استفاده پلیس هلند از عقاب برای گرفتن پهپادهای ناشناس!

An eagle is seen gliding straight toward a drone before clutching it and dragging it to the ground in Rotterdam, Netherlands January 29, 2016, in this handout photo released by the Netherlands police to Reuters on February 1, 2016. Dutch police puzzling over how to remove drones that pose a public safety threat are testing a way to get the job done in one fell swoop: with trained eagles. REUTERS/Nederlands Politie/Handout via Reuters ATTENTION EDITORS - THIS PICTURE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. REUTERS IS UNABLE TO INDEPENDENTLY VERIFY THE AUTHENTICITY, CONTENT, LOCATION OR DATE OF THIS IMAGE. EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS. NO RESALES. NO ARCHIVE. THIS PICTURE IS DISTRIBUTED EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS - RTX252JK

پهپادها، امروزه نسبت به زمان‌های گذشته، به شکل گسترده‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر محصولی در کنار کاربردها و مزیت‌هایی که در خود دارد، می‌تواند چندین عیب عمده نیز داشته باشد. پهپادهای غیر نظامی هم از این موضوع مستثنی نیستند و در برخی موارد، شاید باعث به وجود آمدن مزاحمت یا تجاوز به حریم شخصی دیگران شوند.

پیش‌تر هم ابزارهای گوناگون برای ساقط کردن پهپادهای جاسوسی اختراع شده بود که از میان آن‌ها، می‌توان به projectile-firing bazookas و interceptor drones اشاره کرد که توسط نیروهای امنیتی در کشورهای مختلف دنیا، مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

نیروی امنیتی هلند، برای مبارزه با پهپادهای جاسوسی، دست به اقدامی جالب زده است. پلیس این کشور، از عقاب‌های شکاری برای جلوگیری از پروازهای غیر مجاز استفاده خواهد کرد. هلندی‌ها سعی کردند تحت یک پروژه آموزشی کوتاه مدت برای عقاب‌ها، نحوه انجام عملیات را به آن‌ها بیاموزند و طبق اعلام رسمی پلیس ویژه هلند، عقاب‌های شکاری توانستند آمادگی کامل برای حفاظت از مناطق ممنوعه را کسب کنند.

البته چندی پیش، ویدیویی منتشر شده بود که در آن، عقاب‌های دست آموز پلیس هلند، دقت و چابکی خود در تشخیص و به پایین کشیدن پهپادها را به نمایش گذاشتند. حال نیروی امنیتی هلند با قرار دادن تعدادی از این عقاب‌ها درمحل‌های پرتردد مانند فرودگاه‌ها، سعی در افزایش امنیت هوایی و جلوگیری از نفوذ پهپادهای جاسوسی به این مناطق را دارد.

شاید این اولین باری نباشد که از پرندگان شکاری، برای انجام ماموریت‌های هوایی استفاده می‌شود، اما بدون شک، پلیس هلند توانسته با استفاده از آموزش‌های گوناگون، عقاب‌هایی را تربیت کند که می‌توانند به بهترین شکل ممکن و بدون آسیب رساندن به خود یا پهپاد در حال حرکت، آن را به زمین بیاورند.

البته این فعالیت، نگرانی جمعی از دوستداران محیط زیست و انجمن حمایت از حقوق حیوانات را در پی داشته و افراد مختلفی در خصوص آسیب‌هایی که به عقاب‌ها در طول عملیات آموزش و یا انجام ماموریت وارد می‌شود، هشدار داده‌اند. اما پلیس هلند، با انتشار گزارشی، تضمین کرد که هیچ کدام از عقاب‌ها، در طول هیچ کدام از فرایندهای مربوط به آموزش، کم‌ترین آسیبی ندیده‌اند و مباحث ایمنی، طوری به آن ها منتقل شده که بتوانند در برابر خطرهای احتمالی، از خود مقاومت نشان دهند.

پلیس هلند، اولین گروهی است که از پرندگان شکاری واقعی برای ساقط کردن پهپادها استفاده می‌کند. به هر حال، آن‌ها توانسته‌اند با هوش‌ترین و در عین حال، سریع‌ترین ابزار را به کار بگیرند تا پهپادهای ناشناس، دیگر قادر به فعالیت نباشند.

Drone-Fighting-Eagles-Take-Down-The-UAVs-In-Midflight_Image-2 استفاده پلیس هلند از عقاب برای گرفتن پهپادهای ناشناس!

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم