گزارش مالی سه‌ماهه دوم ال‌جی منتشر شد؛ کاهش فروش ال‌جی G6

شرکت ال‌جی امروز گزارش درآمد سه‌ماهه دوم خود در سال ۲۰۱۷ را منتشر نمود که عمدتا تحت تأثیر میزان فروش گوشی‌های هوشمند این شرکت قرار دارد.

پس از پشت سر گذاشتن یک فصل امیدوارکننده، ال‌جی در گزارش تازه خود با اشاره به کاهش سود خود، مقدار آن را در سه‌ماهه دوم ۵۸۸.۲ میلیون دلار عنوان نموده، درحالی‌که درآمد کلی این شرکت به رقم ۱۲.۸۹ میلیارد دلار رسیده است. با این وجود با مقایسه سه‌ماهه دوم سال جاری با مدت مشابه سال گذشته ال‌جی همچنان با روند رو به رشد روبرو بوده به‌طوری‌که سود این شرکت ۱۴ درصد نسبت به سال گذشته در همین مدت افزایش پیدا کرده است؛ اما بر طبق همین گزارش، ال‌جی برای نهمین فصل متوالی در بخش گوشی‌های هوشمند اوضاع خوبی را پشت سر نگذاشته و با کاهش ۱۱۷.۲۷ میلیون دلاری در این بخش مواجه بوده است. ال‌جی مدعی شده که گوشی G6 نتوانسته انتظاراتی که از آن داشته را برآورده کند. این شرکت گران شدن اجزای مختلف گوشی‌های هوشمند را از دلایل زیان خود در بازار عنوان کرده است. اگرچه ال‌جی به جزییات بیشتری اشاره نکرده اما به احتمال فراوان مقصود این کمپانی کره‌ای افزایش تقاضا برای چیپ‌های NAND بوده که در ساخت مموری گوشی‌های هوشمند فعلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

lg-g6-24 گزارش مالی سه‌ماهه دوم ال‌جی منتشر شد؛ کاهش فروش ال‌جی G6

اگرچه تصور می‌شد که G6 موجب افزایش فروش کلی گوشی‌های هوشمند ال‌جی گردد، با این وجود ظاهرا این پرچمدار چندان موفق عمل نکرده چراکه این شرکت هنوز هم به‌طور رسمی آماری از میزان فروش این گوشی هوشمند ارائه نکرده است. اما این کمپانی امیدوار است با راه‌اندازی خط تولید ال‌جی Q به فروش بیشتری در بازار گوشی‌های هوشمند دست یابد. بااین‌حال در صورتی‌که این محصولات میان‌رده جدید نیز بتوانند به فروش خوبی دست یابند به سختی می‌توانند فروش پایین محصولات پرچمدار را جبران کرده و بخش موبایل این شرکت را به دوران سوددهی بازگردانند.

گقتنی است بخش لوازم خانگی این شرکت باز هم واحد پرسود این شرکت در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۷ بوده که توانست ۴.۶۵ میلیارد دلار درآمد و ۴۱۲.۵ میلیون سود از بازارهای مختلفی از جمله اروپا، آسیا و آمریکای شمالی نصیب این شرکت کند.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم