ناسا اعلام کرد صدای پهپاد‌ آزار دهنده‌تر از صدای خودرو‌ها است

0

دانشمندان ناسا، ادعای افرادی را که برای استراحت به پارک‌ها می‌روند، تایید کردند. به گفته این افراد، صدای تولید شده توسط پهپاد‌ها بیش از هر وسیله موتوری دیگری آزار دهنده است.

در ابتدا، این مطالعه به‌منظور اثبات اثربخشی امکانات تحقیقاتی آکوستیک ناسا در ایالت ویرجینیا صورت گرفت. محققان صدای پهپاد و برخی اتومبیل‌های معمولی شهری را ضبط کردند. سپس شرکت کنندگان در این آزمایش در یک اتاق به این صدا‌ها گوش دادند.

نتیجه آزمایش نشان داد که یک تفاوت اساسی بین میزان آزار دهنده بودن صدای پهپاد‌ها با وسایل نقلیه زمینی وجود دارد. شرکت کنندگان در این آزمایش نمی‌دانستند که به صدای یک پهپاد‌ گوش می‌دهند. ولی در اکثر موارد، سطح ناراحتی افراد در هنگام گوش دادن به این صدا به شدت افزایش یافته است.

what-is-drone-1000x562 ناسا اعلام کرد صدای پهپاد‌ آزار دهنده‌تر از صدای خودرو‌ها است

چند دلیل برای این امر وجود دارد. یکی از این دلایل، سرعت و نحوه حرکت پهپاد‌ها است. پهپاد‌های تبلیغاتی معمولا با سرعتی کمتر از خودرو‌ها حرکت می‌کنند. همچنین ممکن است مدت زمان زیادی در یک نقطه ثابت باقی بمانند.

حال شرکت‌های بزرگی مانند آمازون و DHL که قصد دارند بسته‌ها را با استفاده از پهپاد‌ها به دست خریداران‌شان برسانند، امیدوار هستند که سازندگان بتوانند مشکل صدای ناهنجار این دستگاه‌ها را کاهش دهند.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم