با این روش توسط صفحه کلید آی‌پد، نمادها را به سرعت تایپ کنید

اپل تغییرات زیادی را در جدیدترین نسخه از سیستم عاملش یعنی iOS 11 برای کاربران آی‌پد هم ایجاد کرده است. با توجه به مواردی نظیر نوار چندوظیفه‌ای، احتمالا متوجه این موضوع شده‌اید که صفحه کلید در آپدیت جدید سیستم عامل اپل کاملا دچار تغییر شده است. در حالی که این تغییر در ابتدا کمی درهم و به هم ریخته به نظر می‌رسد، اما در واقع یک پیشرفت بزرگ محسوب می‌شود. در ادامه به یکی از این تغییرات انجام شده و نیز نحوه استفاده از آن‌ خواهیم پرداخت.

نحوه کار با کیبورد جدید iOS 11 

اولین تغییری که متوجه آن خواهید شد این است که iOS 11 صرفا به جای نشان دادن حروف در هر کلید، یک نماد کوچک و خاکستری رنگ را نیز نمایش می‌دهد. در iOS10 و نسخه‌های قبل از آن، برای دسترسی به این نمادها باید ابتدا کلیدهای«123» را لمس می‌کردید. همچنین اگر به دنبال نمادهای دیگری بودید باید با استفاده از کلیدهای «# + =» به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کردید.

توجه داشته باشید، این روند همچنان ادامه دارد اما با این حال، در حال حاضر یک راه بهتر برای تایپ هر یک از این نمادها وجود دارد و آن بدین شکل بوده که به‌جای این‌که در ابتدا روی دکمه «123» ضربه بزنید، می‌توانید روی کلیدی که نماد مورد نظر شما روی آن قرار دارد ضربه بزنید، کمی نگه‌دارید و سپس آزاد کنید.

با این کار علامت موردنظرتان را به جای حروف، انتخاب خواهید کرد. این روند درباره علامت‌های دیگر نیز صدق می‌کند. ممکن است در ابتدا این روش تایپ کمی زمان‌بر باشد اما هنگامی‌که به استفاده از آن عادت کنید، تایپ کردن نمادها در این سیستم عامل برای شما بسیار سریع‌تر می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
5 دیدگاه
 1. Asoo می گوید

  مرسی اموزش خوبی بود

 2. سعید می گوید

  ??گفته یک پیشرفت بزرگ محسوب میشه

 3. Arta20 می گوید

  ای او اس خیلی از اندروید عقب تره خیلی..سیستم عاملش سبک تره چون هیچی نداره ولی اندروید خیلی کامله ..

 4. Maahdi2000 می گوید

  اینا همش تو اندرود هست 🙂

 5. اشکان موسوی می گوید

  صفحه کیبرد ایفون اصلا خوب نیست

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان