۵ دلیل برای آنکه از طرح ترابردپذیری استفاده نکنید!

از سال گذشته که بحث ترابردپذیری بین اپراتورهای موبایل مطرح شد، این موضوع واکنش‌های زیادی را داشته است، برخی از آن حمایت کرده و نتیجه را به نفع کاربر دانسته‌اند و بعضی آن را یک اقدام ریسک آور تلقی کرده‌اند.

این طرح که در دنیا با نام Mobile Number Portability شناخته می‌شود، به کاربر هر اپراتور اجازه می‌دهد تا بدون تغییر شماره تلفن همراه خود، به اپراتور دیگر مهاجرت کرده و از خدمات و تعرفه‌های آن استفاده کند. به عنوان مثال اگر شما صاحب یک خط با پیش شماره ۰۹۳۵ هستید، می‌توانید از اپراتور فعلی (ایرانسل) به همراه اول منتقل شوید (یا بالعکس) و از این به بعد، قیمت مکالمه، پیامک، اینترنت و… شما طبق تعرفه اپراتور جدید محاسبه خواهد شد و به نوعی شما، عضوی تازه از آن می‌شوید.

این طرح که تا به حال در بیش از ۷۰ کشور دنیا هم اجرا شده است، در نگاه کلی می‌تواند برای مصرف کننده سودآور بوده و باعث رقابت بین اپراتورها هم شود. کاربر احتیاج به تهیه یک سیم‌کارت دوم جهت ورود به اپراتور دیگر ندارد و سرویس دهندگان هم برای جذب کاربر بیشتر و این بار از رقیب خودشان، نیازمند ارایه طرح‌های جذاب برای مصرف کننده هستند.

اما بایستی به این نکته توجه کرد که شرایط اپراتورها و حتی فرهنگ استفاده مردم در هر کشوری متفاوت است و چنین موردی، می‌تواند بر اجرای این طرح تاثیرگذار باشد. حال در این مطلب قصد داریم تا برای شما ۵ دلیل بیاوریم تا بدانید که ترابردپذیری، طرح چندان خالی از ایرادی هم برای همه نخواهد بود تا با دقت عمل بیشتر و خارج از هیاهوی تبلیغاتی برای استفاده از آن وارد عمل شوید.

۱- ایرادات فنی

یکی از مسایلی که به‌خصوص در ابتدای کار می‌تواند مشکلات زیادی برای کاربران ایجاد کند، مشکلات فنی است. با آنکه برخی از مسئولین رگولاتوری این فضیه را تکذیب می‌کنند اما عدم اجرای به موقع ترابردپذیری که قرار بود اردیبهشت ماه عملی شود و تا الان ۲ بار به تاخیر افتاده و هنوز هم زمان دقیقش مشخص نیست، به‌خوبی بر این قضیه صحه می‌گذارد که استارت طرح، می‌تواند ایرادات مختلفی داشته باشد، مواردی که پس از شروع هم به احتمال فراوان بایستی با آن دست و پنجه نرم کرد؛ پس چه بهتر اگر شما بر استفاده از این طرح کاملا مصمم هم هستید، باز مدت زمانی را صبر کنید تا حداقل باگ‌های اولیه برطرف شده و برخی از فیدبک‌های واقعی طرح را مشاهده کنید.

MNP-6

۲- ضرر و منفعت را پیدا کنید

این روزها استفاده از تلفن‌های هوشمند، دیگر محدود به مکالمه و یا فرستادن پیامک نیست و امکانات بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که مهم‌ترین آن را بایستی ارتباط با دنیای مجازی یا همان اینترنت دانست. اما باید پذیرفت که همچنان مکالمه باکیفیت و سریع، دغدغه اصلی هر کاربری خواهد بود. پس اگر قصد جایجایی دارید، ابتدا دقت کنید که پوشش هر اپراتور در کشور چگونه است. البته در این بین بحثی چون رومینگ ملی هم مطرح می‌شود اما تجربه نشان داده که اپراتورها، در بسیاری از موارد در خدمات رسانی به کاربر اپراتور دیگر سر باز زده‌اند و به همین خاطر نمی‌توان پوشش شبکه را برای همگی یکسان دانست و به‌طور قطع دارای تفاوت‌های زیادی هستند. با هم نگاهی بر میزان پوشش می‌اندازیم.

همراه اول

پوشش جاده‌های اصلی و فرعی کشور: ۶۶۱۵۹ کیلومتر تا پایان سال ۱۳۹۴
پوشش خطوط ریلی: ۸۹۲۶ کیلومتر تا پایان سال ۱۳۹۴
پوشش جمعیتی: ۹۴.۲ درصد تا پایان سال ۱۳۹۴
تعداد شهر تحت پوشش: ۱۲۴۲ شهر تا پایان سال ۱۳۹۴
تعداد روستای تحت پوشش: ۶۱۷۲۲ روستا تا پایان سال ۱۳۹۴

ایرانسل

پوشش جاده‌های اصلی و فرعی کشور: ۳۲۶۵۲ کیلومتر تا پایان سال ۱۳۹۴
پوشش خطوط ریلی: ۵۵۰۳ کیلومتر تا پایان سال ۱۳۹۴
پوشش جمعیتی: ۸۵.۸۴ درصد تا پایان سال ۱۳۹۴
تعداد شهر تحت پوشش: ۱۱۹۶ شهر تا پایان سال ۱۳۹۴
تعداد روستای تحت پوشش: ۱۱۷۸ روستا تا پایان سال ۱۳۹۴

رایتل

پوشش جاده‌های اصلی، فرعی و ریلی کشور: ۱۲۹۰۹ کیلومتر تا پایان سال ۱۳۹۴
پوشش جمعیتی: ۶۱.۲۹ درصد تا پایان سال ۱۳۹۴
تعداد شهر تحت پوشش: ۴۸۷ شهر تا پایان سال ۱۳۹۴
تعداد روستای تحت پوشش: هیچ روستایی تا پایان سال ۱۳۹۴

با نگاهی به آمار بالا به‌خوبی می‌توان دریافت بیشترین فایده را مشترکینی از این طرح می‌برند که از اپراتور رایتل به ایرانسل و همراه اول منتقل شوند و پس از آن، مشترکینی که از ایرانسل به همراه اول می‌آیند. متضررین هم کسانی هستند که از همراه اول، به دو اپراتور دیگر می‌روند.

MNP-3

۳- اعتباری که از دست می‌رود

اگر سری به بازار بزنید، متوجه می‌شوید که ارزش سیم‌کارت‌ها با یکدیگر بسیار متفاوت است. برخی از آن‌ها میلیونی قیمت دارند و ارزش بعضی حتی به چند هزار تومان هم نمی‌رسد. از آنجایی هم که در این طرح تنها دو بار قابلیت انتقال اپراتور در سال وجود دارد و از سوی دیگر، هنوز واکنش بازار نسبت به تغییر ارزش گذاری سیم‌کارت‌ها در این جابجایی مشخص نیست، قاعدتا بیشترین ریسک را کسانی می‌کنند که سیم‌کارت‌های باارزش‌تر دارند. این سیم‌کارت‌ها را از نظر اولویت بندی ارزش می‌توان به صورت زیر دسته بندی کرد.

۱- سیم‌کارت دائمی ۰۹۱۲ همراه اول با پیش شماره ۱
۲- سیم‌کارت دائمی ۰۹۱۲ همراه اول با پیش شماره ۲
۳- سیم‌کارت دائمی ۰۹۱۲ همراه اول با پیش شماره ۳
۴- سیم‌کارت دائمی ۰۹۱۲ همراه اول با پیش شماره ۴ و ۵ و ۶
۵- سیم‌کارت دائمی ۰۹۱۲ همراه اول با پیش شماره ۷ و ۸ و ۹ و ۰
۶- سیم‌کارت دائمی ۰۹۱ همراه اول در شهرهای مختلف
۷- سیم‌کارت دائمی ۰۹۳۵ دائمی ایرانسل
۸- سیم‌کارت دائمی ۰۹۰۲ دائمی ایرانسل
۹- سیم‌کارت دائمی ۰۹۲۰ رایتل
۱۰- سیم‌کارت‌های اعتباری اپراتورها

با کمی دقت، می‌توان به‌راحتی فهمید که دارندگان سیم‌کارت‌های دائمی (به‌خصوص همراه اول) بایستی دقت بیشتری در جابجایی داشته باشند تا به‌واسطه برخی مشکلات پیش‌بینی نشده، ارزش سیم‌کارت خود را از دست ندهند.

MNP-4

۴- تعرفه‌هایی که تغییر می‌کند

اگر قصد جدی برای استفاده از طرح ترابردپذیری دارید، جدا از بحث قیمت‌های اعلام شده از سوی اپراتورها، به بسته‌ها و طرح‌های تشویقی درون شبکه‌ای حتما توجه کنید. با توجه به اینکه این طرح‌ها به صورت دوره‌ای دستخوش تغییرات می‌شوند، نمی‌توان آن‌ها را جز به جز مورد مقایسه قرار داد اما به‌طور حتم حجم مکالمه درون شبکه‌ای، می‌تواند بر روی این هزینه تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال، تماس از تلفن ثابت به سیم‌کارت‌ها و یا بالعکس، یکی از پر استفاده‌ترین نوع مکالمات است که در بخش طرح‌های تشویقی، فقط در بسته‌های همراه اول می‌گنجد (به دلیل یک‌پارچه بودن شبکه). بر فرض شما در این اپراتور اگر قبض خود را به موقع بپردازید، از یک روز مکالمه رایگان درون شبکه‌ای برخوردار می‌شوید که این موضوع شامل ارتباط با تلفن ثابت هم خواهد شد. اپراتورهای دیگر نیز از این مدل طرح‌های درون شبکه‌ای دارند اما تلفن ثابت، خارج از شبکه آن‌ها تعریف شده و قاعدتا نمی‌توان مکالمه رایگان با آن را از بسته‌های تشویقی درون شبکه‌ای قلمداد کرد. پس حتما قبل از مهاجرت به یک اپراتور دیگر، این موضوع را حسابی سبک و سنگین کنید و فقط بر روی آمار و ارقام اعلام شده، تصمیم نگیرید.

MNP-7

۵- ایجاد سردرگمی

فرض کنید دوست شما یک سیم‌کارت همراه اول دارد اما به رایتل مهاجرت کرده‌ است. شما هم که سیم‌کارت همراه اول دارید، شامل یک بسته تخفیفی درون شبکه بوده و به‌همین خاطر با وی تماس می‌گیرد،‌ غافل از آنکه شماره او دیگر شامل این طرح نشده و برای‌تان هزینه می‌افتد. از سوی دیگر، اگر فردی دارای بسته مکالمه تخفیف‌دار در رایتل باشد، از اینکه دوست شما به این شبکه مهاجرت کرده باخبر نیست و قاعدتا با وی تماس نمی‌گیرد! این موضوع در ارتباط با تمام جابجایی‌ها وجود دارد و از طرفی می‌تواند سبب ضرر برای شخص بی‌اطلاع شده و از سمت دیگر، فردی که مهاجرت کرده را از یک سود، محروم کند. در واقع این امر موجب به‌وجود آمدن نوعی سردرگمی در استفاده از بسته‌های درون شبکه‌ای شده و افراد مجبور هستند یا با احتیاط بیش‌تری عمل کنند و یا بی‌خیال استفاده از این طرح‌های جذاب شوند.

MNP-1

شما فکر می‌کنید طرح ترابردپذیری تا چه حد مورد استقبال قرار می‌گیرد و سود و ضرر آن را برای کدام اپراتور بیشتر می‌دانید؟!

ممکن است شما دوست داشته باشید
120 دیدگاه
 1. Mary می گوید

  لطفا ترابرد نکنید
  من چند ساله سیمکارت ایرانسل ۹۳۵به همراه اول ترابرد کردم و خیلی هم راضی بودم ولی الان به شدت پشیمونم چون دیگه نمیشه مالکیت سیمکارت و عوض کرد(برای اینترنت دانشجویی باید خط به اسم خود دانشجو باشه امروز رفتم مرکز خدمات همراه اول گفت باید اول سیمکارتتو دوباره به ایرانسل ترابرد کنی تغییر مالکیت بدی بعد دوباره به همراه اول ترابردش کنی😐) مورد آخر این متن هم واقعا مهمه مثلا همه فکر می کنن خط من ایرانسله و این موضوع باعث سردرگمی میشه

  موافقم ۱
 2. پری می گوید

  من ازایرانسل خیلی خیلی راضیم هم بصرفه است هم قیمت ها زیادبالا نمیبردخیلی خوب است

  موافقم ۱
  مخالفم ۳
 3. محمد می گوید

  باسلام من خودم از سه اپراتور خط دارم ۴رایتل ۲تا ایرانسل و یکی هم همراه اول ولی بشخصه خودم از رایتل راضی هستم و کل خانواده ما رایتل دارند و رایتل از اپراتور ایرانسل و همراه اول خیلی بهتر فقط نقط کور زیاد داره نسبت به همراه اول و ایرانسل

  موافقم ۳
  مخالفم ۲
 4. سهیل می گوید

  از ایرانسل به همراه اول رفتم ی خوبی داره همراه اول تحت هیچ شرایطی برام پیامک نمیده اینش خیلی خوبه

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 5. مهدی می گوید

  بسته ۶۰گیگابایت ویژه دانشجویان هم با ترابرد غیر فعال میشه؟

  موافقم ۵
 6. زهرا می گوید

  به نظر من باید از هر سه اپراتور سیم کارت داشته باشیم تا هم یه اپراتور انحصاری نشه که بخواد هر بلائی خواست سر مشترکین بیاره هم انتن دهی به مشکل نخوره هر کدوم بهتر انتن داد از همون استفاده میکنی هم اونی که تعرفه اش بهتره رو استفاده کنی
  در مورد رایتل اطلاعی ندارم و ایرانسل و همراه اول هر دو دارای مشکل هستند چه اون موقع که همراه اول یکه تاز بود هر خط رو یه میلیون می‌فروخت و قرار بود به خریدارها سهام بده که ندارم تا ایرانسل اومد و خط ها ارزون شد خیلی ها تونستن خط بخرج
  چه ایرانسل که کم و بیش دزدی تو شارژ رو داره

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۲
 7. اژدری می گوید

  همراه اول کد ۱ داشتم، دو سال هست به ایرانسل ترابرد کردم و بسیار بسیار راضی هستم.
  چون توی شهر تهران توی اکثر محیط های بسته همراه اول آنتن نداره، ولی ایرانسل تقریبا همه جا آنتن میده. اون هم ۴g

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۲
 8. ایوب سیرجان می گوید

  نظر اکثر دوستان اینجا مطالعه کردم.خودم سالیان ساله که از دو اپراتور همراه اول و ایرانسل استفاده کردم.به این نتیجه رسیدم خود اپراتورها درون خودشان درجه بندی خدمات دارند.مثل ایرانسل دایمی و اعتباری دارد.پیش کد قدیم و جدید دارد مثلا اینترنت۰۹۳۶ خیلی بهتر هست تا ۰۹۰۳ حتی خدمات تشویقی به پیش شماره‌های قدیمی اش بهتر هست.
  همراه اول هم به ۰۹۱۲ خیلی خدمات بهتری میدهد هم در مکالمه هم در هزینه و هم در نت تا به ۰۹۱۳ اش،این موارد من بدقت زیر نظر گرفتم.حالا در مجموع شاید نت شماره ۰۹۳۶ ایرانسل از نت همراه اول اعتباری ۰۹۱۳ خیلی بهتر باشد و راضی کننده. و یا طبق مشاهداتم نت ۰۹۱۲ همراه اول خیلی وقتها راضی کننده تر از ۰۹۰۳ ایرانسل هست.و جالبتر اینکه نت و آنتن دهی تهران برای کلیه اپراتورها خیلی جلوتر از شهرستانهای دیگه هست.ویا در شهرهای مرزی سیاستهای خاصی برای آنتن دهی و نت وجود دارد.در کل به این نتیجه میرسیم که نمیتوان گفت کدام اپراتور بهتر از بقیه هست.و اگر کسی میخواد خیلی زرنگ باشه باید ۲۰تا سیمکارت اعتباری و دایمی با پیش شماره‌های مختلف داشته باشد و در هر شرایط خاص و مکان خاص بدونه الان از کدوم سیمکارتش استفاده کند تا سود حداکثری نصیبش بشه.پس دوستان الکی سنگ یک اپراتوتور به سینه نزنید چون خودشون نشستن اونجا و به ریش من و شما میخندن.

  موافقم ۱۶
  مخالفم ۵
 9. ایرانسل می گوید

  ایرانسل هر ماه قیمت بسته ها رو تغییر میده انتن دهی داخل خونه نداره داخل کوچه نداره داخل بن بست نداره طبقه همکف نداره یا قطع وصل میشه اگه سیم کارت ایرانسل داری باید روی خرپشتک بری زندگی کنی

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۵
 10. milad ahwazi می گوید

  همه اپراتورها دزدن وکلاهبردارتوروزروشن جیب ملت رو خالی میکنن هرروزطرح میادبعضیاکه نمیدونن بدبختن🙁🙁🙁🙁🙁🙁🙁😏😏😏😏

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۱
 11. محمدرضا می گوید

  این حرفارا ول کنین تکلیف این ۲۰ گیگ چی میشه که گفتن رایگان میدن اگه دروغ باشه مادرشونو به عزاشون میشونم مگه مردم مسخره ی اینان

  موافقم ۷
  مخالفم ۱
 12. Milads71 می گوید

  من هر چهار اپراتور . همراه اول . ایرانسل . رایتل . شاتل رو دارم ولی سیم کارت ایرانسلم که اتفاقا دایمی هست سرعتش به شدت کاهش یافته هر نمایندگی یا مرکز ایرانسل رفتم جواب درستی بهم ندادن . دیگه کلافه شدم از دست ایرانسل و ترابرد به همراه اول انجام دادم . موقه ای که سیم کارت رفتم تهویل گرفتم . متصدی پیشخان بهم گفت احتمال داره سیم کارتتون ترابرد نشه چون سیم کارت داعمی ایرانسل مفت نمییرزه و منو پشیمان میکنه که برم یه سیم کارت داعمی بگیرم و ترابرد نکنم 😂😐

  موافقم ۴
  مخالفم ۵
 13. الهام می گوید

  من خط ایرانسلم اعتباری بود تبدیل به دائمیش کردم اصلا نه بهم اینترنت داد نه مکالمه همش دروغ اون همه هم ازم پول گرفتن خدا لعنتشون که به ادم کلک میزنن

  موافقم ۶
  مخالفم ۱۱
 14. مصطفی می گوید

  سلام
  من همراه اول داشتم ترابرد کردم روی ایرانسل

  سرعت اینترنت داخل شهر خیلی بهتر از همراه اوله
  اما ایرانسل اکثر جاده ها اینترنت ندارم

  یه خوبی داره سیمکارت همراه اولم دائمی شده
  و مکالمه خیلی خیلی خیلی کمتر از همراه اوله

  نزدیک به یک ماه دارم صحبت میکنم
  ۱۰۰۰۰ تومان شده بخدا عالیه قیمت مکالمش بیشترین تماسم با سیمکارتهای همراه اوله

  موافقم ۷
 15. علی می گوید

  چطور میتونم سیم کارت ترابرد شده از همراه اول به ایرانسل فعال کنم

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 16. ,M.A.K می گوید

  همراه اول تعرفه الانش دهن سرویس میکنه من که رو هوا وزمین میرم ایرانسل.این سایتم فکر کنم از همراه اول پول میگیره.

  موافقم ۹
  مخالفم ۲
 17. فرهاد می گوید

  سلام
  بچه من ترابرد را دور زدم. شاید باور نکنین.
  من یه سیم کارت رایتل داشتم که دیتا بود. یعنی نه میشه با آن به کسی زنگ بزنی، نه کسی میتونه بهت زنگ بزنه. فقط برای اینترنت و پیامک است.
  اول به اپراتور رایتل زنگ زدم و گفتم آیا سیم کارت دیتای من را میتونم اعتباری یا دائمیش کنم ( توی خود شبکه رایتل)؟
  گفتن سیم کارت دیتا نه تنها توی خود اپراتور مربوطه نمیشه تغییرش بدی بلکه سیم کارت دیتا را نمیتونی ترابرد کنی.
  خلاصه، رفتم سایت ایرانسل قسمت ترابرد.
  و شروع کردم به پر کردن فرم ترابرد،و شماره سیم کارت رایتلم که دیتا بود را برای ترابرد وارد کردم، تا رسید به قسمتی که گفته :
  نوع سیم کارت:
  ۱_ وائمی ۲_ اعتباری
  منم جلوی گزینه اعتباری تیک زدم.
  خلاصه تمام مراحل ثبت نام را تکمیل کردم . بعد از دریافت پیامک و تأیید ترابرد سیم کارتم قطع شد. روز بعد پست سیم کارت ترابرد شده را آورد در خونه.
  منم بلافاصله سیم کارتو انداختم رو گوشیم دیدم.
  دو هزار شارژ روشه، یک گیگ اینترنت هدیه بهم دادن. باهاش تماس گرفتم دیدم زنگ می خوره!!!!
  الان هم یه هفته ای میشه که هم زنگ میخوره هم باهاش زنگ میزنم.

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۱
 18. شهاب می گوید

  به نظر من اینها برمیگرده به محل زندگی چون بعضی از محله ها همراه اول ضعیف تره آنتن دهیش و ایرانسل بهتر، و بلعکس،
  خوب آدم اگه از دو اپراتور تو گوشی دوسیم کارتش استفاده کنه ، هیچ دلیلی واسه ترابرد نداره که بکنه. موده آدم باید تماسهاشو مدریت کنه که داخل شبکه یا طرح بهش بخوره. با تخفیفات داخل شبکه، پس دو سیم کارت داشته باشید باید که بنا به جایی که هستید خدمت بگیرید از اپراتور ها

  موافقم ۵
 19. حسن می گوید

  اگر ترابرد بزنی هم شارژهم نت همش میپره اگرم بری برگردی ازترابرد بازم بسته ات نمیادش

  موافقم ۴
 20. رضا علیزاده می گوید

  وقتی میخوام از همراه اول به ایرانسل ترابرد بکنم آیا طرح اینترنتی یک ساله ی ۱۲۰گیگابایتی ام حذف میشه یا انتقال پیدا میکنه؟…خواهشا کسی که دقیق میدونه جواب منو بده.چون تازه این طرحو زدم ولی چون تو روستا هستم همراه اول نت نداره تا استفاده کنم

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
  1. علی اصغر می گوید

   بله داداش تاتمام شدن بسته ات این کار رونکن

   موافقم ۲
 21. خسرو می گوید

  سلام . اقا من رایتل را به ایرانسل ترابرد کردم . هیچ مشکلی هم نبود . عالی .
  ما دوست داریم در همه جای دنیا تو سری خور باشیم . بدانید این علم هست . خوبه . حرف نداره .
  برای کسی هم کارت دعوت به ترابرد نمیفرستن .
  اگر مراحل ترابرد را صحیح انجام بدین . خیلی هم عالیه . شاد باشید .

  موافقم ۷
  مخالفم ۱
 22. مرتضی می گوید

  من الان چند ساله که از همراه اول استفاده میکنم دوخط ایرانسلم رو به همراه اول ترابد کردم. ایرانسل خدماتی رو که ارائه میده واقعی نیست وبه نظر من بدترین اوپراتوره

  موافقم ۵
  مخالفم ۶
 23. ... می گوید

  من ماندم کدوم اپراتور بهتره؟

  1. محمد می گوید

   من از هر اپراتوری چندتا سیمکارت دارم با یه برسی برسی ساده و با سند خدمت شما میگم…
   ” اکه برای اینترنت میخوای استفاده کنی ایرانسل ولی اگر مکالمه برات مهمه همراه اول.”

   موافقم ۸
   مخالفم ۱
 24. مرتضی می گوید

  من از همراه اول به ایرانسل ترابرد کردم و از ایرانسل بسیار راضی هستم هزینه هام خیلی پایین آمده
  هدفم کاهش هزینه اینترنت بود که علاوه برآن هزینه تماس ها هم کاهش پیدا کرد به دقیقه ای ۳۳تومن
  قطعا بازنده ترابرد همراه اول است، خیلی مانع تراشی میکنه

  موافقم ۶
  مخالفم ۱
 25. آرش می گوید

  سلام
  من نمیدونم این مطلب مال کی هستش اما تمام مواردی که گفته شد امروز حل شدن و براشون چاره اندیشیده شده
  هیچ کس ارزش خطش رو از دست نمیده چون ترابرد در واقع میهمان شدن بر سفره ی اپراتور دیگه هستش نه صاحب خانه شدن ! پس هر کسی در نهایت صاحب همان خط با همان قیمت خواهد بود و هر تغییری موقتیست!
  در هنگام ترابرد شما امکان بهره مندی از خدمات اپراتور مقصد را خواهید داشت
  اشکالات فنی در حال حاضر تا اندازه ی اشکالات روزمره ی اپراتور ها پایین اومده پس مساله ای برای نگرانی نیست
  انتن دهی طبق روال قبله همون طور که هر مشترک اصلی از پوشش برخورداره در مورد ترابرد شده ها هم همینه
  ضمنا هیچ سردرگمی هم ایجاد نخواهد شد
  در هنگام تماس با فردی که ترابرد کرده نوعی بوق خاص شما را از این امر مطلع میکنه
  پس کسی بخاطر داخل و خارج شبکه بودن تماس متضرر نمیشه
  هر مشکلی داشتین بگید کمکتون کنم
  نویسنده عزیز مطلب شما غیر علمی ، قدیمی، نا درست و نشر اکاذیب هست ضمنا بنده تنها یک یوزر ساده هستم که از همراه اول کد ١ به رایتل ترابرد کردم. قبلا رایتل داشتم و عالی بود فقط بخاطر کد خط بود که کنار گذاشتمش اما الان ١٢ دارم با امکانات عالیه رایتل
  رایتل رو دست کم نگیرید جدید ترین و به روز ترین سیستم مخابراتی در کشور با امکانات بالا و در مورد اینترنت بی نظیر ، بالاترین سرعت و کمترین قطعی در سال گذشته، و کمترین حد از دزدی رو میشه در رایتل دید، راهی جز انتخاب بین بد و بدتر نداریم که!
  اینترنتش کمترین میزان فیلترینگ رو داره تا جایی که تا چند وقت پیش بدون فیلتر شکن از یو تیوب استفاده میکردم این مساله رو اگر خواستین سندش رو هم دارم! به هر حال تجربه در استفاده از تمامی اپراتورها حتی تورک سل و … در خارج از کشور و مقایسه شون نشون داده رایتل عالیه ضمن اینکه به هر حال باید قبول کرد اعتبار ٩١٢ درست یا غلط بیشتره پس ترابرد به رایتل از ١٢ تا اینجا برای من عالی بوده

  موافقم ۹
  مخالفم ۱
 26. بی نام می گوید

  ملت خوبی داریم! من سیمکارت هر ۳ اپراتور رو دارم، با اپ های هرسه شونم کار کردم، هیچکدوم اپ ها مشکلی تو نمایش میزان بسته و مصرف نداره؛ با نصب یه اپ خوب کنترل مصرف اینترنت اپ های گوشی، میتونید مصرفتون رو مدیریت کنید… . از نظر من بسته های اینترنت همراه اول به صرفه تر هست نسبت به ایرانسل، رایتل هم بسته های دکاش خوبن؛ همراه اول یه نامحدود(البته حجمی) ارائه میده که اون دو تا ندارن تا این لحظه… . رایتل مشکل مالی و فرهنگی داره برای نصب دکل اما دو تا اپراتور دیگه مشکل فرهنگی دارن برای نصب دکل و با مقاومت ملت نادان مواجه میشن… . مورد دیگه اینکه سرعت اینترنت اپراتورها پایدار نیست و قرارم نیست باشه چون به تعداد مشترکینی که همون زمان از یک دکل درحال استفاده هستن بستگی داره… . من یه ترابرد داشتم از ایرانسل به همراه اول، راضی ام البته حضوری رفتم و ۷۲ ساعت بعد فعال شد و دارم استفاده میکنم؛ الان رفتم برای ترابرد، گفتن رایتل فعلا ترابردش رو بسته. پیشنهاد میکنم حضوری برای ترابرد اقدام کنید، من سایت همراه اول اقدام کردم، با وجود اینکه درخواست ثبت کرد اما تا یک ماه خبری نشد که بعد مجبور به مراجعه حضوری شدم… . اینم بگم که این مکان من رایتل پوشش فعلا ضعیفه و درحال گسترش هست برای همون قصدم ترابرد بود؛ از ایرانسلم ترابردم بابت بسته نامحدود همراه اول و دانلود شبانش بود که خیلی کارم رو راه میندازه… . اگه پوشش سه اپراتور به هم نزدیک بشه و انحصار تلفن ثابت هم از همراه اول خارج شه، اون وقت ترابرد یه واکنش مدنی میشه برای اعتراض به کیفیت پایین خدمات اپراتورها و باعث ارتقاشون میشه… . ملت خوبی داریم!

  موافقم ۲
 27. نامی می گوید

  الان شرایطی هست که در هر صورت برای چه مشترک دائمی و اعتباری کوچ کنن به رایتل چرااا؟؟؟؟
  دائمی رایتل به همه خطوط ۲۹ تومن
  اعتباری رایتل به رایتل۵۰ تومن و سایر ۶۰ تومن

  دائمی همراه اول به خودش و تلفن ثابت ۵۷ تومن
  و به سایر ۶۲ تومن
  اعتباری همراه اول به خودش و تلفن ثابت ۶۷ تومن
  بقیه بیشتر از ۹۰ تومن

  دائمی ایرانسل به همه ۳۳ تومن
  اعتباری ایرانسل به خودش ۶۶تومن و بقیه بیش از ۹۰ تومن و تلفن ثابت ۷۹ تومن
  پس الان میبینید که اعتباری ایرانسلی ها بیشترین ضرر را میکنن
  در مورد نت هم رایتل مناسب ترین تعرفه داره به عنوان مثال در اعتباری رایتل بسته ۱ گیگ داره ۶۰۰۰تومن کمتر از این مگه میشه؟؟؟
  در مورد شبکه هم بگم الان رایتل پوشش خودش رو ارتقا داده و جاهایی که خوب نیست چون رومینگ ملی داره خودش خودکار میره روی شبکه همراه اول یعنی کیفیت همراه اول رو داری! حالا قضاوت کنید….
  این اطلاعات دقیق و صحیح و روشن برای کسانی که سردرگم هستن

  موافقم ۹
  1. ali می گوید

   باهات موافقم

   موافقم ۲

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

کاریزما