عرضه اینترنت با سرعت ۵۰ مگابیت برثانیه به مسافران هواپیمایی امارات

5

هواپیمایی امارات که درحال حاضر به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین خطوط هوایی جهان به‌حساب می‌آید، قصد دارد تا تغییری اساسی را در سرعت وای‌فای داخل هواپیماهای خود ایجاد کند. این شرکت به‌منظور دستیابی به این هدف، با شرکت‌های Inmarsat و Thales وارد همکاری شده تا بتواند سرعت وای‌فای داخل هواپیماهای خود را که در ارتفاع ۴۰ هزار پایی زمین به پرواز درمی‌آیند، به ۵۰ مگابیت برثانیه برساند.

براساس آخرین گزارش‌ها، هواپیمایی امارات قراردادی را با دو شرکت نام‌برده منعقد کرده تا از این طریق بتواند تکنولوژی ماهواره را به داخل هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷X خود آورده و اینترنتی با حداکثر سرعت ۵۰ مگابیت بر ثانیه را در اختیار مسافران قرار دهد. طبق این قرارداد، تا سال ۲۰۲۰ ناوگان بوئینگ ۷۷۷X شرکت هواپیمایی امارات، به ماهواره Global Express Aviation کمپانی Inmarsat مجهز خواهند شد.

emirates-in-flight-wi-fi-speeds-640x296 عرضه اینترنت با سرعت 50 مگابیت برثانیه به مسافران هواپیمایی امارات

گفتنی است به‌زودی ۱۵۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷X به هواپیمایی امارات اضافه خواهند شد و در کنار ۱۶۵ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ این شرکت، وظیفه جابه‌جایی مسافران را برعهده خواهند داشت. قرار است بر روی هر کدام از این هواپیماها، یک آنتن ماهواره‌ای به‌همراه چندین نقطه دسترسی (Access Point) تعبیه شود که با این حساب، قدرت سیگنال یکسانی در تمامی‌ نقاط هواپیما در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت.

این شرکت اعلام کرده که در طی ۵ سال اخیر، بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار برای راه‌اندازی و ارائه اینترنت وای‌فای در هواپیماهای خود هزینه کرده که در یک ماه حدود ۸۰۰ هزار مسافر از سرویس وای‌فای داخلی هواپیماهای این شرکت استفاده می‌کنند. درحال حاضر اینترنت وای‌فای رایگان تنها در اختیار مسافران فرست کلاس و بیزینس کلاس قرار می‌گیرد و به دیگر مسافران، بسته ۲۰ مگابایتی رایگان ارائه می‌شود. البته امکان خرید اینترنت برای آن‌هایی که به حجم دیتای بیشتری نیاز دارند، فراهم شده است.

5 دیدگاه
 1. Asoo می گوید

  واقعا خوش بحالشون

 2. Arta20 می گوید

  کوفتشون بشه???

 3. اشکان موسوی می گوید

  سوار هواپیماهای ایران ک بشی همون یذره نتی هم که داری قطع میشه?

 4. taha می گوید

  اگه تو ایران باشه طرف تو طول سفر یه هارد اکسترنال پر میکنه …ماشالله جنبه ندارن ک?

 5. ahmad می گوید

  بعدشم میگن ایران داره پیشرفت میکنه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم