سایت‌های دی‌جی کالا و علی بابا شریک شدند!

5 6

عصر امروز ۱۳ آذر همزمان با کنفرانس D8 در پارک فناوری پردیس، توافقنامه‌ای بین دو شرکت سفرهای علی‌بابا (Alibaba.ir) و شرکت نوین اندیشان سرآوا پارس (سرآوا) امضا شد.

طی این توافق، شرکت سرآوا مبلغ ۲۲میلیون دلار (۹۰میلیارد تومان) در علی‌بابا، در ازای ۲۵درصد از سهام این شرکت، سرمایه‌گذاری کرد. شرکت سرآوا پیش از این نیز اقدام به سرمایه‌گذاری در شرکت دیجی‌کالا کرده بود و مالک ۶۰ درصد از سهام این شرکت است.

طی این توافق، شرکت زورق نیز که سرمایه‌گذار اصلی آن سرآوا است، در راستای توسعه صنعت گردشگری به هلدینگ توشا (توسعه تجربه شایسته سفر)، مالک سایت‌های علی‌بابا و جاباما، بزرگترین هلدینگ گردشگری کشور پیوست و به این ترتیب مالکیت زورق نیز به این هلدینگ داده شد.

این ادغام در راستای توسعه صنعت گردشگری، اشتغال‌زایی بومی و خلق ارزش از طریق هم‌افزایی تجربه کارآفرینان و توان سرمایه‌گذاران صورت گرفته و موجب تقویت روحیه مشترک در زیست بوم کارآفرینی ایران خواهد شد.

به گفته مدیران دو شرکت این ادغام و سرمایه‌گذاری حاصل سرمایه‌گذاری مشترک صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران ( ITDF ) و شرکت نوین اندیشان سرآوا پارس (SARAVA) بوده است.

بر اساس این توافق دو شرکت «علی بابا» ، شرکت «زورق» و شرکت «جاباما» در هلدینگ توسعه تجربه شایسته سفر (توشا) ادغام می‌شوند. ارزش هلدینگ «توشا» پس از این ادغام و سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان( ۹۶.۵ میلیون دلار) تعیین شده است.

همچنین سرمایه‌گذاری سرآوا در راستای دستیابی به اهداف این ادغام، ۹۰ میلیارد تومان(۲۲  میلیون دلار) اعلام شده است.

5 دیدگاه
 1. MoNa می گوید

  پینوندشان مبارک 🙂

 2. Nazanin می گوید

  خوشبحالشون

 3. Mohsen می گوید

  علی بابا چه اسم باحالی داره

 4. Nanchu می گوید

  من فکر کردم علی بابای جهانی هست مالک علی اکسپرس. یه لحظه لحظه خوشحال شدم!
  این علی بابا چه ارتباطی به فروشگاه اینترنتی داره؟
  علی بابای ایران هم بالاخره باید اسمش رو عوض کنه، این اسم الان متعلق به یه هلدینگ غول چینی هست

 5. Ayda می گوید

  دیجیکالا ک شده مرجع قیمت ایران دیگ?

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم