نحوه فعال کردن حالت صدای مونو در آی‌فون

همه صداهایی که گوش می‌دهید روی حالت استریو (Stereophonic) تنظیم شده‌اند. این بدان معنا است که حداقل دو کانال صوتی جداگانه وجود دارد: یکی برای بلندگوی راست و دیگری برای سمت چپ. ممکن است هر یک از کانال‌ها کمی متفاوت ازدیگری عمل کنند. شما تقریبا از هر نوع اسپیکری قادر به شنیدن آهنگی که روی حالت استریو تنظیم شده، هستید اما راه ساده‌تر برای این کار استفاده از یک جفت هدفون است.

برای شروع می‌توانید مجموعه آهنگ‌های کلاسیک Fat Lip را گوش کنید. همان‌طور که متوجه می‌شوید قطعات مختلف موسیقی با تفاوت‌هایی قابل لمس و تفکیک شده برای هر دو گوش پخش می‌شوند. گوش کردن به این قطعات یک مثال فوق‌العاده برای درک حالت استریو است.

حالت استریو زمانی مناسب است که شما بخواهید از هر دو کانال به‌صورت همزمان صدایی را گوش کنید، اما اگر بخواهید از طریق یک گوش و یا یک باند هدفون صدایی را گوش کنید بهترین گزینه استفاده از حالت مونو است.

مجموعه آهنگ‌های Fat Lip در زمانی‌که شما با هردو ایرباند خود به آن‌ها گوش می‌کنید در حالت استریو بسیار عالی هستند اما اگر بخواهید به بخشی از آهنگ با یک هدفون گوش کنید کیفیت واقعا افتضاح خواهد بود.

خبر خوب، قابلیتی است که اپل در نظر گرفته است. شما می‌توانید در آی‌فون خود با استفاده از حالت Mono Audio که ترکیب دو آهنگ استریو و تبدیل آن به یک آهنگ است، از طریق هردو ایرباند به آهنگ مورد علاقه‌تان گوش کنید.

برای این کار به قسمت تنظیمات رفته و پس از آن مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > General > Accessibility

001 نحوه فعال کردن حالت صدای مونو در آی‌فون 01-3 نحوه فعال کردن حالت صدای مونو در آی‌فون

به پایین صفحه اسکرول کنید و از قسمت Hearing، گزینه Mono Audio را فعال کنید.

03-3 نحوه فعال کردن حالت صدای مونو در آی‌فون

این حالت برای زمانی که از یک ایرباند هدفون استفاده کنید و از طرفی هم می‌خواهید همه محتوای موسیقی به گوش‌تان برسد، کاربردی خواهد بود.

4 دیدگاه
 1. اشکان موسوی می گوید

  چقدر پیچیدس مراحم فعال کردنش .ای او اس همینه دیگه??

 2. Asoo می گوید

  مرسی خیلی خوب شد صدا انجامش دادم

 3. Arta20 می گوید

  اندروید این طور برنامه ها رو تو موزیک پلیرش داره که در دست رس تر باشه نه اون سر دنیا?

 4. Maahdi2000 می گوید

  وااا چرا انقدر پیچیدس؟؟ از ای او اس متنفرم

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم