آموزش جلوگیری از آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن‌ها در iOS

0

همزمان با عرضه iOS ۷، اپل از قابلیت آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن‌ها رونمایی کرد. همانطور که از نامش پیداست، به وسیله این امکان می‌توانید خیال خود را از بابت به‌روز‌بودن نرم افزارها راحت کنید. این قابلیت، برای تمامی کاربران مفید و کاربری به نظر می‌رسد، اما در کنار مثبت بودن، حجم اینترنت شما را نیز به صورت خودکار مصرف می‌کند که ممکن است برای بسیاری از افراد، آزار‌دهنده باشد. در این مطلب می‌خواهیم نحوه کنترل‌کردن و جلوگیری از آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن‌ها را به شما آموزش دهیم.

آپدیت خودکار نرم افزارها چه زمانی اتفاق می‌افتد؟!

به روزرسانی خودکار اپلیکیشن‌ها معمولا در شب و در صورت متصل‌بودن وای‌فای دستگاه و شارژر اتفاق می‌افتد. بدین معنی که اگر هنگامی که دیوایس خود را به شارژ متصل می‌کنید، وای‌فای را قطع کنید، عملیات به‌روزرسانی خودکار اپلیکیشن‌ها متوقف می‌شود. اما این روش، برای جلوگیری از آن منطقی به نظر نمی‌رسد. پس به روش منطقی در این زمینه می‌پردازیم.

این تنظیمات، به نوع دستگاه شما بستگی ندارد. پس اگر شما از آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ استفاده می‌کنید، می‌توانید این کار را انجام دهید.

وارد Settings > iTunes & App Store شوید. در قسمت AUTOMATIC DOWNLOADS مانند تصویر زیر، گزینه Updates را در وضعیت خاموش قرار دهید.

Auto-Updates-Of-Apps آموزش جلوگیری از آپدیت اتوماتیک اپلیکیشن‌ها در iOS


به توضیح سایر قسمت‌های AUTOMATIC DOWNLOADS نیز می‌پردازیم. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، گزینه‌های Music ،Apps و Books نیز به چشم می‌خورند. با روشن بودن آنها، در صورتی که به عنوان مثال توسط اپل آیدی خود بر روی آیفون اقدام به دانلود نرم افزار، موزیک یا کتابی کنید، در صورت اتصال به اینترنت، به صورت خودکار عملیات دانلود روی دیوایس‌های دیگر ( مانند آیپد یا آیپاد تاچ ) نیز انجام می‌شود.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم