چیپست A10X اپل از Geekbench امتیاز بالایی دریافت کرد

سه آیپد جدید در بهار ۲۰۱۷ معرفی می‌شوند. این تبلت‌ها مجهز به چیپست‌های A10X اپل خواهند بود. معمولا چیپست‌هایی که در آیپد‌های جدید استفاده می‌شوند، نسخه بهبودیافته چیپست‌هایی هستند که در آخرین آیفون سال قبل استفاده شده و پسوند X دارند.

همانطور که قبلا گفته شد، آیپدهای جدید به چیپست A10X مجهز خواهند بود. چیپست جدید، قدرت بالایی دارد. این چیپست در Geekbench، برای حالت تک هسته‌ای امتیاز ۴۲۳۶ و برای حالت چند هسته‌ای امتیاز ۶۵۸۸ را کسب کرده است. در مقام مقایسه، چیپست A10 برای حالت تک هسته‌ای امتیاز ۳۴۹۰ و برای حالت چند هسته‌ای امتیاز ۵۵۸۰ را کسب کرد. چیپست A10 در آیفون ۷ و ۷ پلاس بکار می‌رود. اگر بخواهیم با چیپست آیپدهای قبلی یعنی A9X مقایسه‌ای داشته باشیم، باید بدانیم که این چیپست برای حالت تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیاز ۳۰۱۰ و ۴۹۹۰ را دریافت کرده است.

البته این آمار و ارقام، بنچمارک بوده و عملکرد A10X در عمل و کاربردهای روزمره متفاوت خواهد بود، اما می‌توان حدس زد که A10X به سختی به چالش کشیده می‌شود. هنوز تضمینی وجود ندارد که اپل از این چیپست در آیپدهای جدید استفاده کند، اما روند اپل همیشه این بوده، مگر اینکه اپل قصد داشته باشد روند خود را تغییر دهد.

پیام بگذارید