کاهش نقل و انتقال گوشی‌های هوشمند چینی در نیمه اول سال ۲۰۱۷

گزارش Sigmaintell Consulting حکایت از کاهش نقل و انتقال گوشی‌های هوشمند چینی ‌در بازار چین و صادرات آن به دیگر کشورها، در نیمه اول سال ۲۰۱۷ دارد. این گزارش که به بررسی اطلاعات در این خصوص پرداخته، نشان می‌دهد ارقام اولیه برای نقل و انتقال محصولات شرکت‌های چینی حدود ۲۳۰ میلیون واحد است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ‌کاهشی ۱.۴ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین شرکت‌های چینی حدود ۲۹۰ میلیون واحد گوشی هوشمند به خارج از خاک این کشور صادر کرده‌اند که این مورد نیز کاهش ۶.۲ درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

حتی اگر این گزارش حکایت از کاهش فروش گوشی‌های هوشمند چینی داشته باشد، باید گفت شرکت‌هایی چون هواوی، اوپو، ویوو و شیائومی در فروش خود نسبت به سال قبل موفق‌تر بوده‌اند. این موفقیت در گرو به‌روزرسانی‌های سخت‌افزاری و استفاده از روش‌های بهتر ارتقا و فروش دستگاه‌های تولیدی شرکت است.

huawei-logo کاهش نقل و انتقال گوشی‌های هوشمند چینی در نیمه اول سال 2017

صادرات و فروش پنل‌های in-cell LCD که به کمک فناوری In-Cell دیگر نیازی به لایه تاچ بر روی سطح خود ندارند و حسگرهای موجود در آن می‌توانند قابلیت تشخیص لمس را به این نمایشگرها ببخشند، به ۷۱ میلیون واحد می‌رسد. از این تعداد، ۲۵ میلیون واحد برای شرکت هواوی است. فروش تلفن‌هایی با صفحه نمایش امولد با ۱۳.۸ درصد کاهش به ۳۷.۴ میلیون واحد رسیده است. دلیل اصلی این کاهش، به خاطر تغییر رویه شرکت اوپو در استفاده از فناوری in-cell به جای امولد در گوشی‌های هوشمند تولیدی شرکت است.

البته این شرکت به همراه BKK هنوز هم با دارا بودن سهم ۷۱% درصدی از بازار صفحه نمایش‌‌های امولد، بزرگ‌ترین صادرکننده این محصولات در چین هستند. تقاضا برای پنل‌های همیشه روشن، in-cell LCD و LTPS هم با توجه به استفاده گسترده از این محصولات در گوشی‌های هوشمند جدید و همچنین معمول شدن نسبت تصویر۱۸:۹، افزایش داشته است.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم