سیستم‌ عامل iOS از این پس زمان تعویض باتری آی‌فون را اعلام می‌کند

هنگامی‌که سال گذشته اپل نسخه دهم سیستم عامل iOS را منتشر کرد، ناگهان مشکلاتی عمده در بخش باتری دستگاه‌های آی‌فون ۶S و ۶S پلاس به وجود آمد. زمانی‌که ۳۵ درصد از شارژ باتری باقی مانده بود، ناگهان دستگاه خاموش می‌شد. کوپرتینویی‌ها برای رفع آن، استراتژی تعویض باتری دستگاه‌هایی را که با این مشکل مواجه شده بودند، در دستور کار خود قرار دادند.

این عمل تقریبا با موفقیت همراه بود و توانست تا حد زیادی این نقص را جبران کند. بعد از این اتفاقات بود که افکار بسیاری از افراد به سمت باتری آی‌فونی کشیده شد که در دست داشتند و از خود پرسیدند: “عمر باتری آی‌فون ما چقدر است؟”

ios10-iphone6-settings-battery-service-crop سیستم‌ عامل iOS از این پس زمان تعویض باتری آی‌فون را اعلام می‌کند

ظاهرا ویژگی جدید سیستم هشدار سلامت باتری به نسخه اخیر سیستم عامل iOS افزوده شده که زمان جایگزینی و تعویض باتری آی‌فون را به کاربر گزارش می‌کند. برای این‌که متوجه شوید که آیا باتری آی‌فون شما نیاز به تعویض دارد یا خیر، کافی است به تنظیمات گوشی و سپس بخش باتری مراجعه کنید.

اگر باتری آی‌فون شما دچار مشکل باشد در یک بنر که در بالای منوی این بخش قرار دارد، پیامی با عنوان ” باتری آی‌فون شما نیاز به سرویس دارد” ظاهر خواهد شد که در این‌باره به شما هشدار می‌دهد.

این ویژگی جالب در بخش پشتیبانی سایت اپل نیز کاملا شرح داده شده و در روز ۲۵ آوریل سال جاری میلادی بر روی سایت قرار گرفته است.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم