رابط کاربری جدید گوگل مپ جستجوها را آسان‌تر می‌کند

رابط کاربری گوگل مپ یا نقشه گوگل به‌روز شده و شاهد آیکون‌های جدیدی در آن هستیم. تغییرات در زمینه رانندگی و حمل‌ونقل اعمال‌ شده، جستجوی نقشه به کاربر اجازه می‌دهد تا بر روی هر قسمت تمرکز کند و اطلاعات مهم برای کاربر دسته‌بندی می‌شود. به‌عنوان‌ مثال شما می‌توانید اطلاعات پمپ‌بنزین‌ها و یا قطارهای شهری را بر روی نقشه دریافت کنید. با انتخاب گزینه موردنظر، اطلاعات دیگر بر روی نقشه باعث آزار شما نمی‌شود و تنها اطلاعات مربوط به بخشی که انتخاب کرده‌اید به نمایش در می‌آید.

علاوه‌بر بهبود جستجو، نقشه رنگی و آیکون‌های گوگل مپ هم‌ تغییر پیدا کرده‌اند که این تغییر به کاربر کمک می‌کند تا مکان موردنظرش را سریع‌تر پیدا کند. اگر زمانی به دنبال نزدیک‌ترین بیمارستان بگردید، با اطلاع از رنگ بیمارستان و آیکون مخصوص آن در گوگل مپ با سرعت بیشتری مکان موردنظر را پیدا می‌کنید. رنگ و آیکون مربوط به کافی‌شاپ‌ها و کافه‌ها، فنجان قهوه نارنجی‌رنگ است، اگر شما هم از آن دسته از افرادی باشید که باید صبحتان را با قهوه آغاز کنید، کافی است این آیکون نارنجی‌رنگ را به خاطر بسپارید.

در ادامه تصویری از آیکون‌های جدید گوگل مپ ارائه‌ شده است که با به خاطر سپردن آن‌ها، جستجویی راحت‌تر در نقشه گوگل خواهید داشت. تصاویری هم از رابط کاربری جدید و رنگ‌های جدید گوگل مپ ارائه‌ شده است. تغییرات جدید در هفته آینده در گوگل مپ و اپلیکیشن‌های مربوط به آن نظیر دستیار گوگل، گوگل ارث، جستجو و اندروید Auto اعمال می‌شود.

نمایش نظرات (4)