مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

با اولین مسابقه از جام بزرگ آی‌تی‌رسان خدمت شما هستیم تا افتتاحیه این رقابت‌ها را به دو گل سرسبد کمپانی‌های سامسونگ و اچ‌تی‌سی اختصاص دهیم. اولی را بایستی مشهورترین فبلت تاریخ نام نهاد که با حضورش موجب شد تا چنین رده‌ای پایه گذاری شود و دیگری آخرین پرچم‌دار کمپانی تایوانی که چشم امیدش را به موفقیت آن بسته تا بلکه بتواند ناکامی‌های چند سال اخیر را با حضور این محصول خاص جبران کند.

از آنجایی که رقابت ما در ۹۰ دقیقه حساس و نفس‌گیر برگزار می‌شود، پس یک کاسه تخمه برداشته و به مانیتور خود زل بزنید تا ببینیم کدام‌یک از این محصولات هوشمند در طی این دقایق، عملکرد بهتری را از خود نشان می‌دهند. آیا اچ‌تی‌سی ۱۰ برنده این رقابت می‌شود یا فبلت مشهور سامسونگ یعنی گلکسی نوت ۵ می‌تواند ۳ امتیاز بازی را به خانه خود ببرد؟ به خاطر داشته باشید که شما در انتهای این رقابت تعیین می‌کنید کدام مدل پیروز می‌شود.

۱۰ دقیقه ابتدایی: طراحی

نخستین دقایق بازی مربوط به بخشی است که بیش از همه در نظر اول شما را به خودش مشغول می‌کند. در سمتی از میدان اچ‌تی‌سی قرار گرفته که همیشه طراحی را به عنوان برگ برنده‌ای در جیبش داشته و در سوی دیگر سامسونگ که همیشه ایرادات زیادی را متوجه خودش در این قسمت دیده است.

اما به نظر می‌رسد که در طی یکی دو سال اخیر، ورق تا حد زیادی برگشته است، سامسونگ از طراحی گوشی‌های پلاستیکی فاصله گرفته و به شیشه و فلز روی آورده است و اچ‌تی‌سی با آنکه شاهکار طراحی‌اش را در محصول وان M7 به رخ همگان کشید، اما در نسخه ۱۰ خود دست به یک انقلاب زد تا بلکه به‌واسطه آن از حرکت رو به افول سیستمش، جلوگیری کند، غافل از آنکه هر انقلابی منجر به پیروزی نمی‌شود و حتی ممکن است برخی آن را به یک کودتا تشبیه کنند!

Note-5-VS-HTC-10-15 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

نوت ۵ یک گوشی ۵.۷ اینچی است که در مقابل محصولی با نمایشگر ۵.۲ اینچ صف آرایی کرده و قاعدتا بایستی انتظار خوش دستی بیشتری را از محصول اچ‌تی‌سی داشت، چیزی که در عمل هم این‌گونه است و اسمارت‌فون تایوانی در دست بهتر جای می‌گیرد. از سوی دیگر، نوت ۵ یکی از بهترین نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه را داراست و با عدد ۷۵.۹ درصد در مقایسه با ۷۱.۱ درصد اچ‌تی‌سی، در جایگاه بهتری قرار می‌گیرد.

حاشیه‌های بالا و پایین نمایشگر در نوت ۵ به صورت بهتر و باریک‌تری ساخته شده است و با آنکه هر دو دارای کلیدی شبیه به هم در زیر مانیتور هستند اما این دکمه در محصول سامسونگ قابلیت فشرده شدن را داشته ولی در فرزند اچ‌تی‌سی به صورت لمسی است و هر دو از کلیدهای بازگشت و مالتی تسکینگ در دو طرف این دکمه مستطیل شکل بهره گرفته‌اند. البته محل قرارگیری و به‌خصوص طراحی کلید در محصول سامسونگ متوازن‌تر به‌نظر می‌رسد.

Note-5-VS-HTC-10-18 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

در اچ‌تی‌سی ۱۰ کلید پاور به همراه دکمه یک‌پارچه صدا در سمت راست تعبیه شده است، اما سامسونگ تنها پاور را در راست گذاشته و کلید صدا را که این بار یک‌پارچه نیست، به بخش چپ منتقل کرده است و به نوعی از فضا، استفاده بهتری برده است، اگرچه کلید پاور در محصول اچ‌تی‌سی به‌خاطر زبر بودن سطحش، قابلیت تشخیص بهتری دارد.

Note-5-VS-HTC-10-10 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه Note-5-VS-HTC-10-13 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه Note-5-VS-HTC-10-12 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

اگر به ضخامت دستگاه هم اهمیت می‌دهید، بایستی برتری کامل را در ظرافت به نوت ۵ داد چرا که عدد ۷.۶ میلی‌متر در مقابل ۹، نشان از باریک‌تر بودن دست‌پخت سامسونگ دارد.

تجربه شخصی داور

طراحی یکی از آن دست بخش‌هایی است که سلیقه دخالت زیادی در آن دارد. با آنکه خودم یکی از منتقدین سامسونگ (به‌خصوص تا سری پنجم گلکسی S) و تحسین کنندگان اچ‌تی‌سی در سه سری قبلی وان بودم، اما این بار نظر متفاوتی دارم! از سویی، اچ‌تی‌سی ۱۰ را یک دستگاه موفق در بخش طراحی نمی‌دانم و انتظارم از این تایوانی بیشتر بود و از سمت دیگر، ساختار نوت ۵ را دوست دارم! گوشی علی‌رغم جثه بزرگش، یکی از بهترین‌ها در این ابعاد است و طرح یک‌دست شیشه‌ای در پشت با طراحی باریکش، حساب دل می‌برد! به طور حتم اگر همین گوشی با نمایشگری ۵.۲ اینچی عرضه می‌شد، به مراتب می‌توانست بهتر خودنمایی کند و اچ‌تی‌سی با آن کلید عجیب در پنل جلویی به همراه حاشیه‌های زیاد را بیش از پیش در این دقایق ابتدایی بازی تحت فشار بگذارد. البته از این نکته هم نباید غافل شد که اچ‌تی‌سی ۱۰ هنوز هم یکی از خوب‌هاست و شاید سوزنِ پرگارِ طراح، این‌بار خیلی تیز نبوده و برای کشیدن دایره نهایی، دچار کمی لغزش شده است.

دقیقه ۱۰ تا ۲۰: کیفیت ساخت

به‌نظر می‌رسد در بخش اول، سامسونگ توانست فشار نسبتا خوبی را بر روی دروازه حریف بیاورد و حال وارد ده دقیقه بعدی شده‌ایم. هر دو گوشی از بهترین متریال در ساختار خودشان استفاده کرده‌اند، سطح جلو با شیشه مقاوم گوریلا گلس پوشانده شده که البته در محصول سامسونگ با آنکه قدیمی‌تر است، نسخه آن به‌روزتر بوده و به همین خاطر انتظار مقاومت بیشتر در مقابل وزن کم‌تر را می‌توان داشت، چیزی که در عمل هم مشاهده می‌شود و علی‌رغم تفاوت نسبتا زیاد در اندازه، وزن این دو گوشی تنها ۱۰ گرم با یکدیگر تفاوت دارد (۱۶۱ گرم در مقابل ۱۷۱ گرم). نوت ۵ دارای فریم فلزی در کناره‌ها بوده و با ساختاری منحنی شکل در پشت، با شیشه روبه‌رو می‌شویم، اما اچ‌تی‌سی ۱۰ سراسر فلز است و تلاش کرده تا اصالت نسل‌های پیشین را بدین طریق حفظ کرده باشد.

Note-5-VS-HTC-10-16 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

تجربه شخصی داور

در کل بایستی گفت که این دو پرچم‌دار، از نظر کیفیت ساخت در حد بالایی قرار دارند و بسته به میزان علاقه شما به فلز یا شیشه، می‌تواند انتخاب ایده‌آلی تلقی شود. سطح پشتی هر دو با یک قوس شروع می‌شود، وجود شیشه در پشت نوت ۵ بر زیبایی آن افزوده اما از سوی دیگر آن را مستعد جذب اثر انگشت و کثیفی می‌کند.

دقیقه ۲۰ تا ۳۰: نمایشگر

نمایشگر دستگاه قسمتی است که شما بیشترین سر و کار را با آن دارید، به‌خصوص در روزگاری که همه چیز بر رویش نقش می‌بندد و حتی صحبت کردن‌های دیروز، جای خودش را به متن‌ها و استیکرهای امروز داده است تا عیار یک نمایشگر باکیفیت، بیش از پیش مشخص گردد.

هر دو گوشی از وضوح تصویر QHD بهره گرفته‌اند و با توجه به آنکه نوت ۵ دارای ابعاد ۵.۷ اینچی در مقابل ۵.۲ اینچی است، چگالی پیکسلی آن عدد پایین‌تر ۵۱۸ در مقابل ۵۶۵ را نشان می‌دهد، اما از این مطمئن باشید که چشمان شما هیچ تفاوتی را تشخیص نخواهد داد چرا که تعداد پیکسل‌ها در کل بیشتر از آن چیزی است که چشمان انسان قادر به تشخیصش باشند.

اما فناوری ساخت نمایشگرها نیز تفاوت زیادی دارد. سامسونگ همچنان بر روی پنل‌های Super AMOLED خودش پافشاری می‌کند و اچ‌تی‌سی به همان Super LCD وفادار مانده و با آنکه هر دو از بهترین‌ها هستند اما در نمایش تصاویر و رنگ‌ها، اختلاف نسبتا زیادی با یکدیگر دارند.

محصول سامسونگ رنگ‌ها و تصاویر را جذاب‌تر و البته تا حدی اغراق آمیزتر نشان می‌دهد و گوشی اچ‌تی‌سی با آنکه تصاویرش بیشتر رنگ و بوی واقعیت دارند، اما از کنتراست خاص و رنگ و لعاب نوت ۵ در آن خبری نیست.

برای آنکه خود شما بهتر در چند و چون کار آن‌ها قرار بگیرید، هر دو گوشی را در کنار یکدیگر گذاشته و تصاویری را برایتان شکار کردیم که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

Note-5-VS-HTC-10-20 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه Note-5-VS-HTC-10-7 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه Note-5-VS-HTC-10-19 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

از نظر میزان خوانایی در زیر نور آفتاب، گلکسی نوت ۵ از خود عملکرد بهتری را نشان می‌دهد که این امر می‌تواند به خاطر نسخه جدیدتر گوریلا گلس و همچنین کنتراست بسیار عالی دستگاه باشد.

Note-5-VS-HTC-10-6 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

تجربه شخصی داور

همیشه یکی از طرفداران پر و پا قرص نمایشگر AMOLED بودم و حتی زمانی‌که سامسونگ در حدود ۷ سال پیش و در گوشی‌هایی قدیمی مانند S8300 از این فناوری بهره می‌برد، با آنکه رنگ از نمایشگر می‌چکید اما باز هم آن را تحسین می‌کردم و حال پس از این همه زمان، این نمایشگرها به اندازه‌ای از بلوغ رسیده‌اند که زیبایی آن روزگار را حفظ کرده و در کنارش منطق و واقعی‌تر بودن را چاشنی کار کرده باشند. از سوی دیگر اچ‌تی‌سی ۱۰ و فناوری Super LCD که وارد فاز پنجم از زمان تولیدش شده است، یکی از خوب‌هاست، چرا که رنگ‌ها را در حالتی ایده‌آل و بسیار نزدیک به واقعیت به نمایش گذاشته و چشمان‌تان می‌دانند که خبری از فریب نیست!

دقیقه ۳۰ تا ۴۰: نرم‌افزار

هر دو شرکت کننده ما از ربات سبز گوگل به عنوان سیستم عامل خودشان بهره گرفته‌اند و از آنجایی که نوت ۵ یک محصول متعلق به پیش از لانچ رسمی اندروید مارشمالو است، به همین خاطر با چنین نسخه‌ای به بازار عرضه نشد و ممکن است هنوز هم برخی از کاربران از اندروید لالی پاپ بر روی آن بهره بگیرند؛ اگرچه سامسونگ تقریبا برای تمام مناطق جهان ورژن جدید یعنی مارشمالو را عرضه کرده است.

Note-5-VS-HTC-10-1-1 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

در سوی دیگر اچ‌تی‌سی ۱۰ با اندروید نسخه ۶ به صورت پیش‌فرض عرضه شد و به علت همکاری خوبی که با گوگل در عرضه این اسمارت فون داشت، بعضی از برنامه‌ها نظیر گالری و ویدئو تنها در یک ورژن ارایه شده است.

Note-5-VS-HTC-10-3-1 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

هر دو سازنده دارای رابط کاربری انحصاری خودشان هستند که در نوت ۵ با نام تاچ ویز و در اچ‌تی‌سی با عنوان سنس شناخته می‌شود. اما کدام‌یک بهتر هستند؟ بحث رابط کاربری هم تا حد زیادی به نظر و سلیقه کاربر باز می‌گردد و اگر بخواهیم بر اساس استانداردهای موجود نگاه کنیم، هر دو در بالاترین سطح هستند اما اچ‌تی‌سی مقوله ساده‌سازی را بیشتر مدنظر خودش قرار داده و سامسونگ از گزینه‌های بیشتری بهره گرفته است، به‌خصوص آنکه شما با یک گوشی نوت طرف هستید و قاعدتا نیاز به گزینه‌های متنوع‌تری وجود دارد.

تجربه شخصی داور

خیلی رک بگویم، تاچ ویز را بیشتر دوست داشتم! رنگی‌تر و پر امکانات‌تر بود و زمانی که قلم را با یک فشار آرام از دستگاه خارج می‌کردم، کوئیک منوی ظاهر شده در جلوی چشمانم می‌رقصید! از طرفی سنس برخلاف نامی که دارد، چندان پر احساس نبوده و برای کسانی مناسب است که زرق و برق چندانی را از رابط کاربری خود نمی‌خواهند و بیشتر از همه به دنبال سادگی بوده و زیبایی را هم در همین عنوان جستجو می‌کنند.

دقیقه ۴۰ تا ۵۰: دوربین

دو شرکت‌کننده پس از استراحتی کوتاه و صحبت‌ها و مشورت‌هایی که با مربی‌شان داشتند، به زمین مسابقه باز می‌گردند تا هنرنمایی خود را در زمینه تصویربرداری، به نمایش بگذارند.

در اچ‌تی‌سی ۱۰، سازنده هرچه که دیگر در چنته داشت رو کرده تا ضعف مدل‌های قبلی در این بخش مهم را جبران کرده باشد. الان هم اولتراپیکسل (نسخه دوم) را به همراه دارد و هم تعداد پیکسل بالا! هم رابط کاربری خوب دارد و هم لرزش‌گیر اپتیکال. فوکوس لیزری با فلاش‌های ال‌ای‌دی دو رنگ، دوربین سلفی عالی که برای نخستین بار لرزش‌گیر اپتیکال هم دارد و خلاصه آن قدر بر روی این بخش کار کرده که حتی سایت DxOmark هم برای دادن نمره بالا به آن قانع شده است. لنز ۱۲ مگاپیکسلی (اولتراپیکسلی) با سایز ۱.۵۵میکرون (مشابه با نکسوس‌های جدید) برای هر پیکسل و f/1.8 به همراه سنسور BSI، آخرین پرچم‌دار اچ‌تی‌سی در بخش عکاسی و فیلم‌برداری را تبدیل به یک بازیگر اصلی در صحنه کرده است، بازیگری که چند سالی است به‌خاطر برخی سیاست‌های اشتباه، از آن حذف شده بود.

در سوی دیگر سامسونگی قرار دارد که همیشه یکی از خوب‌ها در داستان دوربین بوده است و به همین خاطر از همین ابتدا بایستی انتظار کیفیت مناسبی را از این فبلت کشید. یک نمونه ۱۶ مگاپیکسلی که البته اندازه پیکسل‌هایش از اچ‌تی‌سی ۱۰ کوچک‌تر بوده (ولی بیشتر است) و میزان f/1.9 را ارایه می‌دهد که حداقل بر روی کاغذ، برتری با گوشی اچ‌تی‌سی است. ضمن آنکه این مدل از یک فلش ال‌ای‌دی در مقابل دو فلش اچ‌تی‌سی ۱۰ بهره می‌گیرد.

Note-5-VS-HTC-10-17 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

یکی از نکات جالب که در هنگام کار با دوربین اچ‌تی‌سی ۱۰ به آن برمی‌خورید، اخطار دادن دستگاه، زمانی است که انگشت شما بر روی سنسور فوکوس لیزری قرار می‌گیرد، این امر سبب می‌شود تا از پایین آمدن کیفیت فوکوس به صورت ناخواسته، جلوگیری شود.

برای قضاوت بهتر، در ادامه چند تصویر که در شرایط برابر با دوربین گوشی‌ها شکار کرده‌ایم برایتان به نمایش گذاشته‌ایم تا در نظر شما دخیل باشد.

HTC-10-2 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه Note5-2 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه HTC-10-1 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه Note5-1 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه HTC-10-5 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه Note5-5 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه HTC-10-4 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه Note5-4 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

این روزها دوربین سلفی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به همین خاطر سازندگان نیز توجه ویژه‌ای به این بخش مهم دارند. اگر باز به اعداد و ارقام روی کاغذ پناه ببریم، اچ‌تی‌سی ۱۰ از رقیب کره‌ای خودش کمی پیشی می‌گیرد. هر دو مدل از وضوح تصویر ۵ مگاپیکسلی بهره می‌گیرند اما میزان f در اچ‌تی‌سی ۱.۸ بوده و برای سامسونگ ۱.۹ است. شاید اختلاف چندان زیاد به نظر نرسد اما زمانی که بدانید گوشی تایوانی قصه ما اولین محصولی است که از لرزش‌گیر اپتیکال برای دوربین سلفی‌اش بهره گرفته است، متوجه می‌شویم که چارچوب دروازه نوت۵ در این لحظه حسابی به لرزه درآمده است. برای قضاوت دقیق در این مورد نیاز است تا در شرایط مختلف به تست دوربین پرداخت و ما به دلیل آنکه تماشاگران معطل نشوند، تنها یک عکس سلفی با هر کدام گرفته و به سراغ بخش بعدی یعنی فیلم‌برداری می‌رویم.

HTC-10-3 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه Note5-3 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

در اینجا هر دو مدل تمام سعی خودشان را برای ضبط بهترین تصاویر به کار گرفته‌اند و بایستی آن‌ها را ستود. البته در نوت ۵ شما رزولوشن‌های بیشتری در اختیار دارید و به عنوان مثال در اندازه QHD هم قادر به فیلم‌برداری هستید و برای فول اچ‌دی دو سرعت ۳۰ و ۶۰ فریم در نظر گرفته شده است، امری که اچ‌تی‌سی فاقد آن است.

تجربه شخصی داور

واقعیت اینجاست که هر دو گوشی در بخش دوربین از بهترین‌ها هستند و انتخاب گوشی برتر کمی سخت بود، اگرچه با توجه به زمان تولید محصول تایوانی که جدیدتر است، بر روی کاغذ برتری را می‌توان تا حدی به آن داد (در عکاسی). به شخصه رابط کاربری دوربین در اچ‌تی‌سی را بیشتر پسندیدم، در واقع سادگی در جایی چون دوربین خیلی کارآمد است زیرا کمی گیج زدن در این بخش می‌تواند منجر به از دست دادن صحنه‌های زیادی برای کاربر شود، پس سنس این بار به فریادمان خواهد رسید!

دقیقه ۵۰ تا ۶۰: سخت‌افزار

به بخشی رسیدیم که تفاوت‌ها تا حدی نمایان می‌شود. سامسونگ از پردازنده اختصاصی خودش یعنی اگزینوس ۷۴۲۰ بهره گرفته که دارای ۴ هسته A53 و ۴ هسته A57 است و واحد گرافیکی آن Mali T760MP8 نام دارد که در کنار ۴ گیگابایت رم، مجموعه قدرتمندی را تشکیل داده است.

از سوی دیگر اچ‌تی‌سی ۱۰ از جدیدترین پردازنده کوالکام  استفاده کرده که سازنده در آن نسبت به نسل قبلی (اسنپدراگون ۸۱۰) دقت بیشتری انجام داده و برای همین دیگر اچ‌تی‌سی ۱۰ تجربه تلخ M9 را تکرار نکرد، بلکه به سخت‌افزاری مجهز شده که یکی از بهترین‌هاست. جایی که کوالکام هم به خوبی فهمید چاره کار برای قدرت بیشتر (آن هم در وسیله‌ای چون موبایل) افزودن به تعداد هسته‌ها نیست، بلکه بهینه کردن همان هسته‌های موجود است و به همین خاطر با یک چیپست ۴ هسته‌ای وارد کارزار شد که از هسته‌های توانمند کریو بهره می‌برد و دو تای آن‌ها در فرکانس ۲.۱۵ و دو تای دیگر در فرکانس ۱.۶ گیگاهرتز کار می‌کنند. واحد گرافیکی آدرنو ۵۳۰ در کنار ۴ گیگابایت رم، این بسته سخت‌افزاری را تکمیل می‌کند.

برای آنکه بهتر در جریان توان این دو گوشی قرار بگیریم، آن‌ها را در کنار یکدیگر گذاشته و چند تست مشابه سخت‌افزاری گرفتیم.

ابتدا از انتوتو بهره گرفتیم که تفاوت نسبتا زیاد در امتیازات به‌دست آمده، به‌خوبی نشان داد که اسنپدراگون در نسخه جدید تا چه حد پیشرفت کرده است.

Note-5-VS-HTC-10-1 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

در مرحله بعدی به سراغ نرم‌افزار گیک بنچ رفتیم، جایی که امتیاز تک هسته‌ای برای محصول اچ‌تی‌سی عدد بهتری را نشان داد اما در حالت چند هسته‌ای، ظاهرا تعداد بالاتر هسته‌های نوت ۵ تاثیر زیادی داشته و عدد برتر به آن تعلق گرفت.

Note-5-VS-HTC-10-3 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

آزمون آخر را هم به یک نرم‌افزار گرافیکی اختصاص دادیم و در کمال تعجب، آدرنو نتوانست بر واحد گرافیکی نوت غلبه کند، امری که می‌تواند به عدم ناسازگاری آن با دستگاه و یا نرم‌افزار تست ما برگردد و نوت ۵ امتیاز بهتری را کسب کرد.

Note-5-VS-HTC-10-2 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

البته برای آنکه در عمل هم توانایی گوشی‌ها را در این بخش بسنجیم، یک ویدئوی اختصاصی در حالت مالتی تسکینگ برای‌تان آماده کردیم که می‌توانید تجربه کار کردن با این مدل‌ها را در کم‌تر از یک دقیقه مشاهده کنید.


تجربه شخصی داور

واقعیت اینجاست که هردوی این گوشی‌ها به اندازه‌ای قوی هستند که تمام کارهای روزمره شما را به خوبی پاسخگو بوده و از سوی دیگر احساس هیچ‌گونه کمبودی در کار با آن‌ها نخواهید داشت. هر دو عالی هستند و بهتر است چندان درگیر بازی با اعداد در بنچمارک‌ها نشوید.

دقیقه ۶۰ تا ۷۰: بخش چند رسانه‌ای

وارد دقایقی می‌شویم که اچ‌تی‌سی لبخندی بر لبانش نشسته و به‌نظر می‌رسد که تاکتیک ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته است. این کمپانی که همیشه در سری وان خود به داشتن اسپیکرهای استریو و توانمند مشهور بوده، این بار دست به تغییر و تحولاتی نیز زده است تا بتواند کیفیت کار خودش را بهتر از گذشته کند، اگرچه از لحاظ ظاهری، آن جذابیت بصری گذشته را ندارد. در کل حس گوش دادن به این اسپیکرها متفاوت است و با اینکه هر کدام صدای مجزایی تولید می‌کنند، اما ترکیب خوبی را به‌وجود می‌آورند، اگرچه شما هرچقدر به گوشی نزدیک‌تر باشید و یا فاصله یک اسپیکر نسبت به دیگری بیشتر باشد، بر نحوه شنیدن‌تان از صدا موثر خواهد بود. اگر بخواهم رک بگویم، همان اسپیکرهای قبلی با آن دیزاین دوست داشتنی‌شان را بیشتر می‌پسندیدم، اگرچه این مدل فعلی هم از نظر کیفیت و بلندی برای خودش یَلی است!

Note-5-VS-HTC-10-11 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

در سوی دیگر سامسونگ قرار گرفته و با داشتن تنها یک اسپیکر در پایین دستگاه، نشان می‌دهد که در این دقایق رو به تحلیل رفته و توان مقابله با حریف خودش را ندارد. البته صدای پخش شده از این تک اسپیکر مونو بالاست ولی با کیفیت اچ‌تی‌سی ۱۰ همچنان تفاوت دارد.

اما همه چیز در این بخش، صدا نیست و هنگامی که به جایی چون نمایشگر می‌رسیم، ابعاد بزرگ‌تر برای شما تجربه دلپذیرتری به‌وجود می‌آورد و همین امر سبب می‌شود تا گلکسی نوت ۵ کمی چهره هجومی‌تر به خودش بگیرد.

Note-5-VS-HTC-10-4 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

شاید ضربه آخر را در همین دقایق و با مشاهده پلیر، این بار گلکسی نوت روانه دروازه اچ‌تی‌سی ۱۰ می‌کند. همان طور که اشاره کردیم، اچ‌تی‌سی برخی از سرویس‌هایش را با گوگل یکی کرده و به قول خودش، آن‌ها را بهینه نموده تا کاربر الکی از دو تا برنامه با کارایی مشابه استفاده نکند. تا اینجای کار همه چیز خوب است اما اگر وارد برنامه پخش ویدئو شوید که همان Photos است، می‌بینید که عملکرد آن نسبت به پلیر بسیاری از پرچم‌داران امروز ضعیف‌تر است. نه زوم می‌توانید بکنید و نه صدا و نور تصویر را با شورت‌کات‌های لمسی کم و زیاد نمایید. در کل انقدر ساده است که اگر من یک اچ‌تی‌سی ۱۰ داشتم، اولین کاری که می‌کردم نصب یک پلیر مجزا بود!

در سوی مقابل سامسونگ از یک پلیر خوب با رابط کاربری گویا بهره می‌گیرد و شاید معدود معایب آن را بتوان به عدم نشان دادن زیرنویس فارسی دانست.

تجربه شخصی داور

برتری در این بخش تا حد زیادی به سلیقه کاربر بستگی دارد، اگر از طرفداران پر و پا قرص گوش دادن به موسیقی و یا هر صدایی از طریق اسپیکرهای دستگاه هستید، اچ‌تی‌سی ۱۰ یک نمونه بی‌همتا برای شماست، اما اگر به تماشای فیلم و کلیپ و آن‌هم بیشتر با هدفون می‌پردازید، برتری کمی به سمت نوت خواهد چربید (به‌خاطر نمایشگر بزرگ‌تر و پلیر بهتر).

دقیقه ۷۰ تا ۸۰: باتری

به پایان مسابقه نزدیک‌تر شده‌ایم و گوشی‌ها که چهره‌شان خسته به نظر می‌رسد، توان خود را نیز رو به پایان می‌بینند و الان بهترین زمان برای سنجیدن قدرت باتری است. هر دو گوشی ما از باتری با توان ۳۰۰۰ میلی‌آمپر بهره می‌گیرند و با توجه به ابعاد بزرگ‌تر نوت و همچنین استفاده از چیپست با ساختاری قدیمی‌تر، می‌توان به راحتی برنده رقابت را در این دقایق پیش‌بینی کرد.

Note-5-VS-HTC-10-8 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

اما وقتی به چهره گوشی‌ها نگاه می‌کنیم، چیز متفاوتی را می‌بینیم، ظاهرا این مراحل برای بازیکن تایوانی ما سخت‌‌تر گذشته و نفسش به دشواری بالا می‌آید. در سوی مقابل نوت۵ کمی بشاش‌تر به‌نظر می‌رسد. خودمان دست به کار می‌شویم، ابتدا از تست باتری انتوتو استفاده می‌کنیم که امتیاز بالاتری را به نوت۵ اعطا می‌کند تا نظر ما نیز تایید شود. پس از آن شرایط کارکرد باتری‌ها را در پخش فیلم و وب‌گردی می‌سنجیم تا ثابت شود که از روی کاغذ نباید بر روی توان یک گوشی قضاوت کرد، برتری در این دقایق به طور کامل با محصول سامسونگ است!

note-5 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه htc-10 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

تجربه شخصی داور

با اینکه باورش کمی سخت به‌نظر می‌رسد اما گلکسی نوت۵ در فاکتورهای مهمی چون وب‌گردی و پخش کلیپ، بهتر عمل کرد و با آنکه نمی‌دانم برتری این بخش از توان بالای نوت است و یا ضعف اچ‌تی‌سی، اما این را می‌دانم که فبلت سامسونگ ضربه مهمی را به سمت دروازه حریفش روانه کرده است.

دقیقه ۸۰ تا ۹۰: سایر امکانات

بازی کم کم به پایان خودش می‌رسد و گلکسی نوت ۵ با یک برگ برنده دیگر وارد این بخش می‌شود. قلمی به نام S Pen که نه تنها اچ‌تی‌سی ۱۰، بلکه سایر محصولات نیز در مقابلش به سختی می‌توانند قد علم کنند و این گزینه به‌قدری خوب است که محصول تایوانی تنها محبور است به دفاع آن هم از نوع اتوبوسی روی بیاورد!

Note-5-VS-HTC-10-14 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

بازیکن تایوانی در دو نسخه ۳۲ و ۶۴ گیگابایتی وارد بازار شده و نوت ۵ علاوه بر این دو ورژن، حافظه ۱۲۸ گیگابایتی نیز دارد. اما در اینجا اچ‌ای‌سی ۱۰ یک ضدحمله خطرناک بر روی دروازه نوت تدارک می‌بیند و آن به علت پشتیبانی از کارت حافظه جانبی است، چیزی که گلکسی نوت ۵ فاقدش بوده و به همین خاطر سراسیمه روی به دفاع می‌آورد.

از نظر امکانات ارتباطی هر دو مدل در سطح بسیار بالایی قرار داشته و تقریبا به هر آن چیزی که نیاز دارید، پاسخ می‌دهند، مگر آنکه به دنبال درگاه مادون قرمز بگردید که هیچ‌کدام جوابی به این درخواست شما نمی‌دهند. ضمن آنکه سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر قرار گرفته و دارای حساسیت مناسبی برای ورود شما به دنیای اندروید است.

Note-5-VS-HTC-10-9 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

برای شارژ شدن و یا اتصال به کامپیوتر، سامسونگ از همان درگاه قبلی میکرو یواس‌بی ۲ بهره می‌گیرد اما اچ‌تی‌سی به یواس‌بی تایپ C مجهز شده و با توجه به آنکه این پورت به‌زودی تبدیل به یک استاندارد تازه خواهد شد، پس می‌توان آن را یک برگ برنده قلمداد کرد.

تجربه شخصی داور

قلم نوت را دوست دارم، حتی اگر آن را برعکس درون دستگاه گذاشته و گیر کند! البته وجود این قلم نشان از ضعف محصول اچ‌تی‌سی نیست چون یک قابلیت ویژه برای فرزند سامسونگ بوده و اکثر مدل‌های بازار فاقد آن هستند. از طرف دیگر عدم پشتیبانی از کارت حافظه جانبی یک نکته منفی برای نوت ۵ قلمداد می‌شود، امری که بی‌تردید در سری جدید این محصولات که تا دو هفته دیگر معرفی می‌شود، وجود نخواهد داشت.

وقت اضافه: قیمت

تقریبا بازی تمام شده و همه تماشاچیان منتظر شنیدن صدای سوت داور هستند. در این فرصت کوتاه ما هم به سراغ قیمت گوشی‌ها در بازار می‌رویم تا ببینیم که همنشینی با هر کدام، چقدر هزینه بر روی دست‌مان خواهد گذاشت. بهای گلکسی نوت ۵ در بازار نزدیک به ۱.۷۰۰.۰۰۰ تومان (برای نسخه ۳۲ گیگابایت) بوده و این عدد برای اچ‌تی‌سی ۱۰ با توجه به آنکه محصول جدیدتری هم است، تا ۲ میلیون تومان بالا می‌رود تا بفهمیم که زندگی با این تایوانی، خرج بیشتری برای‌مان خواهد داشت.

Note-5-VS-HTC-10-5 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

پس از دمیده شدن سوت پایان مسابقه توسط داور، هر دو تیم راهی رختکن شده و خود را برای مسابقه بعدی آماده خواهند کرد. هر دو گوشی تلاش بسیاری داشتند و موقعیت‌های زیادی نیز بوجود آوردند، پس برای نگاهی کلی به این موقعیت‌ها و صحنه‌های حساس بازی به صورت آهسته با ما همراه باشید.

banner-charkhan-2 مقایسه سامسونگ گلکسی نوت ۵ با اچ‌تی‌سی ۱۰: آمیخته به فلز و شیشه

موقعیت‌هایی که گلکسی نوت ۵ بر روی دروازه اچ‌تی‌سی ۱۰ ایجاد کرد

 • طراحی با حاشیه‌های کم و ضخامت نازک
 • وجود قلم S Pen با قابلیت‌های فراوان
 • رابط کابری رنگارنگ با امکانات زیاد
 • خوانایی بهتر نمایشگر در زیر نور آفتاب
 • دوربین فیلم‌برداری با رزولوشن‌های متنوع‌تر
 • باتری با توان و عملکرد بهتر
 • پلیر پیشرفته‌تر برای پخش ویدئو
 • قیمت پایین‌تر در بازار

موقعیت‌هایی که اچ‌تی‌سی ۱۰ بر روی دروازه گلکسی نوت ۵ ایجاد کرد

 • دکمه پاور با سطح تماس مناسب
 • دوبین عکاسی با گشودگی دیافراگم و اندازه پیکسل بزرگ‌تر
 • دوربین سلفی با لرزش‌گیر اپتیکال
 • وجود دو فلاش ال‌ای‌دی
 • اسپیکرهای استریو با صدای رسا
 • استفاده از یواس‌بی تایپ C
 • وجود درگاه حافظه جانبی
 • سخت‌افزار به‌روزتر

حال شما تصمیم بگیرید که در این مبارزه هیجان انگیز، کدام مدل بر دیگری برتری داشته و آن را پیروز رقابت می‌دانید؟ حتی اگر در این باره تردید دارید، می‌توانید رای به تساوی گوشی‌ها بدهید!


 

به‌ نظر شما برنده مسابقه گلکسی نوت ۵ و اچ‌تی‌سی ۱۰ کدام است؟!

108 دیدگاه
 1. mehrdad78 می گوید

  بدون شک نوت ۵ بهتره

  1. اسمارت می گوید

   شما یه کم در این نظر خودت هم شک کن . اگر اچ تی سی رو دستت بگیری میفهمی که این نوت در برابرش مثل اسباب بازی میمونه!!

  2. سهیل می گوید

   من خودم نوت ۴ دارم. وقتی خریدم مدل نوت ۵ رو هم میتونستم بخرم ولی نوت ۴ رو ترجیح دادم. خیلی ها رو هم مثل خودم دیدم
   سری نوت سامسونگ از نوت ۱ فوق العاده بودن حتی بهتر از سری اس
   ولی این گوشی ۲ تا عیب داره که من اصلآ نتونستم باهاش کنار بیام. اولی و مهمترینش باتری هست
   قابلیت تعویض نداره که برای من واقعآ مهم بود. و دوم حجمش هم کمتر شده
   رم نمیخوره. که واقعآ برای گوشی ای که رم داخلیش زیر ۲۵۶ باشه به نظر من در نظر نگرفتن درگاه حافظه اشتباه خیلی بزرگی هست

   من نوت ۵ رو عقب گرد میدونم. اچ تی سی هم داشتم. زمانی که کمتر کس توی ایران اسم اچ تی رو شنیده بود. ویندوز ۶.۱ بود
   اچ تی سی گوشی های زیبا و خوبی میزنه. در بین این دو گوشی به نظر من نوت ۵ بهتره چون صفحه نمایشش بهتره
   شما هر چه قدرم گوشیت فوق العاده باشه وقتی صفحه نمایش پر نور و زیبایی نداشته باشه نمیتونی درست ازش استفاده کنی. البته صفحه نمایش اچ تی سی خیلی بد نیست ولی عالی نست
   به نظر من رای دادن به این گوشی ها کاملآ سلیقه ای هست. من دانشجو هستم و سری نوت رو که قلم داره بیشتر میپسندم چون به کارم میاد

 2. محمدرضا می گوید

  من خودم نوت ۵ دارم ولی واقعا اچ تی سی ۱۰ هم گوشی بسیار خوبیه.به خاطر همین به گزینه مساوی رای دادم

  1. ss143 می گوید

   من خودم که طرفدار نوتم بدجووووووووووور
   ولی خداییش دم شما گرم بدون تعصب نظر دادی
   احسنت

 3. asadi می گوید

  هردو خوبند با عرض معذرت از دوستان اچ تی سی ۱۰ من طرفدار سامی هستم به امید رقابت سالم و دوستی

 4. رضا وارسته می گوید

  به امید موفقیت نوت ۵

 5. XxAlixX می گوید

  همیشه از سری نوت سامسونگ لذت می‌بردم اما در این مبارزه به اچ تی سی ۱۰ رای دادم

  1. اسمارت می گوید

   به شما میگن یک انسان عاقل که گوشی خوب رو بدرستی تشخیص داده!!

 6. سینا علی پور می گوید

  نظر من روی سری نوت هست هرچند شاید نوت ۵ نتونه برنده بشه اما اگه نسل اینده این خانواده شرکت میکرد حتما رتبه اول رو به دست میاورد

 7. mv1386 می گوید

  گلکسی نوت ۵ یک گوشی با قدرت بالا است که سرعت آن توجه شما را جلب می‌کند. بازی‌های سنگین به راحتی در این گوشی اجرا می‌شوند. به لطف ۴ گیگابایت رم و یک پردازنده قدرتمند شما برای هیچ کاری منتظر نمی‌مانید. اگر دانشجو یا خبرنگار هستید این گوشی برای شما ساخته شده است. سیستم قلم و یادداشت به بهترین شکل به نیاز شما پاسخ می‌دهد. باتری این گوشی هم دوام کافی برای یک روز استفاده کامل را دارد. به این ترتیب با خیالی راحت عکاسی کنید، یادداشت بنویسید، وب‌گردی کنید

 8. mhn_13619 می گوید

  مرسی عالی بود.من نوت ۵ رو بیشتر میپسندم به خصوص تو بخش باتری با وجود صفحه نمایش بزرگتر

 9. حمیدرضا خدایاری می گوید

  به نظر من اچ تی سی ۱۰ وزنه سنگین تری هست نسبت به نوت ۵

  1. مهمان می گوید

   بله ولی متعصبین و نمیشه کاری کرد

 10. صادق می گوید

  بنظر من سامسونگ ۲تا نماینده ی خیلی قوی داره هم نوت هم اس۷ یکیشون یک پای فینال هستن حتما

 11. mehr می گوید

  با عرض معذرت خواهی از طرفداران اچ تی سی
  گل سرسبدتون اگه این بازیو ببازه واقعا برای اچ تی سی تاسف داره چون این گوشی نوت ۵ گوشی سال قبل سامسونگه آرا تا این لحظه به نفع نوت ۵

  1. Reza می گوید

   دادا u11 رو اس۸ هم نمیتونه بگیره..

 12. Mostafadr19 می گوید

  htc هم گوشی خوبیه خداییش

 13. rasadi می گوید

  نمی‌توانیم خوب بودن گوشی و موفقیت سامسونگ را در تولید نوت ۵ کتمان کنیم. سامسونگ با به‌کارگیری نهایت تلاش خود توانسته رقیب شکست‌ناپذیری وارد بازار کند. با معرفی نوت ۵ پی بردیم که سامسونگ هنوز هم پادشاه قلمرو فبلت‌هاست. مهم‌ترین سلاح این فبلت زیبا نیز قلم آن است که رقبا از وجودش بی‌بهره‌اند.

 14. مهدی می گوید

  واقعا عالی بود.به نظرم رقابت نفس گیر و جذابی بود .به نظر من مساوی هستن

 15. asadi می گوید

  نوت ۵ در بسیاری از جنبه‌ها همچون کیفیت صفحه‌نمایش، دوربین عکاسی و فیلم‌برداری، چیپ ست پردازشی و دوام باتری می‌توان به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین گوشی‌های حال حاضر بازار یاد کرد هرچند آسیب‌پذیر بودن شیشه بخش پشتی دستگاه، حذف کارت حافظه و دسترسی نداشتن به باتری و البته قیمتی بسیار بالا در سمت نکات نچندان مثبت این مدل جای گرفته‌اند اما با بهترینه

 16. alimash می گوید

  برتری کامل با سامسونگ گلکسی نوت ۵ بود گرچه در بعضی موارد سلیقه ای ولی سری نوت سامسونگ همیشه یه سرو گردن از بقیه رقبا جلوتر بودن و متمایز

 17. رضا وارسته می گوید

  اگر به ظاهر گوشی نگاه بیندازیم بدون شک عاشق آن می شویم و به جرات می توان گفت زیباترین فبلت جهان، همین گلکسی نوت ۵ است. به مانند سایر نسل نوت که همواره گوشی های قدرتمندی بودند، نوت ۵ نیز از سخت افزار با قدرتی بهره می گیرد که باز هم آن را به قوی ترین فبلت جهان بدل می سازد. ویژگی متمایز کننده این گوشی، S Pen است که در سری جدید شاهد بالا رفتن امکانات و بهبود عملکرد و سفارشی سازی های مختلف آن هستیم.

 18. رضا وارسته می گوید

  وای ۹۰ دقیقه چه زود گذشت

 19. sajjadvn می گوید

  اگر در پی یافتن همتایی در قد و قواره گلکسی نوت ۵ سراغ بازار موبایل بروید، دست خالی باز خواهید گشت؛ چرا که هیچ محصولی را با قدرت پردازشی، کیفیت ساخت، امکانات متنوع سخت افزاری و نرم افزاری این فبلت یا حتی نزدیک به آن نخواهید یافت. عرصه ای که نوت ۵ در آن می‌تازد اکنون قلمرو سامسونگ بوده و باید بگوییم این شرکت کار خود را خیلی خوب انجام داده است.

 20. محمد می گوید

  به نظرم این مقایسه اشتباه بود باید htc با نسل جدید گوشی ها مقایسه میشد و نوت ۵ با nexus 6p که نتایج بهتر باشه چون گوشی نوت ۵ مال پارسال هست و پرچمدار htc محصول امسال قاعدتا نوت ۵ نباید بتونه htc رو شکست بده بنده خودم طرفدار سماسونگ هستم ولی تو این مقایسه رای من htc هست

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   عزیز این مقایسه در طول برگزاری جام هست و باید طبق اون پیش بره
   در جام هم ما ۱۶ تا گوشی داریم که سید بندی شدن و هر کدوم در یه گروه قرار گرفتن تا بین گروه‌ها تعادل بوجود بیاد
   در نتیجه این دو مدل چون در یک گروه هستند باید با هم مقایسه بشن
   شما جام جهانی فوتبال رو هم نگاه کنید در مرحله گروهی تیم‌های ضعیف و قوی با هم بازی دارن و ایرادی بهشون وارد نیست
   شاد باشید

 21. Saman alz می گوید

  واقعا نوت ۵ تو خیلی از مسائل سر از اچ‌تی‌سی هستش….. من که حتما به نوت ۵ رای میدم… به امید قهرمانی یکی از گوشی های سامسونگ

  1. اسمارت می گوید

   الکی امیدوار نباش چون سامسونگ پلاستیک ساز هیچ شانسی نداره!!

  2. ss143 می گوید

   ایشالا
   Viva Note 5

 22. حسین می گوید

  خدایی برتری های اچ تی سی به نوت۵ اصلا دهن پر کن نبود. برتری نوت۵ خیلی بیشتره

  1. مهمان می گوید

   خودتون که به دوربین خیلی اهمیت میدادید وهمینطور سخت افزار هردوتاش پایینتره حالا چی شده کدوم زیبایی اونم شد رابط کاربری داورم که عاشق سامسونگ دیگه تهش معلومه

   1. مهتاب می گوید

    هیچی نگید از ظاهر ماجرا اچ تی سی نابود نیاز به اعداد و ارقام نیست یه جنس فلز و شیشه نوت ۵ می ارزه به کل جد و آباد اچ تی سی.

 23. گیک می گوید

  اچ تی سی از الان سوت شده هست و بعدش نوت عزیز میره و سونی و هواوی و اپل و خلاصه همه رو اوت میکنه و اول میشه
  باقی طرفدارا برن بوق بزنن که هیچ شانسی ندارن
  فقططططط نووووووت

 24. Mohammad RJ می گوید

  مقایسه خوبی بود…برتری قطعا با نوت ۵ بود

 25. afshinsf می گوید

  اچ تی سی تو این گوشی چیزی کم نزاشته و به نظرم برتری داره به نوت ۵

 26. amir mohammad می گوید

  خوب ، شروع شد مسابقه ، اول اینکه متن ریویو خیلی خوبی بود ، و htc گوشی خوبی هست . اما من به نوت۵ رای میدم ولی میدونید که در انتها کدوم گوشی برنده هست . سامی هم بد نیست حالا بزار بیاد بالا . بچاپ ادمین

 27. saman tehran می گوید

  خوب می بینم سامی داره کولاک میکنه مثله همیشه و پیروز این مسابقه سامسونگ هست

  1. ss143 می گوید

   سامی همیشه کولاک میکنه
   هر جا صحبت از قهرمانی باشه سامی و پرسپولیس هستن

 28. mahdi_fcb06 می گوید

  به نظر انتخاب از بین این دو بیشتر به نیاز کاربر بستگی داره چون توی هر قسمت برتری کمی با هر کدومه

 29. asadi می گوید

  مثل مسابقه فوتبال بود

 30. لیندا جون می گوید

  عسیسمممممممم سامی جون ، فقط بخاطر اسمت بهت رای میدم . رای من نوت۵

  1. اسمارت می گوید

   شما که روی اواتارت زدی سونی و یهو سامی شد عسیست؟!! خخخخ!!

   1. لیندا جون می گوید

    اسمارتیس ببین بیخیال شو من خودم سونی بازم اما از سامی هم خوشم میاد مشکلیه ؟

    1. اسمارت می گوید

     اولا اون اسمارتیز هست نه اسمارتیس خانومه باهوش!! سامی هم مثل سونی خز و خیل هست و هر دوتاش بهت میاد!! خخخخخخخ

    2. لیندا جون می گوید

     اول که محترم باشید ، دوما قراره اینجا مودبانه نقدی انجام بشه اون اسمارتیز هم چون از قدیم اونجوری میگفتن گفتم همین دیگه ادامه ندهید

    3. اسمارت می گوید

     چه لوس و نازنازی!! شما که جنبه نداری خب کامنت نداز . والا!!

    4. لیندا جون می گوید

     تو جنبه نداری بحث و نقد نکن پسر خوب حالا مثله بچه های …. باز بیا کم نیار جواب بده. بدو بدو بدو

 31. مهسا اکبری می گوید

  واییییی من عاشق نوتم خودم نوت ۴ دارم میخوام پولامو جمع کنم نوت ۵ بخرم

  1. MoonLight می گوید

   نوت چیه!
   پولتو جمع کن جی ۵ بگیر!
   البته بین اچ تی سی ۱۰ و نوت۵ صد درصد نوت ۵ را انتخاب می کنم.

 32. مهمان می گوید

  من هرچی خوندم سلیقه داور از اول تا آخر به سمت نوت بود معلوم چندخط تعریفو تمجید دربرابر یک خط نوشته معمولی

  1. XxAlixX می گوید

   اتفاقا بررسیهای ای تی رسان همیشه بی طرف بوده و نوشته های اقای گلکار عادلانه ترین بررسی در بین سایتها هست شما مطمئن باش اگه اچ تس سی ۱۰ ویژگی داشته گفته شده

 33. ata72 می گوید

  با احترام به نظر بقیه دوستان اگه بخواید از همه جوانب بررسی کنید htc 10 برتری کاملا محسوسی داره نسبت به تمام گوشی های بازار
  چرا؟
  انصافا اولین چیزی که زمانی که اسم htc میاد تو ذهنتون چیه :بلاشک طراحی. همه HTC رو با طراحی های بی نظیرش میشناسن …
  تو همه بخشا HTC کاملا سره اما متاسفانه تو این چند سال هرچه چقدر تو بقیه قسمتها خوب بوده تو قسمت دوربین با احترام تمام گند زده و تنها مشکل htc تو بخش دوربینه

  اگه یادتون باشه زمان معرفی htc 10 کمپانی htc اعلام کرد که htc 10 بهترین دوربین موبایلی حال حاضر جهان را دارد و نمره ای که و DXO به htc 10 داد نیز گواهی بر این امر بود اما درکمال ناباوری دوربین این گوشی زمانی که مورد نقد و بررسی قرار گرفت شاهد ضعف این دوربین بودیم و اگه پیگیر این مسئله میبودید شاهد بودید که در تصاویر گرفته شده با htc 10 نوعی تاری چربی مانند دارد (انگار با دوربین لک گرفته عکاسی شده و بنده به شخصه فاتحه htc رو خوندم )
  اما
  اما
  اما
  وبازم اما
  در کمال ناباوری HTC در آپدیت اخیری که برای ۱۰ ارائه کرده دوربین خود را از این رو به اون رو کرده یعنی شدیدا !…
  لینک زیر گواهی این ادعاست
  http://www.phonearena.com/news/Best-smartphone-cameras-compared-OnePlus-3-Xperia-X-Performance-Galaxy-S7-iPhone-6s-Plus-LG-G5-HTC-10_id83011
  ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  http://www.phonearena.com/news/Best-smartphone-cameras-compared-OnePlus-3-Xperia-X-Performance-Galaxy-S7-iPhone-6s-Plus-LG-G5-HTC-10_id83011/page/3

  اگه بخوایم واقع بین باشیم تو بیشتر بخشها HTC نه تنها از note 5 بلکه از تمامی گوشی های بازار یه سرو گردن بالاتره
  تو رابط کاربری کسانی که با تمامی رابط های کاربری شرکت ها و من جمله سنس اچ تی سی کار کرده باشن میدونن که این رابط کاربری چگونه با روح و روان آدم بازی میکنه به شخصه از تاچ ویز سامسونگ الاخصوص آپدیت جدید این رابط کاربری خوشم میاد اما در مقابل سنس اچ تی سی مثل بازیی کودکانه بحساب میاد (اگه با سنس و تاچ ویز کارکنید حرف بنده رو بهتر درک می کنید)
  تو تمام این سالها تنها مشکل اچ تی سی دوربین بوده که الحمد لله مثل اینکه اچ تی سی سر عقل اومده و تو این بخش هم سرآمد شده .
  شرمنده یکم زیاد شد .با تشکر

 34. c0nstantine می گوید

  اچ تی سی خیلی ضعیف شده

 35. mehr می گوید

  میخوام رای بدم ولی قرمز شده چرا

 36. tirgas می گوید

  امیدوارم اچ تی سی بره فینال!

  1. alimash می گوید

   امیدوار باش امیدوار بودن عیب نیست!

  2. saeid می گوید

   شک نداشته باش فینال تمام سامسونگیه

 37. سعید می گوید

  هر دو خوب هستند ولی سامسونگ از نظر دوربین و صحفه نمایش بهتره

 38. پرهام می گوید

  درسته note5 کمی ضعف داره ولی هنوزم بینظیره .

 39. مهتاب می گوید

  من هفته بعد میخوام نوت ۵ بگیرم این مقایسه رو دیدم دیگه حتمی شد.

 40. پیمان می گوید

  من خودم الان ۱۰ دارم تا یه ماه پیش هم نوت۵ دارم.البته اگه حمله نکنید بهم که ای تا حالا از کنار سامسونگ رد نشدی و این داستانا…میخوام بگم که نویسنده محترم مقداری بر حسب علاقه شخصی خودشون رای دادن.والا من که ۱۰ دارم زیرو روش کردم ذره ای صفحش تغییر رنگ به صورتی نداده.دوربینش حتی از اس۷ هم بهتره یکی از دوستانمون لینک دادن.با این نوت برتری هایی مثل قلم داره و منکرش نیستم.اما ۱۰ گوشی هست که شایسته برنده شدنه.به هر حال روونی و کیفیت ساخت ۱۰ و صدا و سخت افزار در این گوشی برنده بی چون و چراست.واقعا فک نکنم کسی بهتر از کسی که هر دو گوشی رو داشته بتونه نظر بده.به شخصه ۱۰ رو برتر میدونم.به امید موفقیت هر دو برند خوب.

 41. پیمان می گوید

  منظورم نوت ۵ داشتم بود

 42. شوان می گوید

  در بخش طراحی نوت ۵ برتره !!! در بخش های دیگه سلیقه ای !!!!!!!!!!!!!!!! خخخ !!! اعداد و ارقام هم که مهم نیستند ! دوربین هم مهم نیست ؟ فقط اون دوزاری که از سامی ( با ضمانت نامه خز سرویس ) می رسه مهمه … از اعمال چهار گانه ریاضی جمع کردن رو به شما توصیه میکنم … جمع کن بابا

 43. ســـــــــــــــــــام می گوید

  والا با این تعداد گوشی نوت ۵ که من دست ملت دیده بودم خب مشخصه برنده است

 44. saeid می گوید

  فقط نوت

 45. armanpooyamanesh می گوید

  گلکسی نوت ۵ از همه لحاظ بهتره و htc بسیار از تکنولوژی غقب هست و این تمام سعی htc بود و اصلا پیشرو نیست

 46. fa می گوید

  سلام این گوشی رو دو ماه پیش از بازار خریدم واقعا گوشی ب این با کیفیتی نداشتم همه چیز فوق العادست با سنگین ترین بازی های موجود بازار هم بینظیر عمل میکنه و کسایی ک میخوان میت ۸ بخرن حتما بیان سراغ این گوشی چون اگه اون رو بخرن بعدش با نوت ۵ کار کنن بی شک پشیمون میشن مگر این ک تعصب فوق العاده ای روی هواوی داشته باشه اگه هم پولتون بیشتر از این حرفاست نوت ۶ یا ۷ دقیق نمیدونم بمونید شاید اون نو اوری دیگه ای هم بیاره با خودش موفق باشید ارزوی بهترین ها راستی گوشی قبلیم سونی z2 بود ک نگید سامسونگ بازه

 47. fa می گوید

  من این گوشی رو حدود ۷ ماه پیش گرفتم. از نظر کاربری که اصلا عالیه و حرفی برای گفتن نمیزاره. اتفاقا ماه پیش هم برای برادرم S7 معمولی خریدم که باید بگم اونم عالیه ولی من به دلیل استفاده ای که دارم قلم نوت بیشتر به کارم میاد. هر دو گوشی هم که از دیجیکالا گرفتم ساخت سامسونگ و کشور ویتنام هست.

 48. feri1380 می گوید

  صد در صد نوت ۵ بهتره

 49. امیرمحمد می گوید

  قطعا نوت ۵

 50. majidmmb می گوید

  note 5 برتری بهتری نسبت به htc 10 دارد شاید htc 10 توان رقابت با گوشی های بالارده سامسونگ را از تمام سطح ها تا حدود کمی داشته باشد ولی note 5 را ندارد .

 51. Sina nexus می گوید

  کلا بنظرم htc 10 شما فیک بوده
  پردازشگر بسیار قوی تر هست چه cpu چه gpu پگدوربین بهترینه دیزاین htc بدنه htc رابط کاربری htc
  من داوری این مرحله رو معتبر نمیدونم

  1. ناشناس می گوید

   درست نه فقط اینجا تو هررقابتی که ببینید یه طرف سامسونگ باشه به همون طرف میرن چون خودشونم سامسونگ دارن نمیتونن انتخاب خودشونو نقد کنن

 52. ANGEL می گوید

  GOD PHONE : GALAXY NOTE 5

 53. soulage می گوید

  samsung is the king

 54. soulage می گوید

  htc is gone fail

 55. جابر می گوید

  خوب تو این رقابت ک نوت میزنه

 56. milad می گوید

  واقعا جفتشون گوشی های خیلی خوبی ان نمیشه ایراد گرفت ازشون

 57. Hadi.RR می گوید

  اچ تی سی افت زیادی داشته تو این چند وقته منم رای رو به نوت۵ میدم با این حال که محصول سال پیشه ولی همچنان زیبا و قدرتمنده

 58. azadibehnam می گوید

  به نظر من بستگی داره که مصرف کننده کدام یک از آپشن های گوشی واسش مهمتر باشه مثلا من معتقدم واسه گیم نوت بهتره و لذت گیم کردن با سامسونگ بیشتره .

 59. Mehrdad می گوید

  نوت ۵ شکیل ترو بهتره

 60. afshin می گوید

  بیاین درست فکر کنیم،در حالی که سامسونگ داره از فروش بالای note 5 و s7 لذت میبره،اچ تی سی داره به خاطر فروش کم htc 10 ورشکست می شه.

  1. ناشناس می گوید

   فکر شما همین بود

 61. حسین می گوید

  نوت ۵ خیلی بهتر بود

 62. King می گوید

  دوستان تعصبی کار نکنید به حق رای بدید حالا چون سامسونگ دوس داری یا اچ تی سی دلیل نمیشه بهش رای بدی همه شواهد رو بذارید کنار هم و به درستی رای بدید من که مساوی رو زدم به امید رقابتی سالم

 63. معصومه عاشوری می گوید

  هیچی به سامسونگ نمیرسه.

 64. HAMID0464 می گوید

  فقط نوت ۵

 65. Saman.MSB می گوید

  خکب دیگه حرفی برای زدن نیست.این همه خوبی محاله.البته اینم بگم که اچ تی سی هم دست کمی از سامسونگ نداره ولی سامسونگ خییییلی خفنه.خخخخییییلللیی

 66. Amir_H می گوید

  نوت ۵ پیروز بی حرف و حدیث این مسابقس

 67. mostafa می گوید

  htc10 ازنوت ۵ بهتره از نظر سخت افزار و صدا و دوربین

 68. soulage می گوید

  لطفا روی نظراتتون یکم پالایش کنید بعد نظر بدید…بعضی نظرات کاملا ناشیانه و غیر منطقیه…

 69. soulage می گوید

  با اینکه من خودم اچ تی سی رو خیلی قبول دارم اما قبل از اون سامسونگ رو ترجیح میدم…

 70. hadi می گوید

  note5 در کل خیلی بهتر

 71. نیما ربیعی می گوید

  کی گفته نوت ۵ قیمتش ۱/۷۰۰/۰۰۰ تومنه؟؟؟ دیجیکالا داره ۲/۰۱۰/۰۰۰ میده….!!!!!!
  از نظر من قلم نوت باعث شده با یک گوشی کم رقیب یا شایدم بی رقیب طرف باشیم..
  باتری قوی تر نسبت به اچ تی سی هم خیلی تاثیر گزاره
  دیزاینشم از نظر من شکیل تره (استفاده از شیشه و فلز) و باریک بودنش..
  گوشی فقط نوکیا (انصافا تو کیفیت و عمر مفید حتی اپل هم پیش نوکیا حرفی برای گفتن نداره)

  1. پیمان گل‌کار می گوید

   گوشی بدون گارانتی در بازار بین ۱۶۵۰ تا ۱۷۵۰ قیمت داره و مرجع قیمتی ما دی‌جی کالا نیست!

 72. MRR16 می گوید

  با تمام احترامی که برای طرفدارها سامسونگ قائل هستم HTC10هم چیزی از نوت سامسونگ کم نداره به نظر من تساوی عادلانه ترین نتیجه برای این مبارزه است

 73. hamed.abazari می گوید

  بدون شک نوت ۵ برنده است زیرا قلم کاربردی که داره که در هیچ گوشی دیگری با این دقت یافت نمی شه میتوان انرا پیروز میدان دانست.

 74. R.E.O.I می گوید

  توی دنیای فبلت ها سامسونگ رقیب قدریه

 75. ناشناس می گوید

  چه بحثیه ولی چیزیکه من دیدم سخت افزار بروزتر دوربین هردوتاش سبک بود رابط جنس بدنه مقاومت حداقل برای من خیلی مهم خشنم htc10 رای دادم اختلاف زیاد نیست ولی جنس بدنه مقاومت خیلی معیار مهمیه برام و اینکه روشنایی و رنگو لعاب صفحه نوت تجربه استفاده از این نوع پنلهارو دارم چشممو اذیت میکرد نتونستم هماهنگ بشم lcdرو بعداون تجربه ترجیح دادم ولی خوشم اومد فعلا تعداد رای دهنده های این دوتا خیلی زیاد شدن

 76. آش هن سوزی نیست می گوید

  آقای داور نقداتون درمورد۱۰ قبول ندارم یه محصولی از گذشته بیاد بامحصول روز اونم بگید بهتره cpuبهتر وgpuبهتر امسالش آدرنو۵۳۰رقیب نداره چطور سال قبل بهتر از این میشه برسیم به دوربین خودتون میبینید متعصبین عزیز امسال ۱۰دوربینش بهتره من هیچکدومو ندارم ولی چشم بسته حرف نمیزنم اونم از صداش انقدر خودتونو قرق فقط سامسونگ نکنید من نمیگم بد ولی چیزی نیستکه همه عمرتون بجسبید بهش برسیم به کیفیت ساخت و جنس بدنه خوب حرفی نمیمونه فلز کجاو شیشه کجا

 77. dariush-8 می گوید

  نوت ۵ یه گوشی عالیه که از همه لحاظ خیلی قویه … فقط افت قیمتش برای صاحبش میشه یک ضعف محسوب بشه …

 78. محمد می گوید

  کاپی که توش اچ تی سی ۱۰ حذف بشه باید گل گرفته بشه. وقتی ۱۰ بالاترین امتیاز رو از کاربران بین گوشیهای ۲۰۱۶ میگیره در فون آرنا بعد اینجا از نوت۵ شکست میخوره باید به عقل ایرانیا شک کرد

 79. abolfazl_teacher می گوید

  از خاص بودن و شیک بودن گوشی اچ تی سی که بگذریم من نوت ۵ رو بیشتر دوست دارم به خاطر قلم و صفحه نمایش زیباش.کلا یکی از بهترین سری گوشی های ساخت سامسونگ همین سری نوت هست

 80. گلاره می گوید

  دوستان ی سوال خواهشن نوت ۵ من از دستم روی سرامیک افتاده .خاموش شود .محافظ صفحه ترک برداشت ولی صفحش آسیب ندیده .ولی هر کاری میکنم روشن نمیشه چراغش روشن میشه ولی روشن نمیشه چکار کنم خواهش یکی جواب بدهد

  1. علی کاشانی می گوید

   متاسفانه ب احتمال زیاد با اینکه صفحه نشکسته ممکنه سوخته باشه.(به شخصه امیدوارم حدسم اشتباه باشه )اما بهترین کار واسه دراومدن از سردرگمی بردن ب نمایندگی یا یه تعمیرگاه مطمئنه ک جواب قطعی ب شما بدن.
   بازم درمورد نوت ۵ اگه سوالی بود در خدمتم.

 81. علی کاشانی می گوید

  جالبترین نکته برای من این بود با توجه ب اندازه بزرگ صفحه و قدیمیتر بودن تقریبی نوت ۵ نسبت ب اچ تی سی اما اجزای نوت چنان باهم مچ شده اند ک باطری کمتری مصرف میکنند ک این خودش یه معجزست.
  اما نمیشه از دوربین سلفی واسپیکرهای اچ تی سی هم براحتی گذشت همونطور ک از قلم نوت رو نمیشه نادیده گرفت.اما بطور کل من از وقتی ک گوشی با صفحه بزرگ گرفتم نمیتونم ب کوچکتر راضی شم چون راحتی کامل فیلم دیدن و وب گردی رو بدنبال داره.
  نظر من در مجموع برتری ۵۵ ب ۴۵ درصدیه نوت ۵ در مقابل اچ تی سی است.

 82. مصطفی می گوید

  خییییلی متنت عالی بود و بین سایت هایی پرادعای آی تی بهترین مقایسه رو داشتی. واقعاً ممنون از وقتی که گذاشتی و من متن رو با لذت تا انتها خوندم. من خودم طرفدار همیشگی اچ تی سی بودم اما اینطور که بوش میاد باید کمی تغییر نظر بدم

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم