مسابقه هوشمندانه هفتم: پیاده‌روی عجیب!

با هفتمین قسمت از هوشمندانه در فصل سوم همراه شما عزیزان هستیم. سوال امروز بسیار آسان بوده و تنها نیاز به کمی دقت دارد.

قوانین کلی مسابقه پیش از این خدمت شما توضیح داده شد، فقط این مورد را در نظر داشته باشید که برای بحث جهت رسیدن به جواب با سایر کاربران و ارسال پاسخ در بخش دیدگاه‌ها آزاد هستید. از اینجا می‌توانید قوانین کلی را نگاهی بیندازید و به یاد داشته باشید ما هر شب راس ساعت 20:00، یک سوال معماگونه برای‌تان طرح می‌کنیم و شما می‌بایست تا قبل از ساعت 12 ظهر فردا به آن پاسخ دهید. در این بین، در ساعاتی خاص به شما راهنمایی‌هایی برای حل معما می‌کنیم. ساعت قرار دادن راهنمایی‌ها مشخص نیست ولی مکان قرار گیری راهنما فقط در صفحه اینستاگرام و تلگرام آی‌تی‌رسان است. این را هم به یاد داشته باشید که برنده سومین دوره از مسابقات هوشمندانه یک عدد ساعت هوشمند هدیه خواهد گرفت.

هفتمین سوال فصل سوم هوشمندانه به شرح زیر است:

(برای بزرگ شدن تصویر روی آن کلیک کنید)
 1. برای شرکت در این مسابقه حتما بایستی عضو سایت باشید و پاسخ را با نام کاربری خودتان ارسال کنید (برای عضویت از اینجا اقدام کنید). فردی که پس از مسابقه دوازدهم حایز بیشترین امتیاز شده باشد (در مجموع) ضمن دریافت عنوان هوشمندترین کاربر آی‌تی‌رسان، یک عدد ساعت هوشمند نیز هدیه می‌گیرد.
 2. پاسخ را در کامنت‌های همین مطلب بگذارید! شاید با خود بگویید که سایر کاربران هم پاسخ شما را می‌بینند؛ درست است اما آن‌ها از کجا می‌دانند که جواب درست چیست؟ ضمن اینکه نفرات نخست، بیشترین امتیاز را دریافت می‌کنند و برای همین اول بودن بسیار مهم است.
 3. برای گذاشتن دیدگاه درباره مسابقه محدودیتی وجود ندارد اما شما تنها یک بار می‌توانید پاسخ دهید و حتی اگر بفهمید که جواب‌تان اشتباه بوده، هیچ کاری برای تغییر آن دیگر نمی‌توانید بکنید! پس کاملا تامل کرده و سپس پاسخ را ارسال نمایید. بایستی پاسخ را هم در یک دیدگاه مجزا و به صورت زیر که داخل پرانتز قرار دارد، بنویسید.

(پاسخ هوشمندانه: جواب)

11 دیدگاه
 1. ///mahdispd می گوید

  (پاسخ هوشمندانه:یارو در ابتدا تو جنوب بوده(۱-)بعدش که دو کیلومتر(۲+)به سمت شمال رفته و الان تو شماله(۱+))

 2. R i z a می گوید

  (پاسخ هوشمندانه: برای اینکه مسیر شیب سربالایی رفته دو کیلومتر سربالایی رفته که ارتفاعش در اون نقطه یک کیلومتر هست (با فیثاغورث)، پس روی نقشه که یه خط مستقیم میبینیم و سه بعدی نیست درواقع یک کیلومتر رفته)

 3. zabetian333 می گوید

  (پاسخ هوشمندانه :این دو کیلومتر به صورت حرکت به سمت سراشیبی بالا و سپس پایین آمدن از سراشیبی است ولی از نقطه حرکت به سمت بالا و پایین مسیر سراشیبی فقط یک کیلومتر است یعنی از یک نقطه قاعده مثلث به نقطه دیگر قاعده مثلث یک کیلومتر است اما در حرکت به سمت بالای تپه و پایین آمدن از تپه دو کیلومتر می شود)

 4. R i z a می گوید

  آقای عباسی یکم اشتباه تایپی دارم …منظورم همون شیبه.. سربالایی رفته

 5. nima.rezz می گوید

  مسیر سراشیبی داشته که با طی کردن این سراشیبی ها در عمل دو کیلومتر طی کرده اما از تظر نقشه(هوایی)یک کیلومتر طی کرده

 6. tareghian333 می گوید

  (پاسخ هوشمندانه: دو کیلو متری که طی شده در واقع دو ضلع یک مثلث بوده و هر ضلع یک کیلو متر بوده وقتی در نقشه نگاه می کنیم برآیند این دو ضلع می باشد که در واقع همان یک کیلو متر می باشد.)

 7. الیسا می گوید

  (پاسخ هوشمندانه: در مسیر به صورت قوسی شکل حرکت کرده یعنی از تپه و کوه عبور کرده که در نقشه فاصله یک کیلومتر دیده میشود و در مسیر پیاده روی دو کیلومتر بوده)

 8. اناهیتا می گوید

  (پاسخ هوشمندانه: این فرد در فاصله یک کیلومتری از قطب قرار داشته است و به همین دلیل با توجه به حرکت به سمت قطب علیرغم حرکت دو کیلومتری خود تنها یک کیلومتر به سمت شمال حرکت کرده است)

 9. ///mahdispd می گوید

  ماشالله همه با ریاضی و حلیات جواب دادن
  من شانسی نوشتم!!

 10. رضا وارسته می گوید

  چون مسیر را مستقیم طی نکرده است و مسیر مارپیچ و یا دارای پستی و بلندی بوده

 11. رضا وارسته می گوید

  تایید نکنید :((

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم