واکنش اپل به استفاده غیرقانونی از دانشجویان در تولید آی‌ فون X: آن‌ها داوطلبانه کار می‌کنند

6

پس از تحقیقات Financial Times در خصوص استفاده غیرقانونی فاکسکان از ۶ دانشجو که در خط تولید آی‌فون X و برای رساندن به موقع محصولات پیش فروش شده مجبور به انجام ساعات کاری بیشتری شده بودند و انتشار گزارشی در همین خصوص، اپل این موضوع را تایید کرد. این دانشجویان روزانه بیش از ۱۱ ساعت مشغول اسمبل کردن قطعات آی‌فون X بوده‌اند.

در این گزارش آمده که شرکت ادعا کرده است دانشجویان داوطلبانه در شیفت‌های طولانی مدت مانده‌اند، اما نکته جالب آن است که این دانشجویان به عنوان بخشی از کارورزی خود و برای فارغ‌التحصیل شدن مجبور به کار در این کارخانه هستند. این اولین بار نیست که فاکسکان، به عنوان شرکتی که کار اسمبل کردن بسیاری از محصولات شرکت‌های مختلف را علاوه‌بر اپل به عهده دارد، برای کار بیش از کارکنان خود به مدتی بیشتر از قانون کار، متهم شده است. مدیر اجرایی شرکت، Terry Gou، پیش از این و به‌خاطر شکایات بیش از حد در همین مورد کارکنان خود را تهدید کرده بود ربات‌ها را جایگزین آن‌ها خواهد کرد.

foxconn-factory-680x3821-640x359 واکنش اپل به استفاده غیرقانونی از دانشجویان در تولید آی‌ فون X: آن‌ها داوطلبانه کار می‌کنند

یکی از این دانشجویان در گزارش مذکور بیان کرده بود که هر کدام از آن‌ها در شیفت ۱۱ ساعته خود موظف به اسمبل کردن ۱۲۰۰ دروبین گوشی آی‌فون X هستند و ظاهرا هیچ رباتی قادر به انجام این کار نیست. اپل تحقیقات خود در خصوص این گزارش را آغاز کرد و در نهایت اعلام داشت:

ما تایید می‌کنیم که دانشجویان به‌صورت داوطلبانه کار کرده‌اند؛ آن‌ها با رضایت تمام این کار را کرده‌اند و حقوق و مزایای خود را نیز تمام و کمال دریافت نموده‌اند، اما نباید به آن‌ها اجازه داده شود تا ساعات بیشتری را کار کنند.

6 دیدگاه
 1. Zahra می گوید

  چیزی که دانشجوهاشون سرهم کنن بهتر از این در نمیاد دیگ

 2. Ava.love می گوید

  عجب دانشجوهای *** دارنا این همه ساعت کار کردن

 3. Reza.shiri می گوید

  منظورش از غیرقانونی چی بوده مگه اپل خودش راضی نبوده؟؟؟؟!!!!

 4. رضا می گوید

  غیرقانونی کار کردن خوبه حالا شکایت نکرده از دستشون

 5. Maahdi2000 می گوید

  همونه پس کلی ایراد داره واقعا ک

 6. MahsaMahdavi می گوید

  دم اپل گرم به جوونا هم میدون میده

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم