مسابقه هوشمندانه هشتم: سفر به جزیره فیجی

با هشتمین قسمت از فصل سوم مسابقه هوشمندانه همراه شما عزیزان هستیم. سوال امشب بسیار آسان بوده و کمی نیاز به تامل دارد.

قوانین کلی مسابقه پیش از این خدمت شما توضیح داده شد، فقط این مورد را در نظر داشته باشید که برای بحث جهت رسیدن به جواب با سایر کاربران و ارسال پاسخ در بخش دیدگاه‌ها آزاد هستید. از اینجا می‌توانید قوانین کلی را نگاهی بیندازید و به یاد داشته باشید ما هر شب راس ساعت 20:00، یک سوال معماگونه برای‌تان طرح می‌کنیم و شما می‌بایست تا قبل از ساعت 12 ظهر فردا به آن پاسخ دهید. در این بین، در ساعاتی خاص به شما راهنمایی‌هایی برای حل معما می‌کنیم. ساعت قرار دادن راهنمایی‌ها مشخص نیست ولی مکان قرار گیری راهنما فقط در صفحه اینستاگرام و تلگرام آی‌تی‌رسان است. این را هم به یاد داشته باشید که برنده سومین دوره از مسابقات هوشمندانه یک عدد ساعت هوشمند هدیه خواهد گرفت.

هشتمین سوال فصل سوم هوشمندانه به شرح زیر است:

(برای بزرگ شدن تصویر روی آن کلیک کنید)
 1. برای شرکت در این مسابقه حتما بایستی عضو سایت باشید و پاسخ را با نام کاربری خودتان ارسال کنید (برای عضویت از اینجا اقدام کنید). فردی که پس از مسابقه دوازدهم حایز بیشترین امتیاز شده باشد (در مجموع) ضمن دریافت عنوان هوشمندترین کاربر آی‌تی‌رسان، یک عدد ساعت هوشمند نیز هدیه می‌گیرد.
 2. پاسخ را در کامنت‌های همین مطلب بگذارید! شاید با خود بگویید که سایر کاربران هم پاسخ شما را می‌بینند؛ درست است اما آن‌ها از کجا می‌دانند که جواب درست چیست؟ ضمن اینکه نفرات نخست، بیشترین امتیاز را دریافت می‌کنند و برای همین اول بودن بسیار مهم است.
 3. برای گذاشتن دیدگاه درباره مسابقه محدودیتی وجود ندارد اما شما تنها یک بار می‌توانید پاسخ دهید و حتی اگر بفهمید که جواب‌تان اشتباه بوده، هیچ کاری برای تغییر آن دیگر نمی‌توانید بکنید! پس کاملا تامل کرده و سپس پاسخ را ارسال نمایید. بایستی پاسخ را هم در یک دیدگاه مجزا و به صورت زیر که داخل پرانتز قرار دارد، بنویسید.

(پاسخ هوشمندانه: جواب)

10 دیدگاه
 1. nima.rezz می گوید

  ۱۱:۳۰سه شنبه در فیجی خواهیم بود

 2. R i z a می گوید

  (پاسخ هوشمندانه: سه شنبه ساعت ۹:۳۰ شب به فیجی میرسیم)

 3. ///mahdispd می گوید

  (پاسخ هوشمندانه:بامداد چهارشنبه ساعت ۰۱:۳۰در فیجی خواهیم بود.)

 4. الیسا می گوید

  (پاسخ هوشمندانه: فیجی و ساموآ آمریکا در مناطق مختلف هستند و توسط خط بین المللی تاریخ جدا شده است. هنگامی که آن را ۲۳:۳۰ روز سه شنبه در ساموآ آمریکا است، آن ۲۲:۳۰ روز چهارشنبه در فیجی است. از آنجا که پرواز دو ساعت طول می کشد، شما را در فیجی در ساعت ۱۲:۳۰ AM در پنجشنبه می رسند .

  اگر شما از فیجی به ساموآ در۱۱:۳۰ شب سه شنبه برید، در ۲:۳۰ بعد از ظهر دوشنبه (روز قبل از شما سمت چپ) می رسند. )

 5. zabetian333 می گوید

  (پاسخ هوشمندانه: ساعت ۱۱:۳۰ همان شب در فیجی خواهیم بود)

 6. اناهیتا می گوید

  (پاسخ هوشمندانه:فیجی و ساموآی آمریکایی در دو نطقه زمانی متفاوت از هم قرار دارند . زمان سه شنبه ساعت ۱۱:۳۰ شب در ساموآ دقیقا برابر با ساعت ۱۰:۳۰ شب چهارشنبه در فیجی هست. از آنجایی که مدت زمان پرواز دو ساعت هست در ساعت ۰۰:۳۰ نیمه شب روزپنج شنبه به فیجی خواهیم رسید.)

 7. tareghian333 می گوید

  (پاسخ هوشمندانه: بستگی داره با چه وسیله ای به طرف فیجی حرکت کنیم)

 8. nima.rezz می گوید

  ۰:۳۰بامداد چهارشنبه در فیجی هستم

 9. Mohmmad alizadeh می گوید

  پاسخ هوشمندانه: ساعت ۱:۳۰ شب روز پنج شنبه میرسه

 10. Mhs می گوید

  پاسخ هوشمندانه: ساعت ۱۲.۳۰ روز ۵ شنبه میرسه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم