تراشه اپل A11X دارای هشت هسته پردازشی خواهد بود

شهریور امسال بود که اپل تراشه جدید و پرقدرت A11 بیونیک را همراه با آی‌فون X و البته آی‌فون 8 معرفی کرد. کمپانی اپل معمولا نسخه‌ای دیگر از آخرین پردازنده‌های خود را با پسوند X برای آی‌پدهایش طراحی می‌کند. مطابق شایعات جدید، تراشه اپل A11X بهار سال 2018 میلادی معرفی خواهد شد.

مطابق ادعای منابع داخلی این کمپانی، تراشه اپل A11X اولین چیپست هشت هسته‌ای ساخت اپل خواهد بود. قرار است این تراشه توسط یار دیرینه کوپرتینویی‌ها یعنی TSMC و طی پروسه 7 نانومتری تولید شود. انتظار می‌رود هشت هسته پردازشی این مجموعه شامل سه هسته قدرتمند Monsoon و پنج هسته ضعیف‌تر و بهینه شده Mistral باشد. این چیپست در سه ماهه اول سال آینده میلادی، هم‌زمان با عرضه آی‌پد‌ پرو سری 2018 به فروش خواهد رسید.

TSMC مسئولیت ساخت تمام پردازنده‌های اپل را در سال اخیر بر عهده داشته است. دوستی نزدیک و روابط تجاری خوب میان اپل و TSMC را باید علت اصلی این امر دانست که همانند گذشته، اپل وظیفه ساخت چیپست‌های خود را به این تولیدکننده تایوانی محول کرده است. می‌توان ابراز امیدواری کرد که با تولید تراشه اپل A11X مسیر برای تولید تراشه اپل A12 که شهریور سال آینده و با فناوری 7 نانومتری تولید خواهد شد کاملا هموار می‌شود.

6 دیدگاه
 1. مجتبی می گوید

  اپل پیش سامسونگ هیچی نیست…

 2. Mahmood می گوید

  Wow ajab chizi beshe in

 3. اشکان موسوی می گوید

  اپل هرچی هم تولید کنه باز به پرچمدارای سامسونگ نمیرسه

 4. Arta20 می گوید

  اپل فازش چیه…این همه تبلیغ a11کرد فقط تو تست چند ثانیه از سامی زد جلو….خداشفاش بده?

 5. Maahdi2000 می گوید

  تازه داره ۸ هسته ای میزنه؟؟؟؟ از دنیا عقبه این اپل

 6. MahsaMahdavi می گوید

  یعنی انقدری قراره قوی بشه که مثل همین a11معمولی به گرد پای بنچ مارکش هم نمیرسن

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم