آموزش برگرداندن اکانت غیرفعال شده در اینستاگرام

در این مطلب نحوه برگرداندن اکانت disable شده در اینستاگرام یا همان برگرداندن اکانت غیرفعال اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد.

غیرفعال شدن یا Disable شدن پیج در اینستاگرام یکی از کابوس‌های وحشتناک برای کاربران اینستاگرام است.

حالتی را در نظر بگیرید که صبح از خواب بیدار می‌شوید و با خوشحالی سراغ اینستاگرام می‌روید تا صفحه‌تان که نزدیک به یک میلیون فالوور دارد را چک کنید، اما با پیغام غم‌انگیز “your account has been disabled for violating our terms” مواجه می‌شوید.

در این ‌صورت نمی‌توانید به اکانت‌تان وارد شوید و به آن هیچ دسترسی نخواهید داشت. با آی‌تی‌رسان همراه باشید تا به شما بگوییم که چرا چنین اتفاقی برای‌تان افتاده و راه‌ رهایی از آن برای دسترسی دوباره به صفحه‌تان چیست.

چرا اینستاگرام اکانت من را غیرفعال کرده است؟

به طور کلی بسته شدن صفحه در اینستاگرام سه دلیل عمده داد:

 1. نقض قوانین اینستاگرام
 2. اشتباه بات‌ها و هوش مصنوعی اینستاگرام
 3. استفاده از VPNها

نقض قوانین اینستاگرام یعنی چه؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام قوانین و شرایط خاص خودش را برای کاربران مقرر کرده که همه باید به آن‌ها پایبند باشند. درست در زمان ثبت‌نام در این شبکه اجتماعی، اینستاگرام از شما می‌خواهد تا شرایط و ضوابط فعالیت در آن را بخوانید و پس از آن وارد حساب کاربری خود شوید. از این لینک می‌توانید به صفحه ضوابط و قوانین اینستاگرام دسترسی داشته باشید.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه توضیح دهیم، استفاده از فالوور یا لایک فیک، ارسال پست‌هایی شامل قوانین کپی‌رایت، محتوای جنسی، مطالب نژادپرستانه و نفرت‌پراکنی، اذیت و آزار خود یا دیگران، تهدید، انتشار فیلم‌های خشونت‌آمیز، خرید و فروش اقلام ممنوعه (الکل، دخانیات، اسلحه، حیوانات و…) و موارد مشابه ممنوع است.

در بین تمامی این موارد، رعایت نکردن قانون کپی‌رایت به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل بسته شدن پیچ‌های ایرانی به شمار می‌رود.

برای آنکه با بایدها و نبایدهای اینستاگرام به صورت خلاصه آشنا شوید، حتما این پست ما را در اینستاگرام ببینید و ذخیره کنید که همیشه بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

قانون کپی رایت اینستاگرام چیست؟

قانون کپی‌رایت اینستاگرام شامل انتشار هر نوع مطلبی می‌شود که حق انتشار یا مالکیت آن با ما نباشد، یعنی برای هر نوع موسیقی خارجی یا حتی ایرانی، تیکه‌ای از فیلم، سریال، تاک‌شو‌ها، بازی‌های ویدیویی یا هر نوع اثر تولید شده باید اجازه انتشار آن را داشته باشیم، در غیر این‌صورت قانون کپی رایت را زیر پا گذاشته‌ایم و ممکن است حسابمان بسته شود.

به دلیل آن که قانون کپی‌رایت در ایران رعایت نمی‌شود، ما نیز عادت کردیم که در کلیپ‌ها، مطالب و پست‌هایمان از موسیقی، بخشی از یک فیلم یا موارد دیگر استفاده کنیم که این موارد ضد قوانین کپی‌‌رایت اینستاگرام است.

روش‌های رفع مشکل ارور Couldn’t Refresh Feed در اینستاگرام

چرا برخی پیچ‌ها با وجود عدم رعایت قوانین، بسته نمی‌شوند؟

شاید دیده باشید که برخی پیچ‌ها قوانین اینستاگرام را رعایت نمی‌کنند اما مدت‌هاست بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود ادامه داده‌اند. این اتفاق چند دلیل دارد، مهم‌ترین دلیل آن است که اینستاگرام برای بستن صفحات و نظارت بر روی پست‌های منتشر شده از بات‌ها و هوش مصنوعی بهره می‌برد، بررسی بر روی محتوا به این شکل بسیار دشوار است و همیشه چند درصد خطا وجود دارد.

به همین دلیل ممکن است گاهی اوقات یک صفحه با وجود نقض قوانین اینستاگرام، بسته نشود و یک صفحه با وجود رعایت قوانین، بسته شود. در برخی مواقع که هوش مصنوعی متوجه نقض قوانین یک صفحه نمی‌شود، ریپورت‌هایی که کاربران می‌دهند باعث بسته شدن آن پیج خواهد شد.

چگونه قانون کپی رایت را دور بزنیم؟

یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از بسته شدن پیچ به دلیل قوانین کپی رایت، اعلام نام سازنده و مالک اثر در کپشن پست است. یعنی اگر شما یک موسیقی از یک خواننده را منتشر کردید، در کپشن پست بنویسید که این موسیقی متعلق به آن خواننده است و ترجیحا آدرس پیچ آن خواننده را نیز منشن کنید. بسیاری از پیچ‌ها با استفاده از این روش، به مالک اثر نیز احترام گذاشته و اینستاگرام را متقاعد می‌کنند که صفحه‌شان را نبندد.

البته این روش اصلا قابل اطمینان نیست، موارد زیادی وجود داشت که یک صفحه بعد از مدت‌ها فعالیت به این روش بسته شده و تمام زحمات صاحبان آن بر باد رفته است. اگر قصد بالا آوردن یک پیچ به روش درست و قانونمند را دارید، بهتر است ریسک استفاده از این روش را نپذیرید.

چرا در صورت رعایت تمام قوانین، صفحه من غیرفعال شده است؟

اما گاهی اوقات با وجود این‌که هیچ‌گونه فعالیتی را خلاف ضوابط انجام نداده‌اید، اینستاگرام اکانت شما را غیرفعال می‌کند. این مورد می‌تواند به دلیل اشتباه خود اینستاگرام باشد.

به‌عنوان مثال اگر تصاویر ارسالی زیادی را در مدت زمان کم منتشر کنید و محتوای آن‌ها هم به صورتی باشد که اینستاگرام آن‌ها را با اسپم اشتباه بگیرد، احتمال غیرفعال شدن حساب شما وجود دارد. یا این‌که در یک مدت کوتاه اقدام به فالو کردن تعداد بالایی از کاربران بکنید که در این‌صورت این مورد از طرف اینستاگرام مشکوک گزارش می‌شود.

از طرفی ممکن است هوش مصنوعی یا بات‌های اینستاگرام یک پست را به اشتباه حاوی موارد نقض کننده قوانین تشخیص دهند و آن صفحه را غیرفعال کنند. به هر حال گاهی اشتباه رخ می‌دهد.

استفاده از VPN در بسته شدن اکانت اینستاگرام تاثیر دارد؟

یکی دیگر از مواردی که باعث بسته شدن حساب اینستاگرام می‌شود، استفاده از vpn‌های متعدد و اتصال به حساب کاربری، از سرورهای متفاوت است. بسیاری از کاربران ادعا دارند که با وجود رعایت تمامی قوانین، حسابشان در اینستاگرام بسته شده است. جدا از امکان بسته شدن صفحه به دلیل اشتباه هوش مصنوعی، استفاده از vpn نیز یکی دیگر از دلایل مهم بسته شدن حساب به شمار می‌رود.

هنگامی که کاربران طی مدتی کوتاه با استفاده از چندین vpn و چندین سرور مختلف به حساب خود متصل می‌شوند، اینستاگرام آن‌ها را ربات تشخیص داده و صفحه‌شان را می‌بندد.

برای جلوگیری از این اتفاق هنگام ورود به اینستاگرام فیلترشکن خود را ببندید یا آن که از یک vpn با کیفیت و یک سرور آن برای اتصال به اینستاگرام استفاده کنید، تا با اتصال از سرورهای متعدد، اینستاگرام را به اشتباه نیندازد.

روش بازیابی اکانت غیرفعال اینستاگرام به دلیل استفاده از VPN (پیشنهادی)

تاکنون به این نتیجه رسیدیم که بسته شدن حساب اینستاگرام سه دلیل عمده دارد: 1-عدم رعایت قوانین اینستاگرام 2- اشتباه بات‌ها و هوش مصنوعی این شبکه اجتماعی 3- استفاده از VPNها

اگر شما قوانین اینستاگرام را زیرپا نگذاشته‌اید و فکر می‌کنید به دلیل استفاده مکرر از فیلترشکن، صفحه شما بسته شده است، برای برگرداندن اکانت disable اینستاگرام خود باید روش زیر را امتحان کنید:

در ابتدا باید بگوییم که این روش به صورت تجربی به دست آمده و شاید برای همه کارآمد نباشد، اما در هر صورت امتحان آن هیچ ضرری ندارد و مجانی است.

در این روش باید از یک تلفن هوشمند یا تبلت ثانویه برای ورود به حسابتان استفاده کنید. البته این دستگاه ثانویه برای ورود به حساب شما باید این سه شرط را داشته باشد:

 1. هرگز با آن به اکانت اینستاگرام خود متصل نشده باشید.
 2. هرگز با آن به اینترنتی که از آن در گوشی یا رایانه خود برای ورود به حساب‌تان استفاده می‌کردید، متصل نشده باشید.
 3. vpn آن خاموش باشد.

معمولا گوشی دوستان‌تان این سه شرط را دارند، می‌توانید از تلفن همراه یا تبلت دوستان‌تان استفاده کنید.

در این روش با استفاده از یک تلفن همراه یا تبلت ثانویه باید وارد حسابتان (لاگین) شوید، در قسمت ثبت شماره موبایل یا ایمیل، همان شماره یا ایمیلی که در هنگام ساختن حساب وارد کردید را بنویسید و صبر کنید تا کد تائید به شماره یا ایمیل شما ارسال شود. پس از وارد کردن کد، بدون مشکل به حساب خود متصل می‌شوید.

به این ترتیب حسابتان در دسترس قرار می‌گیرد، حالا در این دستگاه ثانویه از حساب خود خارج شوید (لاگ‌اوت) و با تلفن یا تبلت خودتان، بدون استفاده از فیلترشکن وارد حسابتان شوید. حواستان باشد مجددا در هنگام ورود به اینستاگرام، فیلترشکن روشن نباشد، یا حداقل تنها از یک vpn و یک سرور مشخص برای ورود به اینستاگرام استفاده کنید.

اما اگر حسابتان به دلیل نقض قوانین یا به اشتباه بسته شده باید از سه روشی که در ادامه توضیح دادیم استفاده کنید:

روش اول برگرداندن اکانت disable شده در اینستاگرام به دلیل نقض قوانین

پیش از این که مراحل را توضیح دهیم، بهتر است بدانید انجام این اقدامات به معنای بازگشت صد درصد پیج اینستاگرام‌تان نیست و احتمال غیرفعال ماندن همیشگی آن وجود دارد.

از طرفی تکرار مراحل ذکر شده در ادامه در طی یک دوره می‌تواند درصد احتمال بازگشت پیج را بیشتر کند. همانطور که گفتیم هوش مصنوعی و بات‌های اینستاگرام باعث غیرفعال شدن حساب کاربری می‌شود، بنابراین شما با درخواست باز شدن حسابتان درواقع اعلام می‌کنید تا صفحه‌تان مجددا باز بینی شود، در این حالت اگر در پست‌هایتان، قوانین را زیر پا گذاشته باشید، امکان بازگشت صفحه تقریبا صفر می‌شود.

اما اگر بات‌ها یا هوش مصنوعی اینستاگرام به اشتباه صفحه شما را بسته باشند، امکان بازگشت صفحه وجود دارد. مدت زمان بازگشت حساب کاربری برای بعضی‌ها 3 روز و برای برخی تا 20 روز هم طول می‌کشد. به هر حال برای امتحان شانس بازگرداندن حساب غیرفعال‌تان مراحل زیر را بادقت دنبال کنید.

 1. زمانی که وارد برنامه اینستاگرام شدید و با پیغام your account has been disabled for violating our terms مواجه شدید، به‌جای کلیک بر روی Ok، گزینه Learn more را انتخاب کنید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام

 1. در صفحه جدید باز شده، گزینه let us know را برگزینید.
 2. در مرحله بعد در قسمت …If you believe your account was disabled by mistake دو گزینه Yes و No قرار گرفته است. در صورتی که اکانت‌تان برای بیزنیس است، گزینه Yes و اگر به‌صورت شخصی است گزینه No را انتخاب کنید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام

 1. در ادامه مراحل برگرداندن اکانت اینستاگرام باید اطلاعات خواسته شده را به ترتیب وارد کنید. در کارد اول نام واقعی خود، در کادر دوم نام کاربری حساب، در کادر سوم ایمیل و در بخش انتخاب کشور سکونت، بهتر است United States را انتخاب کنید، اگر اکانت بیزینس دارید Iran را وارد کنید.
 2. در این مرحله اگر از شما خواسته شده تا فایلی را آپلود کنید، آن را نادیده بگیرید.
 3. چند ساعت بعد باید یک ایمیل از اینستاگرام دریافت کنید. در این ایمیل از شما خواسته می‌شود تا بر روی یک برگه کاغذ با دست خط خود یک کد که در ایمیل ذکر شده را با اعداد انگلیسی به همراه نام کاربری و نام خود با خط خوانای انگلیسی و واضح بنویسید. برگه را با دو دست به صورت کامل جلو خود بگیرید تا تمام نوشته‌های آن مشخص باشد. بگویید یک نفر دیگر از شما با فاصله مناسب عکس بگیرد تا صورت و نوشته بر روی کاغذ با به شکل مناسب در عکس بیفتد.عکس باید فرمت JPEG داشته باشد.  ارسال عکس بی‌کیفیت با دوربین ضعیف و واضح نبودن صورت یا متن روی کاغذ، روند کار شما را مختل می‌کند. بعد از انداختن عکس آن را به ایمیل ضمیمه کنید و در جواب ارسال کنید.
 4. پس از آن در ایمیلی از شما خواسته می‌شود تا اگر حساب‌تان به‌صورت بیزینسی است، مدارک مربوط به کارتان را در فایلی ارسال کنید.
 5. این مراحل را 2 بار در روز انجام دهید و منتظر پیغام فعال‌سازی مجدد حساب‌ کاربری‌تان از طریق ایمیل بمانید.

در صورت داشتن اکانت بیزینس چگونه برای اینستاگرام عکس بفرستیم؟

شرایط داشتن حساب اینشتاگرام شخصی با اکانت بیزینس متفاوت است، حساب شخصی معمولا شامل تصویر شما می‌شود و اینستاگرام با تطابق عکسی که در ایمیل می‌فرستید با عکس‌هایی که در اکانت خود دارید، می‌فهمد که شما صاحب اکانت هستید یا خیر. اما گاهی شما مدیر پیج شخص دیگری هستید، یا در صفحه خود تصویری از خود ندارید یا شاید هم حساب شما مانند اینستاگرام آی‌تی‌رسان از نوع بیزینس است و تنها اطلاعات مربوط به کار در آن پست شده، در این حالت چگونه باید عکس را ارسال کرد؟

اینستاگرام در ایمیلی که برای شما ارسال می‌کند تاکید دارد که حتی اگر تصویری از شما در اکانت اینستاگرام‌تان نباشد، باز هم ارسال عکس به شیوه‌ای که در بخش قبلی توضیح داده شد تنها راه برای بازگشت حساب است. با ارسال عکس شما اینستاگرام را مطمئن می‌سازید که ربات نیستید و یک شخص حقیقی مدیریت پیج را بر عهده دارد، به این ترتیب اعتماد بیشتری به شما خواهد شد. بنابراین در هر شرایط باید عکس خود را با شرایط گفته شده برای اینستاگرام ارسال کنید.

اما شرایط ارسال عکس برای اکانت‌ها بیزینس متفاوت است. اگر حساب شما بیزینس است باید مدرکی که اثبات کند حساب متعلق به شما و بیزینس‌تان است را ارسال کنید. در ابتدا پیش از ارسال ایمیل به خاطر داشته باشید که در مرحله 4 روش قبلی باید کشورتان را Iran وارد کنید. سپس برای ارسال عکس باید مدرکی را در دست داشته باشید که ثابت کند شما صاحب بیزینس حسابتان هستید. این مدرک شامل موارد زیر می‌شود:

 • جواز کسب
 • برگه پرونده مالیاتی
 • فاکتورهای بازرگانی
 • فاکتورهای فروش برای کسب‌و‌کار‌های کوچک
 • اثبات مالکیت دامنه سایت
 • اسناد ثبت سفارش

برای اثبات مالکیت حساب بیزینس خود باید یکی از موارد بالا را داسته باشید، اگر اینطور نیست شرایط بازیابی اکانت بیزینس با تصویر معمولی خودتان بسیار سخت است. اگر چنین مدارکی ندارید، اکانت خود را به بیزینس ارتقا ندهید.

رفع مشکل ارور Confirm your account to request a review در اینستاگرام

برخی از کاربران اعلام کردند که هنگام وارد کردن نامن کاربری با ارور Confirm your account to request a review مواجه می‌شوند. اینستاگرام با ارسال این پیام به کاربران اعلام می‌کند که به اکانت اینستاگرام خود رفته و تایید کنند که این حساب برای آن‌ها است. این پیام در حالی نشان داده می‌شود که اکانت اینستاگرام کاربر غیرفعال شده و امکان ورود به حساب وجود ندارد. بنابراین روند بازیابی اکانت به بن‌بست می‌خورد و دیگر نمی‌توان ادامه مراحل را ادامه داد.

پیام Confirm your account to request a review به چه دلیل ارسال می‌شود؟

دلایل مختلفی باعث می‌شود که شما با این پیام مواجه شوید. زمانی که با پیام Confirm your account to request a review مواجه می‌شوید یعنی اینستاگرام به هویت شما شک دارد و فکر می‌کند فرد دیگری قصد ورود به اکانت شما را دارد بنابراین باید خود را به اینستاگرام اثبات کنید. معمولا زمانی که از دو یا چند دستگاه برای ورود به اینستاگرام استفاده می‌کنید این مشکل رخ می‌دهد.

برخی نیز اعلام کردند که این مشکل در برخی مناطق جغرافی بیشتر رخ داده و کاربران بیشتری با آن درگیر هستند. البته همانطور که گفتیم این روش یک بن‌بست است زیرا افرادی که حسابشان غیرفعال شده نمی‌توانند وارد اکانت شوند و خود را تایید کنند. انتظار می‌رود اینستاگرام به زودی این مشکل را حل کند.

روش حل  مشکل پیام Confirm your account to request a review چیست؟

هنوز روش حل قطعی برای این مشکل اعلام نشده اما چند روش هست که بسیار از آن‌ها استفاده کردند و جواب گرفتند، به شما نیز پیشنهاد می‌شود که این روش‌ها را طی کنید تا شاید مشکلتان حل شود.

 • تمام کوکی‌های گوشی خود را پاک کنید و مجددا تلاش کنید
 • از vpn استفاده کنید و منطقه جغرافیایی خود را تغییر دهید
 • گوشی خود را ریست فکتوری کنید، البته یادتان نرود از اطلاعاتتان بک‌آپ داشته باشید

در صورت نیاز به مشاوره رایگان برای بازگرداندن پیج می‌توانید پیج ما را در اینستاگرام (itresancom@) فالو کرده و به ما دایرکت بدهید.

روش دوم برگرداندن اکانت غیرفعال اینستاگرام به دلیل نقض قوانین

روش دوم در واقع خلاصه‌ای از روش اول است، اینستاگرام به تازگی صفحه‌ای را ایجاد کرده که هر کدام از کاربران این شبکه اجتماعی که به هر دلیلی با پیام “your account has been disabled for violating our terms” مواجه می‌شوند بتوانند از این صفحه، مشکلات اکانت خود را پیگیری کنند. این صفحه برای برگرداندن اکانت disable در اینستاگرام کاربرد دارد و باید اطلاعاتی از حساب خود را در آن پر کنید. اطلاعات این صفحه تقریبا با موارد گفته شده در روش اول برابر است.

 1. شما با ورود به این لینک به صفحه اختصاصی این شبکه اجتماعی برای کمک به افرادی که اکانت اینستاگرام آن‌ها غیرفعال شده است، وارد می‌شوید.
 2. در این صفحه باید همانند روش اول مشخصات صفحه را پر کنید.اکانت غیرفعال اینستاگرام
 3. با پر کردن این صفحه درخواست شما ثبت می‌شود و اینستاگرام به زودی ایمیلی برای شما ارسال خواهد کرد.
 4. محتوای ایمیل اینستاگرام بسته به شرایط صفحه اینستاگرام شما ممکن است متفاوت باشد. اما به هر شکل ایمیلی که برای اکثر افراد ارسال می‌شود شامل یک کد است، همانند مرحله پنج روش قبلی باید آن کد، نام خود و یوزرنیم حساب کاربری را در یک کاغذ نوشته و از خود عکس بگیرید.
 5. در ادامه باید از مانند مرحله 6 روش اول، از خود عکس بگیرید و آن را برای ایمیلی که از اینستاگرام به دستتان رسیده، ریپلای کنید و منتظر جواب باشید. اگر روش اول جواب نداد، این روش به احتمال بسیار زیاد موجب رفع مشکل حساب کاربری شما خواهد شد.

روش سوم برگرداندن اکانت disable در اینستاگرام به دلیل نقض قوانین

روش سوم برگرداندن اکانت disable اینستاگرام نیز به دور روش اول شباهت بسیاری دارد اما شما در این روش باید یک صفحه دیگر را پر کنید تا به هدف خود برسید. بنابر دلایلی اینستاگرام دو صفحه برای بازگرداندن اکانت‌های غیرفعال شده دارد. این صفحه محتوایی مانند صفحه‌ای که در روش دوم اعلام کردیم دارد تنها چند مورد آن متفاوت است.

 1. شما در این صفحه باید در کادر اول نام خود را وارد کنید.
 2. در کادر دوم یوزرنیم حساب اینستاگرام خود را وارد کنید.
 3. در کادر سوم ایمیل مربوط به حساب خود و در کارد چهارم شما موبایل متصل به اکانت اینستاگرام را وارد کنید. (اگر موقع ثبت‌نام شماره موبایل خود را وارد نکرده‌اید کادر چهارم را خالی بگذارید)برگرداندن اکانت disable اینستاگرام
 4. در کادر نهایی باید توضیح دهید که اکانت اینستاگرام شما غیر فعال شده، شما به دنبال برگرداندن اکانت اینستاگرام هستید و به کمک نیاز دارید.
 5. بعد از این اتفاق مجددا باید منتظر ایمیل از طرف فیسبوک باشید تا کدی را براش شما ارسال کند و شما یک عکس از خود با یک برگه کاغد شامل آن کد، نام خود و یوزرنیم حساب کاربری گرفته و در جواب آن ایمیل ارسال کنید.

دانستن موارد زیر شاید به دردتان بخورد:

 • شما می‌تواید از این لینک با فیس‌بوک ارتباط برقرار کنید و مشکل‌تان را بگویید. ارتباط از طریق فیس‌بوک می‌تواند موثرتر از ارتباط توسط خود اینستاگرام باشد.
 • در صورتی که جوابی از اینستاگرام دریافت نکردید، چندین بار با فاصله به support@instagram.com ایمیل بفرستید و مشکل‌تان را با ذکر این‌که بی‌دلیل اکانت‌تان بسته شده است، بیان کنید.
 • اگر 2 تا 3 هفته با این فرآیند‌ها نتوانستید حساب‌تان را بازگردانید، به فکر یک اکانت جدید باشید!

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ اگر اکانت غیرفعال اینستاگرام خود را مجددا فعال کرده‌اید، تجربه خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید گوشی پیج ما را در اینستاگرام (itresancom@) فالو کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,132 دیدگاه
 1. شکیبا می گوید

  سلام وقتتون بخیر ، من تا حالا دو بار عکس فرستادم برای اینستاگرام اما هیچ جوابی بهم نمیده ، فاصله زمانی دومین عکسم هم دو سه روز بود با اولین عکس ، باید صبر کنم بهم جواب بدن یا اینکه بعد از دو سه روز که جواب دریافت نکردم مجددا اقدام کنم ؟ (من برای استفاده از آنفالویاب و وی پی ان پیجم یهو دیسیبل شد بعد صبحش برام ایمیل اومد که تو یکی از استوریام حق کپی رایت رو رعایت نکردم و اون ویدیو حذف شده پیجم هم پی وی بود ، میخواستم اینو هم بدونم که احتمالش هست پیجم برنگرده؟ بازه زمانی خاصی داره؟ و الان دقیقا ۴ ۵ روزه که پیجم بسته شده ، لطفا راهنماییم کنید )

  1. شکیبا می گوید

   اینم بگم که من رمزمو فراموش کردم ، اما بجز اون همه اطلاعاتمو دارم ، بعد اگه عکسامو تاییدش کنن برام ایمیل میزنن که تاییدم کردن؟ هیچ جوابی نمیگیرم 🥲

   1. سعید صانعی می گوید

    بله، اگر تصویر تایید بشه یه ایمیل به عنوان پاسخ عکس و برای ادامه دادن مراحل دریافت می‌کنید.

    موافقم ۱
  2. سعید صانعی می گوید

   سلام، بله احتمال دارد برنگرده ولی ناامید نشید، خیلی از دوستان بالای یک یا دوماه این رویه‌ها رو انجام دادند تا نتیجه گرفتند، شما هر ۱۰ روز عکس بفرستید و منتطر جواب باشید، اگر جواب نیومد مجددا اقدام کنید.

   موافقم ۱
  3. بازم شکیبا می گوید

   سلام وقتتون بخیر من از طریق یه لینک هلپ مشخصاتم رو وارد میکنم و برام ایمیل میاد ، اکانتم هم بیزینس نبود تیک no رو میزنم بعد از نام کشور I understand I can’t get help with my account if I haven’t uploaded a valid documents supporting my business. این متن رو مینویسه که کنارش تیک داره ، باید این تیک رو بزنم یا خیر؟

   1. سعید صانعی می گوید

    خیر نباید بزنید

 2. E.l می گوید

  سلام
  اکانت اینستای من به خاطر زیاد دایرکت دادن(۱۰ دایرکت در یک زمان)دیسیبل شده و هیچ جوره نمیتونم برگردونمش.راهی هست برای درست شدن اکانتم؟

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، تمام روش‌های گفته شده رو تست کردید؟

 3. شکیبا می گوید

  سلام وقت بخیر من اینستاگرامم بخاطر استفاده از آنفالویاب و وی وی ان غیرفعال شد بعد درخواست دادم برام ایمیل اومد اما قسمت فول نیم اینستا رو فارسی اسم خودم رو نوشته بودم میخوام ببینم که برای اون عکسی که بخوایم بفرستیم باید انگلیسی بنویسم یا فارسی ؟

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، همه اطلاعات رو باید انگلیسی وارد کنید، چه در سایت چه در عکس

   موافقم ۱
 4. Saye می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من یک هفته هست که اکانت اینستام غیر فعال شده
  به خاطر استفاده از انفالویاب اینستا منو ربات تشخیص داده تمام کارها رو انجام دادم عکسم هم همراه کد ارسال کردم از هلپ سنتر اینستا هم پیام دادم و چنتا ایمیل هم زدم ولی همچنان اکانتم غیر فعال هست
  چیکار باید انجام بدم ؟؟
  خواهش میکنم جوابمو بدید یا اگه میتونید خودتون کاری کنید ممنون میشم 🙏🙏🙏🙏

  موافقم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، نکته اول اینه که همه اکانت‌ها بر نمی‌گردن، شما اگر قوانین اینستاگرام رو زیر پا بگذارید که گذاشتید ممکنه حسابتون بر نگرده و برای همیشه مسدود باشه
   اما بهرته زود امیدتون رو از دست ندید، بعضی‌ها چند ما این روال رو تکرار کردند تا حسابشون برگشت، هر ۱۰ فرمی که لینکش در مطلب هست رو پر کنید و عکس بفرستید و امید داشته باشید تا حسابتون برگرده

 5. محدثه می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من امروز داشتم با پیج شخصیم تو اینستا می گشتم یهو هنگ کرده و برام یه صفحه اومد که چنتا تصویر بود که باید باهم مچشون میکردم ولی اون عکسا نصفه نشون داده میشد نمیشد کاریشون کرد ویهو خارج شدم کلا از پیجم و بعدش هرچی یوزر نیممو و رمز میزدم راهم نمیداد و مینویسه user not found
  الان یعنی پیج من پاک شده؟؟؟
  اخه پیج من پرایوت بود و خانوادگی کار خاصی توش نمیکردم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، از روش سوم که در مقاله توضیح دادم اقدام کنید

 6. Adnan می گوید

  سلام وقت بخیر من با استفاده ازبرنامه آنفالو این پیام برا من اومد و هرچه راست آزمایی انجام میدم تصویر برام نمیاد چکار کنم
  Confirm it’s You to Login
  We noticed unusual activity from your account so we’ve logged you out.
  Follow the next steps within 30 days so we can try to get you back into your account before it’s disabled.

  موافقم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، شما تا ۳۰ روز فرصت دارید تا به اینستاگرام اثبات کنید، ربات نیستید، برای این کار اگر عکس‌ها لود نمیشه، از vpn استفاده کنید، میتونید از نسخه وب هم در کامپیوتر برید، معمولا اونجا مشکلی نداره

 7. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید من وقتی میخوام وارد پیجم بشم مینویسه
  We noticed unusual activity from your account so we’ve logged you out. Follow the next steps within 30 day so we can try to get you back into your account before it’s disabled
  و باید ثابت کنم که ربات نیستم اما عکسایی که میاره تایید کنم واسه ربات نبودنم زیر متنه و نمیشه انتخابشون کنم.
  و اینکه من پرس و جو کردم گفتن باید صبر کنم ۳۰ روزش تموم بشه.الان چند روزه روی روز ۱مونده چیکار کنم بنظرتون؟؟.

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، اون پیام به معنی این هست که شما ۳۰ روز فرصت داشتید تا اثبات کنید که ربات نیستید. حالا هم دیر نشده، یک بار با vpn تست کنید احتمالا تصاویر کامل باز میشه، اگر نشد از کامپیوتر تست کنید

 8. مریم می گوید

  من با نصب یک برنامه فالو اینستام دی اکتیو شد و برام پیام اوند که مقررات رعایت نکردی بعد هم به روش شما برام کد ارسال کرد و من عکس خودمو در پاسخ فرستادم.دو روزی از ارسال ایمیلم میگذره اما جوابی ندادن الانم که وارد لینک میسم که دوباره اقدام کنم پیام زیر میاد.باید چیکار کنم؟؟دیگه اقدام نکنم؟؟
  You Can’t Use This Feature Right Now
  Warning! You are engaging in behavior that may be considered annoying or abusive by other users. Facebook’s systems determined that you were going too fast when taking an action. You must significantly slow down. Further misuse of site features may result in a temporary block or your account being permanently disabled.

  موافقم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، استفاده از این برنامه‌ها باعث میشه اینستاگرام شما رو یک ربات تشخیص بده و پیچتون رو ببنده، شما اول باید برنامه فالو اینستاگرام رو حذف کنید، این ایمیل به همین دلیل داده شده و چون تعداد بالای فالو شما توسط برنامه شناسایی و به همین دلیل مسدود شدید. بعد از حذف برنامه فالویاب اگر پیجتون به حالت عادی برنگشت میتونید از روش‌های گفته شده استفاده کنید.

   موافقم ۱
 9. آریان می گوید

  سلام، دو تا سوال دارم
  وقتی برای درخواست بازنگری پیج دیسیبل شدم از طریق اپ اینستاگرام اقدام میکنم و گزینه “لرن مور” رو میزنم هیچ صفحه ای باز نمیشه گویا این صفحه برای کاربران ایرانی مسدود هست، حتی از طریق وی پی ان هم انجام دادم باز نشد، راه حلی دارید؟ از طریق مرورگر هم با وی پی ان امتحان کردم باز هم بعضی لینک های ثبت درخواست کار میکنن و بعضی نه، بدون وی پی ان هم که کلا هیچکدوم باز نمیشن!
  دوم اینکه آیا اینستاگرام برای پیج های دیسیبل شده قابلیتی برای دانلود دیتا داره که بعد از دیسیبل شدن حداقل بتونیم بک آپ اطلاعات حسابمون رو برداریم؟ یا نداره و اگه درخواست بدیم ترتیب اثر میدن؟ چون شندیم پیج بعضی ها که دیسیبل شده خودکار یک ایمیل بهشون دادن که ۴۸ ساعته اطلاعات رو جمع آوری و لینک دانلود رو ارسال میکنیم، تلاش خودم رو برای ری اکتیو کردن پیج میکنم ولی اگر نشه پیج رو بخشیدم به خودشون ولی نگران اطلاعاتم هستم چطور میتونم این دانلود رو بگیرم؟ 😢😭

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، برای دانلود اطلاعات باید درخواست بدید شاید ترتیب اثر داده بشه اما ۱۰۰ درصدی نیست.
   در خصوص لرن مور معمولا با وی‌پی‌ان باز میشه، مورد این شکلی نداشتیم، اما اگر باز نشد مهم نیست، از روش‌های دیگری که در مطلب گفته شده بروید

   موافقم ۱
 10. میلاد می گوید

  سلام
  اینستا برای اینکه درخواست منو بررسی کنه گفته این مدارک رو بفرستین

  -Local business license (issued by your city, county, state, etc.)
  -Tax filing
  -Certificate of Formation
  -Articles of Incorporation
  -Utility bill

  اینها چه مدارکی هستن … کسی میتونه کمک کنه؟

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، پیج شما بیزینس هست، در قسمت “نحوه تصویر فرستادن برای اکانت بیزینس” در مطلب به طور کامل توضیح دادیم که چیکار کنید.

   موافقم ۱
   1. میلاد می گوید

    سلام
    پیج من پیج بیزنسی نیست فن پیج یک هنرمند هست

    1. سعید صانعی می گوید

     مطمئنید؟ از تنظیمات پیچ بررسی کنید که حالت بیزینس رو انتخاب کردید یا خیر، این پیام فقط برای پیچ‌های بیزینس هست

     1. میلاد می گوید

      به پیجم دسترسی ندارم غیرفعال شده …
      به پیشنهاد دوستان تجاری کردم برای اینکه از لینک بتونم در استوری استفاده کنم …
      نمیدونم الان باید چکار کنم !!
      هر چقدر هم ایمیل میزنم که صفحه من فن پیج هست همش جواب میدن نمیتونیم اجازه دسترسی به صفحه رو بدیم چون عکسی از شما دریافت نکردیم
      شما چه پیشنهادی دارید؟ راهکاری میتونید به من پیشنهاد بدین؟

     2. سعید صانعی می گوید

      این اشتباهی هست که خیلی از ایرانی‌ها انجام میدن، شما به اینستاگرام گفته کسب و کار هستی، بعد در مواقعی اینچنینی باید اثبات کنی که کسب وکار هستی ولی نمیتونید
      راه خاصی واقعا نداره، میتونید یک سری مدارک بی‌ربط مانند پاسپورت یا مجوز کسب و کار یک فرد دیگه رو براشون بفرستید و امید داشته باشید تا قبول کنند

      موافقم ۱
 11. زهرا می گوید

  سلام پیج من ۱۶ روزه دیسیبل شده هر ۵ روز یکبار درخاست دادم کد اومد عکس هم فرستادم ولی هنوز درست نشده چند روز دیگه منتظر بمونم تا پاسخ بدن یا دوباره مراحل رو انجام بدم

  1. سعید صانعی می گوید

   در مورد زمان بازگشت پیچ هیچ نظری نمیشه داد، ولی گاهی اوقات بعد از چند روز به یک باره تعداد زیادی پیج باهم درست میشن، شما ۱۰ روز صبر کنید اگر جوابی دریافت نکردید، مجددا تلاش کنید

 12. مهشید برزعلی می گوید

  We noticed unusual activity from your account so we’ve logged you out.
  Follow the next steps within 30 days so we can try to get you back into your account before it’s disabled.
  سلام من امروز وارد پیجم شدم این اومده پیجم دیسبل شده میشه کمکم کنید باهاش کاره ضروری دارم اکانتم اینا هست ولی بالانمیاد

  موافقم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، شما ۳۰ روز فرصت دارید تا به اینستاگرام اثبات کنید ربات نیستید. هنگامی که این پیام میاد گزینه‌ای برای ادامه روند و وارد کرد اطلاعات یا نشان دادن تصویر جهت عدم اثبات ربات بودن شما نمایش داده میشه که باید اون گزینه رو بزنید، اگر چنین گزینه‌ای نیست، از روش‌هایی که در مطلب گفته شده استفاده کنید تا مشکلتون رفع بشه

 13. ابوالفضل می گوید

  سلام وقت بخیر اون عکسی که ارسال میکنیم برای بازگردانی اونجا ثبت میشه؟یا فقط میخوان ببینن که پشت اکانت یک ربات نیست؟

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، عکس برای این هست که بدونن یک شخص حقیقی مالک اکانت هست و اطلاعات خودش با اطلاعاتی در اکانت هست برابری میکنه، این که تصویر ثبت میشه یا نه، مشخص نیست

 14. كيميا می گوید

  ببخشید قسمت فول نیم باید اسم خودمون رو بنویسیم یا اسمی که در بیو بوده ؟ چون من پیجم کاری بود و توی قسمت بیو یک جمله به فارسی نوشته بودم

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، اسم خودتون رو

 15. بهار می گوید

  ببخشید قسمت فول نیم باید اسم خودمون رو بنویسیم یا اسمی که توی بیو نوشته بودیم ؟ من صفحه ام فن پیج بود و دیسبل شده نمیدونم چی بنویسم

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، اسم خودتون رو بنویسید

 16. مرجان می گوید

  سلام من پیجم سه روز دیسیبل شده خیلی ایمیل زدم کسی بوده که بعد از گذشت چند روز پیجش برگشته باشه؟ و اینکه اگر راهی که جواب گرفتین رو بهم پیشنهاد کنید ممنون

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، عموما فیسبوک خیلی سریع جواب ایمیل رو نمیده، بله مورد داشتیم بعد از یک ماه پیج برگشته، عجله نکنید و صبور باشید، ایمیل که میزنید، چند روز صبر کنید اگر جواب نیومد مجددا ایمیل بزنید

 17. مهسا می گوید

  سلام بعد از انجام دادن مراحل بالا این ایمیل رو از فیس بوک دریافت کردم اما همچنان پیجم دیسبل باید چیکار کنم
  لطفا راهنماییم کنید
  Hi,

  We just investigated your report and it looks like this is no longer an issue. If it comes up again, just reply to this message and let us know what’s going on and we’ll do our best to help.

  We’d also recommend checking out the Help Center for more information and answers to common questions:
  https://help.instagram.com?ref=cr

  Thanks

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، این مشکل زیاد پیش میاد، یک روز صبر کنید اگر اینستاگرامتون درست نشد، همین ایمیل رو ریپلای بزنید و بگید که حسابتون همچنان دیسیبل هست

 18. کیمیا می گوید

  من پیجم دیسیبل شده بی دلیل کلی هم فالووور داشتم و من با لبتابم
  تو رو خدا بگید چیکار کنم پیجم شخصیه
  کلی هم فالوور دارم

  1. سعید صانعی می گوید

   دوست عزیز، این مطلب در همین خصوص نوشته شده، بخونید و به راه حل‌ها عمل کنید

   موافقم ۲
   1. محمود می گوید

    سلام خسته نباشید
    من تقریبا یک ماه ونیم صفحم بسته شده دلیلشم نمیدونم
    فقط میدونم هیچکدوم از کارهای خلاف که تو help center نوشته انجام ندادم
    تقریبا هرروز به همه راههایی که میشه ایمیل زدم
    بالای ١٠بار عکس با کدی که خواسته گرفتم فرستادم
    هیچ جواب درستی نمیده فقط ایمیل میزنه لینک help centro میفرسته
    به نظرتون چیکار باید کنم که صفحهمو پس بگیرم؟ امکان داره دیگه بهم برنگردونن؟

    1. سعید صانعی می گوید

     خوب شما نباید این تعداد عکس بفرستید، صبر کنید تا جواب یک عکس بیاد اگر به تنیجه نرسیدید دوباره اقدام کنید، شما احتمالا عکس یا کدی که میفرستید مشکل داره و به همین دلیل به help center منتقل می‌شوید. ممکنه کدی که در تصویر میفرستید تکراری باشه، چون برای هر عکس باید یک کد جدید دریافت کنید

     1. محمود می گوید

      هر دفعه یک کد جدید میفرسته عکس میگیرم
      عکس تکراری نفرستادم اصلاً. شما پیشنهاد میکنید دیگه چیزی نفرستم؟ چون جواب هایی که برام میاد تقریبا مثل هم هست. از این ایمیل اتوماتیکاست
      ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

     2. سعید صانعی می گوید

      چه جوابی براتون ارسال میشه؟

     3. محمود می گوید

      تو جواب کدهایی که میفرسته و عکس میگیرم که چیزی نمیگه ولی مثلا به impreesum@support.instagram.com که ایمیل میزنم جواب میده که
      The Instagram Team received a report from you. For reference, your complaint number is 1050964692334950.
      If your report pertains to alleged infringement/violation of your legal rights, we will generally contact you with a response. However, if you contacted us through this channel about another matter, you might not receive a response after our review.

      Please note that you can also report policy violations on Instagram by using the “Report” links located in the 3 dot dropdown menu next to most content on Instagram. This reporting method typically speeds up the processing of your report. You can learn more here: https://help.instagram.com/192435014247952 هر دفعه با یه شماره شکایت جدید ولی در نهایت پاسخی نمیده. من واقعا هیچ قانونی رو نقض نکردم. واقعا نمیدونم چرا اینجوری کرده. ۶ ساله صفحه شخصیمه خیلی راحت مشخصه که فیک نیست

     4. سعید صانعی می گوید

      صفحه شما به دلیل عدم رعایت کپی رایت بسته شده، احتمالا یک پست یا استوری شما شامل قانون کپی رایت می‌شود.
      متاسفانه در خود این پیام هم نوشته شده که ممکنه بعد از بررسی درخواست شما، پاسخی دریافت نکنید، یعنی اینستاگرام به علت این که شما قوانینش رو نقض کردید حسابتون رو بسته و شاید هرگز اکانتتون برنگرده
      با این وجود به همین لینکی که گذاشته شده، وارد بشید و از قسمت Report بنویسید که اعلام کنید که حسابتون بسته شده و امید داشته باشید

 19. دی اکتیو شده ۴۰ روزه می گوید

  سلام اکانت من بعد از حدود ۴۰ روز برگشت از همین روشایی که تو سایتای مختلف نوشتن استفاده کردم
  حدودا ۴۰ تا ایمیل با کد ارسالی عکس از پاسپورت و… فرستادم تو این ۴۰ روز نمیدونم کدوم روش جواب گرفتم ولی خلاصه میزارم اینجا پول الکی ندید پیجتونو برگردونن خودتون انجام بدید
  ۲ تا فرم خود فیسبوک داره پر کنید ارسال کنید
  ۲ تا فرم هلپ اینستا داره پر کنید ارسال کنید
  از طریق خود برنامه اینستا هم دو روش هست اقدام کنید
  به خود ساپورت اینستا هم پیام بزنید معمولا پاسخشون اینه که از طریق هلپ ایمشتا اقدام کنید
  مجموع این روش ها و اینکه تکرارشون باعث میشه اکانتتون برگرده .
  نقص قوانین جزئی باشه مثل انفالویاب و فالور فیک و (دیس ربات) ۹۹ درصد برمیگرده ولی زمان میبره بسته به تشخیص اینستاگرام

  موافقم ۳
  1. محمود می گوید

   سلام من هم حدود ۴٠روزه پیجم دیاکتیو شده، همه این راه ها رو امتحان کردم ۵٠تا ایمیل زدم ولی نه پیجم باز شده نه جوابی میده، فقط کد میفرسته منم عکس میگیرم میفرستم
   به نظر شما امکان داره پیجم دیگه برنگرده؟

   1. سعید صانعی می گوید

    دوست عزیز این پیام من در جواب فرد قبلی بود که نوشته بود “این افراد پول می‌گیرند” چون بنده و شما زیر این کامنت جواب گذاشتیم شما فکر کردید من جواب شما رو دادم.
    در خصوص بازگشت پیج واقعا نمیشه چیزی رو دقیق گفت، ممکن هست هرگز برنگرده، میشه گفا حساب و کتاب درستی ندارد

  2. سعید صانعی می گوید

   دوست عزیز، اینجا کسی برای کمک پول دریافت نمیکند، تمامی مشاوره‌ها رایگان هستند

 20. ابوالفضل می گوید

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم پیجی که دیسیبل میشه در اصل چه اتفاقی میفته براش کلا حذف میشه؟و اینستاگرام بیخیالش میشه یا ربات های اینستا اونارو چک میکنن؟

  1. سعید صانعی می گوید

   پیج به طور کامل از دسترس خارج میشه، یعنی نمیشه واردش شد، از یوزرنیمش هم نمیشه استفاده کرد

 21. farid می گوید

  سلام خدمت ادمین عزیز و محترم ممنونم بابت ایجاد همچین سایت زیبا و پر محتوایی…من از طرف همه هم وطن های عزیزم از شما تشکر میکنم بابت این همه محتوایی که بصورت رایگان در اختیار هم وطن های عزیزم به اشتراک گذاشتید
  ادمین عزیز با توجه به یک سری نظرات متوجه شدم باز یکسری از دوستان نتونستند به اینستاگرامشون وارد بشند یا مشکل خودشون رو حل کنند افرادی میتونن با شماره تماس و ایدی اینستاگرام بنده با من در ارتباط باشند تا ما براشون مشکل رو رفع کنیم
  **********
  *********

 22. محمدباقر می گوید

  سلام وقتتون به خیر
  من ۴تا پیج فعال رو گوشیم داشتم ، توی یه شب همه دیسیبل شدن ، تمام مراحل بازگشت هم انجام دادم الان حدود یه ماه گذشته و پیجم هنوز برنگشته ایمیل هم نیومده هربارم چک میکنم میگه پیج شما به دلیل نقض قوانین ما مسدود شده . به نظرتون انقدر طول کشیده طبیعیه یا دیگه امیدوار نباشم ؟ شما میتونید انجامش بدین ؟ لطفا آدرس ارتباطیتون رو بفرمایید یک دنیا ممنون

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، ادرس ارتباطی پیج اینستاگرام itresancom@ هست که البته در مطلب هم بهش اشاره شده بود
   اما در مورد پیج‌ها باید بگم که احتمالا دیگر بر نمی‌گردند، اگر شما قوانین رو نقض کرده باشید، پیچ ها بر نمیگردند، این راه حل هابرای اون صفحاتی است که به اشتباه بسته شده.

   موافقم ۱
   مخالفم ۱
 23. Mhya می گوید

  Sorry, something went wrong.
  We’re working on getting this fixed as soon as we can.

  Go Back

  برای من این متن رو میاره بالاش زده ارورتوروخدا کمک کنین
  هرچقدر هزینش بشه پرداخت میکنم

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، این پیام خیلی عمومی و ممکنه دلایل مختلفی برای نمایشش وجود داشته باشه، اولین راه اینه که از نسخه وب وارد اکاننتون بشید و ببنید این پیام رو میده یا نه، از گوشی یک نفر دیگه هم میشه تست کرد. در ادامه کل برنامه اسنتا رو از گوشی حذف کنید، کش رو پاک کنید و مجددا اخرین نسخه رو از یک جای معتبر نصب کنید

   1. Hanie می گوید

    ببخشید برای منم همین میاد و مینویسه sorry some thing went wrong were working on getting this fixed as soon as we can
    من با چند تا گوشی و لپ تاپ و وب امتحان کردم برای همه همینو نوشت خواهش میکنم کمکم کنید چیکار کنم کد بفرسته به ایمیل
    و اینکه به ادرس ایمیل که گذاشتید ایمیل زدم و از فیسبوک جواب دادن که دیگ تحت پوششون نیست و رسیدگی نمیکنن

    1. سعید صانعی می گوید

     سلام، ایندفعه آی‌پی‌تون رو تغییر بدید، این مشکل برای آی‌پی ایران هست و با تغییر ای‌پی در ۹۰ درصد مواقع حل میشه

 24. Saratal می گوید

  سلام خسته نباشید من میخوام پیج جدید درست کنم وقتی ایمیل میدم و کد تأیید میاد و میزنم و میره مرحله بعد متاسفانه همین پیغام بالا میاد که غیر فعال شده در صورتی که پیج جدیده تازه میخواستم درست کنم این ارور میاد میشه کمکم کنید

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، این آی‌دی که شما می‌خواید باهاش چیجتون رو بزنید ایراد داره و احتمالا قبلا دیسیبل شده، یا کلمه‌ای در اون هست که شما اجازه ندارید از اون کلمه استفاده کنید، تنها راه اینه که ای‌تی‌تون رو تغییر بدید

 25. M می گوید

  سلام پیج من disable شده رمزو یوزر نیم و که میزنم میگه شماره بده کد بفرستم ولی کد نمیفرسته

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، احتمالا شماره رو اشتباه وارد می‌کنید، شماره‌ای که میفرستید باید بدون کد باشه
   یعنی مثلا اگر شمارتون هست ۰۹۱۲۳۴۵۶۷۸ باید بنویسید ۹۱۲۳۴۵۶۷۸
   پیش شماره ایران رو هم از لیست کشورها انتخاب کنید

 26. Fereshteh می گوید

  Salam man pageam disable shode mishe komakam konid lotfan

  1. سعید صانعی می گوید

   مقاله رو بخونید، راهکارهای رفع مشکل درش توضیح داده شده

 27. می گوید

  سلام
  پیج منم مثل بقیه دوستان دیسیبل شده
  گفته Thanks for Providing Your Info
  We’ll review your info and if we can confirm it, you’ll be able to request a review in the Help Center within approximately 24 hours.
  امیدی برای باز گرداندنش هست ؟
  باید چیکار کنم ؟!

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، فکرکنم شما اطلاعاتتون رو وارد کردید، حالا اینستاگرام گفته که اطلاعات شما بررسی میشه، ۲۴ ساعت صبر کنید؛ اگر درست شد که حله اگر نه از روش‌های دیگه این مقاله استفاده کنید

   1. Hanie می گوید

    من سه مرحله رو انجام میدم اما ایمیل دریافت نمیکنم مشکل از چیه

    1. سعید صانعی می گوید

     گاهی اوقات ارسال ایمیل طولانی میشه، کمی صبر کنید

 28. محمد می گوید

  سلام چن تا اکانت دارم یه اکانت من وارد میشم مینوسه صفحه بروز نمیشه . فک کنم دیسیبل شده ولی پروفایلم هستش سرچ میکنم میاد . ولی اصلا بروز نمیشه . این چشه

 29. مجید می گوید

  سلام امروز برای من پیغام زیر اومده که احساس میکنم تعدادی از کاربران منو مسدود کردن
  حالا باید کار خاصی انجام بدم یا صبر کنم
  Your Account Has Been Disabled
  Your account has been disabled. Follow the next steps within 30 days so you can request a review.

  1. سعید صانعی می گوید

   شما ۳۰ روز فرصت دارید که احراز هویت بشید، مقاله بالا رو بخونید و روش‌هایی که گفته شده رو عمل کنید

   1. مهران می گوید

    سلام-من پسورد اینستاگرامم روفراموش کردم چطوری میتونم تو فرصت ۳۰ روزه احراز هویت بشم

    1. سعید صانعی می گوید

     سلام، بخش تغییر پسورد براتون فعاله ولی معمولا کار نمیکنه، تلاش کنید شاید توانستید پسورد رو عوض کنید

 30. مهسا می گوید

  سلام
  بعد از فرستادن عکس این ایمیل برای من ارسال شد
  Hi,

  We can’t give you access to this account or continue to process your request because we haven’t received an acceptable image to verify account ownership.
  لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم؟
  عکس رو با فرمت Jpeg و مثل تصویری که در سایت هست ارسال کردم.

  1. سعید صانعی می گوید

   ببینید احتمالا عکستون یک مشکلی داره، یا صورتتون پوشیده هست یا نور نامناسبه یا اطلاعات بر روی کاغذ مشخص نیست، بالاخره یک ایرادی داره
   سعی کنید یک عکسی بفرستید که هم نور مناسبی داره، هم صورتتون کامل مشخصه و هم این که اطلاعات بر روی کاغذ بزرگ و خوانا به انگلیسی نوشته شده باشه

 31. فاطمه می گوید

  سلام
  من اینکارا رو انجام دادم تا حالا چندین بارم عکس گرفتم با کدی که میفرسته و فرستادم اما جوابی ندادن از اولین پیامی که فرستادم الان ده روز میگذره
  یعنی نمیخوان جواب بدن ؟؟؟پیجم برنمیگرده؟

  1. سعید صانعی می گوید

   در مورد زمان پاسخ من نمیتونم چیزی بگم چون اصلا مشخص نیست کی پاسخ میدن، اگر میتونید هفته‌ای یک بار عکس بفرستید و منتظر بمونید تا پاسخ بدن، اگر بعد از یک ماه خبری نشد احتمالا پیجتون بر نمیگرده

 32. امیرحسین می گوید

  سلام بزرگوار در قسمت فرم درخواست باز بینی پیچ که فرمودید قسمت فول نیم اگر تو پیجمون فارسی بوده باید همون فارسی وارد کنیم یا پینگلیش بنویسم آخه من در قسمت نام بصورتفارسی وارد کردم و چند کلمه بوده انگشتر سماور انتیک و حالا نمیدونم تو فرم بازبینی چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید 🤦‍♂️

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، خیر همه مشخصات رو باید انگلیسی وارد کنید، در قسمت نام هم باید نام خودتون رو بنویسید، به عنوان مالک پیچ

   موافقم ۱
 33. sina می گوید

  سلام وقت بخیر
  بعد از ارسال این پیام
  Your account has been deleted for not following our terms. You won’t be able to log into this account and no one else will be able to see it. We’re unable to restore accounts that are deleted for these types of violations.

  متوجه شدم اینستاگرام حساب من حذف کرده
  میخاستم بدونم میشه بعد یک مدت دوباره با همان ایدی قبلی یک حساب جدید بازکرد؟

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، خیر

 34. رامين می گوید

  سلام وقت بخیر
  من با این مشکل روبه رو هستم
  اومدم یه استورى بزارم الان پیجم این مشکل رو داره
  Thanks for Providing Your Info

  We’ll review your info and if we can confirm it, you’ll be able to access your account within approximately 24 hours.

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، در پیام گفته شده که اطلاعات شما توسط اینستاگرام دریافت شده و در صورت تایید اطلاعات توسط اینستاگرام تا ۲۴ ساعت اینده میتوانید به پیج دسترسی داشته باشید

 35. sahar می گوید

  سلام روزتون بخیر ، من به دلیل فالو کردن زیاد و استفاده از وی پی ان ، البته پولی ، پیجم دیسیبل شده . برای ارسال پیام به اینستاگرام با خطا مواجه میشم . با این عنوان 👇

  Warning
  Instagram Account is active
  The username or short-link you provided does not belong to an inactive Instagram Account.

  ممنون میشم راهنمایم کنید

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، اندرویدتون چنده؟

 36. 3tayesh می گوید

  سلام امکانش هست که وقتی به اینستا ایمیل زدیم جواب ندن؟

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، معمولا در ۹۰ درصد موارد پاسخ میدن، شاید با تاخیر چند روزه ولی پاسخ میدن

 37. دلارا می گوید

  دوستانی که پیجتون دیسیبل شده؛به این آیدی تو تلگرام پیم بدید من کمک میکنم؛پیج من ۵بار دیسیبل شد هر۵بار برگردوندم
  خواستید پیام بدید..
  **************

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۱
  1. امیرعلی می گوید

   ایدیت چیه

   موافقم ۱
  2. محمدحسین می گوید

   کدوم آیدی؟

   موافقم ۱
 38. سینا می گوید

  سلام خسته نباشین
  من دیروز اکان اینستاگرامی ساختم هنوز وارد اکانت نشده این پیغام میده
  Confirm it’s You to Login
  We noticed unusual activity from your account so we’ve logged you out.
  Follow the next steps within 30 days so we can try to get you back into your account before it’s disabled.
  الان باید چیکار کنم

  موافقم ۶
  1. Hani می گوید

   منم به همین مشکل دچار شدم ره حلی پیدا کردید

  2. Saratal می گوید

   سلام داداش مشکلت حل شد؟؟؟ منم همین مشکل رو دارم

 39. آوا می گوید

  سلام وقت بخیر. من اخیرا به سوئد مهاجرت کردم و یه پیج جدید ساختم حدودا یک ماه از ساختش میگذره و تو این هفته دومین باره که disable میشه و علتشم هشدار ربات بودن من باید چیکار کنم اخه بار اول که اینجوری. برام کد فرستادن که منم کد با عکس رو فرستادم. و پیجم بعد سه روز برگشت اما دوباره همون اتفاق تکرار شد البته این دفعه همون کارای دفعه قبل رو انجام دادم و منتظرم ولی خب نمیخام دوباره این اتفاق بیوفته

  1. سعید صانعی می گوید

   خوب شما یا فالوور فیک دارید یا از ربات‌های اینستاگرام استفاده میکنید، یا در مدت زمان کم تعداد زیادی رو فالو یا انفالو میکنید یا یک سری رفتارهای این شکلی دارید که اینستاگرام بهتون شک میکنه و فکرمیکنه ربات هستید. در هر صورت اول باید منبع دیسیبل شدن رو پیدا کنید، عاملی که باعث میشه مدام صفحتون بسته بشه
   پس از اون تنها با همین روش‌هایی که گفته شده میشه صفحرو بر گردوند
   از این لینک قوانین اینستاگرام رو بخونید

   موافقم ۲
 40. فاطمه می گوید

  سلام
  من یه هفته اس پیجم دیسیبل شده و این مراحلی رو که گفتین هربار انجام میدم فقط یه صفحه باز میشه که اینو نوشته
  We’re working on getting this fixed as soon as we can.
  باید چبکار کنم؟؟؟؟؟

  1. سعید صانعی می گوید

   خوب باید صبر کنید تا موضوع حل بشه، کلا انتظار نداشته باشید که اینستاگرام خیلی سریع پاسخ بده یا خیلی سریع همه چیز حل بشه، گاها تا دوماه طول میکشه تا پیچ باز بشه، به هر حال اینستاگرام کلی کاربر داره و شاید این مشکل رو داشته باشند و رسیدگی به همه این‌ها کمی زمان بره

 41. Nahid می گوید

  سلام من پیجم پریده بعد متوجه شدم پیجم با ی اسم دیگه هنوز فعاله ولی تو دستم نیست ی سری عکس و چیزم هست یعنی چی چکار کنم هر پیجی میزنم بعد دو سه هفته خارج میشه

  موافقم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، اینکه هر پیجی میزنید مسدود میشه، به خاطر اینه که مدام دارید قوانین اینستاگرام رو نقض می‌کنید و اینستا هم مدام صفحتون رو میبنده
   اما در مورد مشکل اول، منظورتون اینه که صفحتون بسته شد، بعد همون صفحه الان فعاله و یکسری پست جدید داره؟ انگار که یک نفر دیگه صفحه رو مدیریت می‌کنه؟

 42. Rezaaa می گوید

  سلام ببخشید من رو پیجم نوشته بودم فروش فالور بعد پیجمو بستن درخاست دادم کد اومد عکس گرفتم فرستادم براشون ولی بازم یه پیام اومد بخاطر نقض قوانین بسته شد ایا برمیگرده ؟

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، برخی پیج‌ها به دلیل نقض قوانین برنمیگرده، معمولا پیج‌هایی برمیگرده که به اشتباه بسته شده، برای شما احتمالا دیگه بر نمیگرده چون کار خلاف قوانین اینستاگرام رو انجام میدادید

  2. الناز بدبخت می گوید

   چند روز بعد براتون پیام اومد؟؟؟ که نقض قوانین کردین و بسته شده!؟؟

   موافقم ۱
 43. الناز بدبخت می گوید

  فعلا دوبار ازم عکس خواستن که براشون فرستادم، چقدر طول میکشه جواب بدن یا ندن؟؟؟

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، زمان پاسخ دادن اینستاگرام اصلا مشخص نیست

 44. امیر می گوید

  سلام به من یک ایمیل دادن که توش یه کد بود گفت یه عکس از با یه مشخصاتی بگیرم بفرستم من هم اون عکس رو ریپلای کردم به ایمیل بعد یه هفته جواب نیومد دوباره فرستادم حالا بهم یه ایمیل دادن گفتن که چون عکسی دریافت نکردن نمیتونن بهم دسترسی اکانت رو بدن میشه بگید جریان چیه؟؟

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، اینستاگرام جدیدا خیلی از این دست ایرادات داره، یک بار دیگه عکس رو بفرستید و مطمئن بشید که عکس رو درست گرفتید و ۱۰۰ درصد ارسال کردید

   موافقم ۱
 45. سجاد مقدم می گوید

  سلام من نزدیک یک ماهی هست که اینستا منو از اکانتم انداخته بیرون
  هرکاری هم کردم اعم از امتحان با موبایل های دیگه با لبتاب با کامپوتر اما وقتی لاگین رو میزنم وارد اکانتم نمیشه و پیغامی هم نمیده که مثلا مشکل چی هست حتی یکی دو هفته هم صیر کردم دوباره امتحان کردم فایده ای نداشته
  خواستم منو راهنمایی کنید باید چیکار کنم؟؟

  1. سعید صانعی می گوید

   متوجه نشدم، یعنی نمیزاره شما وارد بشید و هیچ پیامی هم نمیده؟؟وقتی نام کاربری و پسورد رو میزنید هیچ اتفاقی نمیفته؟؟

   موافقم ۲
   1. سارا می گوید

    سلام من دیشب که نام و پسورد پیجمو زدم گوگل برام تایید امنیت فرستاد و منم دستم خورد رد کردم
    اینستا پیجمو بست وقتی نام و پیورد میزنم میگه پسورد اشتباه نمیتونم وارد بشم
    وقتی ایدی پیجمم سرچ میکنم ایدی به اون نام وجود نداره ولی پی امم هایی که با اون پیج دادم برای بقیه میاد ولی با ایدی نوت یوزر

    1. سعید صانعی می گوید

     سلام، از روش سوم مقاله استفاده کنید

 46. ابوالفضل می گوید

  سلام من چندتا اکانتم دیسیبل شده رو پیج عکس شخصیم بوده و چندتا فیلم اموزشی ازم رو پیج بود میخواستم بدونم چون چهار پنج تا پیج با عکس و اسم من دیسیبل شده اگه بخوام دوباره یه پیج جدید بزنم مشکلی که پیش نمیاد؟مثلا دیسیبل نمیکنه یا بازدید کم نمیکنه ک؟

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، اینستاگرام تا حالا توضیحی در این مورد نداده ولی احتمالا استفاده از اسم و عکس مشابه (با توجه به این که پیچ‌هاتون قبلا دیسیبل شده) باعث میشه اینستاگرام به صفحه شما حساس بشه و بهتر این کار رو انجام ندید

   1. ابوالفضل می گوید

    خیلی ممنونم از پاسختون فقط یه چیزی رو یادم رفت بگم و اونم اینه که از این اتفاق پنج شش ماهی میگذره و من یک گوشی و سیمکارت جدید خریدم و قصد دارم رو گوشی جدید با سیمکارت جدیدم اکانت بسازم و همون عکس پروفایل هم نمیذارم یه عکس جدید از خودم میذارم چون میخوام تولید محتوا کنم حتما نیازه عکس و اسم خودم باشه با تغییر گوشی و سیمکارت و چندما از دیسیبل شدن گذشتن اوکی میشه؟

    1. سعید صانعی می گوید

     نه، تغییر سیمکارت و گوشی تفاوتی در رفتار اینستاگرام نداره، اینستاگرام فقط به اکانت‌ها کار داره
     البته گفتم که احتمال داره به عکس یا اسم شما حساس بشه، این موضوع قطعی نیست چون اینستاگرام چیزی در این مورد نگفته
     اما به هر شکل شما تا کاری رو بر خلاف قوانین اینستاگرام انجام ندید، پیج‌تون بسته نمیشه، حتی اگر عکس و اسم رو هم عوض کنید ولی باز هم قوانین رو زیر پا بگذارید، مجددا صفحتون بسته می‌شه

   2. ابوالفضل می گوید

    خب هرکسی میتونه که از اسم و عکس کسی توی اینستاگرام استفاده یا برای پیج فیک سواستفاده کنه منطقی نیست با دسیبل شدن سه چهارتا اکانت با عکس و اسم یک شخص کلا اون عکس و اسم بلاک شه و خب با تغییر گوشی آیپی تغییر میکنه و اگر یه پیجی دیسیبل بشه قطعا تغییر سیمکارت و جیمیل تاثیر گذاره در اصل دلیل دیسیبل شدن اکانت های بعدی استفاده از شماره تکراری بود

    1. سعید صانعی می گوید

     ببینید اینستاگرام دقیقا الگروریتم‌هاش رو برای کاربران توضیح نداده، به همین دلیل ما به طور قطعی نمیتونیم نظر بدیم ولی بر اساس تجربه، وقتی یک اکانت با یک اسم و عکس، چندبار بسته میشه، اینستاگرام به اون اطلاعات حساس میشه و دفعه بعد در صورت بروز اولین خطا، خیلی سریع‌تر و راحت‌تر از پیج‌های دیگه میبندتش، البته اگر شما اطلاعات مانند ایمیل، شماره، یا ای‌پی‌تون رو عوض کنید، احتمال بسته نشدن صفحتون بیشتره ولی به طور کلی همه این ها بر اساس تجربه‌ است، شاید واقعیت تفاوت داشته باشه

   3. ابوالفضل می گوید

    ممنونم ازتون فقط یه چیزی این چیزا رو بازدید پیج که اثر نمیذاره؟مثلا بخاطر دیسیبل شدن اون چندتا اکانت رو بازدید و امتیاز نمایش پیج جدید اثر که نمیذاره؟

    1. سعید صانعی می گوید

     گفتم، اینستاگرام در این مورد اطلاعاتی ارائه نداده ولی یک درصد کمی ممکنه تاثیر گذار باشه، مثلا ممکنه کمتر شما رو در اکسپلور پیشنهاد بده

 47. sara می گوید

  با وی پی ان رفتم تو اینستا پیجم پریده تروخدا کمکم کنین😢

 48. میلادسلیمی می گوید

  سلام خسته نباشیدچرااینستاگرام ازمن ویدومیخواهدمیفرستم بازم تایدنمیکنه دلیلش چیه

 49. زهرا می گوید

  سلام
  پیج من از دسترسم خارج شده و پیامی که اومده نوشته بدلیل فعالیت غیر معمولی ، من داخل پیجم زیاد فعالیت ندارم وقتی هم که فعالیت دارم با ضد قوانین اینستا نیست ولی الان پیجم از دسترسم خارج شده و داخل پیامی که ارسال نوشته شده (مراحل بعدی را طی ۳۰ روز دنبال کنید تا بتوانیم قبل از غیرفعال شدن حساب شما را دوباره به شما معرفی کنیم.)
  و یک کلمه nextداخل کادر آبی هست که غیر فعاله ، با یه گوشی دیگه هم که سعی میکنم وار پیجم بشه وارد نمیشه و ارور میده که یه مشکل ناشناخته برای اکانت افتاده . چجوری میتونم پیجم رو برگردونم

  موافقم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   ببینیبد شما تا ۳۰ روز وقت دارید که به اینستاگرام خودتون رو احراز هویت کنید، اون دکمه NEXT اهمیت نداره، شما مقاله رو بخونید و از راه‌هایی که گفته شده مدارک رو برای اینستاگرام بفرسیتید

   1. شادی می گوید

    سلام منم همین پیغام را داد اخه چجوری بزنم و از چه لینکی لطفا به ایمیلم پاسخ را بفرستید

    1. سعید صانعی می گوید

     روش دوم و سوم مقاله رو بخونید، از لینکی که در متن هست اقدام کنید

 50. معین میرزایی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من تقریبا ۱۰ ماه پیش پیجمو دی اکتیو کردم
  امروز خواست فعالش کنم ولی نوشته بود پیجم دیسیبل شده
  بشون ایمیل دادم و براشون توضیح دادم
  یه کد ۵ یا ۶ رقمی برام فرستادن
  منم اونو رو یه کاغذ نوشتم
  اسم کاملم
  شمارم
  ای دی پیجم
  رمز پیجم

  این عکسو ارسال کردم ولی هنوز چیزی نفرستادن برام

  وارد پیجم میخوام بشم کد واسه گوشیم ارسال نمیشه

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، مطمئنید پیج دیسیبل شده؟ چون اگر دیسیبل شده باشه برای ورود کد نمیخواد، شاید کدی که براتون ایمیل شده رو هنگام ورود باید وارد کنید، این مورد رو یک بررسی بکنید.
   اگر هم دیسیبل شده باشه که خوب صبر کنید تا جواب بدن، معمولا جواب عکس‌ها خیلی زود نمیاد، صبر کنید و اگر تا یک هفته جواب نیومد مجددا عکس ارسال کنید.

   1. الناز می گوید

    به چی ایمیل بزنم مثل دوستان امتحان کنم؟ یعنی توضیح بدم براشون

    1. سعید صانعی می گوید

     به ادرس support@instagram.com ایمیل بزنید و شرایط رو توضیح بدید
     در پایان مقاله ادرس ایمیل رو نوشته بودم

     1. فهیمه می گوید

      سلام وقتتون بخیر من پیجم چندروزه دیسیبل شده و هر کار میکنم نمیتونم وارد بشم.اگ امکانش هس ایدی اینستا‌.تلگرام یاشماره واتساپتون رو بهم بدین برای کمک ازتون راهنمایی بگیرم🙏🏻

     2. سعید صانعی می گوید

      سلام، ای‌دی اینستاگرام در مطلب هست، اما ما کمک خاصی از دستمون بر نمیاد، باید همین روش‌های گفته شده رو طی کنید تا به نتیجه برسید

  2. الناز بدبخت می گوید

   شما چجوری براشون توضبح دادین یعنی به کجا ایمیل زدین و بهتون جواب دادن؟ از روش چندم امتحان کردین؟

  3. میلادسلیمی می گوید

   باگوشی دیگه امتحان کن میشه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

کاریزما