کشور چین در حال توسعه یک ایستگاه پلیس مجهز به فناوری هوش مصنوعی است

6

ظاهرا از نظر مهندسان چینی، جایگزینی ربات‌ها به جای داروسازان کافی نبوده و این کشور قصد دارد از تکنولوژی در حوزه فعالیت‌های پلیسی نیز استفاده نماید. هفته گذشته اعلام شد یک ایستگاه پلیس در کشور چین ساخته شده که از هوش مصنوعی بهره می‌گیرد. این ایستگاه پلیس بدون مامور، در یکی از شهرهای بزرگ چین بازگشایی خواهد شد.

گزارشی در خارج از مرزهای چین نشان می‌دهد که این ایستگاه بدون مامور به ارائه خدمات ثبت‌نام و ارزیابی رانندگان از طریق یک برنامه شبیه‌ساز کمک خواهد کرد. علاوه‌بر این، ایستگاه مذکور مجهز به تکنولوژی تشخیص چهره پیشرفته‌ای خواهد بود که توسط کمپانی تنسنت (Tencent) توسعه داده شده است. از آن‌جایی‌که اداره نمودن ایستگاه پلیس توسط کارمندان نیازمند به اوقات استراحت امکان‌پذیر نیست، این ایستگاه در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته به روی عموم باز خواهد بود.

tmp713485068290490369 کشور چین در حال توسعه یک ایستگاه پلیس مجهز به فناوری هوش مصنوعی است

گزارش همچنین اشاره می‌کند که شهروندان به منظور احراز هویت نیازمند استفاده از چهره خودشان هستند. این موضوع نشان می‌دهد که تکنولوژی تشخیص چهره شرکت تنسنت، واقعا تا چه اندازه پیشرفته است. این بدان معناست که شهروندان نیازی به تکمیل فرم‌ها یا ارائه اطلاعات ورود از طریق اپلیکیشن‌ها ندارند و فناوری تشخیص چهره به منظور کمک به آن‌ها، کلیه اطلاعات مورد نیاز را استخراج می‌کند.

این مفهوم جالبی است که در نهایت می‌تواند توسعه پیدا کند و سایر بخش‌های بروکراسی دولت را نیز تحت پوشش خود قرار دهد. موضوعی که نشان می‌دهد کشور چین در مورد توسعه استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی در زندگی روزمره شهروندان خود واقعا جدی است.

6 دیدگاه
 1. اشکان موسوی می گوید

  هوش مصنوعی دیگه دارن تو همه جا به کار میبرن چند وقت دیگه دست شوی هاشونم مجهز ب هوش منصوعی میشه?

 2. Arta20 می گوید

  چقدر جالب ..

 3. Asoo می گوید

  تو ایران ک جلو پلیس هام خلاف انجام میدن این چیزا جواب نمیده این جاها??

 4. taha می گوید

  علم چه پیشرفتی کرده …

 5. Maahdi2000 می گوید

  این هوش مصنوعی یه هویی چه پیشرفتی کرد همه جا اسمش هست

 6. Iraj eshaghi می گوید

  تکنولوژی می تواند جلوی اعمال خلاف بعضی رانندگان و بعضی کارمندان را بگیرد از زمانی که همین دوربین ها را در خیابان ها زدند به نظرم می رسد ماه به ماه وضع رانندگی بهتر می شود.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم