با این 4 روش کیفیت تصویر تلویزیون‌تان را چند برابر کنید!

در این مطلب می‌خواهیم با ارایه 4 روش، کیفیت تصویری تلویزیون‌تان را از این چیزی که الان هست، بیشتر کنیم! پس اگر از کیفیت تلویریون‌تان ناراصی هستید و می‌خواهید آن را برطرف کنید، با ما همراه باشید.

شارپنس را به صورت دستی تنظیم کنید!

شارپنس یکی از تنظیمات مهم در بخش تصویر تلویزیون بوده و باید به آن توجه زیادی بکنید. شارپنس از مواردی است که وابستگی زیادی به محتوای درحال پخش از تلویزون دارد و همین موضوع شما را ایجاب می‌کند تا با تغییر محتوا این فاکتور را هم تغییر دهید. شارپنس میزان تیزی و لبه‌دار بودن یک تصویر را مشخص می‌کند؛ هر چه شارپنس را کم‌تر کنید تصویر بی‌لبه‌تر و به سمت تار شدن می‌رود و هرچه آن را بیشتر کنید تصویرتان تیز‌تر و لبه‌‌دارتر می‌شود.

هر چقدر کیفیت تصویر شما بهتر باشد، میزان شارپنس هم باید بالاتر برود. به عنوان مثال اگر با تلویزیون 4K خود در حال تماشای یک محتوای 4K هستید، شارپنس را تا جایی که چشم‌تان را اذیت نکند، بر روی حداکثر بگذارید. اما اگر بر روی همین تلویزیون در حال تماشای یک ویدیو با کیفیت 480 هستید، شارپنس را بر روی حداقل بگذارید. البته این حداقل باید تا جایی باشد که تصویر شما تار نشود.

به مود‌های پیش‌فرض تصویر اکتفا نکنید!

در تمامی تلویزیون‌ها یک‌سری مود تصویری از پیش تنظیم شده موجود بوده که هر کدام برای زمان خاصی قابل استفاده هستند. اما این مودها به صورت کلی ساخته شده‌اند و نمی‌توان همیشه و برای همه محتوا‌ها به آن‌ها اکتفا کرد. برای استفاده هر چه بیشتر به مود استاندارد بروید و سعی کنید با ایجاد تغییرات در فاکتور‌های مختلف، به کیفیت بالای تصویری برسید. به عنوان مثال Color Temperature یا دمای رنگ‌ها را برای محتوا‌هایی که در طبیعت هستند بر روی حالت گرم و محتوا‌هایی که رنگ و لعاب تیره و یا اکشن دارند، بر روی حالت سرد قرار دهید.

از مود‌های گیم و ورزشی حتما استفاده کنید!

یکی از پرکاربردترین مودهایی که بر روی اکثر تلویزیون‌ها قرار گرفته، مود گیمینگ و ورزشی بوده است. هر دو با بهبود وضعیت سرعت انتقال داده‌ها و دقت حرکت تصویر، از تار شدن تصویر و یا تاخیر‌ جلوگیری می‌کنند و تجربه بهتری از کیفیت را در اختیارتان می‌گذارند.

تفاوت رزولوشن 1080i و 1080p را بدانید!

سرعت انتقال داده‌ها در رزولوشن 1080p بیشتر از 1080i است؛ بنابراین با توجه به محتوای‌تان آن را درست انتخاب کنید. به‌عنوان مثال اگر می‌خواهید به تماشای فیلم‌های اکشن بنشینید و یا می‌خواهید به اجرای گیم بپردازید، حتما از 1080p استفاده کنید. تصاویر متحرک در 1080i کمی تار و بلوری نمایش داده می‌شوند. البته تفاوت این دو رزولوشن زمانی بیشتر خودش را نشان می‌دهد که از تلویزیون‌های با سایز بزرگ استفاده کنید.

اگر روش دیگری برای بهبود کیفیت تصویری تلویزیون‌ها سراغ دارید، آن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم