آموزش شخصی سازی چراغ نوتیفیکیشن در اندروید

اگر شما اخیرا به خاطر امکانات سفارشی سازی شده اندروید، به سراغ آن رفته‌اید، شاید هنوز ندانید از کجا باید آغاز کرد. اگر صدای زنگ سفارشی بر روی گوشی خود دارید، می‌توانید یک مرحله جلوتر بروید! در این مقاله ترفندی را به شما آموزش می‌دهیم که با آن بتوانید LED هشدار گوشی خود را سفارشی سازی کنید.

LED، چراغ کوچکی است که معمولا در قسمت بالای گوشی‌ها قرار دارد و به هنگام علائم هشداردهنده مانند دریافت تماس‌ها، پیام‌ها، اخبار و…، روشن می‌شود. چیزی که تاکنون نمی‌دانستید این است که اپلیکیشنی مخصوص مدیریت رنگ LED در زمان هشدارها، طراحی شده است.

سفارشی سازی LED به چه قیمت؟

به نظر می‌رسد تغییر رنگ LED ضرورت زیادی نداشته و صرفا به درد ظاهر می‌خورد! هرچند به این معنا نیست که این کار بیهوده و فاقد ارزش است. تغییر رنگ ال ای دی به گوشی شما کمک می‌کند تا در هیاهو و شلوغی، قابل تشخیص باشد. در مهمانی‌ها می‌‌توانید گوشی‌تان را از گوشی دوستانتان به راحتی متمایز کنید.

تغییر رنگ LED، نه تنها گوشی شما را از دیگران متمایز می‌کند؛ بلکه در زمان سایلنت بودن گوشی، این امکان را به شما می‌دهد که هشدارهای مهم را تشخیص دهید. همچنین با استفاده از این امکان، دیگر نیازی نیست برای هر هشداری، صفحه نمایش گوشی خود را چک کنید. ویبره گوشی نمی‌تواند نوع هشدارها را از هم متمایز کند، اما چشمک زدن نور رنگی LED می‌تواند این وظیفه را انجام دهد. برای نمونه، اگر پیام‌های توییتری برای شما کم اهمیت باشد، می‌توانید یک رنگ خاص را برای هشدار در این اپلیکیشن استفاده کنید تا فرضا در زمان دریافت پیام جدید، LED با رنگ آبی چشمک بزند. با مشاهده این رنگ، شما دیگر نیاز به روشن کردن صفحه نمایش ندارید، زیرا می‌دانید که احتمالاً یک پیام کم اهمیت را دریافت کردید.

چگونه هشدار LED را در اندروید تغییر دهیم؟

برای تغییر دادن رنگ LED، شما می‌توانید اپلیکیشن رایگان موسوم به لایت منجر را از فروشگاه Play Store گوگل دانلود کنید. پس از دانلود، شما باید اجازه دسترسی اپلیکیشن را به قسمت هشدارها صادر کنید. ابتدا به قسمت تنظیمات رفته و در قسمت تنظیمات هشدارها، گزینه دسترسی به هشدار را در اپلیکیشن لایت منجر فعال کنید.

حالا اپلیکیشن را بازکرده و آماده لذت بردن از انتخاب‌های متفاوت شوید. با اپلیکیشن لایت منجر، بر روی بازه گسترده‌ای از هشدارها آزادی عمل دارید؛ از جمله تماس‌های ناموفق، پیام‌ها، ایمیل، یادآور تقویم، واتس اپ، فیس بوک، توییتر، کمبود باتری و خیلی موارد دیگر. می‌توانید تنها مواردی را که برای شما مهم هستند فعال کنید.

androidpit-nexus-5-light-manager-w628-new2-w782

همانطور که در تصویر بالا دیده می‌شود، تمام تنظیمات این برنامه دسته بندی شده‌اند. از این قسمت می‌توانید رنگ و الگوی چشمک زدن را به راحتی تغییر دهید. یکی از جذابیت‌های برنامه لایت منجر این است که به شما بازه گسترده‌ای از انتخاب‌ها برای استفاده از گوشی می‌دهد. تنها خرده‌ای که می‌توان به این برنامه گرفت، تبلیغاتی است که همه جا به چشم خورد. برای راحت شدن از شر تبلیغات مزاحمت‌ آمیز، می‌توانید با پرداخت مبلغ ۱.۴۹ دلار، اپلیکیشن را به نسخه پیشرفته ارتقا دهید.

حالا دیگر نیازی نیست هشدارها را با لمس صفحه نمایش گوشی تشخیص دهید. تنها از رنگ LED می‌‌توان نوع هشدار و درجه ضرورت آن را فهمید.

پیام بگذارید