پرونده شکایت سامسونگ و اپل در مورد طراحی آیفون دوباره خبرساز شد

مدتها بود که دیگر خبری از شکایت‌های متقابل اپل و سامسونگ از یکدیگر در مورد پرچمدارانشان نمی‌شنیدیم. اما ظاهرا این قصه سر دراز دارد. دادگاه عالی دستور داده که این شکایت دوباره بازگشایی شود. دادگاه تعیین خواهد کرد که تا چه میزان سامسونگ از طراحی آیفون کپی‌برداری کرده است و اگر کپی کرده، چه میزان باید به اپل غرامت بپردازد. غرامت قبلی ۳۹۹ میلیون دلار بود که توسط دادگاه عالی در ماه گذشته منحل شد.

غرامتی که قرار بود که به اپل پرداخت شود، بر اساس کل سودی بود که سامسونگ از فروش گوشی‌های گلکسی بدست آورده بود. اما دادگاه عالی اعلام کرد که اطلاعات کافی ندارد که آیا غرامت باید بر اساس سود کل فروش گلکسی در نظر گرفته شود یا سود ناشی از فروش قطعات.

حال دادگاه باید در این مورد تصمیم بگیرد. اپل همیشه معتقد بوده که سامسونگ از آیفون اولیه کپی آشکار کرده و امیدوار است که دادگاه سامسونگ را متهم کند تا پیام آشکاری به نقض‌کنندگان قانون کپی‌رایت فرستاده شود. اپل در شکایت خود می‌گوید:

دادگاه اکنون باید تصمیم بگیرد که سامسونگ باید به چه میزان غرامت بپردازد. ما همیشه معتقد بودیم که سامسونگ از ما کپی‌برداری کرده و هیچ وقت شک نداشته‌ایم. ما به تلاش خود ادامه خواهیم داد تا از کار سختی که آیفون را تبدیل به محبوب‌ترین و خلاقانه‌ترین محصول دنیا تبدیل کرد، محافظت کنیم. ما امیدواریم که دادگاه پیامی بفرستد که دزدی خوب نیست.

کالوین کلاین و دیگر طراحان بنام در نامه‌ای از شکایت اپل پشتیبانی کرده‌اند. آنها به مطالعه‌ای در سال ۱۹۴۹ استناد کردند که نشان می‌داد که ۹۹ درصد افراد تنها از طریق شکل می‌توانند کوکا کولا را تشخیص دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
 1. eshagh می گوید

  سامسونگ عجیب داغونه.

  تازه با ایرانسل هم همکاری میکنه. کسی که دیتابیسش به این راحتی لو رفته و نتونست جمعش کنه.
  شکایت کن حاجی مردم باهاتن

 2. رضا می گوید

  محبوبترین و خلاقانه ترین

  ی کم اغراق آمیزه

  اَپل هم مالِ آمریکاس
  از همه طلبکاره

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان