تزریق ۱۳.۵ میلیون آیفون به بازار چین در سه ماهه اول ۲۰۱۶

0

شرکت اپل، توانست رتبه اول را در میان تولید کنندگان موبایل برای تزریق تلفن‌های هوشمند به کشور چین کسب کند. کوپرتینویی‌ها توانستند ۱۳.۵ میلیون آیفون بین ماه‌های ژانویه تا مارس وارد بازار چین کنند و به این ترتیب، با اختلافی حدودا دو برابر، جایگاه نخست را به خود اختصاص دهند. رتبه دوم این جدول به سامسونگ تعلق گرفت و این شرکت کره‌ای توانست تنها ۷.۲ میلیون تلفن هوشمند را روانه بازار چین کند. رتبه‌های بعدی به شرح زیر است:

۳- اچ‌تی‌سی = ۳۰۰ هزار

۴- مایکروسافت = ۲۰۰ هزار

۵- ال‌جی = ۱۰۰ هزار

۶- سونی = ۱۰۰ هزار

لقب بزرگترین شرکت بومی تولید کننده تلفن‌های هوشمند به هوآوی تعلق گرفت و این کمپانی توانست در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶، حدودا ۱۴.۱ میلیون تلفن هوشمند در این کشور به فروش رساند. جایگاه‌های بعدی به ترتیب به شرکت‌های زیر تعلق گرفت:

Oppo ( اوپو ) = ۱۲.۲ میلیون

BBK ( بی‌بی‌کی ) = ۱۱.۸ میلیون

Xiaomi ( شیائومی ) = ۸ میلیون

Coolpad ( کول‌‌پد ) = ۵.۴ میلیون

Gionee ( ژیونی ) = ۴.۴ میلیون

Meizu ( میزو ) = ۳.۶ میلیون

ZTE ( زد‌تی‌ای ) = ۲.۱ میلیون

کمپانی‌های داخلی کشور چین توانستند در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ در مجموع ۸۳ میلیون تلفن هوشمند را به بازار این کشور تزریق کنند که چیزی حدود ۷۰.۳ درصد از کل را شامل می‌شود.

با تمام این تفاسیر، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ حدود ۱۰۴.۷ میلیون تلفن هوشمند وارد بازار چین شده است که در مقایسه با سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵، حدود ۱۱.۲ درصد کاهش داشته است. اما در مقایسه با سه ماهه اول سال پیش، حدود ۲۰.۱ درصد افزایش به خود می‌بیند.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم