مسابقه هوشمندانه نهم: معمای تعداد دانش‌آموزان

با نهمین قسمت از فصل سوم مسابقه هوشمندانه همراه شما عزیزان هستیم. سوال امشب بسیار آسان بوده و تنها نیاز به علم ریاضی قوی شما دارد.

قوانین کلی مسابقه پیش از این خدمت شما توضیح داده شد، فقط این مورد را در نظر داشته باشید که برای بحث جهت رسیدن به جواب با سایر کاربران و ارسال پاسخ در بخش دیدگاه‌ها آزاد هستید. از اینجا می‌توانید قوانین کلی را نگاهی بیندازید و به یاد داشته باشید ما هر شب راس ساعت 20:00، یک سوال معماگونه برای‌تان طرح می‌کنیم و شما می‌بایست تا قبل از ساعت 12 ظهر فردا به آن پاسخ دهید. در این بین، در ساعاتی خاص به شما راهنمایی‌هایی برای حل معما می‌کنیم. ساعت قرار دادن راهنمایی‌ها مشخص نیست ولی مکان قرار گیری راهنما فقط در صفحه اینستاگرام و تلگرام آی‌تی‌رسان است. این را هم به یاد داشته باشید که برنده سومین دوره از مسابقات هوشمندانه یک عدد ساعت هوشمند هدیه خواهد گرفت.

نهمین سوال فصل سوم هوشمندانه به شرح زیر است:

(برای بزرگ شدن تصویر روی آن کلیک کنید)
 1. برای شرکت در این مسابقه حتما بایستی عضو سایت باشید و پاسخ را با نام کاربری خودتان ارسال کنید (برای عضویت از اینجا اقدام کنید). فردی که پس از مسابقه دوازدهم حایز بیشترین امتیاز شده باشد (در مجموع) ضمن دریافت عنوان هوشمندترین کاربر آی‌تی‌رسان، یک عدد ساعت هوشمند نیز هدیه می‌گیرد.
 2. پاسخ را در کامنت‌های همین مطلب بگذارید! شاید با خود بگویید که سایر کاربران هم پاسخ شما را می‌بینند؛ درست است اما آن‌ها از کجا می‌دانند که جواب درست چیست؟ ضمن اینکه نفرات نخست، بیشترین امتیاز را دریافت می‌کنند و برای همین اول بودن بسیار مهم است.
 3. برای گذاشتن دیدگاه درباره مسابقه محدودیتی وجود ندارد اما شما تنها یک بار می‌توانید پاسخ دهید و حتی اگر بفهمید که جواب‌تان اشتباه بوده، هیچ کاری برای تغییر آن دیگر نمی‌توانید بکنید! پس کاملا تامل کرده و سپس پاسخ را ارسال نمایید. بایستی پاسخ را هم در یک دیدگاه مجزا و به صورت زیر که داخل پرانتز قرار دارد، بنویسید.

(پاسخ هوشمندانه: جواب)

10 دیدگاه
 1. zabetian333 می گوید

  پاسخ هوشمندانه:۵ نفر)

 2. الیسا می گوید

  (پاسخ هوشمندانه: ۵ دلنش آموز)

 3. nima.rezz می گوید

  بچه های کلاس ریاضی دو برابر فیزیک هست یعنی ۴٠نفر.
  ٢٠تا فیزیک +١۵ادبیات میشه ٣۵نفر
  ٣۵رو از ۴٠ کم کنیم میشه ۵تا،پس ۵نفر از دانش آموزان ریاضی کلاس فیزیک و ادبیات ندارند

 4. اناهیتا می گوید

  (پاسخ هوشمندانه:کلاس ریاضی دو برابر ظرفیت کلاس فیزیک است بنابراین ۴۰ نفر در کلاس ریاضی حضور دارند. نیمی از این افزاید یعنی ۲۰ نفر فیزیک میخوانند از سوی دیگر نیمی از افرادی که ادبیات می خوانند یعنی ۱۵ نفر در کلاس ریاضی حضور دارند بنابر این ۳۵ نفر از ۴۰ نفر کلاس ریاضی ادبیات یا فیزیک دارند و تنها ۵ نفر هستند که نه ادبیات و نه فیزیک داشته و در کلاس ریاضی حضور دارند.)

 5. amin می گوید

  پاسخ هوشمندانه:۵

 6. ///mahdispd می گوید

  (پاسخ هوشمندانه:۵ نفر )

 7. mahraaad می گوید

  ۵

 8. فاطمه پیشگاه شمالی می گوید

  ۵ نفر هستند که نه ادبیات و فیزیک دارند که در کلاس ریاضی حضوردارند

 9. alimab می گوید

  ۵ نفر

 10. nima.rezz می گوید

  آقای عباسی من پاسخ رو درست جواب دادم و نفر سوم هم بودم اما اسم من در برندگان نبود!!!
  لطفا اصلاح کنید من باید به عنوان نفر سوم در لیست باشم! باتشکر

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم