محققان می‌گویند دلایل مهمی وجود دارد که شما هر شب گوشی‌تان را تمیز کنید!

شما در طول روز، تلفن همراه خود را در محل‌های مختلفی قرار می‌دهید. میز کار، داخل جیب، درون کوله پشتی و… همه از مکان‌هایی هستند که ممکن است شما گوشی را در آنجا بگذارید اما اگر دقت داشته باشید، بیش از هر مکان دیگر، این دستان‌تان هستند که بیشترین ارتباط را با تلفن همراه‌تان دارند. طبق نتایج منتشر شده در Gallup بسیاری از مردم در طول یک ساعت، به طور متوسط 5 بار گوشی خود را چک می‌کنند.

همچنین در نظر سنجی که وب سایت تایم منتشر کرده بود، مشخص شد که مردم آمریکا در مجموع روزانه 8 میلیارد بار گوشی خود را در دست گرفته و با آن به انجام کارهای گوناگون می‌پردازند. این نظر سنجی نشان می‌دهد که هر آمریکایی در روز به طور متوسط، 46 بار گوشی خود را چک می‌کند. البته که این عدد برای نوجوانان و جوانان آمریکایی، کمی بیشتر از 46 است.

اما بهتر است بدانید که با هر بار لمس صفحه گوشی، شما تمام باکتری‌هایی که در طول روز وارد دستان‌تان شده‌اند را به آن منتقل می‌کنید. این باکتری‌های بسیار کوچک می‌توانند در زمان رفت آمد در مترو یا اتوبوس، باز کردن در اتاق یا حتی کار در آشپزخانه به دستان شما بچسبند. علاوه بر این، در هنگامی که مشغول صحبت با تلفن هستید، باکتری‌ها خواهند توانست از طریق تنفس به بدنه گوشی شما انتقال یابند.

فیلیپ تیرنو (Philip Tierno) یکی از آسیب شناسان و میکروبیولوژیست‌های دانشگاه پزشکی نیویورک در مصاحبه‌اش اظهار داشت:

بهترین کار برای پیشگیری از انتقال بیماری از طریق باکتری‌های موجود بر روی تلفن همراه، این است که  هر روز با استفاده از یک دستمال تمیز، سطح تلفن همراه خود را ضد عفونی کنید.

تیرنو همچنین اشاره کرد که وجود انواع مختلفی از باکتری‌ها بر روی پوست انسان و همچنین در تنفس او، امری کاملا طبیعی است ولی در صورتی که این ویروس‌ها و باکتری‌ها بتوانند راهی به درون بدن پیدا کنند، آن گاه ممکن است که فرد با بیماری‌های مختلفی رو به رو شود. البته تمام این باکتری‌ها مضر نیستند ولی به هر حال این احتمال وجود دارد که ویروسی در میان آن‌ها وارد بدن شود که به این ترتیب، شخص را به بیماری‌های فراوانی مبتلا کند. از ویروس‌هایی که احتمال وجودشان در صفحه گوشی وجود دارد، می‌توان به MRSA ،E. coli و Streptococcus اشاره کرد.

طبق گفته محققان، شما می‌توانید با استفاده از یک پارچه از جنس الیاف میکرو فیبر، بخش عمده‌ای از این میکروب‌ها و ویروس‌ها را از روی گوشی خود پاک کنید. از آنجایی که ممکن است برخی سازندگان تلفن همراه، استفاده از مواد تمیز کننده مانند الکل را بر روی گوشی منع کرده باشند، این امکان وجود دارد که با مواد ضد عفونی کننده دیگری به راحتی بتوان میکروب‌ها را از بین برد.

پیام بگذارید