مقایسه 4 سرویس تاکسی آنلاین کشور؛ اسنپ، تپ‌سی، کارپینو یا آژانسی؟!

با تولد اینترنت تغییرات شگرفی را در دنیا شاهد بودیم. در اصل اینترنت علاوه‌بر ایجاد روش‌های جدید برای تعامل میان افراد، فرصتی تازه برای تجارت نیز ایجاد نمود. همان‌گونه که می‌دانید یکی از اصلی‌ترین تجارت‌ها در دنیای اینترنت، فروشگاه‌های آنلاین بوده که در ایران نیز نمونه‌های بی‌شماری از آن وجود دارد. درکنار فروشگاه‌ها، شاهد رشد خدمات اینترنتی نیز بوده‌ایم که یکی از آن‌ها حمل و نقل عمومی بوده که موفق‌ترین نمونه آن در جهان، شرکت آمریکایی Uber است.

همانند آمازون که الگوی بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی در دنیا بوده، کمپانی Uber نیز باعث ایجاد سرویس‌های مشابه در بسیاری از کشورها از جمله ایران شده است. در کشورمان شاهد حضور 4 برند مطرح در زمینه حمل و نقل عمومی هستیم که هرکدام ویژگی‌های متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. در ایران مقاله مقایسه جامعی میان 4 شرکت اسنپ، تپ‌سی، کارپینو و آژانسی را مطالعه خواهید نمود که البته قبل از آن، شما را با تاریخچه کوتاهی از هرکدام آشنا خواهیم کرد. با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

اسنپ

بدون شک در میان شرکت‌های مورد بحث، بیشتر کاربران با اسنپ آشنایی دارند که البته یکی از دلایل آن تبلیغات تقریبا زیاد در سطح شهر است. این سرویس از بهمن‌ ماه سال 1393 در دسترس کاربران قرار گرفت و تا امروز شاهد رشد بالای آن بوده‌ایم. این سرویس هم‌اکنون در تهران، کرج و اصفهان فعال است. اسنپ سرویس‌ و خدمات متنوعی را به مشتریان خود ارائه می‌کند که شما را در این مقاله با آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

تپ‌سی

تپ‌سی دومین شرکت مطرح در زمینه حمل و نقل عمومی اینترنتی در ایران است که بعد از اسنپ تاسیس شد. تپ‌سی سامانه هوشمند درخواست تاکسی بوده که درحال‌حاضر در شهرهای تهران، کرج و اصفهان آماده خدمت‌رسانی به مشتریان خود است. شما توسط اپلیکیشن موبایل و پنل سازمانی قادر به ثبت سفارش خود هستید. این شرکت نیز خدمات متنوعی را برای کاربران خود درنظر گرفته است.

کارپینو

برای سومین سرویس به سراغ کارپینو می‌رویم. این شرکت تقریبا تازه تاسیس بوده و درحال‌ حاضر در تهران و مشهد خدمات ارائه می‌دهد. شما توسط اپلیکیشن موبایل قادر به ثبت سفارش خود هستید. این شرکت نیز خدمات گسترده‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

آژانسی

آژانسی را می‌توان جدیدترین شرکتی دانست که پا به عرصه رقابت نهاده است. اپلیکیشن این سرویس برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS عرضه شده و کاربران توسط آن قادر به درخواست تاکسی هستند. یکی از تفاوت‌های این سرویس با نمونه‌های دیگر، دسترسی به تمام آژانس‌های موجود در شهر تهران بوده که البته این سرویس تنها در تهران در دسترس است.

با کدام سرویس سریع‌تر به راننده دسترسی خواهید داشت؟!

مسلما برای سفرهای درون شهری پارامترهای مختلفی برای کاربر مطرح بوده که یکی از آن‌ها در دسترس بودن ماشین یا راننده است. هیچ فردی دوست ندارد که برای ثبت درخواست خود، زمان طولانی را منتظر بماند تا برای او تاکسی پیدا شود، چراکه علاوه‌بر هدر رفتن زمانش، می‌تواند از دیگر سرویس‌ها استفاده کند. در این مقاله ما سه مبدا مختلف را در زمان‌های مختلف مورد بررسی قرار دادیم تا شما دید بهتری از خدمات این شرکت‌ها داشته باشید. تقسیم‌بندی زمانی ما به‌گونه‌ای بوده که ترافیک کم، اوج ترافیک و همچنین نیمه شب را پوشش می‌دهد.

بازه زمانی 11 تا 12 صبح

اولین تایمی که ما مورد بررسی قرار دادیم، بازه زمانی 11 تا 12 صبح بوده که تقریبا ترافیک کمی را در تهران شاهد هستیم. برای مبدا نیز یک ناحیه از غرب تهران یعنی میدان پونک و دو منطقه از شمال تهران یعنی میدان ونک و میدان کاج را مورد بررسی قرار دادیم که نتایج متفاوتی را در پی داشت.

اسنپ بهتر است یا تپسی

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده می‌نمایید، برای پونک بیشترین تعداد خودرو مربوط به اسنپ بوده که دارای 20 ماشین است. بعد از اسنپ، تپ‌سی با 13 خودرو در مقام دوم قرار می‌گیرد. در مقام سوم آژانسی با 5 خودرو و در آخر کارپینو با 1 تاکسی قرار دارد.

برای میدان ونک نیز اسنپ با 23 ماشین در رتبه نخست قرار می‌گیرد و پس از آن تپ‌سی با 20 خودرو مقام دوم را کسب می‌کند. آژانسی از 12 خودرو و کارپینو از 2 ماشین بهره می‌گرفتند.

در میدان کاج رقابت بسیار نزدیک بوده به‌گونه‌ای که آژانسی و اسنپ هر دو دارای 13 خودرو هستند و تپ‌سی نیز 12 ماشین در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در مقام آخر نیز کارپینو با تنها 2 خودرو قرار دارد.

بازه زمانی 4 تا 5 عصر

برای بازه زمانی دوم، یکی از شلوغ‌ترین تایم‌ها را درنظر گرفتیم چراکه بسیاری از کارمندان در این زمان تعطیل می‌شوند، بنابراین شاهد اوج ترافیک در خیابان‌های تهران هستیم. محدوده‌های مورد بررسی ما نسبت به بازه زمانی قبلی تغییری نداشته تا بتوانیم با مقایسه‌ای واقعی‌تر روبرو شویم.

برای پونک در این بازه زمانی اسنپ با فاصله زیادی از دیگر رقیبان و با 36 خودرو در مقام اول قرار می‌گیرد. به‌ترتیب تپ‌سی با 17 خودرو، آژانسی با 4 ماشین و کارپینو بدون سرویس در مقام‌های بعدی قرار دارند.

برای میدان ونک اسنپ دارای 17 خودرو و آژانسی 9 خودرو بوده و تپ‌سی 7 ماشین را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. کارپینو در این میدان تنها دارای 3 سرویس است.

برای میدان کاج نیز اسنپ دوباره دارای خودروی بیشتری است. اسنپ 29 خودرو برای سرویس‌دهی برای مشتریانش دارد، درحالی‌که تپ‌سی و آژانسی به‌ترتیب دارای 17 و 14 ماشین هستند. همانند قبل کارپینو با 2 حودرو در مقام آخر قرار می‌گیرد.

نیمه شب

برای آخرین بازه زمانی، نیمه شب را درنظر گرفتیم. ساعت 12 شب تقریبا خیابان‌های شهر تهران خلوت هستند ولی بسیاری از رانندگان علاقه‌ای به کار کردن در این بازه زمانی ندارند، بنابراین کاهش تعداد راننده‌ها طبیعی به‌نظر می‌رسد.

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده می‌نمایید حتی در نیمه شب نیز اسنپ دارای خودروهای بیشتری است. بر این اساس اسنپ دارای 16 خودرو، تپ‌سی 6 ماشین و آژانسی دارای 1 تاکسی بوده درحالی‌که کاربران کارپینو به هیچ سرویسی دسترسی ندارند.

برای میدان ونک اسنپ از 16 خودرو بهره می‌برد و تپ‌سی نیز 6 ماشین را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. آژانسی دارای 1 خودرو بوده ولی کارپینو همانند مبدا قبلی هیچ‌گونه سرویسی ندارد.

در نهایت به‌ سراغ میدان کاج می‌رویم. در این ساعت از شبانه‌روز اسنپ دارای 24 خودرو بوده و تپ‌سی همانند دو مبدا قبلی 6 ماشین را در اختیار دارد. آژانسی دارای 1 ماشین بوده و کارپینو دوباره هیچ سرویسی در اختیار ندارد.


کدام سرویس ارزان قیمت‌تر است؟

برای این‌که پاسخ این سوال را به‌دست بیاوریم هر 4 سرویس را در یک بازه زمانی مشخص و به‌طور هم‌زمان با مسیر‌های یکسان تست کردیم که می‌توانید نتایج آن را در ادامه مشاهده کنید. در این تصاویر به ترتیب از سمت چپ به راست، سرویس‌های اسنپ، تپ‌سی، کارپینو و آژانسی قرار گرفته‌اند.

بازه زمانی 11 تا 12 ظهر

با انتخاب میدان پونک به‌عنوان مبدا و میدان آزادی به‌عنوان مقصد، با قیمت‌دهی متفاوت در هر 4 سرویس مواجه شدیم. با این‌که تفاوت قیمتی بین‌‌شان آن‌چنان زیاد نیست، اما همین مقدار هم قابل توجه است. همان‌طور که می‌بینید سرویس اسنپ با هزینه 8 هزارتومان قیمت کم‌تری را نسبت به 3 سرویس دیگر تعیین کرده است. بعد از اسنپ، کارپینو در رتبه دوم و تپ‌سی و آژانسی هردو در رتبه سوم قرار گرفته‌اند.

با عوض کردن مبدا به میدان کاج و مقصد به میدان هفت‌تیر در همان بازه زمانی، کارپینو با قیمت 11 هزار و 500 تومان ارزان‌ترین سرویس در این مسیر است. بعد از کارپینو، تپ‌سی در رتبه دوم، آژانسی در رتبه سوم و اسنپ در رتبه چهارم از نظر ارزان‌قیمت بودن قرار گرفته‌اند. همان‌طور هم که می‌دانید محله هفت‌تیر در طرح ترافیک اصلی قرار دارد.

در مرحله بعد که مبدا میدان ونک و مقصد میدان شهدا انتخاب شده است، سرویس کارپینو ارزان‌ترین قیمت را میان سایر سرویس‌های موجود ارایه داده است. گران قیمت‌ترین سرویس در این مسیر تپ‌سی بوده که قیمت 14 هزار و 500 تومان را تعیین کرده است.

بازه زمانی 4 تا 5 عصر (ساعت اوج)

در این بازه زمانی باز هم سراغ همان مسیر‌ها رفتیم و در مرحله اول با انتخاب پونک به‌عنوان مبدا و میدان آزادی به‌عنوان مقصد مقایسه‌مان را انجام دادیم. در این بخش اسنپ با قیمت 10 هزار و 500 تومان در رتبه اول ارزان‌ترین قرار گرفت. سه سرویس دیگر هم با قیمتی مشابه و یا با تفاوتی اندک نسبت به یکدیگر اما بسیار گران‌تر نسبت به اسنپ، در این قسمت حضور دارند.

در مرحله بعد باز هم سراغ میدان هفت‌تیر برای انتخاب به‌عنوان مقصد رفتیم تا شرایط قیمتی را در زمانی که هم در زمان اوج هستیم و هم مقصدمان در طرح ترافیک قرار گرفته، بررسی کنیم. همان‌طور که می‌بینید مبدا در این قسمت میدان کاج انتخاب شده است و هر 4 سرویس قیمت متفاوتی را نشان می‌دهند. آژانسی در رتبه اول به‌عنوان ارزان‌ترین سرویس و تپ‌سی در رتبه آخر به‌عنوان گران‌ترین سرویس در این شرایط انتخاب شده است.

در این قسمت کارپینو کم‌ترین هزینه را برای رفتن از میدان ونک به میدان شهدا در ساعت اوج می‌گیرد. سایر سرویس‌ها با تفاوتی اندک در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

نیمه‌شب

در هنگام نیمه‌شب و مسیر میدان پونک به میدان آزادی، باز هم اسنپ ارزان‌ترین قیمت را ارایه می‌دهد. سایر سرویس‌ها هم با قیمتی تقریبا مشابه در این بخش حضور دارند.

در مسیر بعدی که راننده باید از میدان کاج به میدان هفت‌تیر برود، آژانسی قیمت ارزان‌تری را نسبت به بقیه ارایه می‌دهد. نکته جالب توجه این‌جا است که قیمت‌دهی آژانسی در همین مسیر و بازه زمانی 11 تا 12 ظهر، به همین شکل بود.

در آخرین مسیر هم که میدان ونک به سمت میدان شهدا را نشان می‌دهد، اسنپ و کارپینو هر دو با قیمتی برابر ارزان‌ترین سرویس در این شرایط هستند.

اسنپ بهتر است یا تپسی

باتوجه به مقایسه همه موارد و یک جمع‌بندی کلی می‌توان متوجه شد که اسنپ و کارپینو ارزان‌ترین سرویس‌های موجود در زمینه تاکسی آنلاین هستند. از طرفی هم همان‌طور که مشاهده می‌کنید تپ‌سی در هیچ یک از بخش‌هایی که در بالا ذکر کردیم، ارزان‌تر از هیچ‌کدام از سرویس‌ها نبود. از همین‌رو می‌توان تپ‌سی را به‌عنوان گران‌قیمت‌ترین سرویس تاکسی آنلاین معرفی کرد.


سرویس‌های ویژه

هر 4 اپلیکیشن نام برده، کار اصلی خودشان، یعنی رساندن مسافر از مبدا به مقصد را به خوبی انجام می‌دهند اما در این بین سرویس‌های ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 • اسنپ: پس از مشخص کردن مبدا و مقصد، اسنپ به شما 4 سرویس متفاوت را نشان می‌دهد. با اسنپ اکو می‌توانید یک سفر خوب و اقتصادی انجام دهید و در واقع سرویس پایه و اصلی اسنپ، همین است. در اسنپ پلاس، سفر شما درجه به مراتب بالاتری خواهد داشت چرا که با خودروهای لوکس و جدیدتر، سفر باکیفیت‌تری را نسبت به حالت معمولی تجربه می‌کنید. اسنپ رز نیز مربوط به خودروهای بانوان می‌شود؛ با انتخاب این نوع سفر راننده خودرو خانم خواهد بود و بانوان سفر بهتر و راحت‌تری را تجربه خواهند کرد. در نهایت شاهد سرویس اسنپ باکس هستیم که به واسطه آن می‌توانید یک بسته را توسط پیک موتوری به مقصد برسانید.

 • تپ‌سی: سرویس‌های ارایه شده توسط این تاکسی آنلاین به 3 بخش عمده تقسیم می‌شود. تپ‌سی (کلاسیک) شامل خودروهای معمولی است که نوید یک سفر استاندارد و مطمئن را می‌دهند. با استفاده از تپ‌سی پرو می‌توانید سفری باکیفیت‌تر را تجربه کنید، زیرا خودروهای لوکس و متفاوتی شما را از مبدا به مقصد می‌رسانند. در نهایت سرویس تپ‌سی پرایم قرار گرفته که مخصوص بانوان بوده و رقیبی جدی برای اسنپ رز به حساب می‌آید.

 • کارپینو: اپلیکیشن کارپینو خیلی خوب و پویا نیست و باگ‌های فراوانی دارد. با این حال در اینجا نیز می‌توانید نوع خودرو و حتی راننده آن را مشخص کنید. امکان استفاده از خودروهای تشریفاتی، معمولی، ون و حتی انتخاب راننده خانم در این سرویس تاکسی اینترنتی گنجانده شده است.
 • آژانسی: در آژانسی خبری از خودروهای لوکس و یا سرویس ویژه بانوان نیست؛ اما امکان ررزو خودرو در نظر گرفته شده که در نوع خود جالب است. شما می‌توانید برای 2 ساعت تا یک هفته آینده خودرو رزرو کنید. در این صورت با یک پیش‌بینی دقیق دیگر نیازی نیست که برای رفتن به یک جلسه مهم کاری و یا رسیدن به فرودگاه، همان موقع به فکر خودرو باشید؛ زیرا هفته قبل آن را رزرو کرده‌اید.

سفر رایگان

تمام این اپلیکیشن‌ها به منظور افزایش محبوبیت خود، طی شرایطی خاص به شما سفر رایگان و یا اعتبار هدیه می‌دهند. در شرایطی ویژه و بسته به مکان و یا زمانی خاص، کدهای تخفیفی در اختیار شما قرار می‌گیرد که با آن‌ها می‌توانید حتی سفر خود را به صورت کاملا رایگان انجام دهید. اما یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دریافت تخفیف، دعوت از دوستان است. در ادامه به مقایسه این بخش‌ می‌پردازیم:

 • اسنپ: در این اپلیکیشن، شما با ارسال کد مخصوصی برای دوستان خود، به آن‌ها 8 هزار تومان اعتبار اسنپی هدیه می‌دهید و در صورتی که دوست شما اولین سفر خودش را با اسنپ به پایان برساند، شما 15 هزار تومان اعتبار دریافت خواهید کرد. اگر هم سفر شما بیش از 15 هزار تومان هزینه داشته باشد، تفاوت آن را پرداخت می‌کنید و در صورتی که کمتر از این میزان باشد، سفر شما رایگان خواهد بود. این ویژگی همیشه در دسترس شماست و به تعداد هر فردی که توسط شما به سامانه معرفی شده باشد، 15 هزار تومان اعتبار دریافت می‌کنید و البته زمان استفاده از این سفر تنها 15 روز است!
 • تپ‌سی: در اینجا نیز روش کار همانند اسنپ است. شما با ارسال کد اختصاصی خودتان به یکی از دوستان، کاری می‌کنید تا در اولین سفری که انجام می‌دهد، 5 هزار تومان تخفیف دریافت کند. پس از پایان سفر آن‌ها نیز 5 هزار تومان به حساب تپ‌سی شما افزوده خواهد شد و می‌توانید در سفرهای خود از آن استفاده کنید. البته نکته منفی این مدل از دعوت آنجاست که این اعتبارهای شما جمع نمی‌شود بلکه به مقدار 5 هزار تومان از هزینه هر سفر کاسته خواهد شد و باقی آن را بایستی خودتان بپردازید، حتی اگر تعداد زیادی از دوستان‌تان را به سیستم معرفی کرده باشید.
 • کارپینو: این سرویس تاکسی آنلاین برای شما و دوست‌تان یک امتیاز مشترک را در نظر گرفته است. در صورت اعمال کد معرفی توسط دوست‌تان، او می‌تواند یک تخفیف 10 هزار تومانی را در اولین سفر خود تجربه کند. پس از نخستین استفاده دوست شما از کارپینو، یک تخفیف 10 هزار تومانی برای شما هم در نظر گرفته می‌شود که می‌توانید هر زمانی که دوست داشتید از آن بهره ببرید.
 • آژانسی: نحوه کار آژانسی کمی متفاوت است. این سرویس تاکسی آنلاین کشور، ظاهرا تخفیفی را برای دوست شما در نظر نمی‌گیرد. با این حال پس از به پایان رسیدن سفر او، 10 امتیاز تخفیف برای شما در نظر گرفته می‌شود که می‌توانید هر زمان که خواستید از آن استفاده کنید.


[polldaddy poll=9794197]

ممکن است شما دوست داشته باشید
28 دیدگاه
 1. Parviz می گوید

  شما با تاکسی یا شخصی اگر تو یه خط ۱۵۰ کیلومتر برید ۲۰۰۰۰۰ تومان کار کنید با تاکسی اینترننی ۲۵۰ کیلومتر باید برید تا ۲۰۰۰۰۰ کار کنید

  موافقم ۱
 2. شهناز می گوید

  من هنوز جواب سوالمو نگرفتم .آقای مسئول اسنپ، آیا اسنپ به محتویات گوشی موبایل ما دسترسی داره یا نه؟
  یکی لطفا جواب منو بده . یه نفر که کارشناس در این زمینه باشه . ممنونش میشم‌

  موافقم ۲
  مخالفم ۳
 3. نصرالله می گوید

  سلام چرا تماما حق را به مسافر میدهید چون مسافر بامبلغی کم وماشین خنک وکولردار میخواهد هرطوری که میخواهد باراننده برخورد کند و خستگی را به راننده منتقل کند لطفا به راننده هم امتیازاتی داده شود.باتشکر فراوان

  موافقم ۱۵
 4. z می گوید

  تب سی افتضاحه. سرویسش ضعیفه، پشتیبانیش افتضاحه(به توان۳)، اپلیکیشنش به شدت ناکارآمده(مثلا اطلاعات سفر پیشین، فوق العاده ناقص و غیرقابل استفاده) و…

  موافقم ۴
  مخالفم ۳
 5. Esmaeil می گوید

  تپ سی افتضاحه به تمام معنا چه پشتیبانی چه خدمات
  نیم ساعت پشت خط بودم به خاطر کیفیت بد خط هاشون تماسم قطع شد

  واقعا افتضاحه دیگه استفاده نمیکنم

  موافقم ۵
  مخالفم ۵
  1. کاربر می گوید

   کاااملللااا موافقم، اپلیکشین تپسی را از گوشیم پاک کردم. امروز از مسیر به طرز معناداری خارج شدیم و فقط تابلوی رودهن!!! برای سفری ۲۰ دقیقه ای در تهران!!! توجهم رو ناگهان به خود جلب کرد و چون با تلفن صحبت میکردم حواسم نبود،. همه چیزهایی که ارزان است الزاما خوب نیست.

   موافقم ۳
 6. رضا می گوید

  آقایون الکی شلوغ نکنین. واقع بین باشد خواهشن…………. شماهایی که میگید راضی هستین و شماهایی که میگین ناراضی هستین هر دو به یه اندازه حق دارین…… ولی اصل موضوع رو همیشه یادتون باشه که این شغل یه نوع شغل آزاد محسوب میشه و هر خوبی یا بدی داره مهم اینه واسه خودت داری کار میکنی……. من همه نظرها رو از کوچکترین تا بزرگترین نظر رو خوندم………. دوست عزیز اگه اومدی اینجا که نظر دیگران رو ببینی و بعد تصمیم بگیری ، باید بگم کار جالبی نمیکنی……. میدونی چرا؟ ….. چونکه تو اومدی اینجا تا به اون چیزی که توی دلت هست برسی…. یعنی اونایی که اومدن این مقاله و نظرات رو بخونن قطعا و ۱۰۰% با یه دید اولیه و دید قبلی اومدن و دارن نظرها رو میخونن. ….. مثلا دوست عزیزی که میاد اینجا شروع میکنه میگه این کار الکیه و الاف میشین ، خب شما این کارو نکن. برو توی خیابون مسافر آزاد سوار کن…… شاید روزیه شما توی مسافر آزاد سوار کردن بیشتر باشه. نمیتونی بگی این کار ۱۰۰% به درد نمیخوره….. اگه ۱۰۰% به درد نمیخورد اون ۳۰ – ۴۰ هزار نفری که دارن کار میکنن پس ول معطل هستن یا دیوانه هستن که دارن تو اسنپ یا تپسی یا… کار میکنن؟؟؟ …………….. ببینین دوستان ما خودمون از درون باید به نتیجه برسیم….. اونایی هم که دارن تف و لعنت میکنن، بهتون بگم اگه میتونین کار بهتری کنین بفرمایید انجام بدین اگه نه پس تف و لعنت نکنین خواهشن. این شرکتها نه مال پدر منه نه من توش کار میکنم ولی انقدر حالیم میشه که این کار هرچی باشه از توی شرکت واسه اینو اون کار کردن خیلی بهتره و حتما شماهایی که شکم سیری حرف میزنین ۱% طعم نداریه واقعی رو نچشیدین….
  دوست عزیز شما برو ۶ ماه یا ۱ سال توی شرکتها یا کارخونه ها کار کن و نوع برخورد صاحب کار یا مدیرتو با خودت ببین بعد بگو مسافر واسه ما ناز میکنه یا ایف و اوف میکنه……. برو واسه مردم کار کن ۴ ماه ۵ ماه حقوق شماها رو ندن تا حالت جا بیاد و قدر پول نقدو بیشتر بدونی……….. یا برو تو بازار آزاد بار فروش تا پولتو بخورن چند سال بدویی دنبال پولت تا حالت جا بیاد…….
  دوست عزیز (متاهل ها) بیشتر میفهمن. آقای متاهل اگه یه ماه پول خونه نبری و پیش زن و بچت نزاری چه بلایی سر خونه زندگیت میاد؟ چه بلایی سرت میاد وقتی میبینی بچت یه وسیله میخواد ولی تو میگی شرکت به من حقوق نداده ؟ یعنی به نظر شما یه بچه ۴ ساله میفهمه شرکت چیه که بخوای بگی حقوق دادن یا ندادن ؟ …………. پس یه یا علی بگو ماشینتو برو روشن کن بزن بیرون پول در بیار……. هرجور که فکر میکنی میشه از ماشینت برو پول در بیار………… به خدا مردم با یه پیکان قدیمی برو ببین چی جوری صبح ساعت ۶ میزنن بیرون تا ۱۰ شب کار میکنن پول در میارن واسه زن و بچه……. پس اونا زندگی ندارن؟ ……. دل ندارن ؟ ………
  دوست عزیز رو حرفای من بشین فکر کن……
  فقط ۱ بار با خودت رو راست باش……

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۵
 7. امیر می گوید

  بجر رانندگان کارپینو و آژانسی که رانندگانشان مجبورند از بیمه ماشین عمومی استفاده کنند سایر تاکسی ها فاقد بیمه عمومی هستند و اگر خدای نکرده تصادفی پیش بیاد که منجر به جرح مسافر بشه بیمه تمام دیه را پرداخت نمی کنه و راننده باید از جیب بپردازه که در آن صورت مسافر برای گرفتن حقش باید با راننده طرف بشه . و این ضعف اسنپ و تپسی است .

  موافقم ۳
  مخالفم ۲
 8. ali می گوید

  با سلام خسته نباشید قیمت اسنپ با تاکسی چقدر فرق داره میخوام بدونم باتشکر!!

  1. netcharkhi@ می گوید

   خیلی فرق داره شما به تاکسی بگو دربست ببین چه رقم نجومی بهت میگه اما اسنپ و تپسی حداقل ۵۰درصد ارزونترش میشه مثلا از فرودگاه آژانس و تاکسی میگفتن ۳۰ یا ۳۵۰۰۰ تومان اما تپسی ۱۴۵۰۰تومان گرفت!

   موافقم ۲
   1. Parviz می گوید

    تاکسی فرودگاه اختصاصی و مبلغش بالا

 9. علی می گوید

  به نظر من همشون خوبه و ایده اله هر کدوم تبلیغ زیاد بکنند اون موفق تره تبلیغات معجزه میکنه

  موافقم ۱
 10. محمد می گوید

  با سلام خدمت همه دوستان. همه رانندگان ویا بهتر بگم سفیران چه در تپ سی و چه در اسنپ همه عزیز و زحمت کش هستند. من در دو شهر از خدمات آنها استفاده کردم. علاقه شخصی ام تپ سی است. برای همه سفیران تپ سی و سایرین آرزوی موفقیت دارم.

  موافقم ۶
  مخالفم ۳
 11. علی می گوید

  آقا محمد شما براستی از تپ سی استفاده کردید ؟ من شخصا خودم از تپ سی بابت احترام فوق‌العاده زیاد برای مسافر و بی اهمیتی به راننده با توجه به کرایه پایینش ناراحتم ،اما بی انصافم نباشیم دیگه برای اطلاع شما و بقیه میگم اولا یک گزینه به اسم اتمام سفر هست تا راننده اینو نزنه نمیتونه مسافر بعدی رو بگیره پس مسافر همزمان غیر ممکنه ،دومین گزینه در همه تاکسی های اینترنتی شما مکان راننده رو میبینیداگر دور بود میتونید لغو کنید دوباره در خواست بدید اینهمه مراحل لازم نیست که زنگ بزنید و هماهنگ کنید،قانون بعدی تاربحال مسافرها درخواست میکنند که برای مقصد های بعدی توافقی انجام بشه وگرنه سفیر یا مسافرزمانی که با تماس پشتیبانی بگیره و مقصد دوم یا بیشتر را تقاضا کنه نسبت به مبدا و ترافیک قیمت میده خب برای مسافر نسبت به مسیرهای اولیه کمتر صرف داره،هر جور بگیری برای راننده صرف در اینه که از طریق نرم افزار قیمت بگیره چون مسافران این تاکسی اکثرا برای هزینه کمتر تماس میگیرند.در مورد هزینه خب اینو دیگه همه میدونن همه که زمانی که یک سفر مشخص برید هزینه ثابت و مشخصه حرفی هم نداره راننده هم میدونه.

  موافقم ۳
  مخالفم ۲
 12. محمد می گوید

  سلام افتضاحترین شرکت خدماتی بودید زنگ زدم راننده گفت دارم میام اومد جلو پام با یک مسافر دیگه قیمت دربستی به توافق رسید و زنگ زد من نم تونم بیام و با او مساقر رفت متاسفم براسثی شما از نام کاربریم خارج شدم و نرم افزارم پاک کردم و به دوربری هلم توصیه می کنم از شرکت بی مسئولیت تپسی استفاده نکنند مزخرف

  موافقم ۴
  مخالفم ۷
 13. علی می گوید

  بطور قابل ملاحضه سعی در این بود اسنپ را قویتر نشان دهید اطلاع رسانی با اینکه زیاد بود اما موضوعات کامل توضیح نداده بودین البته حرف اول تبلیغات ارائه اطلاعات زیاد در جلب فکر و نظر افراد است ، اگر به تبلیغاتی بودن یا نبودن این مقاله شک کنیم برای مثال شما یک منطقه پیدا کنید از هر سرویسی از اسنپ تا تاچسی یا هر کدومشون فرقی نداره یک مسیر که ادارت دولتی هستن در ساعت تعطیلی درخواست بدین در باب مثال بزنه ۷ تومان اگر هیچکودومشون قبول نکنه دفعه دوم درخواست بدین میزنه ۷۵۰۰ و سوم ۸۴۰۰ و …. حالا این عکس ها اگر هدف شما قویتر نشان دادن اسنپ باشه چقدر سندیت داره ؟ من هر زمان دوست داشین میتونم برای هر مسیری با عکس در یک زمان نشان بدم هر کدوم سرویس ها مثل اسنپ قیمت بالاتر داره

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
  1. پیمان گل‌کار می گوید

   ممنون از نظر شما دوست گرامی
   سیاست کاری و قیمت گذاری این شرکت‌ها با گذر زمان عوض می‌شه، این مطلب هم در تاریخ نوشته شده به صورت دقیق و به دور از هرگونه جانبداری نوشته شده است و می‌تونه در زمان حال مصداق نداشته باشه. ضمن اینکه تاچسی صرفا در مشهد هست و اصلا در این مقاله مورد مقایسه قرار نگرفته بود

   موافقم ۱
 14. الناز می گوید

  سلام
  درمورد تپ سی در قسمت شارژ اعتباری واحد تومان هست و همیشه خیلی باید دقت کرد به این موضوع. ۲۰ روز پیش اعتبارم رو بجای ۸هزار تومان ۸۰ هزار تومان شارژکردم و بلافاصله با پشتیبانی تماس گرفتم که اشتباه شده و گفتند ۱۰ روز !!! دیگه پول رو بر میگردونند و امروز که دوباره پیگیری کردم گفتند هفته ی آینده.
  واقعا جای تاسف داره بعد از ۲۰روز.

  1. محسن می گوید

   شمامیتونستی به راننده های تپسی بگی که اعتبارتوبه حسابشون میریختی پول نقدی میگرفتی یاروزبعدازحساب بانکی راننده البته اگه اشناداشتی

   موافقم ۱
 15. آرش می گوید

  کارپینو تو مناطق طرح ترافیک از همه قیمتاش بهتره

 16. مهدي می گوید

  در کدام سرویس میتوانیم راننده خانم انتخاب کنیم؟؟ آیا عکس راننده را هم میتوانیم ببینیم ؟؟ برای رفتن بچه ها به مدرسه از کدام سرویس میشد استفاده کرد؟؟ آیا رانندگان خانم حرفه ای هستند؟؟

  موافقم ۳
 17. اميررضا تقي زاده می گوید

  اسنپ تو شیراز هم فعاله

 18. Amir می گوید

  بد نبود تاچ سی مشهد هم وارد این مسابقه میشد چون میتونست رتبه خوبی رو کسب کنه

  1. میلاد می گوید

   به نظرم قیاس خوبی نمیشد چون اینا اکثرا فعالیتشون مربوط به تهران هست و بیشتر قیاس برای شهروندان تهرانی بود اگرچه فعالیتی تو شهرهای دیگه هم اغاز کردن ولی خوب اگر معرفی میشد برای اونایی که قصد مسافرت به مشهد رو دارند هم بد نبود

 19. بهمنی می گوید

  عالی بود جدا !

  فقط ذکر کنید کارپینو عمده فعالیتش توی طرحه بیشتر!
  چون همه تاکسی هستند

  موافقم ۳
 20. soheil می گوید

  متشکر از مقاله.
  ولی بهتر بود کمی از نحوه محاسبه قیمت هم اطلاع داشتید.
  اسنپ عصر ها ۳۰ درصد افزایش قیمت داره نسبت به ساعات دیگه. فکر میکنم ۲ تا ۶ بود.

  موافقم ۳
  1. رضایی می گوید

   همه این سرویسها در ساعت اوج ترافیک افزایش قیمت دارند حالا شاید با کمی تفاوت!! این که دیگه خیلی مشخصه و ساعت شلوقی رو هم زدن!!

   موافقم ۱
   مخالفم ۱
  2. میلاد می گوید

   ساعت پیک ترافیک اسنپ مانند تپسی از ساعت ۱۶تا ساعت ۱۹هست و علی رقم افزایش قیمت باز هم ارزونتر از بقیه است.

   موافقم ۱
   مخالفم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان