شرکت ال‌جی فرودگاه اینچئون کره جنوبی را به ربات‌های راهنما مجهز می‌کند

اسپیکر هوشمند Hub Robot

ورود به فرودگاه یک کشور جدید می‌تواند تجربه ترسناکی باشد، مخصوصا زمانی‌که هیچ شناختی نسبت به زبان کشور مقصد ندارید. بااین‌حال بسیاری از فرودگاه‌های سراسر دنیا برای هدایت و راهنمایی هرچه بهتر مسافران، راهنماها و نشانه‌های متعددی به زبان‌های مختلف را در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

با این وجود به‌نظر می‌رسد که زمان استفاده از این نوع علایم و نشانه‌ها در کشور کره جنوبی به پایان رسیده؛ چراکه آن‌ها قصد دارند تا از شیوه نوینی برای هدایت مسافران خود بهره گیرند. شرکت ال‌جی قصد دارد تا فرودگاه اینچئون کره را مجهز به ربات‌هایی برای راهنمایی گردشگران و همچنین تمیز کردن فرودگاه به‌کار گیرد. این ربات‌ها برای اولین‌بار در نمایشگاه CES 2017 رونمایی شده‌اند.

lg-airport-robot-640x294 شرکت ال‌جی فرودگاه اینچئون کره جنوبی را به ربات‌های راهنما مجهز می‌کند

ربات‌های راهنما همانطور که از نامشان نیز مشخص است با پرسه زدن در فرودگاه، اطلاعاتی از قبیل زمان‌های پرواز را در اختیار مسافران قرار می‌دهند. این ربات‌ها قادرند تا به چهار زبان کره‌ای، انگلیسی، چینی و ژاپنی صحبت کنند. همچنین آن‌‌ها می‌توانند با اسکن کارت پرواز، مسافران را به سمت گیت‌های خروجی هدایت کنند.

ربات‌هایی که برای تمیز نگه‌داشتن فرودگاه به‌کار گرفته خواهند شد نیز قادرند تا مکان‌هایی که اولویت بیشتری برای تمیز شدن دارند را پیدا کرده و بدین صورت تمیز ماندن فرودگاه را تضمین می‌کنند.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم