کمپانی ژاپنی مالک نماد تجاری Animoji از اپل به دادگاه شکایت کرد

شرکت ژاپنی که مالکیت نشان تجاری انیموجی (Animoji) را در ایالات متحده در اختیار دارد، به‌خاطر استفاده از این کلمه جهت نامگذاری قابلیتی در آی‌فون X، از اپل به دادگاه شکایت کرده است.

روز چهارشنبه کمپانی اصالتا ژاپنی ایمانستر (Emonster) در دادگاه فدرال آمریکا دادخواستی را تنظیم کرد که اظهار می‌کند: ” اپل طی تصمیمی آگاهانه، در جهت اختصاص این نام برای خود تلاش کرده است.” مدیرعامل این شرکت، انریکه بونانسی، شهروند آمریکایی است که در ژاپن زندگی می‌کند.

ایمانستر مالک اپلیکیشنی برای سیستم عامل iOS با نام Animoji است که در سال 2014 عرضه شد و به افراد امکان می‌دهد که ایموجی‌ها را همانند مجموعه‌ای از GIFهای متحرک ارسال کنند. این برنامه از شما می‌خواهد که پیام خود را با فرمتی مشابه یک خط کد پایتون یا جاوا‌ اسکریپت با پرانتزها و براکت‌هایی بنویسید. این علائم، انواع افکت‌هایی که می‌خواهید به متن یا ایموجی اضافه کنید را تفکیک می‌نمایند. قیمت برنامه مذکور در آیتونز 0.99 دلار است.

در عین حال ویژگی Animoji آی‌فون X با سود بردن از تکنولوژی تشخیص‌چهره اپل به افراد اجازه می‌دهد تا چهره خود را به ایموجی‌های معمول متحرک تبدیل کنند. این ویژگی جالب‌ترین و شگفت‌انگیزترین پدیده در گوشی پرچمدار جدید اپل بود.

براساس این دادخواهی، به دلیل وجود برنامه در فروشگاه اپ‌استور، اپل نسبت به اینکه نشان تجاری Animoji تحت مالکیت شرکت ایمانستر قرار دارد، آگاه بوده است. ظاهرا اپل پیشنهاد خرید این نماد تجاری را ارائه کرده بود و پس از رد این پیشنهاد، به هر شکل به استفاده از این نام ادامه داده است.

با وجود اینکه ایمانستر از سال 2015 مالکیت نشان تجاری Animoji را در اختیار دارد، اپل در ماه سپتامبر جاری، درخواست لغو این نماد تجاری را ارائه کرد و بنابراین هم‌اکنون ثبت این نشان، تحت بررسی قرار دارد. اپل اظهار کرد که به دلیل وجود خطایی در پرونده، ایمانستر نشان تجاری را به‌صورت تجارتی که وجود ندارد ثبت کرده و بنابراین دقیقا نمی‌تواند مالک نام Animoji باشد.

ایمانستر به دنبال دریافت مبلغ نامشخصی پول به عنوان خسارت و حکم فوری دادگاه در جهت ممانعت اپل در ادامه استفاده از این نام است. باید منتظر اظهارنظر از جانب اپل باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. اشکان موسوی می گوید

    همه از دست اپل شکایت میکنن چون هیچی از خودش نداره یا کپی میکنه یا بی اجازه از نام یه شرکتی استفاده میکنه ..

  2. MahsaMahdavi می گوید

    همه اپلو ضایع میکنن اینم روش

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

کاریزما