چگونه از نمایش برخی اعلانات حساس در آی‌فون جلوگیری کنیم؟

6 1

در iOS 11، آی‌فون شما کنترل بیشتری روی اعلانات دارد. شما می‌توانید برنامه‌های خاص خود را در گروه حساس یا sensitive قرار دهید، با این کار محتوای پیام این برنامه‌ها مخفی شده و اعلان مربوطه در صفحه قفل نمایش داده نمی‌شود. برای باز کردن پیش‌نمایش این پیام‌ها نیز می‌توانید از شناسه Touch ID یا Face ID برای باز کردن قفل iPhone خود استفاده کنید. برخلاف iOS 10 و نسخه‌های قبل از آن، این ویژگی برای هر برنامه کاربردی روی گوشی شما کار می‌کند.

پیش از این، تنها می‌توانستید برای ایمیل‌ها و پیام‌های خود از این قابلیت استفاده کنید اما در حال حاضر، این امکان در iOS 11 برای تمام برنامه‌ها در نظر گرفته شده است. هنگامی‌که یک برنامه را به‌عنوان sensitive تعیین می‌کنید، از آن برنامه اعلانی دریافت نخواهید کرد.

نحوه پنهان کردن پیش‌نمایش اعلان‌ها برای همه برنامه‌ها

برای انجام این کار از قسمت تنظیمات به Notifications رفته و گزینه Show Previews را انتخاب کرده و سپس آن را روی When Unlocked تنظیم کنید. با انجام این کار پیش‌نمایش اعلان‌ها تا زمانی‌که تلفن همراه شما قفل است پنهان می‌شود. شما همچنین می‌توانید گزینه Never را انتخاب کنید که در این صورت هرگز پیش‌نماش‌ها برای شما نشان داده نمی‌شوند. گزینه Always که به‌صورت پیش‌فرض فعال است، اعلان‌ها را روی صفحه قفل نمایش می‌دهد.

02-5-254x450 چگونه از نمایش برخی اعلانات حساس در آی‌فون جلوگیری کنیم؟

03-5-254x450 چگونه از نمایش برخی اعلانات حساس در آی‌فون جلوگیری کنیم؟

نحوه مخفی کردن پیش‌نمایش اعلان‌ها برای برنامه‌های فردی

شما می‌توانید هر گزینه‌ای را که انتخاب می‌کنید، برای برنامه‌های فردی لغو کنید. به‌عنوان مثال، شما می‌توانید پیش‌نمایش پیام را برای همه برنامه‌ها پنهان کرده و سپس آن را برای چند برنامه مجاز کنید و یا این‌که، شما می‌توانید پیش‌نمایش پیام برای اکثر برنامه‌ها را مجاز کرده و برای چند برنامه حساس مانند ایمیل، پنهان کنید.

چگونه این کار را انجام دهیم؟

برای این کار از قسمت تنظیمات گزینه Notifications screen و سپس برنامه موردنظرتان را انتخاب کنید. روی صفحه تنظیمات اعلان برنامه کلیک کنید و گزینه Show Previews را از قسمت Options برگزیده و الویت‌تان را تعیین کنید. شما می‌توانید یکی از گزینه‌های When Unlocked ،Never و یا Always را انتخاب کنید. به استثنای تنظیمات سفارشی برای یک برنامه، تنظیمات پیش‌فرض را برای همه برنامه‌ها انتخاب کنید.

01-5-254x450 چگونه از نمایش برخی اعلانات حساس در آی‌فون جلوگیری کنیم؟

02-6-254x450 چگونه از نمایش برخی اعلانات حساس در آی‌فون جلوگیری کنیم؟

نحوه مخفی کردن اعلان‌ها از صفحه قفل

وقتی‌که شما پیش‌نمایش را غیرفعال می‌کنید، افراد دیگر همچنان قادر به دیدن اعلان‌ها هستند فقط نمی‌توانند از محتوای آن ها مطلع شوند. برای تغییر این وضعیت می‌توانید به‌طور کامل اعلان‌ها را در صفحه قفل پنهان کنید. بدین منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

از قسمت تنظیمات گزینه Notifications را انتخاب کرده و روی برنامه‌ای که می‌خواهید از صفحه قفل‌تان پنهان شود ضربه بزنید. حالا گزینه Show on Lock Screen را غیرفعال کنید. برای هر برنامه‌ای که می‌خواهید از صفحه قفل پنهان شود، باید این کار را انجام دهید. در حالی‌که گوشی قفل شده است، اطلاعیه‌های برنامه همچنان در سابقه شما و در آگهی‌ها ظاهر می‌شود.

03-6-254x450 چگونه از نمایش برخی اعلانات حساس در آی‌فون جلوگیری کنیم؟

04-4-254x450 چگونه از نمایش برخی اعلانات حساس در آی‌فون جلوگیری کنیم؟

شما می‌توانید از گزینه‌های دیگر در اینجا استفاده کنید تا پیکربندی دقیقا همان جایی‌که اعلان‌های برنامه نمایش داده می‌شود مانند : تاریخ، آگهی‌های پاپ‌آپ و… صورت بگیرد. شما همچنین می‌توانید نمایش اعلان‌ها را به‌طور کامل برای یک برنامه غیرفعال کنید تا حتی زمانی‌که قفل گوشی را باز می‌کنید، اعلانی نمایش داده نشود.

این پیشرفت بزرگ از iOS 10 و قبل از آن اتفاق افتاده است و می‌تواند برای بسیاری از کاربران کاربردی باشد.

6 دیدگاه
 1. Maahdi2000 می گوید

  ااوووو چقدر سخته

 2. اشکان موسوی می گوید

  از ios مسخره تر ندیدم تو عمرم?

 3. Arta20 می گوید

  چقدر مراحل طولانی داره خیلی بی خوده

 4. Asoo می گوید

  مرسی خیلی کمکم کرد

 5. هانیه می گوید

  خیلی اموزش خوبی بود

 6. MahsaMahdavi می گوید

  واقعا لازم بود ممنون

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم