بلک‌بری کریپتون تاییدیه وای‌فای دریافت کرد

چند روز پیش بود که خبری منتشر شد مبنی‌بر دریافت تاییدیه بلوتوث یک گوشی هوشمند بلک‌بری با شماره مدل BBD100-1؛ حال خبر جدیدی از این شماره مدل منتشر شده و آن مربوط به تاییدیه وای‌فای از Wi-Fi Alliance است. به‌نظر می‌رسد باید خود را آماده رویارویی با گوشی هوشمند تمام لمسی TCL، که می‌تواند جانشینی برای بلک بری DTEK60 باشد، کنیم.

این گوشی توسط TCL و تحت لیسانس بلک‌بری ساخته خواهد شد. گوشی‌های DTEK50 و DTEK60 از جمله گوشی‌های بلک‌بری هستند که بر پایه نسخه‌ای امن از سیستم عامل اندروید که نسخه مخصوص بلک بری است، کار می‌کنند. کریپتون که گفته می‌شود نام خانواده این محصولات است، با پردازشگر اسنپدراگون 625 و 4 گیگابایت رم عرضه خواهد شد. باتری این محصول 4000 میلی‌آمپری بوده که ساعات زیادی کاربر را از پریز برق بی‌نیاز می‌کند.

از اندازه صفحه نمایش کریپتون اطلاعاتی در دست نیست، اما رزولوشن آن 1080 در 1920 خواهد بود. حسگر اثر انگشت آن بر روی دکمه فیزیکی Home قرار می‌گیرد و با داشتن گواهینامه IP67، این گوشی در عمق یک متری حدود سی دقیقه دوام خواهد آورد. سیستم عامل آن نیز اندروید نوقا است و خبری از اوریو نخواهد بود.

گفته می‌شود گوشی هوشمند با اسم رمز کریپتون در ماه اکتبر عرضه خواهد شد. حال که این دستگاه تاییدیه بلوتوث و وای‌فای را دریافت کرده، به‌نظر می‌رسد زمان‌بندی برای معرفی BBD100-1 تا یک ماه دیگر کاملا درست باشد. البته خبرها از وجود 4 مدل مختلف از این گوشی حکایت می‌کنند که برای تایید آن باید تا زمان رونمایی رسمی محصول صبر کرد.

پیام بگذارید