۹ واقعیت بسیار عجیب درباره کره شمالی که تا امروز از آن‌ها بی‌خبر بودید!

5

همان‌طور که می‌دانید در کره شمالی سیاست‌های عجیبی وجود دارد که که بسیاری از افراد در سراسر دنیا حتی از وجودشان خبر ندارند. در این مطلب شما را با ۱۰ واقعیت عجیب و شوک‌برانگیز درباره این کشور آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

 1. در کره شمالی تنها سه شبکه تلویزیونی برای تماشا کردن وجود دارد!

زمانی را در نظر بگیرید که کنترل تلویزیون را در دست گرفته‌اید و به دنبال یک برنامه سرگرم‌کننده بین تنها ۳ شبکه تلویزیونی هستید. مطمئنا چنین چیزی حسابی اعصاب خردکن خواهد بود. تمامی محتوا‌های موجود در این سه شبکه‌ هم توسط دولت کنترل و انتخاب می‌شوند.

01-3 9 واقعیت بسیار عجیب درباره کره شمالی که تا امروز از آن‌ها بی‌خبر بودید!

 1. قانون مجازات سه نسلی در این کشور اجرا می‌گردد!

در کشور کره شمالی اگر مرتکب جرمی شوید نه تنها خودتان دستگیر و محاکمه می‌شوید، بلکه سه نسل از شما که شامل پدر و مادر بزرگ، مادر و پدر و فرزندان می‌شود، هم شامل این محاکمه خواهند شد. این قانون برای جلوگیری از فرار‌های فردی از زندادن در این کشور بنا شده است.

02 9 واقعیت بسیار عجیب درباره کره شمالی که تا امروز از آن‌ها بی‌خبر بودید!

 1. همه مردان و زنان باید موهای خودشان را براساس ۲۸ مدلی که توسط دولت مشخص شده، کوتاه کنند!

بلی درست شنیدید. دولت ۲۸ مدل موی سر را برای زنان و مردان تعیین کرده و هرکس که می‌خواهد موهایش را کوتاه کند، باید از آن‌ها پیروی کند و اگر سراغ مدل‌های دیگر برود، با مجازات روبه‌رو خواهد شد. البته این قانون برای رهبر کره شمالی اجرا نمی‌شود و او می‌تواند برای خاص بودن، مدل موی ویژه خودش را داشته باشد.

03-4 9 واقعیت بسیار عجیب درباره کره شمالی که تا امروز از آن‌ها بی‌خبر بودید!

 1. قانون بسکتبال در کره‌ شمالی متفاوت است!

بازی بسکتبال به طور کل در این کشور به یک بازی دیگر تبدیل و قوانین عجیب‌و‌غریب جدیدی هم به آن اضافه شده که اصلا شباهتی به نسخه جهانی آن ندارد. به هر حال کره شمالی است و می‌تواند هرکاری انجام دهد!

04-3 9 واقعیت بسیار عجیب درباره کره شمالی که تا امروز از آن‌ها بی‌خبر بودید!

 1. برای زندگی در پایتخت باید از دولت تاییدیه بگیرید!

دولت این کشور می‌خواهد تنها افراد ثروت‌مند و موفق در پایتخت زندگی کنند. بنابراین برای زندگی در پایتخت باید یک‌سری تاییدیه در حوزه مواردی که گفته شد، به دولت ارایه دهید.

05-2 9 واقعیت بسیار عجیب درباره کره شمالی که تا امروز از آن‌ها بی‌خبر بودید!

 1. والدین دانش‌‌آموزان باید برای فرزندان‌شان میز و نیمکت تهیه کنند!

تهیه کردن لوازمی مثل میز، صندلی و نیمکت برای دانش‌‌آموزان توسط دولت صورت نگرفته و والدین باید چنین کاری را انجام دهند.

06 9 واقعیت بسیار عجیب درباره کره شمالی که تا امروز از آن‌ها بی‌خبر بودید!

 1. همراه داشتن کتاب مقدس در این کشور مجازات دارد!

طبق عقیده کشور کره شمالی همراه داشتن کتاب مقدس نشانه‌ای از غرب‌گرایی است. در صورت همراه داشتن کتاب مقدس، فرد با مجازات شدید روبه‌رو خواهد شد.

07-1 9 واقعیت بسیار عجیب درباره کره شمالی که تا امروز از آن‌ها بی‌خبر بودید!

 1. در کره شمالی استفاده از محصولات اپل، مایکروسافت و سونی ممنوع است!

در این کشور استفاده از تولیدات سه کمپانی اپل، مایکروسافت و سونی ممنوع بوده و افرادی که از آن‌ها استفاده کنند، دستگیر خواهند شد. با این وجود خبری از آی‌فون و لپ‌تاپ‌های مایکروسافت در این کشور نخواهد بود.

08 9 واقعیت بسیار عجیب درباره کره شمالی که تا امروز از آن‌ها بی‌خبر بودید!

 1. همراه داشتن هرچیز با ادبیات غربی در این کشور ممنوع است

پیش از ورود به این کشور تمامی موزیک‌ها، فیلم و سریال‌هایی که همراه خود می‌آورید چک می‌شوند. چیزی با ادبیات غربی در این کشور جایی ندارد.

09 9 واقعیت بسیار عجیب درباره کره شمالی که تا امروز از آن‌ها بی‌خبر بودید!

نظر شما در رابطه با قوانین عجیب‌و‌غریب کشور کره شمالی چیست؟

5 دیدگاه
 1. محسن می گوید

  با هرچی عتیقه وعوضی است مادوستی داریم

  خواهشا یک مورد خلاف گفته من رانشان دهید

 2. اشکان می گوید

  یا خدا عجب جایی! البته خودمون خوب میدونیم یه سری قوانین تو ایران هستش که خیلی بدتر از کره شمالیه و کسایی که خارج از ایرانن دربارش مثل همون کره شمالی نگا میکنن! بخوام بگم هم باید یه مقاله بنویسم هم شما اونو منتشر نمیکنید

 3. mhn_13619 می گوید

  دیوونه تر از رهبر کره شمالی وجود نداره!

 4. وحید می گوید

  یه مطلبی یه جا میخوندم که اینا ساعت خاموشی دارن و از یه ساعتی به بعد حق ندارن از خونه بیان بیرون

 5. بهروز می گوید

  البته قابل گفتن هستش که از سال ۲۰۱۱ که کیم جونگ اون به رهبری رسید (پسر کیم جونگ ایل) ، شرایط تا حد زیادی بهتر از زمان پدرش شد . در گذشته حتی سفارت خانه های کشورهای دیگر اگر میخواستن برای مهمانان خارجی خود گوشت یا مواد غذایی گران قیمت تهیه کنند باید از چین سفارش میدادند (گفته شده از خاطرات سفیر ایران در پیونگ یانگ) و در آن زمان خبری از هتل های شیک برای خارجی ها و یا هایپر مارکت های تک ستاره حداقل برای توریست ها ، نبود … حتی توریست ها هم نمیتونستن وارد این کشور بشن و این خبرهای تک و توک هم از سفارت خانه ها و افراد سیاسی که از کشورهای دیگر به آنجا میرفتن ، شنیده میشد . اما در زمان رهبر جدید و طی هشت سال گذشته اتفاقات خوبی افتاد از جمله :
  * توریست ها حق رفتن به این کشور را پیدا کردند .. حتی آمریکایی ها .. (البته یک لیدر همیشه همراه شماست تا شما نتوانید با مردم عادی صحبت کنید و هر جا که دلتان خواست بروید و فیلم عکس بگیرید . شما فقط حق دارید به مکان هایی که از قبل توسط دولت تعیین شده اند بروید … و البته قبل از ۹ شب باید در هتل باشید)
  * هایپرمارکت ها و رستوران های زیبایی ساخته شده تا توریست ها و افراد دارای صلاحیت و با تعهد به نظام بتوانند از اونها استفاده کنند .
  * شهر بازی و پارک آبی برای توریست ها و افراد متعهد به نظام احداث شد .
  * هتل های زیبا برای توریست های خارجی ساخته شده که در آنجا توریست ها میتوانند ماهواره نگاه کنند و از اینترنت کم سرعت استفاده کنند .
  * دولت امنیت خیابان های پایتخت رو برای توریست ها تضمین کرد . (به دلیل اینکه در گذشته اگر در خیابان راه میرفتید و قیافه درست و حسابی داشتید و شبیه خارجی ها بودید ، امکان نداشت که لباسها و پول های شما رو ندزدند و تمام اینها به خاطر فقر بیش از حد بود)
  تا یک سال پیش (۲۰۱۶) ، توریست ها حق بردن و استفاده از تلفن همراه را در خیابان و مکان های عمومی نداشتن ولی خب این هم حل شد .
  البته مسئله اینجاست که دولت به خاطر مردمش این امکانات رو ایجاد نکرده و فقط برای خودنمایی و اینکه به توریست ها قیافه ی زیبایی از کره شمالی نشون بده این هزینه ها رو داره انجام میده ولی قافل از اینکه در سال های اخیر و با رشد شدید تکنولوژی و دوربین ها مخفی کوچک فیلم هایی که به کمک مردم محلی از مناطقی که دولت به هیچ عنوان به توریست ها نشون نمیده ، وضعیت بحرانی این کشور رو ضبط کرده و واقعیت رو نشون آنها میدن .

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم