چگونه مشکل عدم شارژ صحیح گوشی را برطرف کنیم؟!

هنگامی که گوشی شما به درستی شارژ نمی‌شود، ممکن است بلافاصله انگشت اتهام خود را به طرف شارژر یا باتری گوشی نشانه بروید، اما دست نگه دارید. تجارب شخصی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. این مشکل که گریبان‌گیر شمار زیادی از کاربران تلفن‌های همراه است، راه‌حل‌های بسیار ساده‌تری نیز دارد. اگر گوشی یا تبلت شما به درستی شارژ نشده یا اصلا هنگام اتصال آن‌ها به برق کک‌شان هم نمی‌گزد، این ۱۲ راه‌حل، شاید بتواند گره از کار شما باز کند.

چرا یک گوشی شارژ نمی‌شود؟!

این مسئله در اشکال متفاوتی ظاهر می‌شود. ممکن است با اتصال شارژر به برق هیچ اتفاقی نیفتاده و گوشی همچنان در حالت بی‌شارژی خود باقی بماند یا فرآیند شارژ بسیار کند سپری شود (و بلافاصله شارژ آن خالی شود). این مشکل که همیشه صدای برخی از کاربران را درمی‌آورد، راهکارهایی هم دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

androidpit-samsung-fast-charger-note-5-w782

اکثر مشکلات شارژ مربوط به کابل USB و شارژر یا حتی پورت‌های خود گوشی است.

۱- برای رفع ایرادات پورت‌های USB، خودتان دست به کار شوید

سریع‌ترین، ساده‌ترین و در بیشتر موارد، موفقیت‌آمیزترین روش این است که آستین‌های خود را بالا زده و کمی با سخت افزار گوشی و شارژر دست و پنجه نرم کنید. در بیشتر موارد، زبانک فلزی داخل پورت USB و شارژر میکرو USB به خوبی اتصال نکرده و دردسرآفرین می‌شود، این مشکل ممکن است به دلیل عدم کنترل کیفی صحیح در خط تولید سازنده گوشی یا به علت قطع و وصل مداوم و پی در پی کابل شارژر به وجود بیاید.

تمام آنچه نیاز دارید این است که ابتدا گوشی خود را خاموش و در صورت امکان، باتری آن را خارج کرده، سپس با یک شی کوچک مانند خلال دندان، کمی زبانک درون پورت USB گوشی یا تبلت خود را بالا بیاورید. این کار را بسیار با دقت و به آرامی انجام دهید، سپس مجددا باتری را درون گوشی جای داده و آن را روشن کنید. در ۹۰ درصد موارد، مشکل با انجام همین کار ساده برطرف شده و قضیه ختم به خیر می‌شود.

۱

زبانک فلزی داخل پورت USB دستگاه خود را وارسی کنید، شاید کابل شارژ به درستی متصل نشده است.

۲- پرزها، گرد و غبار و آشغال ریزه‌ها را پاک کنید

آیا گوشی خود را داخل جیب‌های شلوار جین‌تان می‌گذارید؟ اگر پاسخ مثبت است، بدانید که پرزها مقصران اصلی هستند. ما بارها و بارها مشاهده کرده‌ایم که دلیل اصلی شارژ نشدن یا قطع و وصل شارژر، پرزهایی هستند که در شلوار جین‌تان دیده می‌شود.

علاوه بر پرزها، خرت‌وپرت‌های داخل کیف شما از جمله شکلات‌ها و خرده شیرینی‌ها برای مسدود کردن پورت‌های USB کافی هستند. اما هیچ جای نگرانی نیست، به کمک جریان هوای فشرده به راحتی می‌توان تمامی آشغال ریزه‌ها و گرد و غبار را از پورت‌های USB پاک کرده و آن را به حالت عادی بازگرداند.

۲

تمامی آشغال ریزه‌هایی را که ممکن است باعث مسدود شدن و گرفتگی پورت‌های گوشی‌تان شود، پاک کنید.

۳- کابل‌ها را تعویض کنید

آسیب‌پذیرترین بخش یک شارژر، کابل آن است، نه آداپتوری که به پریز برق متصل می‌شود. فکر می‌کنم داغ دل کاربران اپل را تازه کردم! به نظر می‌رسد کابل‌های لایتنینگ گران و اختصاصی اپل به طور متوسط دارای طول عمری بیشتر از ۱۵ دقیقه نباشند! گذشته از این حرف‌ها اما تمامی کابل‌ها به دلیل انعطاف‌پذیری زیاد و تحمل خمش و پیچش بیش از حد، دچار مشکلات متعددی می‌شوند. تعویض کابل USB ساده‌ترین راه‌حلی است که می‌توان به کمک آن از شر شارژ شدن‌های یکی در میان خلاص شد.

اما چگونه بفهمیم که مقصر اصلی، کابل است نه چیز دیگری؟ راه‌حل، خیلی ساده است، یک کابل سالم را برداشته و آن را به گوشی خود وصل کنید، اگر همه چیز درست شد طبیعتا می‌توان نتیجه گرفت که کابل قبلی خراب بوده است. اما اگر مشکل، کماکان پابرجا بود، باید به دنبال مقصر یا مقصران دیگری گشت.

۳

کابل‌ها به سادگی هرچه تمام‌تر دچار آسیب می‌شوند، به ویژه کابل‌های لایتنینگ اپل.

۴- آداپتور را تعمیر کنید

اگر احتمال می‌دهید که کابل، مقصر اصلی نیست، آداپتور را چک کنید، به خصوص اگر بتوان کابل شارژ را از آن جدا کرد. بدیهی است که پس از قطع و وصل کردن‌های مکرر و پی در پی کابل شارژ از آداپتور، اتصالات پورت USB آن شل شده باشند.

برای اطمینان از کارکرد صحیح کابل و آداپتور، سعی کنید دستگاه دیگری را با آن‌ها شارژ نمایید، این به شما کمک می‌کند که گزینه‌های احتمالی دیگری از قبیل امکان نقص در گوشی را از میان بردارید. علاوه بر این مطمئن شوید که پریز دیواری، برق‌دار بوده و اتصالات آن دچار مشکل نباشد.

۴

اطمینان حاصل کنید که آداپتور هیچ مشکلی ندارد.

۵- همیشه به خاطر داشته باشید: اول ایمنی، بعد کار!

هیچ‌گاه گوشی خود را نزدیک آب یا در مجاورت گرما یا محیط‌های مرطوب قرار ندهید. همچنین اگر در حال تعویض یک شارژر یا کابل آن هستید، مراقب باشید، چرا که اینترنت پر است از خبرهایی که شارژرهای بی‌کیفیت، کار دست صاحبان آن‌ها داده و نیمه‌های شب منفجر شده‌اند و گوشی هوشمند کاربر بخت برگشته را به یک نان برشته تبدیل کرده‌اند. مشابه تمامی لوازم الکتریکی، مطمئن شوید که شارژر خریداری شده دارای همه استانداردهای ایمنی لازمه باشد.

برخی توصیه می‌کنند که هرگز در طول شب، گوشی خود را به شارژر وصل نکنید، اما عده‌ای دیگر با این توصیه موافق نیستند، چرا که آن‌ها می‌گویند گوشی‌های هوشمند و مدرن امروزی دارای امکاناتی هستند که از شارژ بیش از حد باتری پس از تکمیل ظرفیت آن جلوگیری می‌کند.

البته شایان ذکر است که شارژ کردن باتری موجب تولید گرما می‌شود و اگر گوشی در یک فضای تنگ و محبوس قرار گرفته باشد (مانند زیر بالش یا داخل یک جعبه) این احتمال وجود دارد که بیش از حد گرم شود. با تمام این تفاسیر اگر می‌خواهید گوشی خود را در طول شب شارژ کنید، آن را در جایی امن بگذارید.

۶- باتری گوشی را تعویض کنید

باتری‌ها تا ابد عمر نمی‌کنند و پس از چند سال کار کردن، برای نگه داشتن شارژ به هن و هن می‌افتند. هر چه بیشتر آن‌ها را شارژ کرده و شارژ آن‌ها را تخلیه کنید، عمر آن‌ها نیز زودتر به سر می‌آید. اگر مجبور شدید که تنها پس از ۶ ماه باتری جدید گوشی خود را تعویض کنید، احتمالا دارای یک نقص اولیه بوده است و باید از گارانتی شرکت فروشنده برای تعویض باتری استفاده کنید، اما اگر باتری گوشی بیش از دو سال سرپا ماند، بدانید که به زودی ریق رحمت را سرخواهد کشید.

شناسایی تعدادی از باتری‌های معیوب، خیلی ساده است، چرا که آن‌ها متورم شده یا دچار نشتی می‌شوند. اگر از بیرون گوشی چنین چیزی قابل مشاهده نیست، پوشش دستگاه خود را برداشته و باتری را وارسی کنید (البته اگر امکان پذیر است، چرا که باتری برخی از دستگاه‌ها قابل جدا شدن نیست).

اگر پوشش و قاب باتری از قابلیت جدا شدن برخوردار نیست، گوشی خود را به پشت، روی یک سطح صاف خوابانده و آن را مثل یک فرفره بچرخانید. یک باتری متورم باعث دفرمه شدن قاب می‌شود (ممکن است قادر به دیدن این تورم و برآمدگی نباشید) اما با چرخاندن گوشی و مشاهده نحوه چرخش آن به سادگی می‌توان پی برد که آیا باتری دچار برآمدگی شده است یا خیر. اگر شک دارید که باتری گوشی‌تان دچار برآمدگی شده یا حتی مایع اسیدی آن به بیرون نشت کرده است، گوشی خود را به یک تعمیرکار نشان داده یا دستِ کم باتری جدیدی برای آن تهیه کنید.

۶

اگر قصد تعویض باتری گوشی خود را دارید، سعی کنید یک باتری اصل بخرید.

۷- شارژر را به پریز برق وصل کنید نه پورت USB

شارژ کردن با پریز برق همیشه سریع‌تر از شارژ کردن با کامپیوتر و لپ‌تاپ است، چرا که پورت‌های USB کامپیوترها توان شارژ دهی چندانی ندارند. یک پریز برق، دو برابر یک پورت USB توان شارژ دهی دارد و شارژرهای سریع هم با اتصال به پریز برق می‌توانند تا ۵ برابر بیشتر از پورت‌های USB شارژ دریافت کنند (و ۵ برابر هم یعنی خیلی سریع‌تر). بنابراین اگر گوشی شما بسیار کند شارژ شده و در عین حال آن را به لپ‌تاپ خود وصل کرده‌اید، بدانید که مقصر خودتان هستید.

اگر شارژر دیواری شما به خوبی از پس شارژ کردن دستگاه‌تان برنمی‌آید، حتما بررسی کنید که آیا شارژر یاد شده برای دستگاه شما مناسب است یا خیر، چرا که شارژر یک گوشی یا دستگاه دیگر ممکن است جریان و ولتاژ مناسبی را به گوشی‌تان تحویل ندهد، به طور مثال، شارژر یک هدست بلوتوثی برای شارژ یک گوشی هوشمند، مناسب نیست. علاوه بر این برخی از گوشی‌هایی که به تازگی روانه بازار شده‌اند دارای قابلیت شارژ سریع هستند اما بدیهی است که استفاده از این ویژگی با شارژر خود گوشی امکان پذیر است و نه شارژرهای دیگر.

۷

پورت‌های USB لپ‌تاپ یا کامپیوتر رومیزی شما نمی‌توانند دستگاه اندرویدی‌تان را با سرعتی برابر با یک پریز برق شارژ کنند.

۸- یا به‌روزرسانی کنید یا رل بک (عقب‌گرد)

به‌روزرسانی‌های نرم افزاری و نسخه‌های جدید اندروید می‌توانند دشمن شماره یک باتری شما باشند، به خصوص هنگامی که یک دستگاه قدیمی را به آخرین نسخه نرم افزار، به‌روزرسانی می‌کنید. دستگاه‌های جدیدتر معمولا برای استفاده از آخرین نسخه‌های نرم افزار و سیستم عامل، بهینه‌سازی شده‌اند، اما دستگاهی با عمر دو ساله ممکن است هنگام به‌روزرسانی به جان کندن بیفتد.

اگر این اتفاق برای شما رخ داده و نمی‌توانید از پس برطرف کردن و عیب‌یابی مشکل بربیایید، دستگاه اندرویدی خود را به نسخه قبلی آن به اصطلاح رل بک کرده یا بازگردانید، هر چند ممکن است دستگاه به شما در مورد مخاطرات امنیتی این کار هشدار دهد. البته آخرین و جدیدترین نسخه‌های نرم افزار، بهترین توصیه‌های ممکن برای محافظت از دستگاه شما هستند اما ریسک ناشی از حفظ نسخه قدیمی سیستم عامل بر روی گوشی چندان قابل توجه نبوده و ناچیز است.

به طور مشابه، گاهی اوقات نیز ممکن است عمر باتری دستگاه پس از به‌روزرسانی به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند. بنابراین اگر فکر می‌کنید که به‌روزرسانی به شما کمک خواهد کرد، مسیر زیر را در گوشی خود دنبال کرده و آخرین به‌روزرسانی‌ها را دریافت کنید.

تنظیمات> درباره تلفن

۸

دستگاه اندرویدی خود را همیشه به آخرین نسخه از سیستم عامل به‌روزرسانی کنید (و اگر ضروری بود آن را به نسخه قبلی بازگردانید).

۹- گوشی را هنگام شارژ به حال خود رها کنید

استفاده از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سنگین هنگام شارژ گوشی، عمر باتری آن را به‌شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. زمانی که در حال مکالمه اسکایپی با روشنایی کامل صفحه نمایش هستید، در مقایسه با حالتی که وای‌فای، اتصال ۴G و صفحه نمایش خاموش هستند، به طور طبیعی فرآیند شارژ به ‌کندی پیش خواهد رفت.

اگر می‌خواهید گوشی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن شارژ کنید، آن را بر روی حالت هواپیما قرار داده یا به طور کامل خاموشش کنید. فکر کنید که به یک چرت شارژی نیاز دارد!

۱۰- باتری خود را کالیبره یا تنظیم کنید

گاهی اوقات ممکن است دستگاه در تشخیص میزان شارژ باقیمانده دچار خطا شده و عملکرد متفاوتی از خود نشان بدهد، از جمله اینکه از ادامه کار بازمانده یا پیش از آنکه نیاز باشد، آلارم باتری را به صدا دربیاورد. بنابراین با کالیبره کردن باتری می‌توانید این مشکلات را رفع کنید.

۱۰

کالیبره کردن باتری می‌تواند ابزاری موثر برای رفع مشکلات شارژ باشد.

۱۱- ولتاژ و شدت جریان باتری خود را چک کنید

اپلیکیشن رایگان Amperage را از اینجا دانلود کرده و آن را پس از نصب، باز کنید. اکنون، شارژر خود را به گوشی متصل نمایید، در صورت کارکرد درست شارژر، محیط اپلیکیشن به رنگ سبز درآمده و عبارت “measuring” در بالای صفحه نمایش گوشی ظاهر می‌شود. اگر هیچ کدام از این اتفاقات روی نداد، بدانید که شارژر دچار مشکل بوده و برق در دستگاه شما جریان ندارد.

اگر گوشی شما به درستی به جریان برق، متصل شده باشد، اپلیکیشن یاد شده تعدادی عدد و رقم برای شارژ گوشی‌تان به نمایش می‌گذارد، از جمله حداقل و حداکثر بار (در میلی آمپر) و همچنین جریان و ولتاژ بیشینه. این یک راه عالی برای این است که بتوان در میان انبوهی از شارژرها، بهترین آن‌ها را پیدا کرد.

سعی کنید شارژرهای مختلف از جمله پاوربانک‌های خود را به کمک این اپلیکیشن، امتحان کرده تا ببینید کدام‌یک از آن‌ها از بیشترین مقدار شارژدهی برخوردار است. البته نباید انتظار داشته باشید که این اپلیکیشن مانند تجهیزات الکتریکی دیگر دقیق عمل کند اما از قدیم و ندیم گفته‌اند که کاچی بهتر از هیچی! شک نکنید که این اپلیکیشن رایگان، کار شما را راه انداخته و شاخص‌های مناسبی را در اختیارتان قرار خواهد داد.

۱۱

عدد نمایش داده شده در قسمت وسط و بالای صفحه، نشان دهنده سرعت شارژ کردن است. شارژر استفاده شده در تصویر سمت چپی بسیار کندتر از شارژر به کار گرفته شده در تصویر سمت راستی عمل می‌کند.

۱۲- آب چه خطرات بالقوه‌ای دارد؟

اگر گوشی شما پس از سقوط در آب به درستی شارژ نمی‌شود، گزینه‌های چندانی پیش رو نخواهید داشت و در بهترین حالت می‌توانید باتری گوشی خود را تعویض کنید. بنابراین تا جای ممکن از وقوع چنین حادثه‌ای جلوگیری کنید.

۱۲

گوشی‌تان در آب افتاده است؟ اگر باتری آن تعویض‌پذیر است، فورا آن را جایگزین کرده و گوشی را با ملایمت به کمک یک دستمال کاغذی، خشک کنید.

پس از امتحان کردن تمامی این راه‌ها مجددا دکمه پاور گوشی خود را چک کنید. اگر کماکان با مشکل عدم شارژ یا شارژ ناقص روبه‌رو هستید، به عنوان آخرین گزینه می‌توانید با بخش خدمات پس از فروش شرکت سازنده گوشی تماس بگیرید.

اگر شما نیز تا به حال با چنین مشکلاتی در مورد شارژ گوشی دست و پنجه نرم کرده و راهکاری جدید برای غلبه بر آن یافته‌اید، آن را با ما در میان بگذارید، منتظر نظرات‌تان هستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
19 دیدگاه
 1. شیما می گوید

  سلام من هر سری گوشیم آپدیت میکنم همش پیغام میاد از شارژر اصلی استفاده کنید درصورتی که من اصلا شارژر عوض نکردم قبل آپدیت اول شارژ سریع بود بعدش شد شارژ کابلی الانم پیغام میاد شارژر اصلی بزنید مشکل کجاست کلافه شدم

  موافقم ۱
 2. علی می گوید

  سلام من گوشی ام ۲۰ دارم شارژ کنو توپیش سالمه چک کردم وقتی یه طرف پورت رو وصل میکنم شارژ میشه طرف دیگه رو وقتی وصل میکنم علامت شارژ نمیاد یا خطا میده اتصال کابل رو چک کنید یا گاهی شارژ میشه میشه علتشو بگید؟

  موافقم ۱
 3. ماهین می گوید

  سلام خوب هستید
  گوشی من سامسونگ آ ۷ ۲۰۱۸ هستش
  شارژرم خراب شد و شارژر جدید خریدم
  الان دیر شارژ میشه و خطای اینو میده ک شارژر اصلی استفاده کنید
  چیکار باید کنم؟ شارژر اصلیش خراب شده و باید چ شارژری بگیرم؟

  موافقم ۱
  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام شارژر اصلی رو میتونید از نمایندگی‌های معتبر سامسونگ در ایران بخرید
   اگه تهران هستید از پاساژ چارسو طبقه اول میشه خرید که البته قیمتشون بالاست

 4. مهدی می گوید

  سلام گوشیم دوروزه خود به خود نوتیف میده یو اس بی کانکشن یو اسبی دیس کانکشن! وقتی هم میزنم شارژ گاهی شارژ نمیشه
  لطفا بگید چکار کنم؟

  موافقم ۱
  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام
   اگه در شمال کشور زندگی میکنید و یا اخیرا گوشی رو در جای مرطوب قرار دادین ممکنه پورت گوشی رو آب گرفته باشه
   با سشوار کاملا اون قسمت رو خشک کنید یا گوشی رو برای چند ساعت در یک کیسه برنج قرار بدین مشکل برطرف میشه
   در غیر این صورت به احتمال فراوان پورت شارژ گوشیتون خراب شده که نیاز به تعمیر داره

 5. …………… می گوید

  من امروز صبح تبلتمو از شارژ کندم و دیدم هنوز علامت در حال شارژ رو نشون میده فکر کردم خودش میره ، اما الان که شارژش کم شده علامته نرفته به شارژرم که میزم نقطه قرمزه بالای تبلتم که نمیاد هر کاری میکنم علامتدر حال شارژ نمیره و شارژ هم نمیکنه اگر هم بکنه هر نیم ساعت یه بار یک درصد میشه

 6. امیرحسین دودکار می گوید

  دوستان عزیز، چون ایران برق رو صادر میکنه بشدت برق ضعیفه و در جاه هایی که اسپیلت و یا کولر گازی و یا پمپ های آب روشن هستن شارژر ها توان رساندن برق به گوشی رو ندارن بخاطر همین فیک شارژ میشه

  منم همین مشکل رو دارم… یعنی دقیقا چه مشکلی؟؟

  این مشکل که کند شارژ میشه، از همین گوشی دوتا داریم هواوی دارم پی ١٠ لایت، دو شارژر داریم.. کابل انکر گرفتم ۷۹ هزار تومن کیفیت داره ، اداپتور شارژر هم سالمه.. باتری گوشیم هم سه ماهه تازه عوض کردم بازولی باز هم الکی و فیک ، و کند شارژ میکنه، گاهی هم تند و سریع…

  من از ۸ سالگی موبایل داشتم میخوام بهتون بگم که اون زمان ازین مسخره بازیا نبود و با لطف ر شد تکنولوژی اشتباه تو باتری ها ، این مشکل برام پیش اومد …

  راستی وقتی الکی و کند شارژ میکنه گوشیم ، مثلا از ٢٣ درصد به ۴٠ درصد رو جون میکَنه تا شارژ بشه،،، به محض اینکه گوشیو ریست میکنم،،، گوشی تا ۷۰ درصد شارژ شده!!!

  این مشکل هیچ وقت حل نمیشه

  بارها علمی و خیلی دقیق کالیبره کردم فایده ای نداشت

  تا اینکه متوجه شدم برق ایران ضعیفه

  الکی میگن اتمیه.. در حد فندک اتمی هم نیس

  لطفا پیاممو انتشار بدین، مردم متوجه بشن الکی باتری عوض نکنن مگر در صورت خرابی و آسیب به دستگاهشون. تا کلاه سرشون نره ..

  راستی یه چیز دیگه بگم و تمام، از نصب نرم افزارهای مخرب در اندروید خود داری کنید چرا که باتری رو اسیب میزنن

  دقت کنید که برنامه و بازی نصب میکنید، یه چند ساعت بزارید بمونه تو گوشیتون، اگه دیدین درصد باتریتون خالی شد،،،، بدونید که مخربه!

  (باتری نرم افزار و گین نصبیتونو میتونید توی تنظیمات باتریتون،. در قسمت ” اجرای پس زمینه ی باتری در هنگام قفل صفحه” ببندین)

  موافقم ۱
 7. کسری می گوید

  متاسفانه با توجه به بالا بودن قیمت گوشی ها شرکت های سازنده راه حل مناسبی برای مشکل رطوبت پیدا نکردن .ولی با توجه به مشکلی که واسه گوشی سامسونگ من پیش اومد ..راه حلی پیدا کردم که شما هم استفاده کنید و اینه که اول کابل گوشی به شارژ بزنید و گوشی خود را خاموش و به محض نمایان شدن لوگوی گوشی شارژر را به گوشی وصل کنید..

  موافقم ۱
 8. لیلا می گوید

  گوشیم شارژ نمیشه میزنه پورت شارژر رطوبت داره چیکارش کنم

  موافقم ۷
  مخالفم ۱
 9. رضا ذوالقدر می گوید

  سلام عزیزان گوشی بنده سامسونگ جی ۵ هست اخیرا خیلی بد شارژ میکنه یعنی شب تا صبح حداکثر در حالت پرواز ۳۰درصد شارژ میشه.سوکت شارژهم تعویض کردم اما مشکل کماکان هست.ممنون میشم مساعدت کنید…متشکرم رضا ذوالقدر

  موافقم ۲
 10. مصطفی می گوید

  سلام فلت شارژر گوشیتون باید عوض بشه مال منم اینجوری میشد

  موافقم ۱
 11. هایپر موبایل می گوید

  سلام خسته نباشید
  موقعی که شارژر رو به گوشی متصل میکنم الارم مثلثی زرد رنگ نشون میده و بلافاصله شارژ قطع میشه . ممنون میشم از تجربیات استفاده کنم

  موافقم ۷
  مخالفم ۲
 12. majid می گوید

  سلام و عرض ادب
  مشکل بنده با تعویض کابل شارژ حل شد البته کابل کاملا سالم و از جنس عالی بود ولی
  ولی در کل عجیب بود که این کابل در محیط کاری من فقط این مشکل ایجاد میکرد.

  موافقم ۳
 13. حسین می گوید

  من هم مشکل اقا مجیدو دارم وگوشیم شارژ نمیشه چیکا باید بکنم

  موافقم ۴
  مخالفم ۱
 14. majid می گوید

  بنده یه گوشی A72017 سامسونگ گرفتم توی محل کارم میزم دقیقا زیر کولر گازی است وقتی میخوام گوشیم شارژ کنم دایم می نویسه:
  رطوبت وجود دارد. برای شارژ دستگاه خود، مطمئن شوید پورت شارژر/USB خشک است.
  و بدین سبب اجازه شارژ نمیده و گاهی مواقع با کلی فوت کردن در پورت ها این مشکل حل میشه ولی گاهی نه با همین کابل در منزل چنین مشکلی ندارم لطفا بفرمایید چشور این سنسور غیرفعال کنم گاهاً اگر در خانه فراموش کنم شارژ کنم در محل کار به مشکل کم شارژی بر میخورم

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۳
  1. لیلا می گوید

   سلام من الان همین مشکل رو دارم چیکار کنم

   موافقم ۵
 15. soulage می گوید

  مقاله بسیار خوبی بود…تشکر

  موافقم ۱
  مخالفم ۴
 16. R.E.O.I می گوید

  مقاله مفیدی بود

  موافقم ۲
  مخالفم ۲

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان