌درخشد.

xperia-tx-logo

یکی از مواردی که در این گوشی دوست دارم، قوس پشتی دستگاه است که بیشتر از هر چیزی من را به یاد سونی اریکسون اکسپریا آرک انداخت. البته در اینجا کمی گوشی ورزشکار شده (شاید هم پرخوری کرده!) زیرا ظرافت آرک در آن نیست و در قسمت‌های بالایی و پایینی شاید هم کمی بیش از اندازه قطور باشد (یکی از دوستانم ابتدا که گوشی را از این زاویه دید، فکر کرد که دو تا موبایل را بر روی هم گذاشتم!).
سونی محل کلید قفل را در سمت چپ تعبیه کرده، جایی که کمتر سازنده‌ای به سراغ آن می‌رود و کلید شاتر دوربین به همراه کم و زیاد کردن صدا نیز در سمت راست قرار دارد. از آنجایی که سونی به این قسمت خیلی علاقه دارد، پورت شارژ و اتصال به کامپیوتر را نیز در این بخش تعبیه کرده که هیچ گونه پوششی را برای آن نیز در نظر نگرفته و به همین خاطر مستعد ورود هر گونه گرد و غبار و آشغالی است.

tx-usb-portبا برگرداندن گوشی، با یک بدنه مات سفید رنگ روبه‌رو شدم که به نظرم جذابیت نمونه‌های براق را ندارد. البته یکی از دلایل استفاده از این جنس جلوگیری از به جای ماندن اثر انگشت و کثیفی بر روی آن است. در ابتدا من نیز چنین تصوری داشتم اما یک بار که گوشی را درون کیفم گذاشته بودم، پس از مشاهده مجدد آن تعجب کردم و گفتم: اِ اِ اِ اِ اکسپریا تویییی!! چرا انقدر کثیفی را به پشت خودت جذب کردی؟! و در واقع این تجربه سبب شد تا بفهمم که اتفاقا استعداد جذب کثیفی در آن بالاتر است (البته گوشی داستان ما سفید بود و به همین خاطر این استعداد به صورت مادر زادی در آن قرار داشت!).
در کل بایستی اذعان کرد که اگرچه طراحی این مدل جذاب است، اما استفاده از مواد نه چندان با کیفیت در ساخت، کمی کار Xperia TX را برای سرگروهی محصولات سونی سخت می‌کند (من نمی‌دونم جیمز باند با خودش چی فکر کرده بود که برادر دو قلوی این گوشی را به فیلم SkyFall برد!).

درب پشتی گوشی که از پلاستیک نچسبی ساخته شده است!

درب پشتی گوشی که از پلاستیک نچسبی ساخته شده است!

نمایشگری از جنس بلور!
فکر نکنید برای انتخاب تیتر بلور جو زده شدم و مثلا می‌خواستم یک عنوان سینمایی انتخاب کنم (یاد فیلم مردی از جنس بلور افتادم که اتفاقا خیلی هم بی‌مزه بود!)، بلکه یکی از عملکردهای نمایشگر سبب شد تا چنین نامی را برایش برازنده بدانم. در حالت تئوری، TX مجهز به یک نمونه 4.55 اینچی با وضوح اچ‌دی است که در همان نگاه اول، سر خود را به نشانه تصدیق کیفیتش تکان خواهید داد. البته سونی در گوشی‌های تولیدی‌اش نشان داده که زاویه دید از اهمیت بالایی برخوردار نبوده (می‌توانید مقاله مقایسه نمایشگرهای اچ‌دی را از اینجا بخوانید) و به همین خاطر تصمیم گرفتم تا با یک نمونه قدیمی‌تر این سازنده (اکسپریا اس) که چنین مشکلی را داشت آن را از نزدیک مقایسه کنم و ببینم در یک رقابت درون حزبی، اکسپریا تی ایکس چه می‌کند. تصاویر زیر حاصل دسترنج ما از این مقایسه است که نکته جالب در آن، اندازه حتی کمی بزرگ‌تر اکسپریا اس با نمایشگر 4.3 اینچی است که این امر به خاطر افزوده شدن کلیدهای اکسپریا تی ایکس بر روی نمایشگر است (گوشی سمت راست Xperia TX‌ و سمت چپ مهمان برنامه یعنی Xperia S است.).

dis1 dis2 dis3در کل کیفیت نمایشگر در حد قابل قبولی دارد، میزان کنتراست و روشنایی بسیار خوب بوده و رنگ‌ها نیز واقعی نشان داده می‌شوند. البته توصیه می‌کنم گوشی را در حالت تنظیم نور خودکار قرار ندهید زیرا همیشه با صفحه‌ای تاریک روبه‌رو خواهید شد (احتمالا یک بابا برقی درونش مخفی شده است!).
وقتی که اکسپریا تی‌ایکس را به محیط بیرون ببرید، با یکی از توانایی‌های اصلی آن که وضوح بسیار خوب، حتی در زیر نور آفتاب است روبه‌رو می‌شوید. در اینجاست که تیتر این بخش معنا پیدا می‌کند و متوجه می‌شود که نمایشگر همچون بلور برای شما می‌درخشد!

دو به ارزش چهار!
سونی با همکاری اریکسون سال گذشته سعی کرد تنها از پردازنده‌های تک هسته‌ای استفاده کند و این رویه را تا آغاز سال ۲۰۱۲ نیز حفظ کرد. حال به نظر می‌رسد که جدایی این دو برند هم فرقی در احوال سونی ایجاد نکرده و این سازنده ژاپنی همچنان پایش را در یک کفش کرده که حداقل تا پایان سال جاری میلادی، گوشی بالاتر از دو هسته‌ای تولید نکند. اما وقتی چشمش به جمال هسته‌های پر قدرت Krait در چیپست‌های جدید کوالکام روشن شد، تصمیم گرفت تا از هسته‌هایی استفاده کند که هر کدام به اندازه دو نمونه معمولی ارزش دارند! و اینجا بود که داستان به شکل خوبی پیش رفت. البته برای آنکه فقط بر روی کاغذ از قدرت گوشی تعریف نکرده باشیم، آن را وارد آزمون‌های رنگارنگ خود کرده و در دنیای واقعی به نظاره عملکردش نشستیم.
در آزمون نخست به سراغ برنامه بنچمارک پی رفتم که عملکرد گوشی رسما من را در جای خودم میخکوب کرد! زمان محاسبه تنها ۲۹۸ میلی‌ثانیه، رقمی است که حتی گوشی‌های چهار هسته‌ای نیز معمولا به آن دست پیدا نمی‌کنند.

پس از این مرحله از quadrant professional استفاده کردم که در چهار مرحله مختلف عملکرد گوشی را می‌سنجد. نمودارهای زیر نشان می‌دهد که امتیاز Xperia TX در مواجهه با رقبا به چه نحو است (البته دقت داشته باشید که مدل‌های دیگر همه چهار هسته‌ای هستند).

cpu graphik io memoryواحد گرافیکی Adreno 225 در مرحله قبلی نشان داد که عملکرد خوبی دارد و به همین خاطر از NenaMark 2 کمک گرفتم که نتیجه عالی بود. جالب اینجاست که حداکثر فریم در این برنامه ۶۰ است که نتیجه نشان داده شده روی برنامه 60.1 بود!

در آخرین گام نیز اسمارت بنچ که به طور هم زمان عملکرد واحد گرافیکی و پردازنده را مورد امتحان قرار می‌دهد، به خوبی نشان داد که اکسپریا تی‌ایکس، در بخش سخت‌افزاری نه تنها لیاقت داشتن سر گروهی محصولات سونی، بلکه توانایی ایستادن بالای سر بسیاری از غول‌های این روزها در دنیای تلفن همراه را دارد.

smart-benchآیا ۱۳ نحس است؟!

back-of-tx تقریبا می‌توان سونی را تنها سازنده‌ای دانست که همچنان به دوربین و حداقل عدد مگاپیکسل آن بها می‌دهد و پس از آنکه دید اکثر سازندگان بزرگ به عدد ۸ مگا پیکسلی قناعت می‌کنند و کسی به رقم ۱۲ دوربین‌های سونی توجهی ندارد، به سراغ ۱۳ رفت تا شاید نحسی آن، یقه رقبا را بگیرد! البته بایستی دانست عدد مگاپپیکسل بیشتر از آنکه معیار برتری باشد، تنها یک بازی با اعداد است و کیفیت حقیقی دوربین را باید در عمل سنجید. به همین خاطر ما با آن مشغول عکاسی شدیم تا ببینیم در صحنه عمل Xperia TX چه می‌کند.

در روز مقدار ایزو به ۵۰ رسیده و سرعت اکسپوژر ۱ به ۸۰۰ است و به همین خاطر عکس تار نبوده و کیفیت مطلوبی دارد

در روز مقدار ایزو به ۵۰ رسیده و سرعت اکسپوژر ۱ به ۸۰۰ است و به همین خاطر عکس تار نبوده و کیفیت مطلوبی دارد

عملکرد فوکوس در شناسایی اجسام نزدیک برخی مواقع دچار خطا می‌شود و تصویر کمی نیز نویز دارد

عملکرد فوکوس در شناسایی اجسام نزدیک برخی مواقع دچار خطا می‌شود و تصویر کمی نیز نویز دارد

علیرغم پس زمینه روشن، تعادل مناسبی بین روشنایی و تاریکی ایجاد شده است

علیرغم پس زمینه روشن، تعادل مناسبی بین روشنایی و تاریکی ایجاد شده است

pic4

در تاریکی مطلق به دلیل آنکه پیش از گرفتن عکس فلاش روشن می‌شود، فوکوس خودکار عملکرد مطلوبی دارد

در بخش فیلم‌برداری اکسپریا تی‌ایکس بسیار خوب عمل کرد. کلیپ یک دقیقه‌ای که با آن گرفتم نزدیک به ۱۵۰ مگابایت حجم داشت و صدا به صورت استریو ضبط می‌شد. روانی تصویر مشهود بود و به جز یک مورد که فوکوس ناشیانه عمل کرد! ایرادی نمی‌توان بر کیفیت فیلم گرفت.

xperia-tx-camera

واقعا من زشتم؟!
تیتر این بخش سوالی بود که پوسته سونی درباره خودش مطرح کرد و ما فقط آن را نقل قول کردیم! در واقع سونی از بدو خلقت اندروید تا به امروز، ذوق چندانی را در بخش رابط کاربری‌اش نداشته و همیشه در پشت پوسته‌هایی چون تاچ ویز سامسونگ و سنس اچ‌تی‌سی قرار گرفته است. نکته جالب عدم رغبت این سازنده برای بهبود آن است و بسیاری از موارد به همان نمونه پیش فرض اندروید شباهت دارند.
البته در مقایسه با نسخه ۴ اکسپریا اس، مواردی چون افزوده شدن میانبرها بر روی نوار کشویی گوشی و یا یک گزینه جدید به نام مدیا (که حاوی چند برنامه مختلف است) به Xperia TX افزوده شده اما بایستی اذعان کرد که با یک پوسته خوب و شیک، همچنان فاصله وجود دارد و سونی در این بخش بهتر است کمی تلاش خود را بیشتر کند (بعضی از لانچرها از این پوسته خوشکل‌تر هستند!).
همچنین استفاده از نسخه 4 اندروید برای یک گوشی تازه متولد شده، مثل این است که بر روی یک لپ‌تاپ جدید ویندوز ایکس پی نصب کنند! در واقع سونی با کمی تلاش می‌توانست حداقل از نسحه 4.1 اندروید بر روی TX بهره ببرد تا کاربران مجبور به ارتقا آن توسط دستان مبارک خود نشوند!

بشنو از TX چون حکایت می‌کند!
اگر از آن دسته کسانی هستید که به صدای هدفون خیلی اهمیت می‌دهید، اگر دوست دارید تا موسیقی را با صدای بلند و با کیفیت گوش دهید، اگر نمی‌خواهید به خاطر ضعیف بودن اسپیکر گوشی هیچ تماسی را از دست بدهید، برای شما یک راه حل پیشنهاد می‌کنم و آن خرید Xperia TX است!
در واقع عملکرد گوشی در تمام این بخش‌ها به‌قدری خوب است که سخن را به درازا نمی‌کشم و تنها می‌گویم: عالی!

دیگه چی دوست دارید؟
در آخر این مقاله، در حالی‌که Xperia TX از عملکرد خودش راضی به نظر می‌رسید، با غرور پرسید: دیگر چه چیزی دوست دارید که من ندارم؟ و ما هم که در حاضر جوابی استادیم، گفتیم: از باتری چه خبر؟! در این لحظه بود که رنگ گوشی کمی پرید! (گوشی ما به خاطر رنگ سفید از اول رنگ پریده بود!) البته اوضاع باتری آن‌قدرها هم حاد نیست اما خب یک نمونه ۱۷۵۰ میلی‌آمپری، در حالت استفاده کمی بیشتر از معمولی، یک روز برای شما دوام می‌آورد که چندان هم خوب نیست تا گوشی بخواهد حداقل به داشتنش غره باشد!

تصویری از باتری گوشی

تصویری از باتری گوشی

خوشبختانه حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی از طریق کارت حافظه جانبی قابل افزایش است و از لحاظ امکانات ارتباطی، گوشی در سطح بالایی قرار دارد، اگرچه از نسل چهارم پشتیبانی نمی‌کند (خب، به ما چه!).
در کل Xperia TX را من یک گوشی با توانایی مناسب، ظاهر مدرن و البته نواقصی تقریبا کوچک دیدم که می‌توان با کمی ارفاق بازوبند کاپیتانی گروه سونی موبایل را به آن داد. اما این مدل بایستی به خوبی بداند با ورود ابر گوشی‌های جدید سونی همچون Xperia Z، دوام این سر گروهی چندان نخواهد بود و خیلی زود بایستی داعیه آن را از سر خویش خارج سازد.

لبخند Big Smile
سخت‌افزار قدرتمند
دوربین فیلم‌برداری بسیار خوب
کیفیت صدای تحسین برانگیز
عملکرد عالی نمایشگر در زیر نور آفتاب

اشکUnhappy
جنس نچسب بدنه!
پوسته بی‌ریخت!

[box type=”info”]
مشخصات
ابعاد: 131×68.6×8.6 میلی‌متر
وزن: 127 گرم
نمایشگر: 4.55 اینچ لمسی با وضوح تصویر 1280×720 پیکسل
سیستم عامل: اندروید نسخه 4
پردازنده: Dual-core 1.5 GHz Krait
دوربین: 13 مگاپیکسل با فلاش LED، فیلم‌برداری Ful lHD با سرعت 30 فریم بر ثانیه
شبکه بی‌سیم: Wi-Fi 802.11 b/g/n
باتری: 1750 میلی‌آمپر

[/box]

[divide style=”2″]

راستی، اگر فناوری اطلاعات در زندگی‌تون اهمیت زیادی داره، پیشنهاد می‌کنم تولبار آی‌تی را حتما نصب کنید: [نصب تولبار]

کانال ما
 1. علی

  آقای گلکار عزیز، 1 اشتباه بزرگ کردید که از شما بعید بود.
  گوشی xperia T گوشی جیمز باند در فیلم skyfall است نه Tx.
  در مورد رابط کاربری چندروز پیش سونی یک پوسته جدید عرضه کرد که حدود 50% با نمونه فعلی تفاوت داره و خیلی بهبود پیدا کرده و 2 مگابایت هم هست و البته با این همه لانچر، جای گله ای نیست. گرچه هیچی سنس 4.1 نمیشه.
  جنس بدنه این گوشی از soft plastic یا پلاستیک نرم فشرده ساخته شده و خیلی خیلی بهتر از پلاستیک بی کیفیت استفاده شده در گوشیهای s3 و note 2 است که اینقدر سرو صدای تبلیغاتی دارند هست. گرچه هیچی جنس بدنه xperia p و ion و one s و one x نمیشه.
  طراحی این گوشی واقعا زیباست. ممنون بابت وقتی که گذاشتید. فقط گاهی…..

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   علی جان گوشی اکسپریا T و TX جز اندک تفاوتی در ظاهر، بسیار به یکدیگر شبیه بوده و تقریبا در یک رده قرار می‌گیرند. به همین خاطر مسئله جیمز باند در پرانتز ذکر شد.
   جنس پلاستیک گوشی حالا چه نرم باشه و چه سخت! جالب نیست. این مورد را من در بررسی گوشی گلکسی اس ۳ که در سایت هم قرار دارد به وضوح بیان کردم به طوری که حتی خود سامسونگ از آن ناراحت شد! اما بعضی چیزها را نمی‌شه به راحتی کتمان کرد

    
   • علی

    واقعا از صداقت شما در جمله آخرتون لذت بردم. پس این موضوع که دوست خوبم یعنی بهرام آزاد میگه که بیشتر سایتها چه ایرانی چه خارجی زیر نظر مستقیم و غیر مستقیم سامسونگ هستند، حقیقت داره. یعنی واقعا میخواستند شما رو به دروغگویی وادار کنند؟! همونطور که در تبلیغاتشون s3 رو از جنس پلی کربنات خیالی معرفی کردند، مثل اینکه one x رو تا بحال ندیده بودند! بینهایت سپاسگزارم.

     
 2. علی

  لازم به ذکره که صفحه نمایش این گوشی نشکن و سایز آن 4.6 اینچ است نه 4.55. باور کنید من حس میکنم شما فکر میکردید در حال بررسی xperia T هستید که البته این دو گوشی اصلا شبیه به هم نیستند. به وایفای a رو هم اضافه کنید. بهتر بود از سوژه های بهتری عکس میگرفتید.
  در بنچمارک پردازنده، عدد 4.2 که جلوی xperia tx هست، چیه؟
  بزودی برای این گوشی اندروید 4.1.2 عرضه میشه.
  این گوشی دارای گواهینامه پلی استیشن و NFC با قابلیت one touch و android beam و اسمارت تگهای اختصاصی هست.
  اینم کلیه اطلاعات xperia tx از سایت رسمی:
  http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-tx/specifications/

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   سایز واقعی نمایشگر گوشی 4.55 اینچ است و عملا دستیابی به 4.6 اینچ بخاطر نسبت ابعاد نمایشگر ممکن نیست، فقط برخی جاها برای حذف اعشار، آن را به 4.6 خلاصه می‌کنند که البته از نظر من بخاطر وجود کلیدهای اندروید در نمایشگر، حتی از 4.3 واقعی نیز کوچک‌تر است (مقایسه نمایشگرها را نگاهی بیندازید).
   استاندارد a هم برای شبکه بی‌سیم بسیار قدیمی شده و دیگر در مشخصات ذکر نمی‌شود. در حال حاضر n و g مهم هستند.
   اون عدد هم نسخه اندروید بود که به 4 تصحیح شد
   در هر صورت از این همه دقت نظر شما ممنونم

    
   • علی

    بنده از شما سپاسگزارم. در مورد 4.6 و a این چیزها رو نمیدونستم. البته در عکسها و فیلمها یه مقدار که صبر کنیم، کلیدهای مجازی غیب میشن.

     
    • پیمان گل‌کار

     |نویسنده

     غیب می‌شوند اما متاسفانه به نمایشگر اضافه نمی‌شوند و یک حاشیه سیاه همیشه مهمان صفحه نمایش است!

      
 3. علیرضا محمدی

  کلا تصاویر رندر شده گوشی ها با تصاویر تو دستشون خیلی فرق میکنه. تصویر خود گوشی را که میدیدم گفتم چقد بالاش کشیده و بی ریخته اما در عوض Xperia T تقریبا همش صفحه نمایش هست.
  اما حالا تو عکس آخری میبینم چقد فاصله صفحه نمایش ار بالا و پایین گوشی مناسب و متقارن هست!

  چون گوشی را تا حالا از نزدیک ندیدم نظری در مورد بدنه گوشی ندارم اما به نظرم پردازنده Krait 2 هسته ای فعلا بسه!
  چون سونی بهینه ترین استفاده را از سخت افزار میکنه همون آرک اس تک هسته ای توی عمل با سنسیشن تفاوت زیادی نداشت (اندروید 2.3 ) و اکسپریا اس که سخت افزارش با سنسیشن یکی بود خیلی از اون جلوتر بود. اینم قاعدتا از قضیه مستثنا نیست.

   
 4. امیر شاه کرمی

  با تشکر . و خسته نباشید به شما
  الان قیمت این گو شی 1500 هست کمتر یا بیشتر به نظر شما بخریم یا مدل دیگری از این بهتر هست که ارزش واقعی 1500 داشته باشه ؟؟؟؟ هر مارکی

   
 5. علی

  من نمیگم جنس بدنه این گوشی عالیه. من میگم در مقایسه با اونها بهتره.
  در مورد جیمز باند، به نظر تفاوت دارند. بنظر من این گوشی برادر xperia gx نسخه ژاپنی است. اما شما در باقی مشخصات نیز در بعضی جاها مشخصات xperia t رو گذاشته اید!!

   
 6. علی

  آقای گلکار عزیز شرمنده، امروز خیلی حرف زدم.
  میخواستم بدونم این قسمت مربعی به ظاهرا فلزی در زیر قاب پشت گوشی چیه؟ برای انتقال حرارت؟
  از شما خواهشمندم که تبلت- پی سی vaio duo 11 سونی که در بعضی سایتها بهترین شده رو در صورت امکان بررسی کنید. امیدورام که خبرها در مورد xperia z صحت داشته باشه و این گوشی تمام مشکلات رو از بین ببره و یک گوشی بسیار قدرتمند از این برند با اصالت ببینیم.

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   فلزی که نیست! اما ظاهرا یک حایل بین باتری و گوشی است که در دراز مدت، باتری ردی بر روی پوشش نگذاره

    
 7. علیرضا محمدی

  یه نکته ای در مورد این تفاوتهای t و tx بگم

  این 3تا گوشی (همراه با GX)اساسا یکی هستند. یه جا (یادم نمیاد کجا!) خوندم که این GX برای اپراتورها و شبکه های ژاپنی بهینه شده. TX تقریبا نسخه خاورمیانه ای هست و T نسخه بین المللی. این اندک تفاوت ها هم برای سازگارتر کردن گوشی برای منطقه مورد استفاده است که به نظر و صلاح دید سونی روی گوشی ها انجام شده

   
 8. mohammd

  اقای گل کار عزیز با سلام و خسته نباشید،خلاصه و مفید میگم مثل همیشه عااااالی
  فقط جسارتا چنتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
  من الان lg 4x دارم که باطریش اذیتم کرده بخاطر همین دنبال چنتا گزینه م تا اگه خدا خاست به سمت اونها کوچ کنم،حالا:
  ای گوشی از نظر باطری بهتره 4x هست یا نه؟؟؟
  کیفیت ساختش چی؟(من واقعا دارم با گوشیم حال میکنم قاب پشتش انگار ضد خشه d:)
  مواردی هم که خیلی واسم مهم ان کیفیت صفحه و رابط کاربریشه،بنظر شما کدوم بهتره؟این یا 4x
  و اینکه قیمتش تا چقد برسه ارزش خرید داره و ایا ممکنه از خریدش پشیمون بشم چون الان از گوشی خودم فوق العاده راضیم اما باطریش…

  با تشکر و سپاس دوباره

   
 9. mohammd

  پس چه مدل دیگه ای رو پیشنهاد میکنید؟چون من واس گوشی مشتری پیدا کردم قراره همین امروز بیاد ببره دیگه نمیشه منصرف بشم

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   اگر سونی بخواهید، اکسپریا آیون رو پیشنهاد می‌کنم
   در اچ‌تی‌سی هم وان ایکس
   در ضمن، لطفا سوالات مربوط به راهنمایی خرید را در بخش مربوطه بپرسید

    
 10. mohammad

  باتشکر از نظرتون ولی یون یکم قطرش زیاده وسنگینه و با اچ تی سی تجربه خوبی نداشتم
  چشم ایشالا اونجا مراجعه میکنم

   
   • mohammd

    داداش گوشی 5 اینچی دیگه گوشی نیس خب اگه ایجوریه میرم یه تبلت میخرم بهتره یکی از بزرگترین مشکلاتم با گوشی خودمم ابعادش بود همین ایکس تی هم بنظرم بزرگه شاید منتظر اکسپریا وی بمونم

     
    • علی

     اگر از لحاظ سایز حساس هستید، بهترین انتخاب از هر لحاظ برای شما xperia V خواهد بود. اما به xperia z هم فکر کنید. موفق باشید. اگر به کیفیت ساخت و طراحی اهمیت میدید هرگز سراغ سامسونگ نروید.

      
     • کاوه

      با سلام
      مطلب فوق را که خواندم گفتم جهت اطلاعات عمومی هم که شده به این دوست عزیز عاشق آیتیمون یه چندتا کامنتو بزارم تا اگه مایل بود بخونه …
      1-عزیزم من خودم گوشی TX رو دارم اولا جنس بدنه و طراحی بسته به سلیقه فرد دارد پس به سلیقه دیگران احترام بگذارید و نظر در مورد بخث فنی بدهید.
      2- کاربردهایی بسیار حرفه ای در این گوشی پنهان است که گویا برای شما کاربرد نداشته است از جمله ارتباط با تلوزیون های بیسیم به وسیله تکنولوژی mirror و nfc و …
      3- سردمداری در گوشی های همراه همیشه محدود به یه مدت زمان کوتاهی می باشد پس این دلیل بر بد بودن یا صعف در سری های قبلی نیست و این مربوط به پیشرفت تکنولوژی می باشد .

       
 11. حسین

  با عرض سلام خدمت شما
  الان چند ماهه که بین دو راهی موندم که Xperia TX رو بخرم یا Samsung SIII رو تورو خدا منو راهنمایی کنید
  به نظر شما کدوم بهتره اونو بخرم
  یا بذار راخت تر بگم بین برند SONY و SAMSUNG موندم کدمو انتخاب کنم

  منتظر جواب هستم

   
  • علی

   حسین جان اگر به دنبال طراحی زیبا و کیفیت ساخت هستی، سامسونگ گزینه اصلا خوبی نیست.
   بنظر من حالا که چندماه صبر کردی، یکماه دیگه هم دندون روی جگر بذار و با اطمینان کامل Xperia Z بخر که هیچ نقصی نداره. موفق باشی.

    
   • امیر شاه کرمی

    اره دیگه منتظر موندم به نظرت چند ؟؟؟؟؟؟؟ حداقلش زیر 3 میلیون وارد ایران نمیشه من خواستم اچ تی سی باتر فلای بگیرم رفتم قیمت کردم 2950 واقعا برای مسئولین این کشور متاسفم

     
    • پیمان گل‌کار

     |نویسنده

     اکسپریا زد به طور رسمی و از طریق خود سونی موبایل وارد ایران خواهد شد و بدین خاطر می‌تونید امیدوار باشید که قیمتش خیلی زود به حد منطقی برسد

      
  • امین

   بنظرم TX بهتره چون پردازنده قوی تری نسبت به اس تری داره .
   اس تری 1.4 ولی تی ایکس 1.5
   ایکس پریا تعداد رنگ های صفحه نمایشش بیشتره
   دوربین ایکس پریا 13 ولی سامسونگ 8

    
 12. فردین

  سلام و خسته نباشید. آقا پیمان میشه گوشیهای ارزون قیمت تر مثل ال جی اپتیموس هاب رو هم بررسی کنید؟ امکانش هست؟ واقعا امکانش هست!؟!؟ دوستان امکانش هست!؟!؟

   
 13. امید

  سلام دوست عزیز: منم خیلی از این گوشی خوشم اومده و میخوام بخرمش ولی به شدت دو به شکه باتریش هستم؛ میشه بر اساس تجربه عملیتون یه خورده توضیح بدین که وضعه باتریش در چه حدیه؟؟؟ یعنی زیر چه نوع فشاری باتری حداقل یه روز رو دووم میاره؟ چون وقتی میگیم استفاده معمولی مفهوم یکسانی در ذهن متصور نمیشه (مثلا میزان روشنایی صفحه نمایش و ساعات کارکرد های مختلف باهاش چقدر باشه یه روز رو شرمندتون نمیکنه؟؟؟)
  ممنون از راهنماییتون

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   برای استفاده خیلی معمولی که تا دور روز هم دوام خواهد آورد
   اما در زمانی که مثلا نسبتا صحبت زیاد بکنید یا به اینترنت وصل باشید و کمی هم بازی کنید، شاید حتی کمتر از یک روز!

    
 14. امید

  بازخورد دکمه پاور و دوربینش چطوره؟ منظورم اینه که نرم هست و حس بدی منتقل نمیشه به آدم؟؟ چون دکمه پاور باریک به نظر میرسه.
  ضمنا 100 میلی آمپر بیشتر بودن باتری اکسپربا T چقدر می تونه در بهبود عملکردش نسبت به TX تاثیر بذاره

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   برای عکاسی بد نیست اما برای پاور کمی مشکل ساز است
   ۱۰۰ میلی‌آمپر شاید ۵ درصد اوضاع را برای T بهتر کند که خیلی هم محسوس نیست

    
 15. امید

  1- توی جیب راحت جا میشه؟
  2- صفحه ضدخشی که داره واقعا ضد خشه یا بیشتر تبلیغاتیه و حتما باید کاور صفحه واسش گرفت؟
  3- اینکه میگن رنگ بدنه میره درسته؟ و باید حتما واسش کاور گرفت؟

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   تو جیب که می‌ره (البته بسته به سایز جیبتون هم داره!)
   صفحه گوشی هم ضد خش هست اما کاور گرفتن ضرر نداره، بخصوص برای اینکه برخی از گوشی‌های سونی بعد از مدتی در کناره‌ها دچار رنگ پریدگی می‌شن

    
 16. M70

  با سلام
  من اکسپریا T دارم واقعا از جنس بدنه ای که داره راضی هستم خیلی
  کاملا در عکسایی که گذاشته بودین مشخصه که جنس بدنه اکسپریا T خیلی بهتره
  ولی شما گفتین اسپیکر اکسپریا TX صدای بلندی داره
  در چه حدیه؟
  در اکسپریا T من از شدت صدا زیاد راضی نیستم به اندازه سونی اریکسون ویواز یا به قدر کمی بیشتره
  ولی صدا در هندزفری عالیه

   
 17. امید

  اول اینکه این گوشی رو با گارانتی بگیریم یا بدون گارانتی؟ الان انگار پارس کامتل و آرین دارن گارانتیش میکنن؟؟
  دوم با توجه به متن که گفتید کثیفی رو به خودش جذب میکنه پس رنگ سیاهش بهتره درسته؟؟
  سوم هم اینکه شما خودتون معمولا این گوشی رو شب تا صبح به صورت روشن زیر شارژ میذارید؟؟ و از این نظر تا حالا مشکلی پیش نیومده واسه گوشی؟؟

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   پارس کامتل دیگر گوشی‌های سونی رو گارانتی نمی‌کنه و این کار با آرین است
   اگر اختلاف قیمتی غیر منطقی نبود حتما با گارانتی بخرید
   ترجیحا به مدت خیلی طولانی هم به شارژ نگذارید
   رنگ هم سلیقه‌ای اسن اما با توجه به جنس خاص این مدل، ترجیحا مشکی بگیرید

    
 18. امید

  سلام
  چرا همه جا از جمله خود شما باتری رو 1750 میلی آمپر گفتین؟؟ در حالی که پشت باتری گوشی نوشته 1700 میلی آمپر Li-polymer

   
 19. محمئ

  xperia TX

  سلام ؛ من یک روزِ این گوشی رو گرفتم و الان با یه مشکل مواجه شدم.
  قبل از اینکه سیم کارت بزارم تو گوشی روش رمز گزاشتم (با حروف انگلیسی) بعد از این ک سیم کارت گزاشتم زبانِ فارسی رو انتخاب کردم و الان ک میخام رمز رو بزنم کیبورد به هیچ وجه انگلیسی نمیشه و همش رو فارسیه و نمیشه عوضش کرد در نتیجه نمیتونم وارد بشم…..

  وفتی هم ک تنظیماتِ صفحه کلید رو میزنم هیچ اتفاقی نکیفته انگار نه انگار ک انتخابش کردم.

  راهی برای حل مشکل هست یا باید گوشی رو آپدیت کنم ؟
  اگه بخام آپدیت کنم از چه نرم افزاری باید استفاده کنم.اگه ممکنه لینکشو بزارید.

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   من دقیق متوجه منظورتون نشدم اما این مشکل شما با آپدیت حل نمی‌شه و اصلا ارتباطی نداره! باید گوشی رو ریست کنید که فکر کنم باید کلید پاور و ولوم بالا رو چند ثانیه با هم نگاه دارید تا وارد منوی بوت بشید. البته تمام اطلاعات با این روش پاک می‌شه
   پیشنهاد هم می‌دهم به صفحه کلید کمی با دقت نگاه کنید چون بایستی قابل تغییر به زبان انگلیسی باشه

    
   • محمد

    نگه داشتن کلید ولوم بالا و پاور تاثیری نداشت و ریست نشد.
    وقتی ک گوشی خاموزش بود ولوم + رو با پاور با هم گرفتم اول ی ویبر زد بعد از چند ثانیه هم 3 تا ویبر پشت سر هم و تا زمانی ک دستم رو دکمه ها بود گوشی روشن نشد.بعد گوشی رو روشن کردم ولی همه چیز مثله قبل بود دوباره ازم رمز خاست.

     
    • علی

     محمد جان بر روی کیبورد یک کره ای وجود داره که بالاش یک آچار هست. چند ثانیه دستتو روی اون کلید قرار بده که وارد تنظیمات بشه، بعد زبانهای مورد نظرتو از writing languges انتخاب کن و برگرد و با فشردن همون کلید زبانو عوض کن. موفق باشی.

      
 20. صاحب

  سلام جناب گلکار
  ضمن تشکر از بررسی فوق العاده مفیدتون میشه بپرسم رنگ سفیدشو از کجا گیر آوردین؟
  آخه من هرجا میگردم فقط مشکیشو دارن

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   این گوشی برای فروش نبوده! بلکه جهت بررسی از طریق نماینده اصلی سونی موبایل در خاور میانه در اختیار ما قرار گرفته

    
 21. پرهام

  سلام.ممنون از بررسی دقیقتون.
  فقط یک سوال:
  هر بازی ای رو میشه باهاش اجرا کرد؟موقع بازی کردن با بازی هایی که سیستم قوی میخوان هنگ نمیکنه؟صفحش موقع بازی پرش نداره؟

   
 22. امیرحسام

  اولا باید بگم که بررسیتون عالی بود.دوما اقای گلکار میخواستم بدونم برای خرید T بهتره یا TX؟؟؟خیلی جواب شما برام مهمه اگه بشه دلیلش رو هم بگید چون این هفته میخوام بخرم اگر ممکنه زودتر جوبمو بدین ممنون از شما و سایت خوبتون.

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   این دو گوشی آن چنان تفاوتی با همدیگر ندارند اما با توجه به قیمت، من خرید T را مقرون به صرفه‌تر می‌دانم

    
 23. علی

  من این گوشی از دیجی کالا رنگ مشکی سفارش دادم هفته پیش ولی موجود نداشت مشکی منم نگرفتم بعد ۲ روز بعد گوشی از نزدیک دیدم تو دستم گرفتم تو مغازه جنس پشت بدنه گوشی زایاد به دلم ننشست در حالی که xperia ion هم اونجا داشت از نظر کیفیت بدنه و کلاسش به نظر من بهتر بود ولی حیف که از نظر سخت افزاری به پای این نمیرسه کیفیت صفحه ion که روشن کردم عالی بود ولی tx فروشنده گفت شارژش تموم شده متاسفانه ندیدم می خواستم ببینم شما که امتحان کردین در حد ion هست یا نه من بین tx و htc one x و ion موندم البطه با این افزایش قیمت شاید کلا بی خیال شدم

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   به شخصه وان ایکس را ترجیح می‌دهم اما قیمت‌ها به شکلی فضایی باز رفته بالا! واقعا نمی‌شه حدس زد امروزی که می‌گوییم گران است، در مقابل فردایی که می‌آید ارزان‌تر نباشد!

    
 24. امیرحسام

  از اینکه وقت گذاشتید و جوابمو دادید خیلی متشکرم فقط میخواستم بدونم از نظر دوربین و بلندگو هم مث هم هستند و اینکه شما در بررسی تون به این اشاره کرده بودید که به دلیل اینکه کلید های سخت افزاری در صفحه نمایش قرار دارند همیشه نواری سیاه برروی صفحه نمایش وجود داره که باعث کوچک تر شدن صفحه میشه ایا t هم همینطوره؟؟؟

   
 25. علی

  مرسی منم از one x خیلی خوشم میاد ولی شنیدم باطریش خیلی ضعیف و میگن داغ میشه پشتش one x+ فکرکنم عالی باشه که بالای دو میلیون

   
 26. امیرحسام

  سلام اقا پیمان من امروز رفتم تا اکسپریا تی رو بخرم اما فروشنده گفت اگه میخای سونی بگیری ion بهتره!ب نظر شما ion بهتره؟؟از نظر دوربین،سی پی یو،صفحه نمایش و اسپیکر به نظرتون این گوشی بهتره؟؟من ی خورده صبر کردم تا قیمتا پایین بیاد بعد بگیرم!!!!

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   هیچوقت به حرف‌های فروشندگان اطمینان نکنید. البته آیون گوشی خوبی هست اما اکسپریا تی در اکثر موارد یک سر و گردن بالاتر می‌ایستد

    
 27. nili

  سلام من میخواهم گوشی بخرم ولی دو دلم TX بهتره یا iphon 4s لطفا راهنماییم کنید…گوشی اکسپریا V اومده تو بازار؟؟؟آخه من پرسیدم گفتن گوشی با این اسم وجود نداره :S ضایع شدم D:

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   آی‌فون را که اصلا توصیه نمی‌کنم. قیمت TX هم خیلی بالا رفته. می‌توانید از بین گوشی‌های اچ‌تی‌سی وان ایکس و ال‌جی 4X HD هم یک مدل انتخاب کنید

    
  • فرشید

   سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم از بین گوشی های s3 و tx و note و one x برای خرید کدومو پیشنهاد میکنید؟آیا اختلاف قیمت 300 تومنی tx با s3 این ارزشو داره که s3 بخری؟و یا note گوشی قابل اعتمادیست؟

    
  • محمد جهانی

   گوشی در حالت معمول یعنی حالت پیشفرض و دیفالت کارخانه حدودا به صورت پیش گزیده سعی میکنه بهترین تنظیمات رو در اختیار داشته باشه

    
 28. saeid

  سلام.من تازه این گوشی رو خریدم.از همه چیزش راضیم اما این گوشی گرد و غبار رو خیلی به خودش جذب میکنه شما راه حلی برای این موضوع ندارید؟

   
 29. saeid

  سلام راستی یه سوال دیگه.نمیدونم چرا با اینکه گوشی روی حالت صداداره اما میزان صدای lockscreen وقتی که از حالت قفل خارج میکنم کم شده. شما میدونید باید چکار کنم؟

   
  • Rasool

   سلام
   دوست من منم همین مشکل رو البته چندی بعد از خرید گوشی داشتم که فکر کنم نرم افزاری بود، اینم بگم که گوشی من TX نیست ولی از محصولات همین شرکت محصوب میشه ولی از نظر نرم افزار دقیقآ با این یکیه، تا حالا چند بار گفتم ولی کسی حرفم رو باور نکرد چون کلا توضیح دادنش سخته
   گوشی من بعضی وقتا به سرش میزنه و کلا صداش عوض میشه یعنی میشه مثل صدای X8 سونی اریکسون که کیفیت خیلی خوبی داره ولی با ریسیت کردن یا ریبوت کردن باز به همون صدای بلند و تیز و زننده برمیگرده ولی صدای باز شدن قفل گوشی زیاد میشه، اینم بگم یه مدت کلآ این صدا از بین رفته بود در صورتی که توی تنظیمات تیکش رو زده بودم ولی موقع باز شدن صدای خیلی ضعیفی داشت که خود به خود خوب شد
   در کل باید بگم سونی توی این مورد معلوم نیست چیکار کرده که خیلیا از دستش شاکی هستن، منظورم خیلی از کاربرای گوشی های مختلف ساخت سونی این مشکل رو دارن پس جدی نگیرش
   با تشکر از سایت خوبتون،ببخشید زیاد حرف زدم

    
 30. مسلم

  من تقریبا میخام یه میلیون 200 پول بدم برای گوشی.ولی توی انتخاب برند سامسونگ و سونی موندم. میشه از بین گوشیای این قیمتی بگید کدومشون بهتر هستن؟!

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   برند مهم نیست عزیز، شما مدل رو تعیین کنید. در این رنج گوشی‌‌ای چون اکسپریا اس از سونی گزینه مناسبی است

    
 31. امیرعلی

  به نظر شما Sl بهتره یا T؟
  از نظر وای فای میگن Sl مشکل داره… ولی T چیزی نشنیدم!!
  دوربین T گویا خیلی بهتره!! ولی T خروجی hdmi مستقیم مثل sl نداره!!!
  رنگ بدنه T زیاد گویا خوب نیست؟؟
  در کل حالا sl یا T؟

   
 32. ali

  سلام و خسته نباشید.
  من قصد خرید این گوشی را دارم ولی یکم بدنش دلم رو زده. میخواستم بدونم این گوشی بهتر است یا Xperia Acro S یا Xperia SL به قیمتش هم کاری ندارم ولی سرعت وهنگ نکردن گوشی برام مهمه
  راستی من این گوشی رو از نزدیک ندیدمه واقعا زشته؟
  ممنون میشم اگر راهنمایم کنید.

   
 33. LOL

  سلام اقا پیمان عزیز
  میخواستم بدونم کلید های خازنی تی ایکس که باعث کوچک تر شدن صفحه شدن با ابدیت این مشکل برطرف میشه؟؟؟؟؟؟منظورم اینه که موقع عکسبرداری،فیلمبرداری،فیلم دیدن،عکس دیدن و کلا زمانی که که به کلید ها نیازی نداشته باشی از صفحه محو میشه که اندازه صفحه بزرگتر شه یا نه؟
  خیلی Thanks

   
 34. عباس

  سلام جناب گل کار، چرا راجع به اکسپریا V نظری ندادید؟ ممنون میشم شرح و نظر مفصلتونو داشته باشم خیلی عالی بررسی میکنید. سپاسگزارم

   
 35. yasin D.D

  سلام اقا پیمان من اکسپریا تی خریدم ولی وقتی mostwanted رو زدم تا loading رفت که عکس یک ford gt رو نشون میده ولی بعد خود به خود از بازی خارج میشه چرا؟ خواهش مکنم پاسخ بدین.

   
 36. hasan

  سلام
  می خواستم راهنماییم کنید که بین آیون و tx کدوم رو بگیریم الان آیون حدود 1.270وtx حدود 1.415 هستند باتوجه به امکانات و مشکلات(آیا درسته که آیون مشکل wifiداره؟؟؟؟) هر دو من رو راهنمایی کنید.
  با تشکر فراوان

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   متاسفانه برخی از گوشی‌های سونی چنین مشکلی را دارند و مربوط به مدل خاصی نیست
   اگر ضد آب بودن گوشی برتون مهم هست آکرو اس وگرنه آیون انتخاب بهتری برای خرید خواهد بود

    
 37. hasan

  با سلام و تبریک سال نو
  من tx رو تازه گرفتم و پورت hdmi نداره می خواستم بدونم چطور متونم با hdmi گوشی رو به tv وصل کنم؟
  تو سایت سونی نوشته ” HDMI via MHL support ” یعنی چی؟
  با تشکر فراوان.

   
 38. behrooz

  سلام سال نو رو تبریک میگم بهتون آقای گل کار.گوشی xperia tx آنتی ویروس داره یا باید روش نصب کنم؟ و اینکه اگه داره کدوم قسمت هست؟ ممنون

   
 39. پرهام

  سلام آقا پیمان عزیز
  سال جدیدتون مبارک باشه و پر از شادی!
  من tx گرفتم و بازی های modern combat 4 , mostwanted 2 رو از دوستم گه گوشی s3 داره گرفتم به همراه دیتاش.ولی وقتی نصب میکنم بازی رو شروع میکنه به لود کردن و یکهو از بازی میپره بیرون!مشکل چیست؟با تشکر فراوان

   
  • مهدی دارانی

   زمانی که برای اولین بار بازی لود میشود باید به اینترنت ارتباط داشته وبعد از آن دیگر احتیاجی به اینترنت نداشته و بازی اجرا می شود

    
 40. حمیدرضا

  سلام آقا پیمان …. من واقعاً دو دل شدم چون هرچی کامنتا رو می خونم یکی بد میگه یکی خوب میگه و… بین T و ion و acro S بدون در نظر گرفتن سایر امکانات جانبی مثل ضد آب بودن و قیمت و اینا از لحاظ قدرت در اجرای چند برنامه و هنگ نکردن در هنگام بازی های HD و 3D وصدا و کیفیت تصویر و در کل اذیت نکردن کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟؟ ممنون از اینکه به نظرات اهمیت میدین.

   
 41. ارش

  سلام دوستان
  من یک ماهه که این گوشی رو خریدم و اون موقع که من خریدم تقریبا 1700 بابتش پول دادم و کلی خوشحال بودم که این گوشی بهتر و ارزون تر از S3 اما اینجوری نیست (که می دونیم که اصلا اینطوری نیست)!!
  چند تا از عیاشو که من تا حالا باهاشون مشکل داشتم رو می گم خدمتتون که شما دیگه پولتون رو واسه خریدن این گوشی دور نریزید:
  1-شارژدهی افتضاح: اگه شما هم مثل من از اون آدمایی هستین که تا بیکار می شین خودتون رو با گوسیتون سرگرم می کنید باید بهتون بگم که این گوشی اصلا برای شما مناسب نیست. البته من با اینکه روزا تو محیط کارم هم استفاده خیلی زیادی از گوشیم ندارم و بیشتر اس ام اس و تماس و گه گاهی بازی، اما با اینکه صبح شارژ 100 درصد داشته ظهر که میام خونه اگه زیاد هم استفاده نکرده باشم شارژش شده حدود 30-35 درصد که واقعا بده. تو 24 ساعت باید حداقل دو بار بزنید تو شارژ. البته اگر استفاده خاصی ازش نکنید و هیچ برنامه ای رو اجرا نکنید ممکنه شب شارژ حدود 50-60 درصد بمونه اما خوب اگه قرار نیست از گوشیتون استفاده کنید دیگه واسه چی اینقد پول خراب این می کنید!!!!! لازم به ذکره که این مشکل رو من از همون اول که گوشی رو خریدم داشتم و ربطی به این نداره که مثلا من بلد نبودم چطور شارژش کنم و … که باتریش خراب شده باشه. تازه اگرم بخاطر این باشه گوشیی که بعد از یک ماه بخواد این جوری شه بعد از یک سال دیگه چیزی ازش باقی نمی مونه!!!!
  لازم به ذکره که من حالت extended standby mode رو هم فعال کردم که کمتر شارژ مصرف کنه اما بازم مشکل داره!!!

  2- بدنه این گوشی پلاستیکیه که مزیتش اینه که خیلی سبکه و وقتی تو جیبتونه یا تو دستتون می گیرید کاملا راحت و سبکه. اما من تو این یک ماه متاسفانه هنوز نتونستم یه کیف مناسب واسش پیدا کنم و برای همین همیشه یا تو دستم گرفتمش یا گذاشتمش تو جیبم که این باعث شده گوشه های گوشی رنگشون ساییده شده و کم کم بدنش اون زیبایی اولیش رو از دست می ده.

  3- یه جایی خوندم که یکی نوشته بود که tx دو هسته ای اونقدر قدرتمنده که از ‘گوشی های 4 هسته ای کم نمیاره و به اندازه اونا کار می کنه!!!! خوب این ادعا که واقعا چرنده چون اگه قرار بود این دوهسته ای به اندازه یه چهار هسته ای کار کنه دیگه خیلی مسخره می شد. اما اون اوایل که گوشیم رو گرفته بودم تقریبا خوب کار می کرد و سرعتش خوب بود اما الان دیگه کم کم داره شروع می کنه به اذیت کردن، یه روز گوشیم 4 بار بدون دلیل ریست شد و هیچ App جدیدی نریخته بودم که بگیم اونا مشکل ایجاد کردن. داشتم چند تا عکس رو لوتوث می کردم که ریست شد و بعد از اون هم چند بار بدون دلیل ریست شده.
  اون اوایل همه برنامه ها رو خوب اجرا می رکد اما الان واسه خیلی از برنامه ها اررور می ده، یعنی برنامه ای رو که قبلا درست اجرا می کرده الان دیگه بازشون نمی کنه!!!! حتی واسه یه بازی سبک و بی خود مثل Raill rush هم الان دیگه گه گاهی ارور می ده.

  3- یه عیب دیگش اینه که صدای اسپیکراش زیاد بلند نیست و اگه واستون مهمه که صداش بلند باشه بدونید که این گوشی بدرد نمی خوره از این لحاظ هم.

  4- دوربین 13 مکاپیکسلیشم به درد خودشون می خوره. من با S2 که مقایسه کردم واقعا وضوح عکس اون بهتر بود. می دونم که منطقی نیست که عکس 13 مکاپیکسلی بهتر از 8 مگاپیکسلی نباشه اما واقعا شفافیت و کیفیت اون عکس بهتر از گوشی من بود. (ضمننا همه تنظیما مربوط به رزولوشن و روشنایی و … د.ربین رو هم اوکی کرده بودم)

  من با اینکه همیشه از سایت دی جی کالا استفاده می کنم اما نمی دونم چرا اینجا همه اومدن ازش تعریف کردن و بیشترشون هم کسایی هستن که هنوز گوشی رو نخریدن و تازه می خوان برن بخرن و می دونم که اونام مثل من با این کامنتا به اشتباه افتادن…
  در یک جمله بگم که من از خرید این گوشی پشیمونم و گفتم نظرم رو اینجا بنویسم تا شما دیگه بابت این پول دور نریزید…( البته اگه نظرم رو از رو سایتشون بر ندارن:دی)
  موفق باشید دوستان، فعلا

   
  • محمد جهانی

   سلام دوست عزیز، ممکنه باتری گوشیتون خراب باشه یا از اول بد شارژ شده باشه بابت افت سرعت هم کاملا منطقیه چون آندروید پس از یه مدت افت میکنه سرعتش اما شاید شما نرم افزار زیاد ریخته باشین، که سبب افت گوشی شده باشه واسه بقیه موارد نظری دارم و حق با شماست!!

    
   • roya

    من کاملا با نظر اقای ارش موافقم من خودم اکسپریا اس ال دارم اما بشدت ازش ناراضیم.همیشه مشکل شارژ گوشی دارم چه فیاده اگه نتونی از گوشیت استفاده کنی تا شارژت تموم نشه اگه نظر منو میخاین پولتونو دور نریزید من کاملا پشیمونم از خریدنش

     
  • مهدی دارانی

   سلام این چه حرفیه؟
   1.باطری خرابه؟؟؟؟خب عزیزم هر چقدر که از گوشی استفاده کنی شارژ میخاد دیگه
   2.از نظر سرعت که من خودم اکثر بازی های قدرتمند(از نظر گرافیک) از قبیل most wanted…و real racing 3 رو اجرا کردم که بدون هیچ گونه مشکلی اجرا وبازی شد.
   3.از لحاظ اسپیکر به جرات میشه گفت جز یکی از بهترین های بازاره .شما گوشی دستت بوده اصلا؟از گوشی انتظار سیستم ماشین و که نباید داشت!!!
   4.از نظر دوربین هم یکی از خوب های بازاره .فقط مشکل فوکوس اون هم در حین فیلمبرداری مشکل داره که اونم با آپدیت درست شد ولی نمیدونم فقط چرا پس از آپدیت کیفیت دوربین از13 مگا پیکسل به 12 رسید.
   این تجربه کار من با این گوشی تا به امروز بوده.قصد حمایت از هیچ شخص یا برند را هم نداشتم و سونی هم ارث پدری من نیست که بخوام واسش دروغ بگم.حقیقت بود برای اینکه دوستان برای خرید گوشی دچار مشکل نشوند.مرسی

    
 42. فرید

  آقای گل کار یه خواهشی دارم.من بین xperia tx و LG optimus 4x HD موندم.یا بین این دو مقایسه ای انجام بدین یا حداقل بگین کدومش واسه خرد مناسبه.

  من بیشتر واسه گیم و فیلم میخوام.روانی گوشی هم در اولویته.

  ممنون از راهنماییتون.

   
 43. saeid

  سلام من این گوشی رو از ورژن 4.0.4 به نسخه 4.1.2 آپدیت کردم.می خواستم بدونم راهی هست که بشه برش گردوند به همون ورژن؟چون سرعتش خیلی پایین اومده

   
 44. امیر

  سلام اقای گل کار.
  به نظر شما گوشی HTC ONe X به جز پردازنده ی 4 هسته ای و باتری، چه مزیت دیگه ای نسبت به xperia tx داره؟ تازه بنجمارک های xperia tx هم از one x بهتره.
  ممنونم.

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   بنچمارک‌های وان ایکس با ارتقای نسخه اندروید بهبود پیدا می‌کنه. ضمن اینکه اندازه نمایشگر آن بزرگ‌تر است، جنس بدنه بهتری داره (به نظر شخصی شکیل‌تر است) و کیفیت ساخت نمایشگر را هم بهتر می‌دونم

    
 45. sepi

  با سلام، ممنون از بررسی خوبی که گذاشتید
  ولی واقعا در عجبم که میگید صدای اسپیکر این گوشی خوبه!!!!
  واقعا این گوشی در زمینه صدای اسپیکر هنگام پخش موسیقی هیچ حرفی برای گفتن نداره و ضعیفه

   
 46. hasan

  با سلام
  من چند روز که گوشیtxرو خریدم ولی تا حالا چند بار ه که صفحه گوشی سیاه میشه و تا باتری رو در نیارم درست بشو نیست .
  خواهش میکنم بفرمایید که راه حل درست کردنش چیه؟
  با تشکر فراوان.

   
 47. شریفی

  سلام بر آقا پیمان گل
  من میخوام گوشی نو بخرم
  بین TX و ION و Optimus 4X HD موندم کدوم رو بخرم
  تفاوت قیمت واسم خیلی ملاک نیست
  بیشتر کیفیت دوربین و صفحه نمایش و اندازه بزرگ برام مهم هست
  یک فروشنده میگفت کیفیت صفحه نمایش ION از تی ایکس بهتره.واقعا چنین هست؟
  ممنون میشم همین حالا جوابم رو بدین
  متشکرم

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   اون فروشنده که کاملا اشتباه گفته!
   بین این سه تا 4x و TX بهتر هستند اما دوربین TX برتری کمی داره ولی نمایشگر 4X بزرگ‌تر و حتی کمی بهتر است (از نظر خودم البته!)

    
   • شریفی

    پس شما بین TX و 4X کدوم رو ترجیح میدین؟
    4X؟
    کلا حالا از این دوتا مدل گوشی که بگذریم
    با بودجه حداکثر یک ملیون و نیم کدوم گوشی بازار رو بخرم؟
    به جز سامسونگ
    ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و جواب سوالم رو دادین

     
    • پیمان گل‌کار

     |نویسنده

     این دو گوشی هر دو ارزشمند هستند اما من به برخی دلایل شخصی، 4X را انتخاب می‌کنم
     در این رنج قیمتی شما اکسپریا TX و V به همراه اپتیموس وی یو ال‌جی را هم می‌توانید انتخاب کنید

      
 48. شریفی

  سلام آقای گل کار
  خسته نباشید
  راستش خیلی گیج شدم
  رفتم بازار بین اکسپریا T و TX و SL شک دارم کدومش رو بگیرم
  تی ایکس رو بیشتر دوست دارم ولی فروشنده گفت خیلی ارجاعی داره و بخاطر خاموش شدن و هنگ کردنش مشکل داره و نخر
  بنظر شما چیکار کنم؟
  خودم تی ایکس دوست دارم

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   فروشنده‌ها اون چیزی رو می‌گن که به نفع خودشون باشه! اما در حال حاضر و با توجه به قیمت، خرید اکسپریا تی منطقی‌تر است

    
 49. محمد

  جناب گلکار ینی هیچ راهی واسه رفتن کلید های لمسی زیر صفحه نمایش نیست ؟ مگه جزوی از صفحه نمایش نیست ؟ خیلی رو اعصابه ، تنها چیزی که من رو از خرید این گوشی منصرف می کنه

   
 50. محمد

  در اجرای اپلیکلیشن ها آیا با کوچکتر بودن نمایشگر (نداشتن نسبت 16:9 به علت کلید های لمسی) سینک شدن ؟ یعنی مثلا تصویر را کوچکتر می کنه که فشرده تر میشه و اون حس لهیده شدن تصویر به آدم دست میده ؟
  ممکنه برخی از app ها مثلا ایرانی هاش سینک نباشن یا یه نوار سیاه زیرش باشه که استفاده ازشو غیر ممکن کنه ؟
  مساله خیلی مهمه ها ، چون اندرویده و app هاش . لطفا کسایی که گوشی رو دارن تجربشونو با ما در میون بزارن ، با تشکر از همه و سایت خوب itresan

   
 51. علي

  سلام خدمت آقای گل کار به نظر شما در مدت زمان زیاد(7-6ساعت) که از گوشیم استفاده نمیکنم بهتر است گوشیم روخاموش کنم یا استندبای کنم ؟؟
  یه سوال دیگه هم داشتم اگر چند هفته پشت سر هم گوشی روشن باشد بهش آسیبی میرسد؟؟
  با تشکر

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   خاموش که لازم نیست اما همین که نمایشگر را قفل می‌کنید، گوشی بر روی استندبای قرار می‌گیرد
   با چند هفته روشن بودن که سهله، شما چند ماه هم گوشی را روشن بگذارید هیچ آسیبی بهش نمی‌رسه!

    
 52. armin

  ببخشید جناب گلکار تو یکی از کامنت ها در جواب دوستمون گذاشته بودید که این گوشی usb on to go پشتیبانی نمیکنه پس چرا گوشی من به راحتی فلش رو پذیرش میکنه موس و کیبورد کامپیوتر هم بهش وصل میشه و به راحتی جواب میده کابل نوکیا n8 استفاده میکنم!!!!
  ایا کابل n8 واسه این گوشی مناسبه؟ و مشکلی براش پیش نمیاد؟؟؟
  و چرا دوستان میان و از گوشی هاشون ناراضی هستند برند سونی منظورمه یکی میگه هنگ میکنه!یکی میگه پیکسل سوخته رو صفحه ی ال سی دی گوشیم بوجود اومده!یکی میگه رو ال سی دی گوشیم خط سفید افتاده!یکی میگه گوشیم خاموش شده روشن نشده ذلیل اینا چی هست؟؟؟؟
  میشه گفت بی کیفیت بودن و به درد نخور بودن این برند رو ثابت میکنه؟؟؟؟یا گوشی هایی که برای ایران تولید میشه اینطوری هستن؟؟

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   هر برندی مشکلات خاص خودش رو داره و به طور معمول کسی که نا راضی هست کامنت می‌گذاره و کسی که گوشیش مشکلی نداره نمیاد بگه گوشی من سالمه!!

    
 53. armin

  اقای گلکار هفت سال تو خط گوشی کار میکنم به خاطر علاقه ی زیاد ولی حقیقتش این همه گوشی عوض کردم همه خوب و عالی بودن و تو کامنت های گوشی هایی مثل اچ تی سی و سامسونگ ندیدم بیان مشکل بیان کنن اگرم اومدن تعداد افراد کمی بودن ولی سونی ماشالا قربونش برم از z گرفته مخصوصا tx همه میان اعتراض دارن چه برسه به پایین تراش؟؟؟؟؟؟؟
  در مورد سوالی که برای usb on to go پرسیدم جواب ندادین؟

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   اگر شما تونستید کار کنید پس حتما قابلیت OTG داره دیگه عزیز!
   ایرادات سونی در بخش نرم‌افزاری هم متاسفانه کمی زیاد است و نمی‌شه این مورد رو نادیده گرفت

    
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   از حساسیت گوشی می‌شه فهمید! درجه خاصی نداره، بهترین روش اینه که دو تا گوشی رو برای یک برنامه یا بازی که تاچ زیادی لازم داره با یکدیگر مقایسه کنید

    
 54. armin

  خب این حساسیت باید چقد باشه؟؟؟؟با نزدیکی خیلی خیلی کم انگشت دست به صفحه نمایش به نظرم باید کار کنه!درسته؟
  و اینکه تاچ گوشی های سونی نسبت به دیگر رقبا به نظرتون چجوریه؟ضعیف عمل نمیکنه چون از فناوری tft استفاده میکنه و از نظر نرم افزاری لنگ میزنه؟

   
 55. armin

  شرمنده اینهمه سوال مطرح میکنم!!!!!
  در مورد پیکسل سوخته گوشی های سونی هم راهنمایی کنید که چجوری بوجود میاد؟ایا مربوط به نرم افزار گوشی هم میشه یا سخت افزاریه؟
  گوشی قبلیم گالاکسی نت بود و تو اپدیت 4.0.3 رنگای صفحه قاطی میشد چون گوشیم چند وقت قبلش خورده بود زمین گفتم حتما به خاطر اونه که تو اپدیت 4.0.4 و جیلی بین به کلی حل شد واسه همین گفتم شاید بحث پیکسل سوخته تو سونی نرم افزاریه یا نه؟چون اولین باره میشنوم بحث پیکسل سوخته تو گوشی های لمسی مطرح میشه؟؟؟

   
 56. arshida

  سلام
  واقعا خوشحالم که جایی رو پیدا کردم که بدون تعصب یه گوشی رو نقد کردن
  واقعا دیگه خسته و گیج شدم از تحقیق کردن خواهش میکنم کمکم کنید
  اکسپریا وی یا تی ایکس؟
  بیشتر نظرات رو هم خوندم اما بازم دودلم
  ضد اب بودن برام مهم نیست کیفیت صفحه نمایش و دوربین خیلی مهمه و شنیدم که تی ایکس سه مدل صفحه نمایش داره میشه توضیح بدید؟؟؟

   
 57. با سلام
  چندتا سوال داشتم:
  ۱.صفحه نمایش xperia tx بهتره یا xperia v ؟
  ۲.جنس بدنه xperia tx بهتره یا xperia v ؟(منظورم اینه که وقتی بگیریش دستت حس خوبی بت دست بده.چون شنیدم xperia v بخاطر ضد اب بودن جنس بدنش یه طوریه!)
  xperia v.3 موقع کارای سنگین داغ میکنه؟
  ۴.xperia tx موقع کارای سنگین داغ میکنه؟

  اگه زود جواب بدید ممنون میشم.
  با تشکر

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   نمایشگر وی باید کمی بهتر باشه!
   به شخصه بدنه tx رو خوشم نیمد و v مستحکم‌تر هست
   هر دو گوشی در هنگام بازی‌های سنگین کمی داغ می‌کنند که امری طبیعی است

    
 58. پروشا

  با سلام خدمت اقای گل کار من چند وقتی هس که میخوام گوشی بخرم ولی خیلی توی شک و دو دلی هسم.بین گوشی های lumia820 و xperia tx و xperia t و xperia v و galaxy sIII و razr maxx.; لطفا اطلاعات کامل بدید میخوام مقایسه از هر نظر باشه مثل سخت افزار گرافیک چیپست پردازنده دوربین باتری صفحه نمایش شفافیت و تراکم پیکسل…وهر چیزی که شما بهتر میدونید.از اینکه اطلاعات مفید در اختیار سایر افراد قرار میدهید متشکرم. من واقعا به این مقایسه احتیاج دارم.

   
 59. حسین

  با سلام
  این xperia tx که شما بررسی کردید صفحه نمایشش از نوع b بود یا c ؟
  شما بین سه گوشی xperia tx , xperia v , optimus 4x hd کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
  ایا optimus 4x hd چون سی پی یوش tegra 3 هست نسبت به دو تای دیگه بیشتر داغ میکنه؟

  ممنون از اینکه به سوالای همه جواب میدید.

   
 60. armin

  اقای گلکار به نظر شما با پیشرفت نسل باطری های امروز چه چیز هایی باعث خرابی باطری گوشی ها میشه مواردش رو ذکر کنید لطفا اگه میشه؟؟؟؟ و با چطور استفاده از باطری دستگاه عمر باطری افزایش پیدا میکنه؟اصول به شارژ زدن و نحوه ی درست شارژ کردن رو هم بگید؟؟؟

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   باتری‌های امروزی به راحتی خراب نمی‌شن مگر اینکه از شارژرهای غیر استاندارد استفاده کنید یا الکی و بیش از اندازه آن‌ها را شارژ و دشارژ کنید
   سعی کنید کلا وقتی باتری کاملا خالی شده آن را شارژ و تا فول شدن صبر کنید

    
 61. armin

  ممنون جناب گلکار
  در ضمن زمانی که گوشی رو باید به pc وصل کرد یا برای اپدیت باید چند باری گوشی رو قطع و وصل pc کنی این مورد باطری رو خراب نمیکنه? چون موقعی که گوشی رو به pc وصل میکنیم شروع به شارژ کردن میکنه یا مثل گوشی های ایفون که حافظه داخلی دارن و باید هر هفته یه بار به pc وصل کرد و قطع؟؟؟و اینکه گوشی رو برای مدت طولانی مثلا بیش از 3 ساعت به شارژ رها کرد رو باطری های امروزی تاثیری میزاره یا نه؟

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   اتفاقا این یکی از مسایلی هست که برخی روش شک دارند و بدین خاطر ترجیح می‌دن وقتی گوشی به کامپیوتر وصل می‌شه، خودبخود شارژ نشه! این مورد ممکنه در دراز مدت کمی آسیب برسونه اما باتری‌های امروزی مثل قبلی‌ها ناز نازی نیستند!!
   رها کردن به شارژر هم ضرر چندانی نداره چون پروسه شارژ رو خود گوشی هنگام فول شارژ شدن قطع می‌کنه اما نگذارید زیاد طولانی بشه چون وقتی شارژش کمی خالی بشه، دوباره پرش می‌کنه

    
 62. حسین

  سلام آقای گلکار
  این اکسپریا تی ایکسی که برسی کردین صفحه نمایشش از کدوم نوعه a,b,c بود؟

  میخوامش اما باطریش میگن خیلی ضعیفه.میترسم.راستی این باطریش تو چه مدت شارژ میشه؟
  لطفا جواب بدین

   
 63. مصطفي

  آقاسلام.گوشی من txاومدم نرم افزارش رو بروز کنم متاسفانه هنگ کرده روی آرم سونی قفل شده نه خاموش میشه نه بالامیاد!! منوراهنمایی کنیدلطفا؟؟

   
 64. رضا

  با سلام و خسته نباشید
  از نظر شما ال جی 4xhd بهتره قبول
  یک سوال….اکثر بازیهای مخصوصا گیم لافت مخصوص پردازندهadernoیاpower vr هستند
  پس تکلیف با 4x hd چیه که پردازندشULP GeForce هست…؟ با تشکر

   
 65. سامان

  سلام من تی ایکس دارم درحالت خاموش شارژ نمیشه باید روشن باشه تا شارژ بشه چرا اینطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

   
 66. سپهر

  سلام آقای گلکار.مرسی از بررسی خوبتون.میخواستم بپرسم که این موضوع touch firmware a,b,c واقعا موضوع مهمیه؟خیلی اختلاف بینشون وجود داره؟ خیلی بین این گوشی و t و v موندم با توجه به مشکلاتی مثل خاموش شدن ناگهانی که راجبشون مطرح میشه.میخواستم راهنماییم کنید.خیلی ممنون

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   تو برخی از فروم‌ها من دیدم که می‌گن اختلاف نسبتا زیادی هست! اما خودم به شخصه ندیدم هنوز
   اکسپریا تی را بگیرید که نسبت به قیمتش خیلی ارزش دارد

    
 67. هاتف

  سلام آقای گلکار.ابتدا بسیار ممنون بخاطر نقدای جالبی که در مورد اسمارت فونها دارید..آقای گلکار من یه اکسپریا اس ال دارم که تصمیم گرفتم با مدل وی بخاطر آسوده خاطر بودن از خطر رطوبت و آب تعویض کنم.واقعیتش ظاهر مدل وی و کوچیک بودن ال سی دیش بخاطراشغال فضای زیرین صفحه توسط کلیدهای لمسیش..کم دلمو زد و الانم که بررسی شما رو در مورد تی ایکس خوندم واقعا مردد شدم.احتمالا شما تجربه کار با هر دو گوشی رو دارید و می تونید بهتر راهنماییم کنید..به نظرتون کدوم مدل دلچسب تره؟اکسپریا وی تا چه مدتی می تونه خاصیت ضد آب بودنش رو حفظ کنه؟ایا همیشگیه؟آگه مدل وی رو هم بررسی کنید بهتر می تونیم بین این دو مدل یکی رو انتخواب کنیم.علی الخصوص که هم قیمتن.مرسی

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   مدل وی گوشی خوبی هست و فکر می‌کنم با ارایه آپدیت جدید، این مشکل اشغال نمایشگر هم برطرف بشه که البته فقط در حین تماشای عکس و یا فیلم اینگونه هست
   اگر ضد آب بودن براتون مهمه، همین اکسپریا وی را بگیرید که در صورت استفاده صحیح، همیشه این قابلیت را هم حفظ خواهد کرد
   اگر هم خیلی پولدارید، اکسپریا زد از همه لحاظ انتخاب بهتری است

    
 68. متین

  آقای گلکار این تستای بنچمارکتون جدا به درد نمی خوره…آخه دوست خوبم یجا یه مدل گوشی رو تست میکنن و تو نمودار نشون میده که از همه ی گوشیا سرتره…یه جا هم می بینیم که همون گوشی با همون رقبا حتی تو جدول در حد متوسط هم نیست.آخه برادر من این اوضاع که ما رو سردرگم تر می کنه.ما از کجا بفهمیم که کدوم درسته؟

   
 69. هاتف

  آقای گلکار کاش یه بررسی و مقایسه کامل بین سه مدل تی و وی و تی ایکس بگذارید.واقعا ممنون میشم.باور کنید خیلیا در گیر این سه تا گوشین که کدومو بخرن

   
 70. سامان20

  آقای گلکار خسته نباشی از همه لحاظ آیا تی ایکس از اس3 و وان ایکس کمتره؟؟؟؟؟ مثلا هم قیمت باشنکسی نباید تی ایکس رو بخره؟؟؟؟ ی ذره هم راجب پنلها اگه میشه توضیح بدید مرسی

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   کی گفته از همه لحاظ کمتره؟! قدرت هسته‌های کریت بالاست! البته کیفیت نمایشگر S3‌و وان ایکس با اینکه هر سه اچ‌دی هستند، اما من بیشتر نسبت به TX می‌پسندم

    
 71. armin

  اقا پیمان وقتی در سکوت کامل قسمت پشت گوشی رو به گوشت نزدیک میکنی یه صدایی میاد نمیدونم مثل سوت کشیدنه ویز ویز کردنه این به چه خاطره و ایا طبیعیه؟؟؟؟؟XPERIA T

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   شما از میزانی که در درسترس کاربر هست فقط می‌توانید استفاده کنید (در حدود ۱۲ گیگابایت). آپدیت به طور معمول امکانات جدیدی را به گوشی اضافه می‌کنه.
   اگر به دنبال یک مشاوره خوب و دقیق هستید، پیشنهاد می‌کنم به انجمن آی‌تی‌رسان بپیوندید: http://forum.itresan.com

    
 72. محمد گودینی

  سلام جناب گلکار
  من قصد خرید یکی از چند مدل گوشی رو دارم و موندم به از لحاظ سخت افزاری و امکانات و دوربین و مهممتر از همه باطریش کدوم بهتره برم بخرم؟
  1.SONY XPERIA TX
  2.SONY XPERIA T
  3.SONY XPERIA V
  4.SONY XPERIA ACRO S
  5.SONY XPERIA SL
  با ذکر دلیل؟ممنون میشم راهنماییم کنید؟

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   ضد خش هستند اما ضربه نه! بخصوص اکسپریا وی درباره حساسیت نمایشگرش به ضربه اخبار زیادی هست! (گوشی یکی از دوستانم همین هفته پیش نمایشگرش با یک ضربه خرد شد!)
   »»»اگر به دنبال یک مشاوره خوب و دقیق هستید، پیشنهاد می‌کنم به انجمن آی‌تی‌رسان بپیوندید: http://forum.itresan.com«««

    
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   اس ۳ گوشی قدرتمندتر و با امکانات‌‌تری هست
   اما از اون طرف تی ایکس نسبت به قیمتش ارزش خرید بالایی دارد
   »»»اگر به دنبال یک مشاوره خوب و دقیق هستید، پیشنهاد می‌کنم به انجمن آی‌تی‌رسان بپیوندید: http://forum.itresan.com«««

    
 73. علي

  با سلام می خوستم ببینم با تو جه به اینکه اکسپریا تی ایکس در شیار میکرو یو اس پی محافظ ندارد اگر داخل آن گرد و خاک رود چی کار باید کرد بر فرض که گوشی گارانتی نیست

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   بعید می‌دونم گوشی شما قبلا در یک ساعت فول شارژ می‌شده (از خالی) و احتمالا در این مورد شما دقت کافی نداشتید چون نرمالش همینه

   »»»اگر به دنبال یک مشاوره خوب و دقیق هستید، پیشنهاد می‌کنم به انجمن آی‌تی‌رسان بپیوندید: http://forum.itresan.com«««

    
 74. سارا

  سلام
  من این گوشی رو 10 روزه که خریدم اما هرچی سعی کردم اینترنت وای فای مبین نت ام رو پیدا نمی کنه! جالب اینجاست که این گوشی تمام اینترنت های همسایه ها رو حتی با مودم موبین نت به راحتی پیدا می کنه اما اینترنت خودمو نه!
  در حالی که من با تبلت و لپتاپ هم به اینترنتم وصل می شم و مشکلی ندارم.
  به نظر شما مشکل چیه؟
  ممنون می شم اگر راهنماییم کنید

   
 75. tannaz

  سلام ، من میخوام این گوشی رو بخرم اما نداشتن گارانتی منو حسابی دو به شک کرده ، تازگیا شنیدم که گارانتی آرین خدمات پس از فروش سونی و در دست گرفته اما به سایتشون که مراجعه میکنم بین گوشی های سونی که گذاشتن tx نیست، میشه راهنمایی کنین که از کجا میتونم این گوشی و بخرم که مطمئن باشم بهم نمیندازن؟ ممنون میشم

   
  • محمد جهانی

   خیر!! گوشی تی ایکس توسط این نمایندگی گارانتی میشه!! درباره اینکه گوشی با مشکل مواجه نباشه معمولا 24 ساعت بهتون وقت میدن تا اگه مشکل داشته باشه گوشیرو پس بفرستین!! اما وقتی میخواید بخرید اول مطمئن شید که تاچ مشکل نداره، اگه مشکل داشت تحت هیچ شرایطی مثلا آپدیت شه درست میشه و… گوشی رو نخرین!! شماره IMEI روی جعبه و IMEI روی گوشی مطابقت داشته باشه!!

    
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   شما می‌توانید هر وقت خواستید آپذیت کنید، فقط توجه داشته باشید که شارژ کافی داشته باشید (بالای ۵۰ درصد)
   گوشی اصلی و غیر اصل خیلی تفاوت دارند بخصوص در کیفیت نشان دادن نمایشگر یا دوربین
   چند تا عکس بگیرید و از کیفیت اون ها مطمئن بشید که گوشی اصل دارید

    
 76. علي

  با سلام با توجه به اینکه اکسپریا تی ایکس دو هسته ای است آیا.در دو سه سال بعد مشکلی از بابت اجرای بازی های سگین یا برنامه ها ایجاد می کند با تشکر

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   در دو سه سال آینده که احتمالش زیاد است! حتی ۴ هسته‌ای‌های امروزی شاید ۳ سال دیگه توان اجرای برترین بازی‌های روز رو به راحتی نداشته باشند و همه چیز هم تعداد هسته‌ها نیست
   اما با توجه به شرایط روز، گوشی خوب و توانمندی است

    
 77. علي

  سلام آقای گلکار یه خواهشی داشتم اگر میشه یک مقاله درباره باطری موبایل ها،روش درست شارژ کردن،روش نگهداری،وبه کل یه مقاله کامل بنویسید
  خسته شدیم از بس راجع به باطری ها اطلاعات گوناگونی که اصلا شکل هم نیستند تو سایت های دیگه یا در انجمن های سایت ها خوندیم آخه ادم به هر سایتی نمیتونه اعتماد کنه و باید یه سایت خوب مثل سایت شما هچین مطلبی رو بنویسه
  با تشکر.

   
 78. احمد

  سلام اقای گلکار من اخرش نفهمیدم که تی بهتره یا تی ایکس فقط از لحاظ باتری و کیفیت تصویر و صدای بلندگو میگم من دسترسی به اینترنت پر سرعت ندارمو نمیتونم برم تو انجمن خواهشن همینجا جوابمو بدین ممنون

   
 79. باران

  belakhare tx kharidam,vali ba didane dorbine bi keyfiatesh hesabi to zogham khord axa hame bi rohhhh in tanzimati chizi nadare beshe dorostesh kard?,1260000 dadam ke in beshe
  toro khoda behem begin age acro s behtare beram zodtar avazesh konam

   
 80. پوریا

  با سلام. اقای گل کار خسته نباشید. واقعا سایت مفیدی دارید. جناب من چند هفته که دارم دنبال یه گوشی خوب با قیمت 1000000تا 12000000تومان میگردم. انجمن هم سر زدم اما چیزی گیرم نیومد. راستش تو مدل های tx-v-s2-lgoptimus4x راستش نظر شخصیتون چیه؟؟ ملاک هام صفحه نمایشhdنسبتا بزرگ دوربین نسبتا خوب اپدیت اندروید. s2اچ دی نیست. tx-vهم میگن هنگ داره اصلی نیستن. دوربیناشونم مشکل داره. که با اپدیت شاید رفع بشه. لطفا همین جا راهنماییم کنید. اگه مدلی جز اینا پیشنهاد میکنید هم بگید. ممنون.

   
 81. anoosh372

  سلام دوستان
  تو مشخصات اکسپریا تی ننوشته بود که usb on the go داره یا نه اما تو سایت gsmarena تو بررسی تخصصی یه اشاراتی بهش کرده بود که داره. کسی نمی دونه واقعا داره یا نه؟ یکی کمک کنه!!!!!!!!!!
  اینم ادرس هاش
  http://www.gsmarena.com/sony_xperia_t-review-820p8.php

  http://www.gsmarena.com/sony_xperia_t-review-820p2.php

   
  • محمد جهانی

   به نسخه 4.3؟! احتمالش پایین هست چون سونی سیاست هاش یه جوری خودخواهانه است که بخواد با ورود مدلای جدید تر به مدل قدیمیا میدون بده!!

    
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   بحث CPU فقط نیست چون الان دیده می‌شه مدل تک هسته‌ای هم اندروید 4.2 می‌تونه داشته باشه! مهم سیاست‌های یک کمپانی برای پشتیبانی از نوع خاصی از محصولش هست که البته سونی در این بین با اینکه عالی نبوده اما بد هم نیست! فکر می‌کنم به 4.3 این گوشی آپدیت خواهد شد

    
 82. ali

  سلام آقای گل کار تو یه سایتی خوندم که عمر صحفه نمایش های لمسی خازنی فقط 225میلیون بار هست. میخواستم بدونم یعنی بعد از 225میلیون بار دیگر صحفه نمایش کار نمینکه لطفا یه توضیح کامل بدید
  با تشکر

   
 83. پوریا

  سلام خسته نباشید. اقای گل کار این که میگن دوربینش هنگ داره و باید اپدیت شه یعنی چی؟؟؟ و ایا راسته که میگن LCD های سونی خیلی حساسه و با ضربه هرچند ضعیف شکسته میشن؟؟؟ کیفیت سونی tx بهتره یا s2؟؟؟ از لحاظ دوام. قبلا هم سوال پرسیده بودم اما جواب ندادید. لطفا این بار جواب بدید.

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   هنگ کردن دوربین درست نیست (حداقل گوشی‌ای که من داشتم چنین ایرادی نداشت)
   برخی از مدل‌ها (مثل اکسپریا وی) حساس هستند و همه گیر نیست!
   tx از s2 کاملا سر تر هست
   برای یک مشاوره خوب و دقیق، توصیه می‌کنم سری به انجمن بزنید

    
 84. سلام
  من این گوشی رو خریدم همه چیزش خوبه فقط باطریش بد جور اعصابمو بهم زده.
  نهایت میشه یک ساعت بازی کرد.
  شنیدم باطری 2400 میلی آمپری اومده.. درسته ؟
  لطفا راهنمایی کنید

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   بعید می‌دونم بشه باتری رو افزایش میلی آمپر داد چون حجم باتری زیادتر می‌شه و در گوشی جا نمی‌شه که!!
   برای یک مشاوره خوب و دقیق، توصیه می‌کنم سری به انجمن بزنید

    
 85. reza

  با سلام وخسته نباشید
  پردازنده و واحد گرافیکی t قوی تره یا s3….. چون من جند تا بازی قوی hd مثل 9mm و
  gangestero رو t نصب کردم…صورتی و سفید میاد و جواب نمیده….
  با تشکر

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   سخت افزار هر دو قوی هست و بازی‌هایی که اجرا نمی‌شه در درجه اول بخاطر عدم سازگاری دیتا با گوشی است
   برای دریافت یک پاسخ دقیق و بهتر، توصیه می‌کنم حتما سری به انجمن بزنید

    
 86. reza

  با سلام مجدد
  پیمان جان
  من از موضوع مطلع هستم و دیتای مناسب با گوشیم (آدرنو) کپی کردم
  اما ظاهرا گوشی t خیلی جوابگو بازی های قوی نیست

   
 87. maryam

  با سلام و خسته نباشید
  آقای گل کار
  به نظر شما سونی t بهتره یا htc one x?
  از نظر بازی hd. سخت افزار و قدرت
  کیفیت صفحه نمایش و دوربین و زیبایی ظاهری و باطری…
  با تشکر فراوان

   
 88. احمد گلکار

  اقا پیمان سلام من خودم اس ال دارم میخواستم گوشیمو بدم یه تی ایکس بگیرم میخوام بدونم که گوشی خودم میتونه بازی های گرافیکی در حد ماست وانتد رو روون اجرا کنه؟ و اگر میتونه ایا عوضش کنم یا نه و اگر نمیتونه چی بازم عوض کنم یا نه
  ممنون میشم همینجا جوابمو بدین و پاسم ندین به انجمن

   
 89. Nima

  سلام.خسته نباشید.آقا پیمان بهترین قابی که بتونه این گوشی رو در برابر ضربات حفظ کنه چجور قابیه؟از چه نوع قاب محافظی استفاده کنم؟ (مرسی از جواب ها و سایت خوبتون..)

   
 90. سلام آقا پیمان.
  من یه بچه اول دبیرستانیم.خب زیاد با گوشیم بازی می کنم.
  من Neo V دارم.از باتریش هم هم راضیم.میخواستم بدونم که اندازه ی گوشی قبلیم هست؟؟

   
 91. احمد گلکار

  من هر روز دارم بیشتر به این ترغیب میشم که برم تی ایکس بگیرم ولی اخه گوشیمو که اس ال هست تازه خریدم اگه میدونستم تی و تی ایکس انقدر ارزون میشن اینو نمیخریدم چیکار کنم اقا پیمان ارزش داره برم عوضش کنم یا نه

   
 92. رضوان

  سلام من شنیدم این گوشی هاT وVوTXمشکل خوندن سیم کارتودارن من میخوام بخرم 1کیشوامامیترسم که بعدادردسربشه امکانش هست کمکم کنید؟شنیدم سیم کارتونمیخونه یامیگه فعال نیست

   
 93. یاسین

  با سلام و تشکر از آقا پیمان گل گلاب واقعا که مثل فامیلت گل میکاری با این بررسی هات،پیمان جان یه نظر تو بین tx و ال جی 4x کدوم ارزش خرید بیشتری داره،صفحه نمایش قدرت پردازنده،گرافیک و باتری کدوم بهتره؟ و اگه تو این قیمتا یا یخورده بیشتر گزینه بهتری مد نظرت هست راهنمایی کن،خواهشن جوابمو بده اقای گلکار،با تشکر فراوان از زحمات بسیارتون

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   به شخصه ظاهر 4x را بیشتر می‌پسندم و نمایشگر این گوشی هم بهتر است
   tx در مقابل کمی قوی‌تر است (که چندان محصوص نیست) و دوربین بهتری دارد
   اگر در انجمن کمی بگردید، به مقایسه‌های بسیار خوبی بین این دو گوشی بر خواهید خورد که راهنمای خوبی برای شماست

    
   • afaz

    مشکلاتی که در مورد LG 4X میگن مثه اینکه باتری زود خالی میکنه یا مثلا صداش خوب نیست یا اینکه دوربینش افتضاحه آیا درسته؟ ا”ه درسته با وجود این مشکلات سونی بهتره یا ال جی؟

     
 94. فاطمه

  سلام .
  با تشکر از مطالب خوبتون یه سوالی داشتم که ممنون میشم پاسخ گو باشین اون هم این که من بین خرید
  گوشی TX و acro S مردد هستم و نمیدونم کدوم مناسب تره !
  اگر میشه لطفاً در این زمینه راهنماییم کنین . سپاس

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   تنها برتری آکرو اس در ضد آب بودنش هست
   در کل TX گوشی بهتر و مناسب‌تریه و اگر ضد آب بودن خیلی براتون مهم هست، اکسپریا وی بگیرید

    
 95. احمد گلکار

  سلام اقا پیمان میشه یه مقاله راجع به روت کردن گوشی های اندروید خوبیا و بدیای روت کردن و… بنویسید و اینکه ایا روت کردن در کل چیز خوبیه یانه و اینکه لازم گوشیامون رو روت کنیم

   
 96. لیلی

  باسلام جناب گل کاراگرامکانش هست راهنماییم بکنیدمن بین txوvموندم کودومش هنگ نمیکنه ومرگ انی واسش رخ نمیده سیم کارتوبخونه ومشکلات اینطوری نداشته باشه من بیشترنظرم روی vهستش اماشماهم نظربدیدواسم مهمه

   
   • لیلی

    مرسی ازاینکه ج دادین نظرتون راجبه sp وTXچیه؟بین این دوتاکدومش بهترهست من دوربین وباتری واسم مهمه نمیدونم تاچه حدکیفیت عکس اس پی خوب باشه؟اس پی به روزتروجدیدتر هست اماتی ایکس هم دوربینش قوی تره شمانظرتون چی هست؟؟

     
     • لیلی

      شماکدومشوپیشنهادمیکنیدمن میترسم چون txقدیمی ترهست برنامه واسه اپدیتش دیگه نیادیاشدیم که تی ایکس هنگ میکنه وباتریش ج نمیده امااس پی کیفیت عکسش اصلاخوب نیست وبیشتربه دردبازی میخوره من خیلی تحقیق کردم امانمیدونم چی کارکنم گوشی میخوام که تاچندسال داشته باشمش امانمیدونم چیکارکنم اقاپیمان؟

       
     • پیمان گل‌کار

      |نویسنده

      واقعیت این هست که هر دوی این گوشی‌ها در حال حاضر، قدرت اجرای تمام بازی‌ها و برنامه‌ها را دارند. SP نسبت به TX خیلی سر تر نیست! اگر از ظاهر TX‌بیشتر خوشتون اومده و دوربین هم براتون اولویت داره، با توجه به قیمت کمتر، به نظر من این گوشی رو بگیرید

       
  • علیرضا

   سلام؟من tx رو گرفتم و راضی هم هستم.اما اگه بخوای با اینترنتش کار بکنی باید از سیم کارت ایرانسل استفاده بکنی همرا اول جواب نمیده چون سرعت همراه اول توی نت پایین تر از ایرانش هست(متاسفانه) اما خود گوشیه در کل میشه گفت خیلی خوب ومناسب هست تاچ بسیار حساس و بالایی داره.امیدوارم که انتخاب درستی کرده باشی

    
 97. حسین

  سلام آقای گلکار
  میشه این عکسایی(مثل مداد رنگی,هندوانه و …) که برای مقایسه صفحه نمایش ها استفاده میکنید رو برام ایمیل کنید خیلی ممنون میشم اگه این کار رو بکنید.

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   من به بسیاری از دوستان در این زمینه پاسخ دادم!
   TX کمی قدرت سخت‌افزاری بیشتری داره و دوربینش مناسب‌تره
   4X نمایشگر بهتری داره و ظاهرش را به شخصه بیشتر می‌پسندم
   باید ببینید اولویت با کدوم مورد هست!

    
 98. محمد رضا

  سلام اقای پیمان گل کار خسته نباشید.

  من میخواستم یه گوشی خوب سونی بگرم تا هد 1 میلیون تومن میخواستم ببینم شما چه گوشی رو پیشنها میکنید من از چند تا از این گوشی ها خوشم میاد مثل پی و اس و.. میخواستم ببینم شما کودومو پیشنهاد میدین و این هرف هایی که میگن بعضیا که گوشی های سونی 1 سال بیشتر کار نمیکنه و هنگ میکنه و.. اینا صحت داره من ملاکم برای گوشی گرفتن بیشتر اینترنت رفتن و دوربینش و بازی و نرم افزار . ضد اب و ضد خشو این جور چیزا نمیخوام
  با تشکر محمد رضا

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   به نظر من کمی بودجه رو بیشتر کنید و TX بگیرید
   این حرف‌ها هم صحیح نیست، سونی گوشی‌های خوبی داره و البته خوب و بد در بین همه برندها است!

    
 99. علی

  سلام دوربین xperia tx 13 مگاپیکسل واقعی است
  آخه شنیده بودم ضعفه xperia z دوربینش 13 هست اما عملکردش 8 هست
  میخواستم ببینم tx اینطوری نیست ؟

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   چیزی به اسم دوربین ۱۳ اما ۸ وجود نداره و این ها تنها ساخته ذهن و کلام افراد نا آگاه هست
   کلا تعداد پیکسل‌های عرض ضربدر طول می‌شه تعداد کل پیکسل‌ها و این چیزی نیست که یک سازنده معتبر بیاد تعداد ۸ میلیون پیکسل رو اعلام کنه ۱۳ میلیون و کسی هم چیزی نگه!
   این مورد که بر فرض می‌گن ۱۳ در حد ۸ هست، بخاطر کیفیت سایر موارده و ارتباطی به تعداد پیکسل‌ها اصلا نداره!
   مثل این می‌مونه که شما یک ۲۰۶ دارید و چون تند حرکت نی‌کنه، بگن مثل پراید می‌مونه! اما این امر دلیل نمی‌شه که ماشین شما پراید بشه، بلکه عملکردش کمی از ماشین‌های هم رده خودش پایین‌تر هست

    
 100. مانا کیانی

  سلام خسته نباشید .من یک ماهی میشه که تی ایکس گرفتم .راضیم ولی زود شارژ خالی میکنه.گوشی من سفیده وقابی که براش داره گوشه های جلوی گوشی رو محافظت نمیکنه و به شدت هم کثیف میشه .میخواستم بدونم قاب بهتری هست برای تی ایکس

   
 101. احمد حاتمی

  با درود فراوان.
  می خواستم منو در مورد اینکه گوشیTXخروجی HDMI نداره پس چه جوری میشه به تلویزیون وصل شد راهنمائی کنید.
  با تشکر فراوان

   
 102. Nima

  راستی یه توضیح!! این گوشی واقعا دو نوع پنل داره یکی b و یکی c که b خیلی ی ی بهتره!منم اول باورم نمیشد تا اینکه موقع خرید با چشم خودم فرقشونو دیدم!! پنل c خیلی روشن و زاویه دیده ضعیفی داره و عمق رنگ ها تو پنل b خیلی خیلی بهتره!!آقا پیمان حتما این موضوع رو دنبال کنید!!حتما شما هم مثل من تعجب میکنید!

   
 103. سامان20

  آقای گلکار لطقا اینو اینجا جواب بدید و پاس ندید دوربین عکاسی و فیلمبرداری بیت تی ایکس و اس3 و لومیا 920 و میشه ب ترتیب هم برای عکس هم فیلم رتبه بندی کنید مرسی کدوم سرتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دم شما گرم

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   در کل اپتیموس جی سر تر هست
   برای دوربین باید در شرایط یکسان مقایسه بشن اما هر دو کیفیت خوبی دارند

    
  • zeinab

   پنل b کیفیت و وضوح بیش تری نسبت به پنل c داره
   برای تشخیص نوع پنل مراحل زیر رو انجام بدید:
   *#*#7378423#*#* رو شماره گیری کنید
   بعد روی گزینه service info و بعد software info کلیک کنید
   پایین صفحه مقابل عبارت touch firmware version نوع پنل مشخص میشه

   3838

    
  • moein

   دوست گرامی بیشتر گوشی ها تو چین ساخته میشه چین بازار جهانی رو تو دستش گرفته چین جنس عالی خوب بد وخیلی بد داره که میتوان کوشی های سونی رو عالی نام برد برای مثلا ایفون بعد از مدتی برای پخش و تولید سری دومش شرکت چینی اون رو میسازه پس اصلا نگران نباش چون هر جنسی موجودی که میبینی روش زده خیر از چین بدون که خوده چینه ولی اصل چینه یعنی جنس عالیه چینه

    
    • محمد عسکری

     خیلی ممنونم
     ببخش1سوال دیکه میگن txپردارندش قلابیه 3برنامه رو باهم نمیتونه باز کنه راسته؟میگن باطری 2000میلی امپر واسش اومده راسته؟

      
     • پیمان گل‌کار

      |نویسنده

      قلابی؟!!! هر کی این رو می‌گه بدونید هیچ اطلاعاتی نداره!
      تعویض باتری به این راحتی‌ها نیست و سونی خودش اگر امکان داشت باتری با ظرفیت بالاتر می‌زد

       
    • محمد

     با سلام و خسته نباشید.اقای گلکار عزیز من به برنامه نیمبوز خیلی میرم اگه tx بگیرم با مشکل مواجه میشم بخاطر باطریش؟اصلا باطریش از 5800 هم بدتره؟

      
 104. امید

  سلام اقاپیمان شرمنده توروخدااگه میشه راهنمایی کنیم txخریدم الان 4.1می‌ریزم روش روشن میشه و یه بارخاموش روشن کردم یه مثلث افتادبا آچارفرانسه داخلش دیگه کل نرمافزار کاراروگشتیم تایکیشون یه رام چینی (زبانش)ریخت اومدبالاالبته 4.0بعد4.1ریخت دوباره همینطوری شدبه نظرت مشکل ازکجاست

   
  • پیمان گل‌کار

   |نویسنده

   ظاهرا گوشی مشکل داره! اگر از نزدیک می‌دیدم می‌شد راهنمایی کرد اما از این طریق سخت هست
   توصیه می‌کنم یه سری به دفتر گارانتی گوشی تو خیابان جردن، کوچه گل افشان بزنید، حتما راهنمایی‌تون می‌کنند، حتی اگر گوشی گارانتی نداشته باشه!

    
 105. امید

  شرمنده من شهرستانم دسترسی ندارم الان با4.0خوبه مشکلی نداره ولی 4.1که میریزی تاخاموش نکنی این مشکل پیش نمیادوعالی کارمیکنه ازسایتای دیگه هم این مشکل گزارش شده همه میگن حل شده ولی نگفتن چطور

   
 106. mersad

  آقای گلکار باتوجه به نظر شما تصمیم گرفتم s4 قلابی نگیرم ولی بین xperia ها موندم
  بین t و tx و acro s و s و sl با توجه به اینکه ضدآب بودن acro s برام مهم نیس ولی باتریش در عوض خوبه که برام مهمه. و tx هم ظرافت خاصی داره و دوربینشم یکم بهتره و جدیدتره.ولی باتریش ضعیفه. از طرفی هم s هم خوبه و قیمتشم یکم پایینتره.واقعا موندم.
  شما خودتون بین اینا کدومو بیشتر توصیه می کنید؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

   
 107. Reza

  با سلام خدمت آقای گلکار
  من بین دو گوشی SP و TX بدجوری گیر کردم و نمیدونم کدومشو انتخاب کنم تورو خدا کمک کنید؟!؟!
  نوع سی پی یو TX و پنلشم کلا منو گیج کرده!
  سی پی یو TX 8260 یا 8960.آقا پیمان تورو خدا کمکم کنید

   
 108. vida

  سلام تو رو خدا سریع جواب منو بدید عجله ایه.میخوام کادو گوشی بخرم ولی بین experia tx , sp , v گیر کردم کدومش بهتره؟هم از لحاظ کلی و هم دوربین؟

   
 109. امیر

  سلام اقای گل کار از نظر نمایشگر تاکید می کنم فقط نمایشگر کدوم گوشی بهتر هست؟
  1- اگسپریا زد ار
  2- اکسپریا زد
  3- اکسپریا تی ایکس

   
 110. امیر علی

  سلام من یه تی ایکس خوشگل تازه همین هفتهی پیش خریدم امروز صبح یه هنگ ناقافل کرد من چه کنم بدم ریستش کنن ؟ چیکارش کنم

   
  • وحید