۵ دلیل برای آنکه از دیجی کالا خرید نکنید!

136

با گسترش فعالیت فروشگاه‌های اینترنتی در کشور، این روزها ده‌ها و حتی صدها پایگاه فروش مختلف را می‌بینیم که هر کدام مشغول به فروش اجناس گوناگونی بسته به تخصص و علاقه خود هستند. در این بین، تعداد فروشگاه‌هایی که محصولات بسیار متنوع را در دل خود داشته باشند، به نسبت سایرین کم‌تر بوده و از سمتی کار اداره چنین فروشگاه‌هایی نیز بسیار سخت‌تر است.

دیجی کالا به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین کشور در بخش خرده فروشی، تبدیل به یک برند معتبر و قابل اعتماد توسط مشتریان خودش گردیده و از سال ۱۳۸۵ تا به امروز، رشد قابل توجهی را به‌دست آورده است، به نحوی که در حال حاضر پس از وب‌سایت اشتراک ویدئوی آپارات، پربازدیدترین سایت کشور است و روزانه میزبانی صدها هزار بازدید کننده را بر عهده دارد.

کم‌تر کسی را می‌توان یافت که خرید اینترنتی انجام داده اما اسم این فروشگاه را نشنیده باشد. دیجی کالا به عنوان یک برند تراز اول فروشگاهی، به طور قطع جایگاهی دارد که به این راحتی‌ها هیچ مارکت آنلاین دیگری نمی‌تواند آن را تهدید کند.

اما از آنجایی که پربازدید و پرفروش بودن، همیشه نشان از بهترین و کامل‌ترین بودن ندارد، در اینجا می‌خواهیم به شما ۵ دلیل بگوییم تا بدانید دیجی کالا اگر خوب است اما ضعف‌هایی نیز دارد که سبب می‌شود تا سایر فروشگاه‌ها در رقابت با آن همچنان شانس خوبی برای فروش و کسب مشتری داشته باشند.

۱- قیمت‌ها همیشه رقابتی نیست

بارها برایم پیش آمده که قصد خرید محصولی از دیجی کالا را داشتم اما با یک سرچ ساده، به بهای پایین‌تر آن محصول در فروشگاه اینترنتی دیگری برخورد کرده‌ام. محصولی با همان مشخصات و حتی ضمانت نامه که به من ثابت می‌کرد دیجی کالا اگر بیشترین موجودی را هم داشته باشد، اما لزوما بهترین قیمت را به شما نمی‌دهد.

digikala-3 5 دلیل برای آنکه از دیجی کالا خرید نکنید!

این اختلاف قیمت شاید در خرید محصولات کم‌تر از ۱۰۰ هزار تومان برای بسیاری قابل اغماض بوده و راحتی خرید و اطمینان بالا را فدای چند هزار تومان تفاوت بکنند اما اگر مبالغ خرید میلیونی شود و اختلاف قیمت چند ده و حتی چند صد هزار تومانی، آن‌گاه کاربر به فکر فرو رفته و درمی‌یابد که خرید از دیجی کالا در شرایطی که بایستی برای یک محصول مشابه قیمت بیشتری بپردازد، اصلا منطقی نیست!

حتی در این بین شنیده شده که دیجی کالا خودش به برخی صاحبان محصول پیشنهاد می‌دهد که قیمت آن جنس را بالاتر ببرند! آیا این پیشنهاد واقعا به نفع مشتری و در راستای عرضه کالا با بهای رقابتی است یا سو استفاده از اعتماد وی به فروشگاه و اعتبار برند؟

۲- ارسال طولانی و زمان بندی نامناسب

شاید بتوان این گزینه را بزرگ‌ترین ضعف فروشگاه‌های آنلاین (به‌خصوص بزرگ‌ترها) در برابر بازار سنتی دانست؛ چرا که در خرید از یک مغازه در سطح شهر، شما به محض پرداخت پول، کالای خودتان را تحویل می‌گیرید اما در خرید اینترنتی بدین صورت نیست. البته بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی، به‌خصوص کوچک‌ترها که بسیاری تنها نقش یک بازاریاب برای مغازه‌ای را بازی می‌کنند، در عرض چند ساعت کالا را برای شما می‌فرستند اما در دیجی کالا شرایط فرق می‌کند.

اگر شما برای گرفتن کالای خودتان عجله داشته باشید، هیچ راهکاری برای دریافت سریع‌تر آن حتی با پرداخت هزینه بیشتر وجود ندارد. این دیجی‌کالا است که به شما زمان بندی را اعلام می‌کند و به طور معمول این تایم، ۴۸ ساعت بعد از خریدتان است که اگر خوش شانس بوده و در تهران باشید، توسط پیک‌های این شرکت به‌دست‌تان خواهد رسید.

digikala-4 5 دلیل برای آنکه از دیجی کالا خرید نکنید!

از آنجایی که برخی از محصولات دیجی کالا در انبار این شرکت موجود نبوده و در واقع دیجی کالا نقش واسطه فروش را بازی می‌کند، این زمان تا ۴ و حتی ۵ روز هم می‌تواند افزایش یابد که قاعدتا برای یک خرید فوری و مورد نیاز، یک ضعف بزرگ محسوب خواهد شد.

همچنین در هنگام خرید از دیجی کالا، تنها دو زمان در روز با بازه گسترده در جلوی دیدگان شما قرار می‌گیرد. یکی از ۹ تا ۱۵ بعد از ظهر و دیگری از ۱۵ تا ۲۲ شب که قاعدتا با توجه به فاصله ۶ و ۷ ساعتی، به هیچ عنوان یک زمان بندی مطلوب تلقی نشده و ممکن است مجبور شوید تا ساعات زیادی را برای آمدن محصول و بدون آنکه دقیقا بدانید چه هنگامی می‌رسد، در انتظار به سر ببرید.

جالب اینجاست که حتی همین ساعات طولانی هم تضمینی برای رسیدن کالای‌تان نیست! چه بسا که برای خود من پیش آمده که پیک این شرکت قبل از ساعت ۹ صبح برای تحویل آمده بود و یا با بیش از یک ساعت تاخیر و بعد از ساعت ۱۵! پس در این بخش نه تنها نمی‌توان امیدی به بهبود داشت، بلکه بایستی فقط امیدوار بود همین ساعات را خودشان هم رعایت کنند!

۳- پیشنهادهای ویژه‌ای که گاهی ویژه نیستند!

یکی از پرطرفدارترین بخش‌های دیجی کالا، قسمت پیشنهادات ویژه است که این شرکت با قرار دادن تخفیف‌های خاص بر روی کالاهای متنوع، تلاش می‌کند تا کاربر را به خاطر قیمت پایین‌تر، به خرید آن‌ها ترغیب کند. اما اگر یک نگاه دقیق به این محصولات بیندازیم، متوجه می‌شویم کالاهایی مثل موبایل و لپ‌تاپ که قیمت مشخص با حاشیه سود پایینی دارند، همیشه کم‌ترین مقدار تخفیف شامل‌شان شده و اجناسی چون عطر، کفش، ابزار ساختمانی و… تخفیف‌های بیشتری دارند. محصولاتی که با یک سرچ ساده در قیمت اولیه آن‌ها (پیش از تخفیف) متوجه می‌شویم بهایی بعضا بالاتر از عرف داشته و به نوعی بخش زیادی از تخفیف، رسیدن مبلغ کالا به همان بهای واقعی‌اش بوده است!

digikala-5 5 دلیل برای آنکه از دیجی کالا خرید نکنید!

به خاطر دارم یک بار کالایی در بخش شگفت انگیر در حدود ۱ میلیون تومان تخفیف خورده بود، با مدیر مارکتینگ آن شرکت (صاحب کالا) صحبت کردم که چرا چنین تخفیف عجیبی بر روی محصول شما درج شده و آیا واقعا شما تا این حد بر روی کالای خودتان سود می‌کنید؟ وی جواب داد که دیجی کالا خودش قیمت این محصول را افزایش می‌دهد و سپس با درج چنین تخفیفی، این شکلی جلوه می‌دهد که بهای آن را نصف کرده در صورتی‌که قیمت اصلی کالا، نزدیک به همین قیمت تخفیف خورده و به اصطلاح شگفت انگیز است!

۴- محتواهای غیر قابل اعتماد

اگر شما بر فرض بخواهید محصولی مانند گوشی آی‌فون بخرید، در فضای مجازی با ده‌ها مدل مختلف از بررسی‌ها روبه‌رو می‌شوید که شما را قادر می‌سازد تا قبل از انتخاب این کالا، با مزایا و معایبش آشنا باشید.

اما اگر قصد خرید محصولی چون بالش طبی یا کود گیاهی را بگیرید، دیگر بدین راحتی نمی‌توان نقدی بر این محصول در بازار یافت و چاره‌ای جز اعتماد به نوشته‌های درج شده در زیر محصول نیست. از آنجایی که دیجی کالا تلاش کرده تا با کمک تیم تهیه محتوای خود، برای محصولات گوناگون تا حد امکان بررسی و تصویر اختصاصی درج کند، پس شما بایستی به این سخنان اعتماد کرده و محصول‌تان را بگیرید اما غافل از آنکه در بسیاری از موارد، این توضیحات و بررسی‌ها با واقعیت موجود فاصله زیادی دارد.

digikala-2 5 دلیل برای آنکه از دیجی کالا خرید نکنید!

در واقع دیجی کالا در بخش نقد و بررسی، بیشترین تمرکز را بر روی تعریف و تمجید از کالای مربوطه جهت فروش آن به مشتری دارد و تنها گاهی اوقات به بیان برخی از معایب کم اهمیت پرداخته می‌شود. نگاهی به بخش نظرات درباره بعضی از کالاها به‌خوبی نشان می‌دهد که خریدار تا چه اندازه از تهیه این محصول پشیمان بوده و آن چیزی که درباره‌اش خوانده با چیزی که دریافت کرده، از زمین تا آسمان متفاوت است! پس ای‌کاش دیجی کالا به عنوان فروشگاهی که اولین کلمه در شعار آن «بررسی» است، حداقل نقد منصفانه را درباره کالاهای موجود خود همیشه رعایت می‌کرد!

۵- دسته‌بندی‌های زیاد و عجیب!

دیجی کالا در ابتدای فعالیت خودش، تمرکز اصلی را بر روی کالاهای الکترونیک چون موبایل، لپ تاپ، دوربین و… گذاشته بود و بدین سبب به‌راحتی کاربر می‌توانست با ورود به دسته مدنظر خودش، محصولات مرتبط را پیدا کرده و انتخاب نماید.

با گسترش این فروشگاه، محصولات به‌قدری متنوع شدند که شما از یک سه‌راهی برق ساده تا پودر لباس‌شویی و پوشک بچه را هم می‌توانستید سفارش دهید و بنابراین دسته‌بندی کالاها اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد.

پیدا کردن محصولات مشخصی چون گوشی موبایل یا تلویزیون و یخچال، کار دشواری نیست اما بعضی از کالاها بدین راحتی یافت نمی‌شوند و شاید تنها از روی سرچ کردن آن‌ها را بیابید. به‌طور مثال اگر شما کالایی چون یک ساعت هوشمند را برای خرید مدنظر داشته باشید، قاعدتا در زیر مجموعه کالای دیجیتال به دنبال آن می‌گردید اما زهی خیال باطل چرا که چنین وسایل کاملا دیجیتالی، در زیر مجموعه زیبایی و سلامت قرار گرفته‌اند!

digikala-6 5 دلیل برای آنکه از دیجی کالا خرید نکنید!

از طرفی با راه اندازی بخش خودرو در دیجی کالا، شاهد حضور زیرمجموعه‌هایی هستیم که شاید ۹۰درصد مردم کشورمان حتی در طول عمر خودشان یکی از آن‌ها را ندیده و نخواهند دید! مثلا با وجود بخشی چون خودروهای لامبورگینی و فراری آیا می‌توان امید داشت که به‌زودی این محصولات در سبد فروش دیجی کالا موجود شده و مردم با پرداخت‌های ناچیز میلیارد تومانی، لامبورگینی آوانتادور و فراری اسپایدر را درب منزل تحویل بگیرند؟

در واقع وجود چنین بخش‌هایی که خود فروشگاه نیز به خوبی می‌داند گزینه ناموجود در جلوی‌شان به‌صورت دایمی درج خواهد شد، صرفا برای مسایلی چون سئوی بهتر و جذب بازدید کننده از طریق موتورهای جستجو است و برای یک فروشگاه اینترنتی چنین مواردی زیبنده نیست.

136 دیدگاه
 1. مصطفی می گوید

  من خودم با اینکه دیجی کالا رو از نظر کیفیت قبول دارم اما قیمتهاش از اکثر جاهای دیگه بالاتره و معمولا من فقط قیمت میگیرم و میرم جای دیگه ارزونتر میخرمش.بررسیهاش هم همش جوریه که اخرش بگه خوبه و بخریدش.

  1. King می گوید

   قیمت ابزاز صنعتیش معمولا کلی بالاتر از قیمت واقی هستن ، هرچند با گوشیم ک بخام وارد سایت دیجی کالا بشم ، گوشیم الارم امنیتی بهم میده و اجازه ورود به سایتش رو بهم نمیده ، ولی با لپ تاپ میتونم واردش بشم

   1. hana می گوید

    خرید کردم ولی کیفیت محصول اون طور نبوده ک گفتن….گفتن دو روزه به دست من میرسه محصول ولی یک هفته طول کشیده این متن رو قبول دارم

  2. mahdi می گوید

   واقعا این ها یک مشت دروغه بهترین فروشگاه اینترنیه دیجی من خودم تجربه دارم یه کواد کوپتر خریدم ۷ روز ضمانت تست داشت زدم به دیوار محکم دیگه کار نمیکرد یعنی پرواز نمیکرد اومدن تحویل گرفتن از درب منزل ئپولشم زدن به حساب تازه دوروز بود استفاده میکردم و پشتیبانی تلفنیشم عالیه

   1. شهریار می گوید

    بی اخلاقی رو حضرتعالی تمام و کمال مرتکب شدید. کالا رو معیوب کردید و عودت دادید به تامین کننده بیچاره.

   2. پدرام می گوید

    تعداد لایک های این اقا مهدی به احتمال ۹۹% مربوط به بخش خاصی از خود دیجی کالا هستش که همه پیش هم بودن و باهم قرار گذاشتن یه لحظه بیان و لایکش کنن و گرنه همه میدونن که دیجی کالا خراب کرده و از چشم مردم افتاده!

   3. erfan می گوید

    من یک بار یه هدفونی که ۵۹ هزار بود تو پیشنهاد ویژه خریدم ۲۹هزار که با پول پیک شد ۳۶ هزار سه روزه آبردن بعد هدفونه با سیم بود زدم رادیوش فقط یه موج میگرفت اونم به شرطی که دستت میزاشتی رو هدفون تا رادیوش عمل کنه از اون ور فقط با رم کار میکرد یعنی اصلا با سیم‌کار نمیکرد و خراب بود زنگ زدیم گفتیم آقا این اینطوریه گفتن باشه ما تماس میگیریم باهاتون و تعویضش میکنیم یه اس ام اس اومد درخواست شما پیگیری شد گذشت و گذشت و زنگ نزدن و پول ما به هدر رفت و کاملا نسبت به خرید اینترنتی بی اعتماد شدم و اونا هم بیخیال

  3. farshid می گوید

   سلام من میخواستم از دیجی کالا یه پاور بانک tsco مدل tp-850 بخرم که قیمت زده بود ۸۵ هزار تومن با هزینه ارسال ۹۵ هزار میشد با کمی صبر و وبگردی اتفاقی گذرم به سایت آی تی بازار افتاد همون مدل پاور بانک با ضمانت تعویض ۱۲ ماه زده بود ۶۱ هزار تومن واقعا جای تاسف داره برای دیجی کالا که همچین داره خراب میکنه دیگه بیشتر از این نمیگم چون خودتون کافیه فقط یه سر بزنید به همین سایتها بدرود.

   1. پژمان می گوید

    خخ بیماری مزمن خود کم بینی از کودکی به مردم این سرزمین چند سالی هست که القا میشه و با چهارتا تبلیغات کذب و کذایی دیگه خودتون حدس بزنید چی میشه! یک سایت کلاهبردار میشه به قول بعضی سایت دیگه آخرشه
    تمام اجناس بالاتر از قیمت واقعی و با این تبلیغاتی که امثال این بنده خدا نویسنده این مطلب براشون میکنند و نبودن نظارت ..
    گول تبلیغات رو نخور هموطن وارد جو این افراد نشید
    گوشی نوکیا۳ رو میزاره ۶۰۰ هزارتومن فروش بعد یهو ۲۰۰هزارتومن کم میکنه میگه پیشنهاد شگفت انگیزه و ملت مثل هیپنوتیزم شده ها فکر نمی کنند که این گوشی قیمت اصلیش همون ۴۰۰ تومن بوده نه ۶۰۰

  4. امین می گوید

   موضوع: سواستفاده سایت دیجی کالا از افزایش نرخ ارز و عدم پایبندی به قوانین سایت مذکور

   بنده در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۱ از وبسایت فروشگاه آنلاین دیجی کالا یک دستگاه لپ تاپ ۱۵ اینچی ایسوس مدل X541-UV-N به قیمت ۲۸۷۹۰۰۰ تومان با شماره سفارش DKC-*****14 خریداری نمودم.
   پس از دریافت کالا در تاریخ ۲۱ فروردین ۹۷، لپ تاپ فوق توسط اینجانب آزمایش گردید و در همان روز به پشتیبان فروش تماس گرفته شد و اعلام خرابی دستگاه گردید. در تاریخ ۲۲ فروردین دستگاه تحویل مامور دیجی کالا گردید.
   پس از تماس های مکرر از طرف اینجانب با پشتیان فنی دیجی کالا در نهایت در تاریخ ۲ اردیبهشت ۹۷ با بنده تماس گرفته شد و خرابی دستگاه از طرف دیجی کالا تایید گردید. از طرفی در این مدت قیمت لپ تاپ موجود در سایت دیجی کالا به ۳۰۹۰۰۰۰ تومان افزایش یافته است.
   پاسخ مسئولین پشتیبانی این سایت پس از تماس های مکرر بنده به یکی از این صورت ها بوده است:«کالای مشابه درسایت موجود نیست» یا « این کالا از طرف فروشنده های دیگر و از طرف سایت دیجی کالا ارائه شده است و دیجی کالا مسئولیت تعویض کالای معیوب را متقبل نمی شود». این موضوع در حالی است که این سایت ادعای بازگردانی و تعویض بدون شرط تا ۷ روز پس از خرید را دارد.
   در مورد گزاره اول در پاراگراف فوق، در تماس بنده در تاریخ ۲ اردیبهشت ساعت ۶:۴۴ عصر اعلام شد که کالای موجود در سایت خطای سیستم است و در واقعیت وجود ندارد، و در مورد گزاره دوم، در تاریخ ۳ اردیبهشت ساعت ۱۰:۴۱ و ۳:۳۹ و ۳:۳۵ عصر چندبار دیگر دستگاه موجود در سایت دیجی کالا با قیمت ۳۰۹۰۰۰۰ عرضه گردید و با تماس مجدد بنده اعلام شد که این دستگاه از طرف شرکت های همکار دیجی کالا بوده و این سایت مسئولیت آنها را ندارد، قابل ذکر است که قوانین بازگشت سایت دیجی کالا به شرکت و یا انبار خاصی محدود نشده و شرط لازم و کافی خرید از دیجی کالا است. قابل ذکر است تمامی مکالمات بنده و مسئولین پشتیبان دیجی کالا در خود شرکت دیجی کالا ثبت و ضبط شده است و در مورد گزاره دوم از سایت دیجی کالا عکس گرفته شده است و به این شکواییه پیوست گردیده است.
   در نهایت پس از تماس های مکرر بنده و پیگیری های بنده در مورد تعویض لپ تاپ اینجانب، هر کدام از پاسخگوهای دیجی کالا پاسخ های متناقضی را به بنده ارائه نمودند.
   در انتها با توجه به افزایش نرخ ارز و به طبع آن افزایش قیمت این دستگاه، دیجی کالا برای تعویض دستگاه معیوب پرداخت مابه التفاوت قیمت تاریخ خرید و تاریخ درج در سایت (۴اردیبهشت) را از اینجانب خواسته است که این مورد مطابق با قانون حمایت از مصرف‌کننده، با شرط تعویض بدون شرط دستگاه معیوب (مطابق با قوانین خود سایت) در تناقض آشکار است.

 2. behnam می گوید

  با نظرات شما کاملا موافقم- قیمت ها بسیار بالا میباشد. حتی پیشنهاد شگفت انگیز هم نسبت به فروشگاه های دیگه گران تر است.

 3. sadfd می گوید

  سلام
  فروشگاه دیجی کالا خیلی گرون تر از قیمت سایر فروشگاه ها ارائه می ده و تنها من برای خوندن نظرات دیگر افراد به اون رجوع می کنم ببینم نظرات بقیه مصرف کنندگان چی هست وگرنه برای خرید از دیجی کالا استفاده نمی کنم چون یک کالا با همان مدل و با همان ضمانت نامه را قطعا ۲۰ درصد گرانتر از سایر فروشگاه ها ارائه می دهد

 4. radin می گوید

  واقعا فروشگاه بی انصافیه فقط دنبال دوشیدن اشتباه خرید کردن از هممچین جاهایی باعث میلیاردر شدن عده ای دزد بشیم یه گوشی موبایلو با همون گارانتی حضوری تا ۲۰۰یا۳۰۰کمترمیشه خرید تازه میتونی همه چیشو تست کنی هرچی خراب بود نگیری ولی اگه از اینجا خرید کنی ۳۰۰بیشتر ۱هفته انتظار اگه شارژر یا هندزفری خراب باشه چی هیچی مال خودت کاریم نمیشه کرد

  1. AmirHo3inf می گوید

   inke qeymatash balas o tamam in chizaii ke to in post gofte shod qabul vali inke shoma migid age chargeresh kharab bashe vaqean khande dare … !
   shoma mitoni moqe tahvil test koni va hata kala haei ke foroshandash khode digikala bashe chand rozi mohlat test dare…

   1. ف می گوید

    چه فایده دوباره باید هزینه پست بدی برای مرجوعی و کالای سالم جدید،تازه اگرررر قبول کنن

 5. علی می گوید

  کاملا موافقم، بخصوص با بخش قیمت و بررسی.
  بنده میخواستم یک گوشی الجی جی فلکس ۲ بخرم. یادتون باشه اسنپدراگون ۸۱۰ رو میگفتن داغ میکنه و…
  من بررسی دیجی کالا رو خوندم که گفته بود بخاطر بهینه سازی الجی ما اثری از داغ شدن ندیدیم.
  منم خوشحال گوشی رو خریدم. بعدش فهمیدم که چه دروغ بزرگی گفتن و گوشی به یک سال نکشیده خراب شد و فروختمش بخاطر داغ کردن بیش از حد.
  خلاصه اینکه حواستون باشه

 6. محمدرضا می گوید

  سلام من. یه لپتاپ از دیجی گرفتم الان تازه فهمیدم چه اشتباهی کردم ای کاش زودتر این مقاله نوشته بودید اخه تو مشخصات میزان پردازش زده بود ۲.۱تا ۳.۴ولی وقتی تحویل گرفتم رو خوده جعبه کالا نوشته بود ۲.۱ویندوزم نصب کردم ۲.۱زده بود الان خیلی پشیمونم

  1. پیام می گوید

   سلام شما این حق دارید در صورت مقایرت پس بدین.
   در ضمن بله اون فرکانس پایه هست ۲.۱ که رو جعبه نوشته و ۳.۴ فرکانس (Turbo) تقویت شده.
   در صورت اطمینان مدل CPU رو در سایت اینتل یا ای ام دی وارد کنید تا متوجه شید مغایرت دارد یا نه.

   در ضمن جدیدا دیجی کالا خیلی بد شده برای من بعد از یک هفته کالا رو نیاوردن وقتیم که کنسل کردم الان یه هفتس پول رو پس ندادن!

   1. سبحان می گوید

    چیز نگو بابا

    منم اس۸ گرفتم قیمت بیرون ۲۳۰۰(با گارانتی)وشما ۲۵۰۰قشنگ تیقیدینم

 7. مسعود می گوید

  منم بیشتر نظرات رو میخونم ،واقعا اکثرا قیمتاشون گرونتره ،تازه ،یه نوع درهم ریختگی تو سایت واپلیکشن هم دارن

 8. احمدرضا می گوید

  توی شهرستان ما که قیمت دیجی کالا واقعا مناسبتره
  یه چیز خوب دیجی کالا واسه ما شهرستانی ها اینه که به جز سامسونگ و هواوی که فراوونه گوشی هایی مثل سونی , ال جی , اچ تی سی یا زد تی ای و موتورولا و … که به تعداد کم پیدا میشه شانس خرید گوشی پلمپ خیلی کمه و باید به همون گوشی پشت ویترینی راضی بشین اما دیجی کالا گوشی رو پلمپ بهتون تحویل میده که واسه ما خیلی خوبه
  گارانتی ۷ روزشم که انصافا واقعیه چون خودم تجربه کردم
  البته اینا تجربیات خودم در مورد خرید موبایل بود باقی اجناس نمیدونم

  1. پیمان معصومی می گوید

   حالا هر چی میخواد آقا پیمان توضیح بده یه عده اصلا نمی فهمند ک . داداچ دیجی کالا از همون مغازه ها و تامین کننده ها گوشی را در سایت موجود میکنه . کلی سایت های فروش موبایل هستند که قیمت های بسیار ارزانتری دارند . من جمله سایت های سایمان دیجیتال ، اسمارت مال ، و … که به راحتی با یک سرچ در اینترنت می تونید تمامی گوشی های دیگه را از سایت های فروش موبایل با قیمت بسیار کمتر و با گارانتی رسمی خرید کنید فریب دیجی کالا را نخورید .

 9. پیمان معصومی می گوید

  سلام و عرض ادب

  هزاران درود بر شرف نگارنده . من مدتهاست به این موضوع پی برده ام . ای کاش یک نفر یک سایتی را راه اندازی کند و کاربران و خریداران سایت دیجی کالا ( گران کالا) نظرات خودشان را عنوان کنند در آنجا ، زیرا در سایت خود دیجی کالا نظرات مصرف کنندگان و خریداران کالا را تایید نمیکنند. شخص من بارها از کالاهایی که خریده ام ناراضی بوده ام از کیفیت آنها اما هرگز نظرم تایید نشده و ایمیل تایید نشدن نظر نیز برایم ارسال شده و مستند آن را دارم . کیفیت محصولات آن به شدت پایین آمده و دیگر مدیران آن سایت فقط و فقط به فکر درآمد و پول هستند . واقعا قیمت های دیجی کالا بسیار گرانفروشی است ، هیچ سازمان حمایت از حقوق مصرف کنننده نظارت ندارد بر این فروشگاه . گرانفروشی پدیده ای زشت و ظالمانه است . اما نه سازمان بازرگانی و نه ارگان مربوطه آن ، هیچ نظارتی بر قیمت های این فروشگاه ندارند .
  حتی کیفیت بسیاری از اجناس شدیدا افتضاح است و آن دیجی کالای سال ابتدای تاسیس نیست . من یکی از مشتریان این سایت بوده ام . و بارها از آنجا خرید کرده ام . پیشنهاد میکنم قبل از خرید از دیجی کالا ، قیمت همان کالا را در اینترنت سرچ کنید تا فریب نخورید .
  ای کاش سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان نظارت داشته باشد بر قیمت های این سایت که مردم را فریب میدهد .

  1. مریم می گوید

   چه جالب منم چندبار نظر منفی از محصول نوشتم ولی تایید نشد… ینی آخر دیکتاتور

   1. Armi می گوید

    آره قربونت بدم حق با توعه والاه

 10. saeidexter می گوید

  دیجی کالا شده بنجل فروشی. مردم دلشون خوش بود که شاید بشه به یه همچین فروشگاهی اعتماد کرد و جنس اصل ازش خرید ولی زهی خیال باطل،اینجا ایران هست!! کتونی آدیداس فیک رو قرار میدن با قیمت ۲۰۰ هزار تومان و حتی درج نمیکنند های کپی،درجه دو یا ۳ هست بدون بارکد معتبر.
  تا جایی که میشه مردم رو باید آگاه کرد،آقای گلکار من یادمه اون ابتدای دیجی شما حتی تبلیغ میکردین براش،اونموقع کارشون خوب بود البته ولی حالا…

 11. جلال می گوید

  من یه ماشین ریش تراش براون می خواستم بگیرم از دیجی کالا یه دفعه زد به کلم گفتم بزار با موتور جستجوی ترب یه قیمت هم از جاهای دیگه بگیرم . شاید باورتون نشه همون ماشین ریش تراش رو فروشگاه زنبیل ۲۰۰ هزار تومن ارزونتر می داد ! ببینید چه سودهایی میکنه این فروشگاه محترم !!

 12. Ali می گوید

  سلام لابد فقط از سامسونگ خرید کنیم

 13. ///mahdispd می گوید

  اره بابا خیلی گرون میده بیشتر نظراتو هم تایید نمیکنن و به سوال های کاربران جواب نمیدن.من گوشیمو هریدم یکو صدو۴۰ این میداد ۱۴۵۰

 14. فرناز حسابی می گوید

  بسیا نقطه نظرات جالبی بود.
  من از مشتری های پروپاقرص دیجی کالا بودم اما متاسفانه در چند مورد اخیر متوجه گرانی و حتی اصل نبودن کالا از جمله گوشی آیفون شدم و متاسفانه بسیار ناامید شدم که حیف این سایت هم دیگر برای خرید قابل اعتماد نیست.
  این یک موضوع اپیدمی در کشور ماست همه چیز اولش خوب و قابل اعتماد است…

 15. Mojtaba می گوید

  من خودم شخصا تا به حال چندین بار خواستم کفش ورزشی از دیجی کالا بخرم و هر دفعه به خاطر قیمت های غیر قابل توجیحش از خریدم منصرف شدم (تازه با کلی تخفیفی که داده بود.)
  متاسفانه خیلی از برندها و بعضا سایت ها که برای خودشون بعد از مدتی اسمی دست و پا میکنن کمیت رو فدای کیفیت میکنن و فقط به فکر جیب خودشون هستن علاوه بر دیجی کالا مدتی هست که سایت ورزش۳ هم به برخی راه های درآمدزایی غیر متعارف روی آورده که واقعا جای تاسف داره

  1. مصطفی می گوید

   به وب سایت ادیس نایک یه سری بزن. تو زمینه ورزشی یکی از بروزترین سایتاست.

 16. امیررضا می گوید

  با سلام
  دیجی کالا واقعا سایت خوبیه.حتی بعضی ها هم میگن اگه تحریم ها برداشته بشه،با آمازون رقابت میکنه.حالا اون بماند
  من با ۴ مورد دیگه کاری ندارم ولی واقعا واقعا واقعا و شدیدا قیمت های ناعادلانه و وحشیانه گرانتر از سایت های دیگه رو واسه محصولاتش داره.برای مثال شما تو سایمان دیجیتال قیمت xbox one s رو با دیجیکالا مقایسه کنید،متوجه میشید چی میگم.رند ۵۰۰ هزار تومن تو دیجیکالا گرونتره :/

 17. امیر می گوید

  همه سایت های اینترنتی همین جوری هستن. اولش خیلی خوبن ولی بعدا به شکل افسار گسیخته ای شروع میکنن به کاسبی. همون تفکری که توی بقالی هست توی سایت های اینترنتی هم هست. دیجیکالا فقط یک مشت است نمونه س خروار. همین آی تی رسان اولش خیلی خوب بود. الان فقط داره کاسبی میکنه. اگه دیجی کالا دو زار پول بده همین شماها جوری ازش تعریف میکنید که انگار از آمازون هم بهتره. تماام سایتتون شده رپورتاژ آگهی. هر کی پول داد براش تبلیغ میذارید، هر کی هم پول نداد تخریب میکنید. از تایید نشدن کامنت های دیجی کالا ایراد میگیرید ولی خودتون کامنت های انتقادی رو تایید نمیکنید. مثل همین کامنت که بعید میدونم تایید بشه. دیجیکالا و آی تی رسان و … نداره. همه مثل هم هستند. همه مثل هم هستید. همه مثل هم هستیم.

 18. Ali می گوید

  این کامنت تایید کردن که مثلا………

 19. رستمی می گوید

  دقیقا اصل مطلب رو بیان کردی
  آفرین

 20. اردلان می گوید

  کاملا با متن موافقم

 21. Sohrab می گوید

  چقدر از بامیلو گرفتی it

 22. محمدرضا می گوید

  سلام
  بجز گزینه اول بقیه گزینه ها اشتباه دیجی کالا حرف نداره
  من ساکن قم هستم چندین و چند بار از دیجی کالا برای خودم وفامیلام خرید کردم سر کمتر از ۴۸ ساعت بدستم میرسه

 23. ALI می گوید

  با سلام
  بنده اصلا با نظرتون موافق نیستم برا اینکه یه طرفه به قاضی رفتید در مورد دوستان عزیز که در تهران هستند شاید این ماسئلی را که عنوان کردین درست باشه ولی در مورد شهرستانهای کوچک چی؟به نظرتون درسته؟؟؟؟مثلا شما میخاید یه دوربین سونی بخرید خب می دونید تو شهرهای بزرگ کمیابه چه برسه به شهرهای کوچکتر از طرفی در این فروشگاه شما می تونید کلی اجناس را از همه لحاظ مقایسه کنید .شما اگه به یه مغازه دار بگید این جنس رو بیار اون رو بیار مطمعن باشید سر جنس سومی عذر شما را می خاد و مظافا بر اینکه اکثر مغازه دارای ما که به اصطلاح خودشون را خدای دیجیتال می دونند بی سواد تشریف دارند.
  در مورد قیمت خیلی وقتها برا من پیش اومده که تو سایتهای دیگه اینترنتی هم چک کردم اتفاقا دیجی کالا ازشون ارزانتر بوده سایتهایی مثل چاره یا بامیلو و …. در مورد بسته بندی که شما مثال زدین هر کسی بهتر می دونه ساعت جز وسایل دیجیتال نیست که حالا دسته ای از ساعتها هوشمند هستند به اصطلاح پس مشکلی نداره چون عمومیت نداره که ساعت هوشمند قسمت کوچکی از بخش ساعت را تشکیل می ده پس بهتره ساعت جز وسایل شخصی باشه.به هر حال برا شهرهایی که واقعا نمایندگیها بسیار کمه دیجی کالا تنها راه چاره است و من نمی دونم چرا ما ایرانیها عادت به تخریب داریم تا نقد حالا یه فروشگاه اینترنتی که جز اولین هاست با یه ایده خلاقانه اومده این کارو کرده را تخریب داریم می کنیم مگه شما فکر کردی آمازون و یا ای بی جز این هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 24. علیرضا معصومی می گوید

  با درود خدمت شما و تشکر بابت اطلاع رسانی لازمه چند نکته عرض کنم
  ۱.خیلی از تخفیفات دیجی کالا کاذب هستند. بطور مثال چند وقت پیش تخفیف ps4 داشت با قیمت ۵۰۰ تومان! کلی تبلیغ کرد روز قبلش ک ساعت۹ روز بعد این محصول رو شروع ب پخش میکنیم درست همان ثانیه اول همان ساعت هر چی سعی کردیم خرید کنیم مراحل انجام نمیشد (یعنی عمدا این کار انجام شده بود) در یک کالایی با نام رادیات برقی ک قصد خرید داشتم و قیمتش رو چند روز بود زیر نظر داشتم فردای روز بعد دیدم قیمت ۲۴۰ ت شده ۳۲۰ ت بعد فردای روز بعد همان کالا تخفیف شگفت انگیز شده ۲۲۰ت! یعنی هملا ۸۰ت گرون کرد و ۹۰ت تخفیف کاذب زد!
  ۲. تامین کنندگان محترم و ساده این مسله رو در نظر بگیرن ک یکی از اهداف اصلی دیجی کالا محک زدن اجناس شما برای کالای اصلی خود انبار دیجی کالا است! ب این ترتیب که ابتدا کالای شما بعنوان تامین کننده قرار میگیره سپس تست میکنه اگر ببینه کالای شما فروش خوبی داشته باشه در آینده خودش وارد میکنه و شده با قیمت خریدشم باشه میده ولی شمارو از بازار حذف میکنه.این یکی از کارهای دیجی کالا با اکثر تامین کننده هاشه!
  ۳. در مورد ارسال من تا حدودی قبول ندارم صحبتهای نویسنده رو چون هماهنگی با تامین کننده در سیستم های پلیس مارکت که باید با تامین کننده ها در تماس باشید واقعا سخته اما این رو هم عرض کنم هزینه های ارسال خوب است
  ۴.خب یه مسله چندان مرتبط دیگر و مهمتر از این مسال را بهتره همینحا عرض کنم تا خطری بیشتر را برای سایتها باز کنم این نگرانی در مقابل نگرانی که قرار است اتحادیه صنف های اینترنتی راه اندازی شود واقعا چیزی نیست.یکی از اهداف اصلی سایت دیجی کالا از کار انداختن سایتهای نوپا و حتی رقبا مثل بامیلو و کلهم سایتهایی هستن که قراره بهش نزدیک بشه.خب با ایجاد یک ضعف و انگولک کردن اداره مالیات برای گرفتن مالیات از تمام سایتها حتی سایتهای حقوقی از آب گل الود ماهی گرفتن و اداره مالیات رو تحریک کردن و ب همین بهونه اتحادیه اصناف اینترنتی را ایجاد کردن و مدیر اصلی کی شد؟ مدیران دیجی کالا.اسنپ و یکی دو تا دیگه! با هدف چی؟ حق ثبت نام سالانه عضویت با مبلغهای بین ۸۰۰ت الی ۱ملیون .بالغ بر ۲۴ الی ۲۸هزار سایت اینماد داری ک خودش میشه حدود ۲۴میلیارد پول ک قشنگ جیبشون پر میشه و علی رغم اون قدرت بیشتری ک سایتهای خودشون میگیرن! دیگه بیشتر باز نمیکنم در کل مد نظر داشته باشید با این کار فاتحه تمام سایتها و شغل های خانگی ک درامد یک ملیون در ماه بیشتر ندارن خوانده میشه و سایتهای قویتر دیگر جرات رقابت را با سایتی ک ب هر طریقی همه چی دستش خواهد بود نخواهند داشت!و این دیجی کالا خواهد بود ک قیمت سایت شمارو غیر مستقیم تعیین خواهد کرد

  1. ALI می گوید

   با سلام
   من یه جاشو نفهمیدم یعنی سایت اول اومده تخفیف داده بعد که شما بهش سر زدین صفحه اش باز نشده؟؟؟؟؟؟(یعنی عمدی بوده؟؟)خب فکر نمی کنید سایت ضرر کرده ؟؟؟؟چون جنسش را نتونسته بفروشه
   دوما اینکه اگه همین اسنپ و یا مشابه اینها نبودن همین رانندگان خون مردم را برا یه کرایه گرفتن تو شیشه کرده بودن دقیقا کاری که اصناف لوازم خانگی با مردم می کنه پس حالا دو سه تا سایت بیاد قیمتها را تعدیل کنه آیا کار بدی می کنه؟و بعدش شما می گید که با انگولک کردن در اداره مالیات این سایت داره بقیه را از بین می بره .مگه در مغازه های لوازم خانگی و یا هر صنفی غیر از اینه که تاجر اول هر شهری با انگولک کردن مالیات نون بقیه را آجر کنه مگه غیر از اینه به قول یکی از مغازه دارها آشنا می گفت تا بنداز نباشی سود نداری ….

   1. یاسر رحمانی می گوید

    شما چرا با همه بحث دارید و قصد داری فقط حرفت خودت رو پیش ببری این دوستمون کاملا راست میگن .منم خیلی دیدم دیجی کالا اینطوری کرده این کار میتونه برای بالا بردن ترافیک بالای سایتش باشه بدون هیچ تبلیغی ترافیک سایت رو میبره بالا و با اومدن به سایتش از هر ۱۰۰ نفر یک کالای دیگه بخره ببین چی میشه.اون کاری هم که ایشون میگن دقیقا عین کار آمریکا با داعش بود ابتدا اومد داعش رو ساخت حالا اسلحه میفروشه. الانم دقیقا بنظرم اصناف اینکارو کرده اومده به قول این دستمون مالیات رو تحریک کرده تا بتونه اتحادیه رو تشکیل بده و راس کار امثال این ادما بشن هیئت مدیرش اینا کثیف هستن شما کلتو کردی تو برف خبر نداری انگار. بنظر من هدف دار هست.ببنید با بردن سایت های خونگی برای مالیات خیلی از سایتها بی خیال سایت داری میشن و همون اول یا فعالیت نمیکنن یا با بالا بردن حق عضویت و بردن مالیات زیاد از بین میرن این وسط سایتها گنده فقط میمونن.بهتره شما هم انقدر اسپم ندیددلایل ایشون واقعا منطقی میتونه باشه همین الانم دیجی کالا تمام کارهاش و هدفش اینه که خودش تمام بازار رو دست بگیره الانم با این کار بنظر من دستش بیشتر باز میشه و کنترل زیادی تو اوامر داره کافی یه تلفن بزنه به اداره مخوف مالیات الو من رییس اتحادیه اینترنتیم اقای فلان مالیات سایت فلان رو دوبله بزن .مگه کمه تو مملکت ما این چیزا.هیچ کس چشم دیگری رو نداره .شما فقط اون مو رو داری میبینی خبر نداری واقعا

  2. حمید می گوید

   دقیقا این اتفاق در مورد ps4 رو منم تجربه کردم
   دقیقا رأس ساعت که سایت یکی دو دقیقه اصلا لود نمیشد (در حالی که با اینترنت ۴g در تلاش بودم) بعدش که تا سایت باز شد نوشت که محصول به اتمام رسیده! جالب اینکه یکی دو بار هم دوباره موجئد شد ولی تا اومد خرید کنم محصول تموم شد!
   البته نه فقط ps4 که چند محصول دیگه مثل اپل واچ که حدود ۵۰ درصد تخفیف (الکی) خورده بوده که چند ثانیه بعد از شروع فروشش محصول تموم شد!
   مشخصه که این کارشون هدفی جز تبلیغات وسیع و جلب توجه نداشت!

 25. حمید رحمتی می گوید

  با سلام نمیشه کلی گفت که فلان فروشگاه ارزونه یا گرونه.من شاید تو سه سال گذشته نزدیک ۱۰۰ خرید اینترنتی داشتم.و اگه بخام برآیند تجربه هام رو بگم اینه که هر فروشگاه اینترنتی چند جنسش ارزونه نه همه اجناسش.

 26. میلا امین فر می گوید

  با نظرات شما کاملا موافقم- قیمت ها بسیار بالا میباشد. حتی پیشنهاد شگفت انگیز هم نسبت به فروشگاه های دیگه گران تر است.

 27. ابوالفضل می گوید

  سایت خیلی خوبیه
  وقتی می خوام جنس بخرم اول میرم تو این سایت و کلیه اجناس و قیمت ها و نظرها را می خونم بعد میرم از بازار شهر خودمون جنس را می خرم
  من تا جنس را از نزدیک نبینم نمی خرم
  مثلا یک یخچال بود که توی دیجیکالا خیلی خوب بنظر میرسید و بررسی خوبی هم گذاشته بودند ولی وقتی توی بازار از نزدیک دیدمش، سردخونه اش کوچیک بود
  تازه می تونی با مغازه دار چونه بزنی ولی توی سایتها باید همون مبلغ لیبل را پرداخت کنی
  و تا امتحان نکنم و از سالم بودن کالا مطمئن نشم هم نمی خرم
  بعد چرا پولم بره تو جیب تهرونی ها
  میدم به کاسبای شهر خودمون

  1. reza می گوید

   درود به منطقت

 28. حمید می گوید

  با درود..
  همونجوری که یوتیوب رو فیلتر کردن تا آپارت رو راه بندازن!
  یا جلوی واردات خودروهای با کیفیت رو گرفتن تا سایپا و ایران‌خودرو مردم رو تیغ بزنن!
  یا امکان حضور اپراتورهای جهانی و با کیفیت موبایل رو نامناسب دونستن تا همراه اول و ایرانسل راحت‌تر بسته‌های فضایی‌شون رو به مردم قالب کننن
  و هزاران مثال دیگه….
  جلوی فعالیت آمازون در ایران رو هم گرفتن تا دیجی‌کالا یکه‌تازی کنه!
  پس هدف پول درآوردنِ عده‌ای معلوم‌الحال و ژن خوب هست، نه خدمت رسانی به مردم!

  1. Meyti می گوید

   واقعا دست مریزاد
   کاملا باهات موافقم ?

 29. عرفان می گوید

  سایت خوبیه و به شخصه از لحاظ خرید کردن اعتماد بیشتری نسبت به بقیه فروشگاه ها و بازار بش دارم
  ولی اصلا به نقد و بررسی های جانبدارانش نمیشه اعتماد کرد. از سامسونگ پول میگیره تا برندهای رقیب (علی الخصوص اچ تی سی) رو بکوبه.

 30. کیان می گوید

  سلام ب همگی
  دوستان عزیز وقتی ی مسئله اینطوری مثل روز روشنه پس بیایید همه همت کنید و هرکس تو محل و شهر خودش تو سایتها و کانالهای تلگرامی رسواشون کنیم وبگی

 31. شایان می گوید

  نکات مثبت زیادیم داره مشتری مداری و نکریم مشتری و خوش برخورد بودن پرسنل و پاسخگویی بعد از فروش
  درسته بعضی از محصولاش گرون تر از بازار ولی بر عکسشم هست
  من معمولا زیاد ازش خرید میکنم یه بار یه تبلت گرفتم و بعد یک روز خراب شد تماس گرفتم و با کلی احترام گفتن که فردا پست میاد تحویل بگیره و چند روز بعد پول و برام واریز کردم در صورتی که مغازه دار از در مغازش بری بیرون دیگه نمیشناست
  یه بارم یه محصولی خریده بودم و ۱۰۰ هزار تومن به اشتباه بیشتر داده بودم به پستچی دیجی کالا بعد از چند ساعت متوجه شدم تماس گرفتم و پیگیری کردن و بعد دو روز پولم برگشت در صورتی ککه اصلا فکر نمیکردم برگرده

 32. رامین می گوید

  پسر عمو من بلک بری پاسپورت خرید از دبی ششصد تومن دیجی کالا یک میلیون دویست تو تخفیف ویژه زده بود این هم زنگ زد اوردن براش از اونور دیجی کالا از همه جا گرون تر میده مخصوصا گارانتی هم اجباری هستش من خودم شخصا موبایل گرفته ام باز شده بودش بقولا کارت گارانتی اینا بزارن توش این چیزا چکش کن اما دیگه به دلم نشست اعتماد به این پلمپ پلمپ باشه گارانتی الکی ترین چیز برا گرفتن مبلغ اضافه

 33. علیزاده می گوید

  چه کسی میگه زیبنده هست یا خیر ؟
  شمایی که با یک ناراحتی شخصی از یک سایت مطلبی رو در سایت پربازدید نشر میدین و محیط عمومی رو نسبتا شخصی میکنین ، این زیبنده هست ؟
  موفق باشین .

  1. صادق اعظمی می گوید

   اتفاقا دزدی ها رو باید رو کرد

 34. امانی می گوید

  از دیجی کالا بیش از ۱۰ بار خرید داشتم. از تلفن همراه بگیرد تا زودپز!! تابحال نه کیفیت اجناس مشکل داشته و نه تحویل اونا. در کل راضی بودم. قیمت ها هم بدک نیست ولی قبول دارم که با کمی گشت و گذار در بازار میشه قیمت پایین تر هم گیر اوورد

 35. وحید می گوید

  دیجی کالا انصافا گرون میفروشه
  نمیدونم چرا مردم فکر میکنن اگه یه جایی یه چیزی رو گرون بفروشن کیفیتش هم بالاست. من از دیجی کالا خرید نمیکنم مگر اینکه تو سایت دیگه ای پیداش نکنم.

 36. پوریا عطایی می گوید

  آقا گویا شما دل پری از همه دارید ها ! همش هم دلیل میاری که چرا از فلانی نخرید، چرا بیسانی شکست میخوره، چرا فلان کار رو نکنیم و …. یکم زیادی انفعالی هستید. البته یه نگاه به بنرهای سایت هم به آدم میفهمونه چرا از یه سری دیگه هیچ عیب و ایرادی در نمیاد.

 37. @Z@@@ می گوید

  قبول دارم که قیمت بیشتر از کمی بیشر است امااعتماد خوبی رو به مشتری می ده وبرای افرادی که توی شهرستان اند عالی چون قیمتش یک وسیله بخصوص کالا های دیجیتال در شهرستان خیلی بالاتر از تهران وبعد اگه شما بزرگ ترdن وکامل ترین سایت بودیدنمی تونستید واسه کوچک ترین چیز ها توضیح بدید

 38. مریم می گوید

  کاملا موافقم، خوبه ی سایت پیدا شد که بیطرف و صادقانه قضاوت کنه. من هم چندبار اجناس مختلف که اکثرا برقی و با قیمت بالا بودند از جمله مسواک برقی و ماشین لباسشویی رو از دیجی کالا قیمت کردمو بعد از مراجعه حضوری به مغازه های بیرون با قیمت خیلی کمتری از قیمت دیجی کالا خرید کردم. جالب اینجاست که حتی یک قیمت غیرواقعی اول مینویسندو بعد ادعا میکنند ما کمتر از قیمت واقعی میفروشیم. ای کاش نظارتی بر اینهمه دروغ گویی های راحت بود.

 39. ارش ملک نیا می گوید

  درووووود بر شما که جرات کردی و حرف دل ما رو زدی
  دونه دونه ی ایراداتی که گرفتید رو کاملا قبول دارم و تجربه کردم
  یک بار تبلتی خریدم که کلی اف خورده بود و تعریف و تمجید شده بود ازش توسط کارشناسای دیجی کالا که بعد خرید فهمیدم واقعا کالا خیلی داغونه.نه فقط مورد من بلکه مال بقیه هم همین بود…برای بازگشت تماس گرفتم اما بعد چندبار قول دادن کسی نیامد و مجبور شدم تا میدان ونک خودم برم که با برخورد بد کارمند ها مواجه شد م و جالب بود که کارمند اونجا میگفت نقد و بررسی اکثر کالاها رو متخصصین نمینویسن چون اصلا این همه وقت وجود نداره و یا ترجمه از سایت خارجی است و یا شرکت ارایه کننده کالا انرا برایمان میفرستد!!!!!!
  متاسفم برای همچین سایتی
  انشالا رقیبی براش پیدا بشه تا مجبور بشه خودشو تغییر بده

 40. اشکان می گوید

  از نظر قیمتی و تعریف نادرست و اغراق امیز از محصولات واقعا بررسی شما درسته خصوصا قیمتهاش که خیلی بالاتر از بقیه سایت هاست دیجی کالا از گرانفروشترین سایتهاست

 41. کسری می گوید

  تعصبی حرف نمیزنم که بقیه گمراه بشن
  اما انصافا دیجی کالا تو بسته بندی واقعا برای سفارشتون ارزش قائله ..
  کالای دیجیتالو از دیجیکالا بگیرید اما مواردی مثل کیفو کفش یا چیزای دیگه رو برین مغازه ببینید همونجا هم بگیرید 🙂
  یه عده هم که فرمودن میرن از نظرات مردم استفاده میکنن این یه روز بد تجربه ای میشه واستون ! یکی میگه عالیه بخرید من راضیم باید ببینی طرف عالی رو تو چی دیده دقیقا شاید توقع شما با اون زمین تا آسمون فرق داشته باشه
  اون لامبورگینی آوانتادور رو هم یکی بره کامنت بذاره دیجی جون ترو خدا موجود کن میخوام بخرمش، حتما دیجی جونش موجود میکنه :))) بعد احتمالا تو پیشنهاد ویژه هم بذاره 🙂 آخه لامبورگینی لعنتی ؟!! :)))))

  با قضیه سئو شدیدا موافقم .. اینم یه روشیه دیگه

 42. احمد می گوید

  روش معروف شدن شما مثل تتلوـه

 43. ناصر می گوید

  مطالب گفته شده کاملا درست است اما ناقص است و همه مطلب گفته نشده است. دیجی کالا شروع خوبی داشت. هم جنس با قیمت مناسب و هم کالای درجه ۱ و اصلی تحویل مشتری میداد. بر همین اساس معروف شد و مشتریان به همدیگر معرفی کردند و دیجی کالا شد دیجی کالا !
  اما متاسفانه در ایران هیچ کاری را نمیتوانند در اوج نگهدارند و پس از مدتی منحنی سقوط شروع میشود. دیجی کالا هم پس از سرمایه گذاری افراد دیگر به سودجویی افتاد و همه نوع کالا را برای عرضه آورد و عملا نتوانست کیفیت را نگه دارد.
  من خودم سرویس قاشق چنگال صد و خورده ای پارچه خریدم. متاسفانه به اسم آلمانی بود اما جنس چینی تقلبی و بسیار کیفیت پایین بود.
  یک مورد دیگر عینک شنای اسپیدو خریدم که روز اول در استخر بخار کرد !! که یا قلابی بود و یا در انبار زیاد مانده بود.
  یک مورد کرم دور چشم آلمانی خریدم به قیمت ۹۶ هزار تومان. اما از روز اول پمپ آن خراب بود و علامت برگی که جزو آرم کرم بود به دست من چسبید و از شیشه کنده شد !!!!! که جنس آلمانی عمرا اینجور بی کیفیت باشد.
  دو بار هم ادکلن خریدم. یکبار دریک که هنوز موجود است و بشدت تقلبی است هم از کیفیت و کمیت بو و هم جنس شیشه و بسته بندی. یکبار هم یک اودوپرفیوم سویسی خریدم که دریغ از ماندگاری بو به مدت ۱۰ دقیقه!!!!!

  از همه بدتر اینکه با متنی دلسوزانه و با نیت بهتر شدن همه مطالب فوق به اضافه مطالب دیگری را مبسوط به دیجی کالا ایمیل کردم. به همراه تاریخ خرید و کد خرید و نوع محصول و اشکال محصول و ………….. و حداقل منتظر بودم کسی که به شغل و آبروی برند خود اعتقاد دارد با من تماس بگیرد و صحت و سقم جریان را بپرسد اما دریغ از یک فیدبک از شرکت معظم دیجی کالا !!!!!!

  بعد از این جریان من با خودم گفتم که من احمقم که جنس ندیده را میخرم و باعث گردن کلفتی دیجی کالا شده ام. تصمیم گرفتم که منبعد اول جنس را ببینم کیفیت آن را بسنجم و بعد خرید کنم. اینجا ایران است …….!!!!

 44. Masoudm1 می گوید

  عالی بود.
  ی سوال چجور. ی محصول مثلا xtreme توی سایت اصلی سازنده ۳۰۰(۱۱۷۵۰۰۰تومان) دلار قیمتشه ولی توی دیجی کالا ۲۳۵ دلار (۹۲۰۰۰۰ تومان)
  بنظرتون این شک برانگیز نیست که محصول هایکوپیه؟

  1. reza می گوید

   رفربش هستند بیشتر محصولات

 45. علی می گوید

  سلام من قبلا برای یکی از سلر هایه دیجی کالا محصول وارد سایت دیجی کالا میکردم سیایت دیجی کالا اینه که هر قیمتی میدی بده ولی تو سایت خود اون شرکت هم باید همون قیمت باشه و اگه کمتر باشه دیجی کالا اون سلر رو ۲۰ میلیون جریمه میکنه به ازای فروش هم با ارزش افزوده ۲۵ درصد فروش رو حداقل میگیره برا همین سلر ها میان و قیمت بالایی میدن تا اون کسری که دیجی کالا از اونا کسر میکنه رو جبران کنن و هم به خرده فروشیشون ادامه بدن وقتی میخوان پیشنهاد شگفت انگیز بدن فروشنده کالا میاد قیمت رو ۳۰ درصد گرون میکنه تو سایت و بعد ۴۰ درصد تخفیف میده اسمش میشه پیشنهاد شگفت انگیز دیجی کالا . بیشتر سلر ها تولید کننده نیستن و میرن از بازار جنس میخرن میارن تو دیجی کالا میفروشن به چند برابر قیمت شما الان برید یه کیف به اسم L95-1 سرچ کنید تو دیجی کالا (کیف اداریه ) و یه کیف به اسم sahar95 هر دو کیف یکیه فقط رنگ فرق میکنه و محصول پیرگاردین هست آرمش داخل کیف مشخصه ولی یه سلر اومده به اسم واته میفروشه و یه سلر دیگه به با برند کهن چرم و جالبه که کهن چرم ۱۵۰ تومن بالاتر از اونیکی میفروشه یا برید سراغ محصولات چرم مصنوعی پارینه ببینید واسه کیف چرم مصنوعی چه قیمتهایه سرسام آوری زدن یا واسه موس بی سیمی و…

 46. علی می گوید

  اون بالایی sahar10 هست که به اشتباه sahar95 نوشتم

 47. nasim می گوید

  دیجی کالا گرون فروش ترین فروشگاه اینترنتی است. یک مودم vr900 را قیمت دارم ۶۳۱۰۰۰ تومان دیجی کالا میفروشه ۸۲۵۰۰۰ تومان!!!!!!! یعنی ۱۹۴۰۰۰ تومان تفاوت قیمت!!! تازه هزینه ارسال هم به این مبلغ اضافه میشه!!! #تحریم_دیجی_کالا

 48. سارا می گوید

  سلام؛ فک میکنم هرکسی که از گ.گل میاد اینجا معمولا هی ضرر مالی از دیجیکالا نصیبش شده!
  ۵ ساعت پیش یه ساعت هوشمند خریدم که توی سایت زده با اندروید ۴ . بلوتوث ۴ کار میکنه؛ گوشی من هم اندروید ۴.۴.۲ و هم بلوتوث ۴، ولی وقتی به دیجیکالا زنگ زدم میگم میخوام مرجوعش کنم میگه نمیشه؛ میگه باید گوشیتونو آپدیت کنید؛ ولی گوشیم آپدیت نمیشه!
  مسخره ترین تجربه خرید عمرم بود.
  برای همیشه دیجیکالا رو مسدود میکنم و به همه پیشنهاد میدم گول قیمت و تبلیغاتش رو نخورید.
  پشتیبانی دیجیکالا = ۰

  1. ساینا می گوید

   سلام.
   امروز بدترین خرید رو تجربه کردم!
   ساعت هوشمند مدل ihealth wave am4 که با تخفیف بسیار بالایی گذاشته بود دیروز خریدم.؛ منم همین مشکل شما رو داشتم؛
   فقط تفاوت اینجاست که از دیروز تا الان بیشتر از ۲۰۰۰ تماس با دیجیکالا برقرار کردم که وقتی به داخلی ۲ یعنی “خدمات پس از فروش” زنگ میزنم، بطور ۲۴ ساعته رو رد تماس گذاشتن و هیچ تماسی رو جواب نمیدن!
   ینی اصلا مگه ممکنه که ۲۰۰۰ تماس بگیری و حتی یک تماس وصل نشه!!؟
   ازشون راضی نیستم؛ تا الان بیش از ۵ میلیون از دیجی کالا خرید داشتم ولی به امام حسین قسم ازشون نمیگذرم؛ همین یک تجربه تلخ برای من کافی بود.
   به قیمت هایی که میذاره توی سایت کاری ندارم؛ ولی عزیزانی که میخوان اط شرایط خدمات پس از فروش مطلع بشن فقط همین رو بگم که دیجی کالا هیچ گونه خدمات پس از فروشی نداره؛
   ینی کالا رو به هر نحوی شده قالب میکنه و بعد از اون به هیچ طریقی پاسخگو نیست.
   اون عزیزی که بالاتر در مورد آپارات و یوتیوب، ایران خودرو و سایپا، آمازون و دیجی کالا گفته بود واقعا به حق و درست بود کلامش.
   نقل قول از حمید: “هدف پول درآوردنِ عده‌ای معلوم‌الحال و ژن خوب هست، نه خدمت رسانی به مردم!”

 49. amir می گوید

  من از روز جمعه ۱۹ آبان ۹۶ یه سشوار سفارش دادم قرار بود شنبه تو بازه زمانی ۱۲ تا ۱۵ بدستم برسه جنس که نرسیده هنوز هیچی چند دفعه هم تماس گرفتم خودشون هم نمیدونن جنسم کجاست در صورتیکه پولشم پرداخت کردم ولی متاسفم براشون که یه مشتری دیگه هم از دست دادن.

 50. علی می گوید

  جمعش کنین خداوکیلی
  آمازون با اون عظمت روزی صدتا اشتباه میکنه ولی هیشکی نمیگه ازش خرید نکنین.
  جالبه انتقاد کردن هامونم با بقیه دنیا فرق داره. به صرف اینکه یک یا چند محصول قیمتش بالاتر از بازاره نباید گفت پس خرید نکنین.
  بخاطر اینکه یک نفر اون محصولی که میخواسته رو دریافت نکرده پس نباید بگیم دیجی کالا دقت نداره.
  من خودم شاید بالای صد خرید از دیجی کالا داشتم یکیش به مشکل نخورده.پس منم بگم بخرین.
  درضمن اگه خواستین میتونین بجا فراری، بوگاتی بخرین یا شاید هیوندا که دیجی کالا موجود داشته باشه و امیدتون برا خرید ناامید نشه.

 51. علی می گوید

  این تبلیغ دیجی استایل روی سایتتون، هم خیلی خنده داره هم خیلی احمقانه. اینم واسه دیجی کالاست. پس اگه دیجی بده ازش تبلیغ نگیرین.

  1. پیمان گل‌کار می گوید

   مسایل بازرگانی ارتباطی به مسایل محتوایی نداره دوست گرامی و اتفاقا این امر نشون می‌ده که محتوای ما بر اساس تبلیغات‌مون تنظیم نمی‌شه!

 52. خدا می گوید

  البته معلوم هم نیست نظرات افراد واقعی باشه!؟

 53. عرش می گوید

  سلام به دوستان البته مطالب نویسنده محترم تقریبا همه درست است ونقد دوستان هم درست تفاوت نقدها بدلیل برخورد متفاوت دیجی با آنهابوده.یه نفر که محصول را سرموقع تحویل گرفته وراضی بوده آنرا به کل سایت دیجی تعمیم میده وبالعکس.مثل برخی دکترهاکه ازیه دکترباتوجه به درمان یا عدم درمانشان بعضی تعریف وبرخی بدگویی میکنند.ولی موردی که خودم درمورد دیجی کالبهش رسیدم اینکه به احتمال زیاد حدودبیست سال دیگر شاهدکتاب یامطلبی تحت عنوان”ظهور وسقوط دیجی کالا”خواهیم بود متاسفانه!!چون بنده مشابه رفتار دیجی ونحوه برخورد مردم را شخصادرمورد چندین کسب وکارشاهدبودم.مردم بسیاردقیق وریزبین هستندوهمانطور که در جواب رفتارصادقانه وقیمتهای مناسب شمارابالا میبرند همانگونه هم در مقابل طرف رابه زمین میزنند.وهرچه بالتر رفته باشیم سقوط مان هم شدیدتر خواهدبود.من فکر کنم (البته نظرشخصی من است) که دیجی کالا را غرور گرفته وباتفرعن به مسائل نگاه میکند وگفتارش اینست که ” هرکه میخواهدازماخریدکند قیمت همین است وشرایط همین.نمیخواهد برود جای دیگر.ویواشکی میگوید ماکه مشتری خودمان راداریم”غافل ازاینکه مشتری یکی یکی جمع میشه ودسته دسته پراکنده.این درستهمان روندی است که عرضکردم در مورد چندین کسب وکارشاهدبودم.ولی امیدوارم که اینطور نشود وشاهد شرکت چندملیتی دیجی کالا باشیم که البته دررفتارش وسودش همیشه مردم ایران را جلوتر ازخود درنظرداشته باشد

 54. محمد می گوید

  راستشو بخوام بگم من خیلی دوست دارم فروشگاههای اینترنتی پیشرفت کنن و یه رقابت باز بشه تا قیمت ها بیاد پایین و کیفیت بره بالا و دیجی کالا اینقدر یکه تازی نکنه. اما با وجود اینکه از غول شدن دیجی کالا تو بازار اینترنت راضی نیستم ولی هنوز هم اکثر خریدامو تو دیجی کالا انجام میدم . چون از بس بزرگه همین باعث اعتمادم شده . قبول کنید برای اینکه بزرگیشو حفظ کنه کالای بد نمیده دست مردم . مخصوصا کالای دیجیتالی . من از سه سال پیش تا الان حدود ۴ تا گوشی و ۲ تا لپ تاپ و یسری اجناس خورده ریز ازش گرفتم و کاملا راضی بودم . و هیچ مشکلی برام پیش نیومد. قیمتاش هم حداقل از قیمتای شهر ما بهتر بوده . بعد بسته بندی شکیل و سیستم مخصوص تحویلش کاملا راضی بودم. باور کنید فقط یبار سعی کردم از یه فروشگاه دیگه که نمیخوام اسم ببرم خرید کنم تو همین جمعه سیاه اخیر . یکی از بسته ها هنوز نیومده . یه بسته دیگه اومد لباسی که سفارش داده بودیم سوراخ بود . اصلا باورم نمیشد . بیشتر دلم براشون سوخت با این کیفیت کارشون و کاملا ناامید شدم . تازه بماند که تو یه جعبه بی کیفیت و بد چسب خورده بود و با پست چند روز طول کشید . البته یبار دیگه یسری ابزار کارگاهی از یه فروشگاه بنام ابزار مارت سفارش دادم که قیمتاش از دیجی ارزون تر بود ولی با پست فرستاد و سه روز طول کشید . و اینکه چون پولشو اول گرفت زیاد باهاش حال نکردم ولی راضی بودم ازش . و سعی میکنم از این به بعد ابزار رو از این فروشگاه بخرم . امیدوارم فروشگاه های دیگه ای هم بیان بالا تا با دیجی رقابت کنن و ما ازشون بهره ببریم.
  فقط یچیزی . این مواردی که گفته شد تا حدودی درسته ولی زیادی آب و تاب بهش داده شده . هنوز خرید از باقی فروشگاه ها زیاد امن نیست . خوبه مثلا یه جنسی رو یه جا دیگه ارزون تر بخری بعد بیاد ببینی همون نیست یا قطعه یدکش رو ورداشتن تا ارزون تر بشه یا اصل نباشه اونوقت دستت به هیچ جا بند نیست . ولی دیجی جرات نمیکنه ازین کارا بکنه و آبروی فروشگاهشو ببره . همین دیگه .موفق باشید

 55. زینب می گوید

  دیجی کالا دیگه رسما داره کالا های بد و درجه ۳ میده دست مردم و اینکه دیگه کالاهام رو به خاطر اینکه کالای اصل میده ازش نمیخر و واقعا اگه مجبور بشم از دیجی کالا خرید می کنم. عملا داره جنس های فیک و جای اصل به مردم میندازه

 56. محمد می گوید

  باید از خرید در سایتها مخصوصا دیجی کالا خیلی دقت کرد.
  گاهی اوقات محصولات خوب و با قیمت مناسب رو میشه گرفت ازش.نقد و بررسی هم که داره.
  بیشتر کسایی که وقت و دسترسی ندارن باید خرید کنن‌.
  در کل من از دیجی کالا چندبار خرید کردم راضیم ولی میگم باید دقت کنید و خیلی تحقیق کنید راجع به محصولی که میخواید بخرید.محصولات الکترونیکی و موبایل و لب تاب رو ترجیح میدم حضوری بخرم.
  موفق باشید

 57. پژمان می گوید

  هر وقت دیدی تو سایتی هستی و تبلیغات پاپ آپ بدون اجازه ات باز میشه و از حجمت مصرف میکنه بدون اون تبلیغات پاپ آپ چیزی مثل اسپم هست و اکثرا هم حاوی ویروس که در بیشتر سایتهای کشور ما میبینید که پاپ آپ این سایت کذایی دیجی کالا باز میشه این ینی شستشوی مغزی مردم با تبلیغات سرسام آور و نداشتن شخصیت و نبودن اصالت در هویت افراد پشت پرده این سایت
  سایت های خوب و بااصالت کشور ما زیاد داره مثل کیمیا آنلاین سایمان دیجیتال نگین خاورمیانه و بسیاری دیگر ولی به این شکل وحشتناک رو مخ مردم نمیرن و تبلیغات و دروغ فروشی نمیکنند
  فقط خواستم به هموطنم بگم تا سعی دارید از بازار فیزیکی خرید کنید و جیب ۱سری افراد بی هویت و ناشناس که از لحاظ ظاهری هم شبیه ایرانیها نیستند اصلا رو پر نکنید

 58. مهردادفرجاء می گوید

  سلام من نظرم اینه که کالای ندیده رو نباید خریداری کرد آنهم در جوامعی که موسسات تجاری بدون رعایت اصول اخلاقی و حقوق مدنی صرفاًدر فکر منافع مالی خودشونن نمونش دیجی کالا که بی کیفیت ترین کالاها رو با بدترین پشتیبانی و خدمات پس از فروش به مردم غالب میکنن . چندوقت پیش یکی از دوستان پاوربانکی رو بهم هدیه داد که از دیجی کالا خریده بود که نه تنها کمتراز یکماه برام کارکرد بلکه متوجه شدم تو شهرستانی که مرکز استان هم هست نمایندگی نداره (تکمارک) و شماره هایی هم که از دیجی کالا ارائه میشه اصلا جواب نمی دن جالب بدونید که پرسنل دیجی کالا هم این موضوع رو خوب میدونن و فقط مردم رو ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پشت خط نگه میدارن این برام تجربه شد که هم دیجی کالا و هم تکمارک کلاهبرداری محترمانه و آشکارا انجام میدم و کاملا هم قانونی ما باید هوشیار باشیم که به این شرکتها اعتماد نکنیم۹۶/۱۰/۴

 59. محمد مسیحا می گوید

  افتضاحی به نام #دیجی_کالا Digikala.com
  هفته قبل #دیجی_کالا به مناسبت #یلدا به قول خودشون #پروموشن گذاشت، منم یک سری چیزایی که لازم داشتم خرید کردم و زمان ارسال هم اولین زمان ممکن که پنج روز بعد (یعنی ۵ دی ساعت ۸ تا ۱۵ )بود انتخاب کردم. ۵ دی ساعت ۱۶ تماس گرفتم و پیگیر عدم ارسال شدم که گفتن تا ۲ ساعت آینده به دستتون میرسه.بعد از ۳ ساعت تماس گرفتم و دوباره گفتند ۲ ساعت دیگه به دستتون میرسه. خلاصه بسته نرسید که نرسید و موکول شد به روز بعد.
  امروز از ساعت ۹ صبح چند بار با شرکت تماس گرفتم و از پشتیبانان خواستم پیگیری بکنند که هر دفعه گفتند از بخش ارسال با شما تماس می گیرند که بعد از پایان روز کاری دوم هیچ تماسی گرفته نشد. مجدد الان تماس گرفتم و بازم گفتند صبر کنید بخش با شما تماس می گیرند.
  البته باید بگویم یک دفعه هم یک هدست بلوتوث ازشون خریدم که در زمانی که باید ارسال می شد تماس گرفتند و گفتند موجودی این کالا تمام شده و برای برگشت پول هم من یک هفته با امور مالی شون درگیر بودم.
  این سابقه بد باعث شده بود که زمان سفارش پول پرداخت نکنم و بابت این موضوع خوشحالم و بعد از یک هفته با توجه به رفتار زشت پشتیبانی سفارش را کنسل کردم.
  جالبه الان هم به مناسبت #کریسمس پروموشن گذاشتند.

 60. Tunder می گوید

  چند بار از دیجی کالا خرید کردم اما اکثر اوقات یا کالا معیوب بود یا مطابق با عکسی که دیجی کالا گذاشته، نبود. کالاهای ارزان رو پس میگرفتن اما کالاهای گران رو پس نمیگرفتن. بنظرم نه تنها ازش خرید نکنید بلکه برید سایت پلیس فتا ازش شکایت کنید.

 61. محمود می گوید

  در گرون فروش بودنش ابدا تردیدی نیست، دیسک و صفحه ی والیو جعبه کاهی برای ۲۰۶ رو قیمت زده بود ۳۴۰ هزار (همین حدودا، چون ۲ ماه پیش بود و الان ناموجود زده، دقیقش خاطرم نیست)، از بازار خریدمش ۲۷۰، (بعضی از دوستان نیان بگن اصل نبوده چون هم جنس رو میشناسم و هم رو ماشین نصبه الان و عالیه). الان هم دیجی کالا جعبه سبزش رو با تخفیف گذاشته ۳۰۰!!!!! واقعا ظلم هست.

 62. امیر حسین اکبری می گوید

  با توجه به خریدم از دیجی کالا که یک شارژر و پاور بانک بود از قیمت و کیفیت محصول ناراضی هستم .

 63. حمید می گوید

  واقعا من بعضی از قیمت ها رو درک نمیکنم ایفون۷ ۳۲رو زدن ۳۴۰۰هزارتومن در حالی ک۲۶۰۰هست توی بازار ؟ یعنی چی ؟؟؟ واقعا گرون فروش شده. زرنگه دیگ اول اعتماد مردم ب دست اورد حالا موقع سودشه . بدبختا فک میکنن زرنگن.

 64. محمد می گوید

  بیشتر از همه ضربه ایه که به اقتصاد مملکت میزنه.
  اونی که مغازه داره با وجود دیجی کالا و بامیلو نه میتونه پول کرایش رو دربیاره و نه زندگیش رو بچرخونه.
  تازه باعث استرس و وسواس هم میشه.

 65. نیره کرامتی می گوید

  یه کالا از دیجی کالا خریدم یه ادکلن ساده حدود سیصد و خورده ای ، اون بگذرد که چقدر داره رو کالا سود بکشه و من با فکر به این که وقتم بیشتر از پول برام ارزش داره باهاش کنار اومدم !! اما با این یکیش که کالایی که قرار بوده پنج شنبه به دستم برسه هنوز که هنوزه به دستم نرسیده میگه برای کنسلی سفارش هم چهار روز طول میکشه تا پولتون برگردونده بشه ! مگر عقلم در سر نباشد که یه بار دیگه از این محیط به درد نخور که فقط بازار سیاهه محضه خرید کنم !!!!!!!

  1. مهدی می گوید

   من هم یک تابلو فرش سفارش دادم الان نزدیک به دو ماهه که هنوز به من تحویل ندادند هر چی هم تماس میگیرم فقط میگن ما پیگیری میکنیم، من شهرستان هستم وگرنه دیجی کالا را روی سرشون خراب میکردم

 66. احسان می گوید

  این فروشگاه بشدت دزد و کلاه برداره و بنجل فروش ضمنا متقلب خرید نکینید

 67. حمید می گوید

  من چند باری ازش خرید کردم ولی متوجه شدم بدجوری گرونفروشی میکنه. به همه توصیه میکنم ازش خرید نکنن چونکه گرونفروشی خودش یجور….

 68. میلاد می گوید

  در مورد نحوه فروش دیجی کالا هیچ کس منکر فناوری های روز و ورود استارت آپ های جدید نبوده و نیست
  اینکه دیجی کالا نمونه یک فروشگاه از صفر شروع شده با پشت کار و تلاش گردانندگان اون هست شکی نمیشه بهش داشت
  اما صرف حضور فیزیکی این فروشگاه بدون تمایز خاص با فروشگاه توی بازار هر شهر تمام خوبیهای اون رو زیر سوال میبره.
  دیجی کالا اوایل فوق العاده بود جنس هایی رو که معدود بودن و کم پیدا با یه قیمت منطقی ارائه میکرد اما الان سیاست دیجی کالا صرفاً اقتصادی سرمایه داری شده،براش مهم نیست نظر مشتری چیه ، مهم نیست برای جنسش خوبه یا بده ،مهم نیست قیمتش تو یه کالا حداقل ۲۰ درصد گرونتره
  مثال عینی میزنم
  خود من ادکلن bleu de chanel edp 100mil رو میخواستم بخرم تو همین جشنواره شب یلدا البته چند روز مونده دیجی کالا موجود کرد با قیمت ناقابل ۷۸۵ هزار تومن که من خودم از گرونترین ادکلن فروش شهر قیمت گرفتم ۵۴۰ تومن بود که حتما قیمتشو پایین میاورد موقع خرید.
  چند بار نظر گذاشتم چه اتفاقی افتاد که انقد گرون شده که نظر من با ایمیلی که فرستادن خلاف قوانین تشخیص داده شد،من واقعا با توجه به خرید های چند سال پیشم ذهنیتم خرید از دیجی کالا بود اما این رفتارشون بود با مشتری
  یا شارژر فندکی انکر رو قیمت زده بود ۱۳۹ هزار تومن که به عنوان واسطه میفروخت،همون شارژرو فروشنده اصلی تو سایتش ۸۹ تومن میفروخت،اما چون دیگه خودشون رو از لحاظ مالی بیشتر از تصور خودشون پولدار دیدن الان نیازی به اصلاح نمیبینن.با شکم سیری به مشتری نگاه میکنن که قطعا این روند با شکستشون تموم میشه.

 69. مسلم می گوید

  من ۲۰ روز پیش از دیجی کالا خرید کردم بعد از دو ساعت تلفنی لغوش کردم پولش هنوز نداده حتی بسته دستمم نرسیده واقعا افتضاحه دیجی کالا

 70. فاطمه می گوید

  سلام من خودم اینترنتی فرش میفروشم.همون فرشو ۱۲متریش ۱تومن روش میکشن.خیلی کلاهبردارن

 71. حسین می گوید

  واقعا متاسفم واسه آقا پیمان که اطلاعات واقعا کمی در خصوص آی تی و مخصوصا دیجی کالا داره و باید گفت فقط با نگاه بدبینانه به این موضوع نگاه کرده
  اول اینکه دنیا داره بسمتی میره که با استفاده از چنین فروشگاههای اینترنتی کلی از هزینه ها رو آورده پایین
  دوم اینکه فروشگاه دیجی کالا یکی از بزرگترین و معتبرترین فروشگاههای مجازی در ایران می باشد
  سوم اینکه اگه بچه تهران باشی ۲۴ ساعته خریدت بدستت می رسه (در حای که تو تهران ممکنه جنسی رو بخوای و اصلا ندونی فروشگاهش کجاست و کل روز رو باید تو ترافیک بگذرونی
  چهارم اینکه اگه واقعا از دیجی کالا خرید کرده باشی متوجه میشی که قیمت اکثر کالاها هم رده فروشگهای توی بازار بوده و کمتر پیش میاد که گرونتر باشه
  پنجم اینکه خیلی از اجناس تا یه هفته قابل برگشته و آقا مسلم که میگه بعد از خرید لغوش کرده با پیگیری مطمعن باشه که به ولش میرسه . یه سوالی : آقا مسلم شما اگه از یه فروشگاهی توی بازار خرید کنی فروشنده براحتی کالا رو پس میگیره و پولشو سریع به شما بر میگردونه؟
  و خیلی از مزیت های دیگه داره که مثل آقا پیمان اگه بخوام وقت بذارم یه روز کامل فقط باید تایپ کنم
  دیجی کالا خیلی خوبه به جرات میشه گفت هیچ فروشگاهی تو ایران بهش نمیرسه پس خودتو خسته نکن
  چشم ها راباید شست جور دیگر باید دید

  1. پیمان گل‌کار می گوید

   در نکات مثبت دیجی‌کالا و اینکه آغازگر یک تحول سازنده بوده شکی وجود ندارد اما هر بیزینسی دچار نقاط ضعفی نیز است که این مقاله بیانگر آن‌هاست و دلیلی بر نفی خوبی‌های دیجی‌کالا نیست و البته ارتباطی هم به کلیت فروشگاه‌های اینترنتی نداره! ضمن اینکه بنده بچه تهران هستم و این ارسال ۲۴ ساعته رو مشاهده نکردم. درباره قیمت سایر دوستان نظرات‌شون رو گفتند و برای بازگشت کالا هم در صورت ایراد محصول، دیجی‌کالا به‌درستی اون رو بازپس می‌گیره.
   در کل همان طور که خودتون گفتید، بایستی چشم‌ها رو شست و صرف علاقه‌مندی به‌چیزی، با تعصب یک‌طرفه بدان نگاه نکرد!

  2. Shadow می گوید

   دوست عزیز شما با یه پرسش یا یک سرچ ساده میتونی بفهمی کالای مورد نیاز تو کدوم بازار هست ، برا ترافیکم میتونی از مترو استفاده کنی ضمن اینکه دیجی کالا نصبت به مرکز فروش ها قیمتش بالاتر هست یه نمونه هوآوی سون ایکس که تفاوت قیمتش تو بازار موبایل با همون گارانتی چیزی حدوده شصت هزار تومن هست . برا باز پس گیری کالا هم خیلی طول میکشه ، یه سری که برا شون کارشناس میفرستن اخرشم میگن جزو گارانتی محصوب نمیشه

 72. علی می گوید

  دیجی کالا یک کارتریج رنگی اچ پی ۶۱ به من فروخت به قیمت ۱۰۰۰۰۰ تومان که به دلیل
  اوریجینال نبودن کار نکرد وقتی تناس گرفتم گفتند قابل عودت نیست.از کمرنگ کالا خریدم
  هم ۱۴۰۰۰تومان ارزانتر از دیجی کالا حساب کردند هم یک بسته کاغذ عکس ۲۰ تایی هدیه
  دادند هم سریعتر از دیجی کالا برایم اوردند و مهمتر از همه اینکه اریجینال و سالم بود.
  اکثر کالاهای دیجی کالا گرانتر از جاهای دیگر و حتی بازار است به کیفیت و کارایی اجناس
  دیجی کالا هم نمیشود اطمینان کرد.

 73. Shadow می گوید

  سلام دوستان
  من هم به این نتیجه رسیدم که از دیجی کالا اصلا خرید نکنم ، هم قیمتاش بالاست ، هم گارانتی خوبی نداره ، هم اینکه خیلی دیر تحویل میدن هم اینکه ما چون داخل پاساژ هستیم باید بریم دم در تحویل بگیریم ، یعنی مغازه رو ببندم برم مرسولم رو بگیرم
  کلاً کلاه بردارن مخصوصا تو دست بند های طلا
  بنظرم هیچی خرید حضوری نمیشه

  1. ساناز می گوید

   پیک موتوری خریدو براتون میاره دیگه. نمیشه کالاهای مردم رو تو موتورش رها کنه بره دم در واحد تحویل بده. یکم منصف باشین

 74. حمید می گوید

  من یک هفته پیش یک کاپشن از دیجی کالا خریداری کردم به مبلغ ۴۵۰۰۰۰ تومان جدا از اینکه نسبت به قیمت بالاش کاملا ساده و معمولی بود متاسفانه توی هوای برفی آستر داخل کاپشن خیس میشه …
  دیجی کالا قشنگ روی هرچی کلاه بردار متقلبه سفید کرده
  اولین بار و آخرین باری بود که از دیجی کالا خرید کردم

 75. از دیجی کالا نخرید. می گوید

  به نام خدا.
  قضاوت با شما: (سرگذشت خرید یه فرد تحصیلکرده از دیجی کالا)

  خرید یه دریل چکشی توسن
  علت مرجوع کردن: مغایرت سریال نامبر روی بدنه با کارت گارانتی.
  تاریخ خرید:۴/۱۱/۹۶
  تاریخ تحویل و تسویه حساب نقدی:۱۲/۱۱/۹۶
  تاریخ اعلام مغایرت سریال نامبر و کارت ضمانت:۱۲/۱۱/۹۶
  تاریخ دریافت مامور جهت عودت: ۱۹/۱۱/۹۶
  تاریخ واریز وجه ۲۹/۱۱/۹۶

  در ۱۲/۱۱/۹۶ عنوان شد چون کالا از خود دیجی کالا نبوده و مربوط به فروشگاه های دیگر است(market) جایگزینی آن مشخص نیست و تایید آن زمان بر است. با توجه به نیاز به این کالا خرید بعدی را انجام دادم.(که کاش انجام نمیدادم)
  خرید دریل چکشی ماکیتا
  علت مرجوع کردن: مغایرت سریال نامبر روی بدنه با کارت گارانتی.
  تاریخ خرید:۱۸/۱۱/۹۶.
  تاریخ دریافت کالا وتسویه نقدی: ۲۱/۱۱/۹۶.
  تاریخ اعلام مغایرت سریال نامبر کالا با کارت ضمانت: ۲۱/۱۱/۹۶.
  تاریخ دریافت مامور جهت عودت به شرکت:۲۵/۱۱/۹۶.
  در تاریخ ۳۰/۱۱/۹۶ گفتند این محصول موجود نیست و میتونی درخواست عودت وجه بدی!!!

  خیلی دردناکه. پس از گذشت ۲۵ روز از پول دادن به این سایت برای خرید، نه محصول دستت رسید و از طرفی با توجه به نوسانات اخیر بازار محصول بازار هم تغییر قیمت داد. بماند که چقدر زنگ میزدم که پیگیر باشم وقفه نیفته و اعصاب خودم روخرد میکردم. کاش همون اول رفته بودم بازار و اما خرید گرون تر اما مطمن انجام میدادم.

  حتما مطلع بشم کسی قصد خرید از این سایت رو داره بهش توصیه میکنم تجدید نظر کنه و تجربه تلخ من رو نداشته باشه.

 76. حسن می گوید

  با سلام
  خدمت دوستان عرض کنم بنده یک هفته پیش یک ایفون ده از دجی کالا خریداری کردم
  باید بگم زمان ارسالش طول کشید
  اما از نظر سلامت و اصالت کالا ، قیمت محصول ، و هدیه های ویژه
  واقعا رضایت کامل بنده رو جلب کرد و حس اطمینان خرید اینترنتی رو تجربه کردم

 77. Seyed AmirHossein Hosseini می گوید

  سلام
  من از دیجیکالا خیلی خوشم میومد و همه خریدام رو از دیجیکالا انجام میدادم ولی به نظرم وقتی از دیجیکالا خرید می کنید تقریبا یا کاملا میتونید مطمئن باشید که کالاتون اصله و فِیک نیست و اگرم که فِیک بود میتونید پسش بدید. ولی ایندیر رسوندن کالا برای من تابه حال اتفاق نیفتاده و فقط یک روز طول کشیده تا برسه بدستم مگه کالاهایی که فروشندش دیجیکالا نباشه!!
  ولی جدیدا که قصد خرید آهن‌ربا داشتم رفتم توش دیدم زده دونه ای ۱۰۰۰ الی ۴۰۰۰ تومن ولی وقتی تو اینترنت جستجو کردم دیدم یه سایت که تخصصش فقط برای آهن‌ربا بود همونو زده ۲۵۰ الی ۷۵۰!!!!
  و اینجا بود که من به گرون فروشی دیجیکالا پی بردم!
  جدیدا هم که چیپس و پفک هم آورده????????

 78. ساناز می گوید

  چند بار ازش خرید کردم گوشئ موبایل و لوازم الکترونیک و لوازم هنری و غیره خریدم . نه تنها همون روز به دستم رسیده بلکه از کیفیت و قیمتش هم کاملا راضی بودم. حالا مشکلت اینه که لامبورگینیش ناموجوده ؟ شما به بزرگی خودت ببخش برو از نمایشگاه خرید کن

 79. ناشناس می گوید

  گرون تر از جاهای دیگه میدن.

  من یه چیزی تو دیجی کالا میبینم ۱۲۷ بعد بیرون ۹۰ تومنه… حراج هاشونم دروغه… الکی یه کالا رو میذارن تو حراج… بعد یه قیمت به دروغ بالاتر میزنن و یه قیمت دیگه کنارش میزنن میگن حراج شده…در حالی که اون قیمتی که برا حراجم زدن بالاتر از قیمت کالا در جاهای دیگه است شده شگرد…اصلا هم توجه ندارن این غیر اخلاقیه اگر دینم ندارن… وقتی درستکاری و بذاری کنار لاییکم باشی نونی در میاری حلال نیست با اینحال بعضی وقتا حوصله ندارم میرم از این سایت خرید میکنم…اما توصیه نه به کسی توصیه نمیکنم…

  یه مساله دیگه همه کالاها رو به موقع نمیرسونه بعضیاشون تاخیر ارسال دارند که این خیلی بده!ّ!! بعد وقتی ام میارن زنگ میزنه مامور تحویل و اگر نشنوی حواست نباشه یا دیر بجنبی رفته خریدت کنسل میشه… ما از خارج از کشور خرید میکنیم بی دردسر در خونه تحویل می گیریم…ولی اینجا پدر ما رو این فروشگاه های اینترنتی در میارن یه سایتی انقدر تاخیر در تحویل سفارش داشت من ازش شکایت کردم..

 80. ناشناس می گوید

  ایرادات دیگه ای ام هست…مثلا فک کنید یه کالایی هفت روز ضمانت تعویض داره بعد دیر میارن در خونه …اون هفت روز گذشته بعدا بخوای برش گردونی… بر نمی گردونن!!!

  یا لغو میشه سفارشت باید بدویی دنبال پول یه بار برای من اتفاق افتاد آخرم نفهمیدم که پول و برگردوندن به حسابم یا نه چون مبلغش کم بود! اگه نری دنبالش معلوم نیست پس بدن یا نه…

  یه عده یه طوری از این سایتا حمایت میکنن انگار نامسشونه…بنده خداها به نفع ماست درست خدمت رسانی کنن به ضرر ما که نیست نترسین قرار نیست تعطیل بشه…

  من تازگی دوتا کالای خریدم ازشون… یکیش و امروز اووردن یکیشم چند روز دیگه میارن حالا من به هر دوش با هم اونم عجله ای نیاز داشتم.. و با این وضع رو به رو شدم که هر دوش تاخیر ارسال داشتن اون یکی چند روز تاخیر ارسالم داشته… و همینطور کارم مونده تا اون یکی کالا هم برسه…

  سایت خارجی خرید میکنم دو هفته ای میاد به دستم میرسه… بعد جالبه اونا سریع ارسال میکنن ایران میاد به تنهایی اینجا کلی معطل میشه و الا یک هفته ای باید به دستم میرسید…

  خلاصه که سایت های ایرانی و کسانی تجارت الکترونیک میخوان انجام بدن اصلا قواعدش و بلد نیستن…طرف سایت میزنه یه قیمت نمیذاره تو سایت تماس بگیرید خوب برا چی سایت زدی… طرف اگر میخواست تماس بگیره نمی اومد تو سایت….

  فقط هر چی میاد همه می خوان استفاده کنن ولی بلد نیستن چطوری بهشونم میگن بلد نیستین میخوان همه رو بخورن!

 81. حمید می گوید

  خب معلومه که گرونفروشه.یکی از کامنتها نوشته اوایلش خوب بوده بعدش گرونفروش شده.باید عرض کنم خیر این فروشگاه از اولش گرون فروشی میکرده.تعجبم چرا هیچ ارگانی جلوی این اجحاف به مشتری و گرونفروشی تو روز روشن را نمیگیره.روز روشن داره …..چارش نخریدنه.چاره گرونفروش نخریدنه.

 82. امیرحسین می گوید

  سلام بنده تا الان یک تلوزیوون و یک اسپیکر از دی‌جی کالا خریداری کردم ک خوشبختانه راضی هم بودم.ارسال و بسته بندی عالی بود یک روزه تحویل دادن و الان هم قصد خرید یه دوربین سه تومنی رو هم دارم.فقط چیزی که اینجا مبهمه و از پشتیبانی این شرکت هم جواب درستی نگرفتم اینه ک قیمت ها بطور عجیبی ساعتی تغییر میکنه و نه حتی روزانه!مثلا همین دوربینی ک میحام بگیرم در عرض یک روز پونصد هزار گرون شد و بعد چند روز بعد چهارصد هزار ارزون شد و بطور مداوم ساعتی و روزانه از قیمتش ده تومن پنج تومن کم میشه!بقیه محصولات هم که توی لیست مورد علاقم بوده هم همینطور

 83. شایان می گوید

  همه این ها رو گفتید
  بنویسید >>> هر روز بدتر از دیروز

  ما جنس سفارش دادیم و پولش رو هم باید زودتر پرداخت می کردیم گویا بالای یک میلیون رو باید زودتر واریز کرد(قبل از تحویل کالا)
  نوشته شده بود وجود در انبار و ارسال از انبار دیجی کالا
  قرار بود یک روزه برسه دستمون (لازم به ذکره تهران هستیم)
  هیچ خبری نشد
  روز دوم زنگ زدیم
  اصلا درست جواب نمی دادن
  می گفتن باهاتون تماس می گیریم
  گفتم مشکل چیه
  گفتن باهاتون تماس می گیریم
  روز سوم هم که پنج شنبه بود گفت مسئولش نیست
  روز چهارم هم که جمعه (اینا هم اداره دولتی! تعطیل!!)
  روز پنجم خبری نشد
  زنگ زدم باز گفت تماس می گیریم
  گفتم قرار بود تماس بگیرید که!
  باز گفت تماس می گیریم خبری نشد
  زنگ زدم گفت موجود نداریم
  وجهتون بر می گرده
  حدود ۳ میلیون پول ریخته بودیم برای جنسی که نوشته بود موجود در انبار دی جی کالا
  خلاصه بعد دو هفته با کلی پیگیری پولمون برگشت
  اینم شده راه درآمد ملت شهید پرور و “استارت آپ” ایرانی!!! سود بانکی از پول مردم
  در مورد بامیلو هم که مسخره تر از دی جی کالا… لازم به گفتن نیست

 84. ahmad می گوید

  دیجی کالا یک کلاهبردار واقعی
  من یک بخارشور گرفتم که به محض روشن کردن دیدم خرابه . بعد از سه روز و ده ها تماس هنوز منتظرم که بیان پس بگیرن. از دیجی کالا خرید نکنید همین….

 85. Aroon می گوید

  یه کفش فوتسال مارک ادیداس( ۳۸۰ تومان که جاهای دیگه ارزونترم زدن) ازشون خریدم وقتی دستم رسید با اطلاعات و بررسی هایی که از قبل برای این مدل کفش داشتم سریع متوجه شدم اصل نیست
  مرجوعش کردم گفتم اصلی نیست فیکه
  بعد از ده روز پیگیری پول بدون هزینه پستی که من براش متقبل شدم برگشت دادن
  بعد تماس گرفتم گفتم طبق تعهدات که خودتون نوشتین باید پول هزینه پستیش هم برگردونید که در میاد میگه مشکل شما ایراد سلیقه ای بوده
  دوتا گوش دراز هم اونجا به عنوان کارشناس گذاشته بودن سریع متوجه میشد این دوتا کفش زمین تا آسمون باهم فرق دارن

  این لینک عکس کفش ارجینال:
  http://uupload.ir/files/srw5_aaa.jpg

  اینم کفشی که برا من فرستادن:
  http://uupload.ir/files/uzzt_imag0023.jpg

  کفش فوتسال مردانه آدیداس مدل X 15.2
  Adidas X 15.2 Men Footballl Shoes

 86. ت می گوید

  من مشتریش بودم..
  تو پیشنهادا دیدم داره کالای اسرائیلی میفروشه .. کامنت گذاشتم زیرش که مردم حداقل بدونن اسرائیلیه … ولی کامنتارو تایید نمیکرد … حتی خبر رسمی هم دادم .. بازم فایده نداشت… از اینجور فروشگاه ها خوشم نمیاد …
  ولی بازم خدا آگاهتر ..

 87. همتا می گوید

  ازنظریه چیزایی خیلی خوبه ولی از نظرچیزای دیگه بده بزاربگم ازسایتای دیگه که خرید می کردم واقعأبدبودقیمت به کنارکیفیت خیلی پایین انتظارداشتم کارایی ومدلش همون چیزی باشه که توعکس هست وتبلیغایی که اطراف محصول توسایت نوشته وحتی نامردای شیاددروغگوکلیپ هم ازاون محصول توسایتشون میذاشتن ولی شیادی کردن سرم کلاه بزرگی رفت بجای اون محصول که توسایت تبلیغشوکردن ومن به امیداینکه همینوتحویل بگیرم یه محصول بی کیفیت تحویل گرفتم که بااونی که تبلیغ وعکسش توسایت بودخیلی فرق داشت خیلی رکب خوردم”,.؟تااینکه باسایت دیجی کالا آشناشدم ۲تاکتاب خریدم و۱بسته تیله کتاباش همون بودمترجمش همون وجلدهمون بودتغییرش نداده بودن فقط هزینه وسودی که میگیره یکم زیاده ازسایتای دیگه خداییش بهتربودواماتیله همون شکل بودمقدارش درست اما رنگ وقیمت ازنظراین خیلی گرون بودورنگش همه روسبزبرام فرستادن چیزی که تواینترنت دیدم رنگ آبی روشن وسیاه وسبز بودویکم قشنگترولی چیزی که تحویل گرفتم همون شکل ومدل بودولی رنگ تیله های فرستاده شده برام فقط سبزروشن بوددوست داشتم رنگی بودن همه رنگ چیزی که توعکس نشون میدادولی نبودبعدیکم بیش ازحددیجی کالابراخودش سودبرمی داره زیادی گرون حساب کردخواهشآحدأقل دیجی کالادم عیدی کمترحساب کن یکم تخفیف بده چه خبره,؟؟!وبیشتربه نظرمشتری وکمی کیفیت محصول وقیمت دقت کن فقط یکم مچکرم…..!

 88. رعنا می گوید

  من یه کنسول بازی PS4 از دیجی کالا خریدم، پرداخت رو آنلاین و کامل انجام دادم. بعد از گذشت یک هفته طی تماسی که خودم جهت پیگیری گرفتم به من گفتن که “کالایی که خریدین موجود نیست. مبلغ به حسابتان عودت خواهد شد” گفتم اگه خودم زنگ نمیزدم،شما اطلاع نمی دادید نه؟! که گفتن سرمون شلوغه!! خلاصه هنوز منتظرم که پول رو عودت کنن. ولی فکرکنم باید از سازمان بازرسی صنعت و معدن و تجارت شکایت کنم.

 89. مونا می گوید

  حدود یک ماه است که خرید کردم ولی هنوز کالام به دستم نرسیده هر روز میگن داریم پیگیری می‌کنیم روانی شدم از بس زنگ زدم راهی هم ندارم برای پیگیری

 90. Hossien می گوید

  من خودم تازه یه دوربین از دیجی کالا گرفتم همون روز اول خراب شد

 91. امیرحسین می گوید

  ازش خرید نکنید. سه روز قبل از عید ازش یک ماکت خریدم که قرار بود کادو بدم.قرار بود دو روزه تحویل بده ولی روز پنجم عید برام آورد! حالا این هیچی.این ماکتو ۱۲۸۰۰۰ تومن برام حساب کرد که زده بود قیمت اصلیش ۱۸۵۰۰۰ بوده و مثلا با تخفیف برام حساب کرده.فردای آن روز همان ماکتو تو سایت ماکت باز به قیمت ۶۸۰۰۰ تومن و تو سایت لیمو که با هزینه ارسال از مشهد ۸۵۰۰۰ تومن زده بود پیدا کردم. هیچکس هم جوابگو نیست.نظارتی هم نمیشه.

 92. ashkan می گوید

  سلام دوستای گلم
  بخدا قسم این چیزهایی که میگم عین حقیقته
  من نه فروشنده لوازمم و نه صاحب سایت اینترنتی و رقیب دیجی کالا که بخوام ازش بد تعریف کنم و خرابش کنم.من بدبختانه یه لپ تاپ به قیمت حدود دو میلیون و خوردی از دیجی کالا خریدم و وقتی اونو از جعبه باز کردم دیدم یه مشکل فیزیکی داره خیلی تو ذوقم زده شد.بردم خدمات کامپیوتری که روش ویندوز نصب کنم این موضوع را باهاش درمیون گذاشتم و اون بهم گفت معمولا لپ تاپ هایی که ضربه میخوره و آسیب میبینه این مشکل براش پیش میاد.نمیخاد ویندوز نصب کنی برو و سریعا بهشون پس بده که بعدا این لپ تاپ واست مشکل ساز میشه و به مرور زمان آسیب میبینه ولی برای پس دادن باید هفت خان رستم را طی کنی.
  بهم گفت چرا نیومدی قبل از خرید با من مشورت نکردی؟ مگه بالای درب مغازم نوشته نیست مشاوره رایگان؟باهام مشورت میکردی حتی از من نمیخیدی .آیا از سابقه ی دیجی کالا اطلاع داری؟ میدونی دیجی کالا به این کارها معروفه؟ اول من به حرفش خندیدم و گفتم چون ازش خرید نکردم داره حسادت میکنه و میخاد این سایت رو خراب کنه.بعد از یه خدمات کامپیوتری دیگه هم که سوال کردم تعریف های نامناسبی از دیجی کالا کرد .
  میگن دیجی کالا هفت روز ضمانت تست میده و وظیفشه که بده چون داری اینترنتی خرید میکنی و بهترین زمان برای مرجوع کردن همون بیست و چهار ساعت اوله .من تو دوسه ساعت اولیه رفتم این موضوع را با کارشناس هاش در میون گذاشتم و اونا در جواب میپیچوندن و بهونه میگرفتن .بالاخره با چندین بار تماس گرفتن و خواهش و التماس قبول کردن لپ تاپ را بفرستم براشون تا بازدیدش کنن. جالب اینجاست بعد از رسیدن لپ تاپ بهشون درجواب به دروغ به من میگن ما به این عیب بر نمیخوریم.حتی کارشناس های کامپیوتر تو شهر من هم این مساله را تایید کردن و چیز کاملا مشخصی بود و هرلحظه احتمال اسیب دیدگی مادر بردم بود ولی کارشناسان بی وجدان دیجی کالا زیر بار نمیرن و خودشونو به کوچه علی چپ میزنن.وقتی پولتون بهشون برسه دیگه کارتون تموم میشه واونا میشن سواره و شما میشین پیاده و دیگه نمیتونی بهشون بار معیوب رو پس بدید.
  درکل خواستم به شما عزیزان بگم از نظر بنده از دیجی کالا به هیچ وجه کالا نگیرید یا اگه بگیری اگه خراب باشه مسئولیت قبول نمیکنن و ضرر میلیونی میکنید و دیگه نمیتونی ببینیشون.ولی اگه از مغازه دار بگیری میتونی بری مغازه بار رو بهش پس بدی و اینو بدونید اگر بار مغازه دار معیوب باشه با خود فروشنده طرفید.
  وقتی لپ تاپمو واسه بررسی و تایید اونا برگشت دادم چندین هفته تو قسمت کارشناسی دیجی کالا بود و منو معطل میکردند بهم میگفتند بهت زنگ میزنیم ولی زنگ نمیزدند و من باید همش پیگیر میشدم . کلی هزینه تلفنم شد.
  در کل خواستم اینو بگم من تو دو ساعت اول متوجه این عیب شدم چطور کارشناسهای دیجی کالا تو چند هفته متوجه نشدن؟ نکته جالب اینجاست وقتی پولتون بره به حسابشون کلا رفتارشون عوض میشه و با خداحافظی گوشی را قطع میکنن و همون قطعه رو براتون ارسال میکنن تا اخر عمر وقتی اون وسیله خریداری شده را میبینید یاد این کلاه می افتید که سرتون رفته.
  در ضمن دیجی کالا واسطه هم هست واسه فروش .یعنی مثلا اقای فروشنده ایکس میاد کالای خودشو تو دیجی کالا میفروشه که این خرید واقعا یه خرید پر ریسکه که ادم عاقل هیچ وقت این کار رو نمیکنه.البته من فروشنده را خود دیجی کالا انتخاب کردم که این کالای معیوب یا شایدم برگشتی نصیبم شد وای از روزی که یه فروشنده دیگه را از سایت دیجی کالا انتخاب میکردم.
  در کل خدمتتون عرض کنم بخدا قسم چیزهایی که نوشتم حقیقته و من قصد اطلاع رسانی بهتون را داشتم و خواستم تجربه و ضرر خودم را در این فضای مجازی به اشتراک بذارم تا شماهم مثل من گرفتار سایت هایی مثل دیجی کالا نشید که فقط هنرشون تبلیغ کردنه و بعد از خرید دیگه هیچ تعهدی ندارند.

 93. فرزاد می گوید

  بادرود
  بنده یه پاور بانک ۸۰۰۰ میلی امپر از دیجی کالا گرفتم که به اندازه ظرفیتش بازده نمیداد چطور ؟: دوستان توجه کنید شرکتی با مارک انرژایزر هیچ وقت خودش رو ضایع نمیکنه و اطلاعات نادرست با حقایق گجت به بازار عرضه نمیکنه چون انوقت ورشکست میشه . بهرحال موضوع از این قراره پاور بانکی که بنده از دیجی مثلا محترم گرفتم ۸۰۰۰ امپر بود و گوشی بنده با مارک تی پی لینک ۲۰۰۰ میلی حالا خودتون هم میدونید به ظرفیت باطری های گوشی همراه نمیشه اطمینان کرد یعنی وقتی مینویسه ۲۰۰۰ بدونید ۱۸۰۰ و این حدوداست حالا بالاتر یا پایین تر !
  این دستگاه گوشی منو نهایتا ۲ بار شارژ میکرد که میشه چند امپر ؟ بله خوش بینانه میشه ۴۰۰۰ امپر پس پاور بانک بنده نصف ظرفیت واقعی بازده ای داشت !!!
  زنگ زدم دیجی کالا اونوقت اونا با کلی سوال و جواب الکی وقت منو گرفتن و نهایتا باکلی توضیح پس گرفتن و یکی دیگه فرستادن و بعد اونیکی هم همینطور از اب دراومد
  زنگ زدم دیجی گفتن این پاور بانک ها ظرفیت های روشون اسمیه و با اون چیزی که کمپانی نوشته تفاوت داره گفتم مثل اینه میمونه که یه چهار لیتری روغن بخری و ۲ لیتر توش باشه اخه مگه میشه بعدش شر کت به این معتبری چرا باید یه همچین کاری بکنه گفتم همینهکه هست . بعد از چند بار تماس بلاخره راضی شدن پس بگیرن و گفتن خبر میدیم رفتن که رفتن ته به امروز که ۶۰ روز گذشته هنوز میخوان خبر بدن

 94. asgari می گوید

  با سلام
  من هم یک لپتاپ ۲ میلیون و خورده ای خریدم دقیقا مثل یکی از دوستان
  مشکل سخت افزار داشت
  فرستادم گارانتی
  بشرف دیجی کالا یک درصد هم قبول نکرد که گردن بگیره و پشتیبانی کنه
  کلاهبردار و دزد هست دیجی کالا
  گول تخفیفات رو نخورید
  منم ۲ میلیون ضرر کردم و لپتاپ هم دیگه لپتاپ نشد که نشد
  خدا ازشون نگذره

 95. محمد می گوید

  من یه بار خرید کردم سه تا جنس گرفتم یه کرم و یه سطل آشعال ماشین و یه دوربین عقب خودرو دوربین عقبو زده بود ۸۵ تومنه با تخفیف ۱۵ تومن ! ما هم خریدیم بعد رفتم مغازه نشون دادم گفت این ۴۰ تومنه بعد یکی از سیمای دوربین هم مشکل داشت که نصابش عوض کرد پیام دادم پشتیبانی چرا الکی گفتن ۸۵ تومنه محصول مشکلم داشت بعو انقدر از این بخش به اون بخش فرستادنم و همشم ایمیلی که آخر دیگه انگار گم شد تیکتمو جوابم ندادن بعو نظر گذاشتم از دوربین بدم نگفتم فقط حقیقتو گفتم تایید نکردن و خیلی بهن برخورد بعد اون دیگه خرید نکردم ازشون !

 96. VAHID می گوید

  جاداره اینو بگم شب یلدا وقتی چوب حراج زد انقدر قیمت ها بالا بود که صدای همه در آمد این مردم ساده همین که شب عید شد بن تخفیف نفری ۱ دونه داد اگر یادتون باشه هر اکانت یه بن تخفیف دیگه تمام اعتراضات خوابید دیگه هیچ کس چیزی نگفت -حتی به قیمت های باز گرونشم کسی اعتراض نکرد !!
  و حتی بعد یلدا یه حراجی اجناس خراب و بنجول کارکنانشو گذاشت که واقعا درحد یه درحدنو خوب در شیپور اجناس خرابشونو میفروختند به صورت مزایده!
  بیشتر اوقات سفاش میدید کالا موجود نداره و انقدر طول میده که هم شما دیگه به کارتون نمیاد مثلا میخواستید هدیه بدهید یا موقع تحویل یهو یه تخفیفی میده که از خرید پشیمون میشید!
  جنس دست دو زیاد دوستان بودند تحویل گرفتند! مثل مودم و تازه بدهکارم میشی میگن اینکه سالمه! ولی پلمپ نداره!
  یه بحث دیگه هست تو دیجی تی وی فقط از محصولاتی که پول گرفتند تمجید میکنند یعنی اگر من هواوی ازش خریدم چند ماه بعد سوخت! میگه این یه مقایسه بود! شما گذرتون به قسمت مشتریان حضوری برید میبینید چجوری دست به سرتون میکنن
  حیف اون همه نظرات که برای بهبودی کارشون اون اوایل دادم…
  فلش توشیبا خریدم سوخت!تازه گرانتی ۷ روزه داشت ولی پس نگرفت
  بعد مسخره ترین چیز بعدیش پیشفروش گوشی هاست اگر یادتون باشه ایفون اکس با فاصله ۱ هفته به معرفی تحویل داد!
  خلاصه خودتون دوست دارید خرید میکنید وگرنه کلی سایت دیگه هم هست
  یه کارت گرافیک ۲۰۰ تومنی ۴۰۰ میده خیلیا هم میگن پس همینه قیمت!

 97. عبادی می گوید

  سلام واقعا دیجی کالا حقه باز هستن اصلا کیفیت بارهاش خوب نیست ، هندز فری بلوتوثی خریدم یه ربع بیشتر کار نمیکنه هر چی گفتم قبول نکردن ارجاع بدم ، امیدوارم بقیه عهموطنان مثل من گولشون رو نخورن

 98. محمد می گوید

  شما کافیه ۳۰ کالا از دیجی کالا عکس بگیرید و قیمتهارو نگه دارین . ۱۰ روز قبل از فروش های ویژه یا پیشنهادهای شگفت انگیز متوجه افزایش قیمت تمامی کالاها میشید که قراره تخفیف اعمال بشه . به تازگی که کد تخفیف هم اوردن به همین صورته . فقط و فقط در صورتی میتونید به پیشنهادها اکتفا کنید که قیمت اونارو پیگیری کرده باشید از قبل . همچنین نظرات کاربران هم موجود باشه که چقدر این کالا کیفیت داره . نباید فریب جشنواره و پیشنهاد بخورین . خیلی وقت ها تخفیف ها مقدار بسیار اندکی هستن یا حتی گاهی از قیمت۱۰ روز قبلشون کمی بیشترم هستن .

 99. حمید می گوید

  من یه لب تاپ region y520 e خریدم وقتی دستم رسید دیدم قرمزه. درحالیکه من مشکی سفارش داده بودم. با کلی پیگیری اومدن تحویل گرفتن الان بیشتر از ۲ هفته است که میخوان بررسی کنن و ۵ و نیم میلیون پول من خوابیده اونجا.
  واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم

 100. موسی می گوید

  سلام دوستان وقت شما به خیر … لطفاً جهت یادآوری از سایت دیجی کالا اصلا خریداری نکنید.. گول عکس های داخل سایتش رو نخورید. تمامی کالای آن بی کیفیت و همه اش چینی یک بار مصرف است. از دوستان من در اداره گاز چند بار خرید کرده اند و دستگاه ها خراب بوده است. کسی هم جواب گو نیست.
  در آخرین مورد یک دستگاه سم پاش هیوندای خریداری کرده ام. هنگام تحویل منزل نبوده ام. یک روز بعد که رسیدم و محصول را بررسی کردم دیدم لوله استیل پاشش آن سوراخ است. پس از تماس گفتند که باید ۲۴ ساعته خبر میدادید!!!
  الان هم همان محصول را غیر فعال کرده اند که یعنی موجود نیست. و نمیتوان در آن جا نظر نوشت.

 101. پدرام می گوید

  سلام مطالبتون خیلی مفید بود ، دیجی کالا اولاش خیلی خوب بود تا همین چند سال پیش هم باز راضی بودیم نسبتا ولی مدت زیادیه که کاملا و به صورت ۳۶۰ درجه تغییر کرده و اصلا نمیشه بدون تحقیق چیزی ازش خرید برای اکثر کالا ها قیمت دروغی میذاره بعد یهو تخفیف عجیب و غریب میده ! فقط یه نکته رو که آخر نوشته بودین باهاش مخالفم اونم متنی که در مورد ماشین های لامبورگینی و فراری و کالا هایی از این قبیل بود اینی که دی جی کالا میخواد بازدید ها بره بالا به هر بهانه ای بحثی درش نیست ولی اگر جنبه مثبت داستان رو ببینیم میشه گفت که یه جور منبع اطلاعاتی هم برای مردم هست که وقتی کنجکاو میشن یا در مورد یه کالا خیلی قدیمی سوالی براشون پیش میاد میتونن از تو سایت پیداش کنن مثل خودم که نمیدونستم جاروی قدیمی خونمون قدرت موتورش چقدره چون از روی خود جارو علامت ها و نوشته ها پاک شده بود.

 102. anna می گوید

  واقعا موافقم اما تا اونجایی که شنیدم چیز هاش اصله اما گرون فرو!!!!ست عطر و اسپری و کرمsheتوی بازار چهل و هفت هزار تومنه و دیجیکالا میفروشه هشتاد هشت تومن!!!!!و منم متاسفانه سفارش دادم و پشیمونم

 103. ش.ق می گوید

  تهران کالا واقعا سایت ضعیفیه. همسرم میگفت دوستش ازشون خرید کرده و موقع ارسال خبر دادن که کالا ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته در اینصورت ارسال میشه و بعد از کلی بحث با ۳۵۰ تومان افزایش براش فرستادند. من خودم هم خرید کردم هرچی صبر کردم نفرستادند اخری زنگ زدم بهشون پیگیری کنم گفتند ناموجود شده و نمیفرستیم. گفت بهتون اس ام اس کنسلی دادیم ولی برای من هیچی نفرستاده بودند.و خیلی راحت و خونسرد کنسل کردند. در صورتی که تو پروفایل من نوشته هماهنگی شد!

 104. محسن می گوید

  با سلام
  من قبلا زیاد از سایت دیجی کالا خرید میکردم که راضی هم بودم ولی اخیرا چند خرید کردم که جنس بنجل و تقلبی رو با تعریف های غیر واقعی گذاشته بودن و خریدم و کاملا ناراضی بودم کامنتهایی هم که گذاشتم تایید نکردن . دیگه از سایت دیجی کالا خرید نمیکنم به شما هم توصیه میکنم خرید نکنید

 105. آریانا می گوید

  سلام دوستان
  نقد نویسنده درباره ی دیجی کالا بسیار مفید بود.من خودم به شخصه از مشتریان قدیمی دیجی کالا بودم ولی بعد از یه اتفاق اعتمادمو نسبت به این شرکت از دست دادم.من یه لپتاپ گرون قیمت از این شرکت خریدم و مبلغشو همون موقع آنلاین پرداخت کردم دیجی کالا سر موعد مقرر لپتاپو تحویل من نداد و هر زمان که تماس میگرفتم امروز و فردا میکردن میگفتن چند روز دیگه صبر کنید تحویلتون میدیم از طرفی بعد از خرید من قیمت دلار بالا رفت آخر سر بعد از تقریبا یه هفته به من گفتند که لپتاپ بعد از خرید شما گرون شده و ما نمیتونیم بهتون تحویل بدیم به همین راحتی و منم نتونستم دیگه لپتاپ مدنظرمو بخرم درصورتیکه اگه همون موقع از مغازه خرید کرده بودم لپتاپ الان دستم بود چون قطعا مغازه بعد از اینکه شما پولو پرداخت میکنید نمیتونه به بهونه ی گرون تر شدن کالا اونو بهتون تحویل نده ولی دیجی کالا به راحتی اینکارو کرد و دلیلشونم اینه که تامین کننده ی اون کالا شرکت دیگه ای هست نه خود دیجی
  درسته دیجی کالا یه market place هست ولی هماهنگی و نظارت روی تامین کننده ها هم جزو وظایف خود market place هست به خاطر همین دیجی کالا به این راحتی نمیتونه شونه خالی کنه و بگه تامین کننده ما نیستیم و یه شرکت دیگه ایه

 106. ز می گوید

  من از دیجی کالا چندین بار خرید کردم و خیلی هم راضی بودم. گوشیو که با مغازه مقایسه کردم ارزونتر بود واقعا اما حالا نسبت به سایتهای دیگه نمیدونم. به سایتهای دیگه برای خرید اعتماد ندارم.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم