استقبال سرد ژاپنی‌ها از کنسول بازی ایکس‌باکس One X

مایکروسافت اخیرا عرضه جدیدترین و درعین حال قوی‌ترین کنسول بازی خود تحت عنوان ایکس‌باکس One X را آغاز کرد. تقاضا برای خرید این کنسول در بسیاری از بازارهای بزرگ جهانی، قابل‌قبول گزارش شد اما به‌نظر می‌رسد که ژاپنی‌ها علاقه‌ چندانی به این دستاورد جدید ردموندی‌ها ندارند. براساس آخرین گزارش‌ها، کنسول ایکس‌باکس One X هفته بدی را در ژاپن پشت سر گذاشت.

مرکز Media Create با بررسی میزان فروش این کنسول در بازار ژاپن عنوان کرد که ایکس‌باکس One X در طی هفته نخست عرضه، عملکرد خوبی را در بازار این کشور از خود نشان نداده و این درحالی است که این کنسول در کشورهای اروپایی با استقبال خیره‌کننده‌ای از سوی خریداران همراه شده است.

در این گزارش آمده که مایکروسافت توانسته تنها ۱۳۴۴ دستگاه ایکس‌باکس One X را در طی هفته آغازین عرضه، به‌فروش برساند و در رده هشتم فروش محصولات سخت افزاری در این بازار قرار گیرد. گفتنی است در اولین هفته عرضه مدل استاندارد ایکس‌باکس One، تنها ۱۲۱ دستگاه به‌فروش رفت که رقم ناامیدکننده‌ای به‌حساب می‌آید.

Xbox-One-X-Lead_Consol_Hrz_Family-640x429 استقبال سرد ژاپنی‌ها از کنسول بازی ایکس‌باکس One X

البته این آماروارقام بدین معنی نیست که ژاپنی‌ها دیگر تمایلی به خرید کنسول‌های بازی ندارند، بلکه برعکس، در هفته نخست عرضه فروش نینتندو سوییچ برابر با ۸۰ هزار و فروش پلی‌استیشن ۴ نیز برابر با ۲۰ هزار و ۲۱ دستگاه عنوان شد. با این‌حال، چنین استقبال سردی از ایکس‌باکس One X چندان هم دور از ذهن نبود چراکه این کنسول هنوز نتوانسته آن‌چنان که بایدوشاید، توجه کاربران ژاپنی را به خود جلب کند. ژاپنی‌ها علاقه زیادی به نینتندو و پلی‌استیشن ۴ دارند و به‌همین دلیل است که این کنسول‌ها بخشی عمده‌ای از بازار این کشور را تحت سلطه خود دارند.

6 دیدگاه
 1. Asoo می گوید

  وقتی ps4به اون خوبی هست دیگه چرا ایکس باکس بخرن

 2. Arta20 می گوید

  دیوونه ان نمیخرن کنسول بازی به این خوبی و با کیفیتی از سونی بهتره

 3. اشکان موسوی می گوید

  فقط نیتندو خیلی عالیه هم جمع جوره میشه همه جا بردش

 4. taha می گوید

  فقط ایکس باکس عشق است

 5. Maahdi2000 می گوید

  معلومه نمیخرن
  واقعا به پای کنسول های سونی نمیرسه

 6. MahsaMahdavi می گوید

  کنسول های مایکرو سافت حرف نداره

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم