NFC چیست، چه می‌کند و چگونه از آن استفاده کنیم؟!

این روزها داشتن NFC برای موبایل‌ها به یک آپشن مهم تبدیل شده است، هر چند باید قبول کنیم آنقدری که هنگام خرید برای‌مان مهم است، بعد از آن از NFC استفاده نمی‌کنیم. NFC مخفف Near Field Comminucation (ارتباط حوزه نزدیک) است و برای ایجاد ارتباط بین دو دستگاه از طریق این نوع اتصال باید آنها را در مجاورت هم قرار داد. در ادامه می‌خواهیم با هم نگاهی به موارد کاربردی NFC بی‌اندازیم.

NFC را چطور فعال کنیم؟

به Settings > Wireless & networks  بروید و از آنجا این آپشن را فعال کنید.

چطور از NFC استفاده کنیم؟

best-ways-to-use-nfc-2-w782

برای انجام انتقال، دو دستگاه را نزدیک هم کنید یا اینکه Android Beam را در Share انتخاب کنید و فایل مورد نظرتان را به اشتراک بگذارید. اگر در هنگام انتقال دو دستگاه از هم فاصله بگیرند، پیغام نزدیک کردنشان به نمایش در می‌آید و باید دوباره آن دو را به هم نزدیک کنید.

از NFC چه استفاده‌هایی می‌شود؟

1. فرستادن شماره تلفن

best-ways-to-use-nfc-1-w782

استفاده از NFC  یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای انتقال شماره تلفن است، زیرا نیازی نیست که شماره را تایپ کنید. تنها کافیست دو دستگاه را نزدیک هم کنید و زمانی که پیغام مربوطه touch to beam به نمایش در آمد انتقال را انجام دهید.

2. فرستادن عکس

best-ways-to-use-nfc-3-w782

می‌توان از NFC برای انتقال سریع عکس نیز استفاده کرد. عکسی را که می‌خواهید انتخاب کنید و دو هندست را بهم نزدیک کنید.

3. فرستادن سند

اگر می‌خواهید یک فایل PDF باز را ارسال کنید، اینطور قلمداد می‌شود که قصد ارسال برنامه PDF خوان را دارید، پس باید از اندروید بیم استفاده کنید. فایل مورد نظر را بی‌یابید و انتخاب کنید، سپس گزینه Share را بی‌یابید و  Android Beam را انتخاب کنید. در این لحظه دو هندست را به هم نزدیک کنید.

4. هدایت دوستان به پلی استور

best-ways-to-use-nfc-7-w782

اگر یکی از دوستان‌تان از برنامه‌ای که شما روی هندست نصب دارید خوشش آمد، می‌توانید با NFC او را به لینک برنامه مورد نظر در گوگل پلی هدایت کنید. برنامه را باز و از طریق NFC تلفن دیگر را به لینک برنامه هدایت کنید.

5. فرستادن جهت و آدرس

best-ways-to-use-nfc-6-w782

خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که می‌خواهیم مسیر رسیدن به مکانی را به فردی توضیح دهیم، اما اگر هندست‌تان NFC دارد نیاز به توضیح نیست. مسیر را در گوگل مپ جستجو کنید و با چسباندن دو هندست به یکدیگر کار را تمام کنید.

6. باز کردن برنامه در یک هندست دیگر

می‌توانید با کمک NFC برنامه‌ای را که مشغول استفاده از آن هستید در هندست دیگر باز کنید. مثلا فکر کنید در حال استفاده از برنامه Google Photos هستید و دوستان‌تان هم می‌خواهند عکس‌هایشان را در این برنامه ببینند، اما آن را پیدا نمی‌کنند، تنها کافیست تلفن‌تان را به هندست دیگری بچسبانید و برنامه را در آن باز کنید.

7. پرداخت کردن

best-ways-to-use-nfc-5-w782

NFC بعلاوه برای پرداخت از طریق موبایل هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. برنامه Android Pay را دانلود و نصب کنید. اطلاعات کارت‌های اعتباری‌تان را وارد کنید. بعد از آن می‌توانید در فروشگاه‌های مجهز به این فن‌آوری که فعلا فقط در ایالات متحده هستند، استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. اخ می گوید

    سارا جون مرسی

  2. ناشناس می گوید

    استفاده از nfc فقط محدود به انتقال از موبایل به موبایل نیست فرض کنید شما یک دستگاه سینمای خانگی دارید که nfc دارد در اینصورت قادر خواهید بود با نزدیک کردن موبایل به دستگاه، آهنگهای مورد علاقه تان را از یک سیستم صوتی قوی بشنوید و …

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان