انتظار می‌رود سهم شرکت سامسونگ از بازار کشور چین به کمتر از ۲ درصد برسد

6 2

در زمینه موبایل، همچنان سامسونگ نامی نسبتا بزرگ به شمار می‌آید و هنوز این شرکت در صنعت تولید گوشی‌های هوشمند نقشی اساسی ایفا می‌کند. به‌ هر حال به‌نظر می‌رسد که این شرکت به آرامی در حال از دست دادن سیطره خود بر بازارهای خاصی از قبیل بازار چین است.

موسسه Strategy Analytics پیش‌بینی کرده که سهم این شرکت از بازار چین طی ۳ ماهه بعدی سال می‌تواند به زیر ۲ درصد کاهش یابد.

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9IL0gvNzA5NTQxL29yaWdpbmFsL25vdGUtOC12LXM4LTAwMS5qcGc انتظار می‌رود سهم شرکت سامسونگ از بازار کشور چین به کمتر از 2 درصد برسد

پیش از این در سال ۲۰۱۵، سامسونگ با سهمی معادل ۲۰ درصد بر بازار چین حکمرانی می‌کرد. اما مشخصا رقابت از سوی شرکت‌های تولیدکننده چینی که شرکت هواوی سردرمدار آن‌هاست، فشار مضاعفی را بر سامسونگ تحمیل کرده است. به عقیده لی بیانگ تای، استاد کالج تجارتی KAIST، سامسونگ و سایر کمپانی‌ها مانند ال‌جی مشغول نبردی سخت در بازار چین هستند.

وی متذکر می‌شود:

ظاهرا غیرممکن است که سامسونگ مجددا بتواند معادلات بازار گوشی‌های هوشمند در چین را که توسط شرکت‌های بومی با محصولاتی باکیفیت و قیمت‌هایی مقرون به‌صرفه قبضه شده است، به نفع خود سازماندهی کند. از آن‌جایی‌که شرکت‌های موفق چینی در حال گسترش حضور خود در بازار اسمارت‌فون‌های اقتصادی شامل کشور هندوستان هستند، حضور جهانی شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی حتی در صورتی‌که در رقابت سخت با شرکت‌های چینی عقب نمانند نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

ما مطمئن نیستیم که آیا این شرکت مجددا قادر خواهد بود به جایگاه سابق خود بازگردد یا خیر، البته در اوایل سال جاری گزارش شد که سهم گوشی‌های آی‌فون شرکت اپل از بازار چین نیز روندی رو به کاهش در پیش گرفته است.

6 دیدگاه
 1. اشکان موسوی می گوید

  چینی ها همون هواوی در حد خودشونه استفاده کنن نه سامسونگ

 2. Arta20 می گوید

  لیاقت چینی ها همون هواویه..

 3. Asoo می گوید

  گوشی خوبی نیست دیگه حتما وگرنه درصدش بالاتر از این حرفا بوود

 4. Asoo می گوید

  وقتی هواوی ب اون خوبی ارزونی خودشون تولید میکنن چرا سامسونگ بخرن اخه

 5. Maahdi2000 می گوید

  چینی هارو چه به سامسونگ اخه
  وقتی شیا هست معلومه اونو میخرن حمایت هم حساب میشه

 6. محمد می گوید

  دوستان متعصب به سامسونگ کلاهبردار این یعنی حمایت از تولید داخلی خودشون همین امر در هند هم صدق میکنه و صد البته که ژاپن پیشرو در این عرصه بود.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم