afrak

9 واقعیت بسیار عجیب درباره کره شمالی که تا امروز از آن‌ها بی‌خبر بودید!

همان‌طور که می‌دانید در کره شمالی سیاست‌های عجیبی وجود دارد که که بسیاری از افراد در سراسر دنیا حتی از وجودشان خبر ندارند. در این مطلب شما را با 10 واقعیت عجیب و شوک‌برانگیز درباره این کشور آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

  1. در کره شمالی تنها سه شبکه تلویزیونی برای تماشا کردن وجود دارد!

زمانی را در نظر بگیرید که کنترل تلویزیون را در دست گرفته‌اید و به دنبال یک برنامه سرگرم‌کننده بین تنها 3 شبکه تلویزیونی هستید. مطمئنا چنین چیزی حسابی اعصاب خردکن خواهد بود. تمامی محتوا‌های موجود در این سه شبکه‌ هم توسط دولت کنترل و انتخاب می‌شوند.

  1. قانون مجازات سه نسلی در این کشور اجرا می‌گردد!

در کشور کره شمالی اگر مرتکب جرمی شوید نه تنها خودتان دستگیر و محاکمه می‌شوید، بلکه سه نسل از شما که شامل پدر و مادر بزرگ، مادر و پدر و فرزندان می‌شود، هم شامل این محاکمه خواهند شد. این قانون برای جلوگیری از فرار‌های فردی از زندادن در این کشور بنا شده است.

  1. همه مردان و زنان باید موهای خودشان را براساس 28 مدلی که توسط دولت مشخص شده، کوتاه کنند!

بلی درست شنیدید. دولت 28 مدل موی سر را برای زنان و مردان تعیین کرده و هرکس که می‌خواهد موهایش را کوتاه کند، باید از آن‌ها پیروی کند و اگر سراغ مدل‌های دیگر برود، با مجازات روبه‌رو خواهد شد. البته این قانون برای رهبر کره شمالی اجرا نمی‌شود و او می‌تواند برای خاص بودن، مدل موی ویژه خودش را داشته باشد.

  1. قانون بسکتبال در کره‌ شمالی متفاوت است!

بازی بسکتبال به طور کل در این کشور به یک بازی دیگر تبدیل و قوانین عجیب‌و‌غریب جدیدی هم به آن اضافه شده که اصلا شباهتی به نسخه جهانی آن ندارد. به هر حال کره شمالی است و می‌تواند هرکاری انجام دهد!

  1. برای زندگی در پایتخت باید از دولت تاییدیه بگیرید!

دولت این کشور می‌خواهد تنها افراد ثروت‌مند و موفق در پایتخت زندگی کنند. بنابراین برای زندگی در پایتخت باید یک‌سری تاییدیه در حوزه مواردی که گفته شد، به دولت ارایه دهید.

  1. والدین دانش‌‌آموزان باید برای فرزندان‌شان میز و نیمکت تهیه کنند!

تهیه کردن لوازمی مثل میز، صندلی و نیمکت برای دانش‌‌آموزان توسط دولت صورت نگرفته و والدین باید چنین کاری را انجام دهند.

  1. همراه داشتن کتاب مقدس در این کشور مجازات دارد!

طبق عقیده کشور کره شمالی همراه داشتن کتاب مقدس نشانه‌ای از غرب‌گرایی است. در صورت همراه داشتن کتاب مقدس، فرد با مجازات شدید روبه‌رو خواهد شد.

  1. در کره شمالی استفاده از محصولات اپل، مایکروسافت و سونی ممنوع است!

در این کشور استفاده از تولیدات سه کمپانی اپل، مایکروسافت و سونی ممنوع بوده و افرادی که از آن‌ها استفاده کنند، دستگیر خواهند شد. با این وجود خبری از آی‌فون و لپ‌تاپ‌های مایکروسافت در این کشور نخواهد بود.

  1. همراه داشتن هرچیز با ادبیات غربی در این کشور ممنوع است

پیش از ورود به این کشور تمامی موزیک‌ها، فیلم و سریال‌هایی که همراه خود می‌آورید چک می‌شوند. چیزی با ادبیات غربی در این کشور جایی ندارد.

نظر شما در رابطه با قوانین عجیب‌و‌غریب کشور کره شمالی چیست؟

نمایش نظرات (5)
تسکو