سازمان اطلاعات آمریکا: پوتین دستور ایجاد کمپین هک انتخابات علیه هیلاری کلینتون را داده است!

نسخه‌ای غیر محرمانه از گزارش سازمان اطلاعات آمریکا درباره نقش روسیه در انتخابات اخیر آمریکا، نتیجه را این‌طور اعلام کرده است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، شخصا دستور ایجاد کمپینی را داده است تا بر انتخابات آمریکا و همچنین بر شانس هیلاری کلینتون برای پیروزی تاثیر بگذارد.

این گزارش که از سوی دفتر رئیس اطلاعات ملی آمریکا منتشر شده است، تلاش سازمان اطلاعاتی این کشور برای یافتن مسببین حمله اینترنتی به کمیته ملی دموکراتیک و رئیس کمپین انتخاباتی کلینتون، جان پودستا، را نشان می‌دهد. در این گزارش آمده:

ارزیابی‌های ما نشان می‌دهد که رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، دستور ایجاد یک کمپین برای تاثیر گذاری بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را داده است. اهداف روسیه این بوده‌اند که باور عمومی به فرایندهای حزب دموکرات را کاهش دهد، کلینتون را بدنام کند و به انتخاب او و شانس او برای رسیدن به ریاست جمهوری، لطمه بزند.

همچنین این گزارش نتیجه را این‌طور اعلام کرده که هدف روسیه، کمک به پیروزی ترامپ در انتخابات بوده است. در بخش دیگر گزارش این‌طور بیان شده که:

پوتین و دولت روسیه از رئیس جمهور منتخب، دونالد ترامپ، حمایت کردند و او را ترجیح دادند. پوتین و دولت روسیه مشتاق کمک به ترامپ برای شانس بیشتر بودند و این کار را با بی‌ اعتبار کردن کلینتون و برگرداندن نفرت عمومی از ترامپ به سوی کلینتون انجام دادند.

این گزارش غیر محرمانه از اطمینان بالای CIA و FBI و اطمینان تقریبی NSA از نتیجه گزارش می‌گوید، اما تاثیر فعالیت‌های روسیه در نتیجه انتخابات ۲۰۱۶  را ارزیابی نکرده است. یکی از نتیجه گیری‌های گزارش سازمان اطلاعات ایالات متحده این بود که روسیه احتمال پیروزی هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها و وزیر خارجه سابق آمریکا را در این انتخابات زیاد می‌دانسته است.

 تلاش‌های مسکو در طول این کمپین، درک روسیه از پیش بینی آرا الکترال دو نامزد اصلی را نشان می‌دهد. زمانی که مسکو شانس کلینتون برای پیروزی را بالا دید، کمپین روسی کار خود برای تمرکز بیشتر بر کاهش شانس او را آغاز کرد.

سازمان اطلاعات آمریکا

سازمان امنیت ملی آمریکا توصیفی از یک کمپین تاثیر گذاری، که عملیات اطلاعاتی مخفی و فعالیت‌های سایبری انجام می‌داد و تلاش‌های پنهانی آژانس‌‌های دولتی روسیه، رسانه‌های دولتی، واسطه‌های سوم شخص و هزینه بر روی کاربران رسانه‌های اجتماعی (یا به اصطلاح خودش ترول‌ها) را ارایه می‌کند که این عملیات هر دو حزب سیاسی آمریکا را تحت تاثیر قرار داد.

خبرنگار ادرین شن، در گزارش خود درباره ارتش ترول‌های روسیه به این نتیجه رسید که این افراد از طرف کرملین حمایت مالی می‌شدند تا در رسانه‌های اجتماعی به نفع ترامپ تبلیغ کنند.

در روز گذشته، ترامپ ارزیابی‌های سازمان اطلاعات آمریکا درباره دست داشتن روسیه در اقدامات سایبری در انتخابات آمریکا و خصوصا نتیجه آن را به چالش کشید و تنها به این که روسیه می‌توانسته نقشی در این هک‌ها داشته باشد، اعتراف کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. جلال می گوید

    باید پوتین شرور و دیکتاتور مجازات بشه .

    1. امیر حسین می گوید

      ببند بابا پوتین خوب کاری کرده اگه کلینکتون میشد الان دوسه برابر تحریم میشدیم

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.