در سه ماهه سوم سال بیش از ۲۶ میلیارد اپلیکیشن اندروید و iOS توسط کاربران دانلود شده است

تحلیلگر نرم افزار پلتفرم‌های خاص، App Annie، گزارشی در خصوص استفاده کاربران از برنامه‌ها منتشر کرده است. براساس این گزارش، از ماه ژوئن تا سپتامبر بیش از ۲۶ میلیارد برنامه توسط کاربران گوشی‌های اندروید و iOS دانلود و نصب شده که افزایش ۸ درصدی را نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل نشان می‌دهد. البته این آمار تنها مربوط به دانلودهای جدید بوده، نه به‌روزرسانی‌ها یا نصب مجدد آن‌ها.

gsmarena_003-1-2-450x327 در سه ماهه سوم سال بیش از 26 میلیارد اپلیکیشن اندروید و iOS توسط کاربران دانلود شده است

در این گزارش ذکر شده که کاربران در مدت زمان مذکور بیش از ۳۲۶ میلیارد ساعت با برنامه‌های اندرویدی وقت گذرانده‌اند. این مقدار حکایت از افزایشی ۴۰ درصدی دارد که البته App Annie توضیحی نیز برای این مقدار افزایش ارائه نموده است. رونمایی از Reliance Jio و شبکه‌های LTE آن در کشور هند یکی از دلایل این آمار خیره کننده است. این کشور به همراه ویتنام و اندونزی رشدی دو برابری را در این مورد تجربه کرده‌اند.

gsmarena_004-1-2-450x327 در سه ماهه سوم سال بیش از 26 میلیارد اپلیکیشن اندروید و iOS توسط کاربران دانلود شده است

برنامه‌های iOS نیز همانند اندروید رشد را تجربه کرده‌اند که این افزایش در سه ماهه سوم حدود ۸ درصد بوده است. هنوز هم بازار اصلی در دست چین و سپس آمریکا و عربستان صعودی قرار دارد. این گزارش یادآور می‌شود که با توجه به رفع برخی محدودیت‌ها در خصوص استفاده از پیام‌رسان‌ها در عربستان صعودی، حتما شاهد رشد چشمگیر این کشور در استفاده از نرم‌افزارها خواهیم بود.

gsmarena_003-1-2-450x327 در سه ماهه سوم سال بیش از 26 میلیارد اپلیکیشن اندروید و iOS توسط کاربران دانلود شده است

کاربران سیستم عامل iOS حدود ۱۷ میلیارد ساعت وقف استفاده از برنامه‌های این سیستم عامل کرده‌اند که ۱۱ میلیارد ساعت آن مربوط به برنامه‌های موجود در App Store بوده است. فروشگاه‌های نرم‌افزاری هر دو سیستم عامل رشدی ۲۵ درصدی را نشان داده‌اند. App Annie پیش‌بینی کرده که کاربران بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار صرف برنامه‌ها تا سال ۲۰۲۱ خواهند کرد.

5 دیدگاه
 1. Arta20 می گوید

  ای او اس بدترین سیستم عامل اصلا طرفدار نداره خب معلومه کسی دانلودش نمیکنه

 2. اشکان موسوی می گوید

  عشق است اندروید …ای او اسی ها دیگه ساکت شن نیان حرف بزنن چون حرفی برای گفتن براشون نمیمونه با این نمودار …

 3. مریم می گوید

  من اصلا این امار قبول ندارم هیچی به iosنمیرسه هیچی ..اونای که گوشی اندروید میگیرن ادمای خودخاهی هستن و سواد استفاده از ای او اس ندارن

  1. Maahdi2000 می گوید

   شما که با سوادی اول یاد بگیر خودخاه ه خودخواه 🙂 🙂 🙂
   ادعاشون میشه فقط

 4. Maahdi2000 می گوید

  بازم ای او اس بازا
  . اپلیا ضایع شدن 🙂

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم