مثلث قدرت ISP در کشور: های وب پس از خرید پارس آنلاین به سراغ آسیاتک می‌رود!

به‌نظر می‌رسد که پس از توافق برای خرید سهام شرکت بزرگ پارس آنلاین که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین ارایه دهندگان اینترنت در کشور است، آسیاتک نیز با فروش سهام خود، یک سه ضلعی قدرتمند با محوریت های وب را تشکیل دهد.

شب گذشته و طبق بیانیه‌ای که شرح آن در ادامه می‌آید، ادغام این دو شرکت اعلام گردید و با توجه به استفاده از نام های وب، مشخص است که دست بالا را در این معامله، این شرکت خواهد داشت، امری که شاید در وهله نخست بسیاری عکس آن را در ذهن به نفع پارس آنلاین می‌پنداشتند. در این بیانیه آمده:

بسیار مفتخریم تا در سال اقتصاد مقاوتی، تولید و اشتغال، به استحضار فعالان بازار سرمایه و فناوری اطلاعات و ارتباطات برسانیم که دو شرکت های وب و پارس آنلاین با تجمیع فعالیت‌ها، شبکه و دارایی‌های خویش در قالب شرکت “های وب”، به ارتقای بهره وری و توسعه روز افزون دسترسی به خدمات ارتباطی کشور شتاب بخشند.

این اقدام به منظور تحقق بخشیدن به برنامه‌های اعلامی جناب آقای مهندس آذری جهرمی، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر شفاف سازی بازار و تشویق اپراتورهای غیردولتی برای استفاده از ظرفیت بازارهای مالی به ویژه از طریق حضور در بورس صورت گرفته و امید است تا در پی حضور موفق شرکت “های وب” در بازار بورس و اوراق بهادار تهران، این تصمیم که برای نخستین بار در صنعت ICT کشور اتخاذ شده است، زمینه رشد و رقابت پذیری این صنعت در ابعاد ملی و بین المللی را فراهم آورد.

لازم به ذکر است که اثرات این توافق بر سهام شرکت “های وب” در آینده نزدیک و طی یک کنفرانس مطبوعاتی به آگاهی عموم خواهد رسید.

همچنین در یک مصاحبه دیگر که مدیر عامل آسیاتک با نشریه پیوست انجام داده، بر امکان ورود این شرکت به چنین ادغامی صحه گذاشته شده و به‌نظر می‌رسد با انجام این عمل، یک مثلث قدرتمند در برابر ارایه دهندگان دیگر تشکیل شود و بایستی شرکت‌هایی چون شاتل و حتی مخابرات، خودشان را برای رقابتی سخت آماده کنند.

امیدواریم که این شراکت و به نوعی مالکیت “های وب” بر دو غول ISP کشور منجر به ارایه خدماتی بهتر و با کیفیت‌تر برای کاربران شود و شاهد یک امپراطوری توانمند در عرصه چنین بخش مهم و پرطرفداری باشیم.

4 در مورد “مثلث قدرت ISP در کشور: های وب پس از خرید پارس آنلاین به سراغ آسیاتک می‌رود!”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH