گلکسی S7 پس از دریافت اندروید نوقا به طور پیش‌فرض بر روی رزولوشن Full HD تنظیم می‌شود!

هر دو گوشی گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge به صفحه نمایش QHD مجهز هستند. این صفحه نمایش‌ها کیفیت مطلوبی دارند و کار با آن‌ها لذت بخش است،‌ گرچه بسیاری معتقدند که چنین کیفیتی در ابعاد یک صفحه نمایش موبایل صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و تفاوتی بین FHD و QHD در این ابعاد حس نمی‌شود و تنها مصرف باتری را بیشتر می‌کند.

طبق آن چه Android Central ادعا کرده است،‌ به نظر می‌رسد سامسونگ هم به این موضوع فکر کرده و در نسخه بتا اندروید ۷.۰ نوقا تغییری در این مورد ایجاد کرده است، رزولوشن پیش فرض صفحه نمایش پرچم‌دار امسال سامسونگ به طور پیش‌فرض بر روی FHD تنظیم شده است. البته کاربران این امکان را دارند که بین رزولوشن FHD, HD و QHD یکی را انتخاب کنند.

همان‌طور که ذکر کردیم، به نظر این تغییر به دلیل ذخیره باتری و کاهش مصرف انرژی است؛ زیرا با کاهش رزولوشن، پیکسل‌های کمتری در صفحه نمایش فعال خواهند شد. البته ممکن است در نسخه نهایی اندروید نوقا برای خانواده گلکسی S7، رزولوشن پیش‌فرض دوباره به QHD بازگردد اما امکان تغییر آن همچنان وجود داشته باشد، زیرا همان‌طور که گفته شد تفاوت بین FHD و QHD در این ابعاد چندان قابل تشخیص نیست، اما کاهش آن به HD کاملا مشهود است و برای افزایش عمر باتری هم موثر خواهد بود.

galaxy-s7-fhd-640x480

 

اگر به گوشی‌های سامسونگ گلکسی سری S علاقه دارید، به گروه تلگرام زیر ملحق شوید

نمایش نظرات (2)