نسخه اندرویدی مرورگر کروم، در آینده‌ای نزدیک از ویدیوهای HDR پشتیبانی خواهد کرد

احتمالا به‌زودی نسخه اندرویدی مرورگر کروم، قابلیت پشتیبانی از ویدیوهای HDR را دریافت می‌کند. این فرضیه با توجه به دو تغییر اخیرا اعمال شده در پروژه Chromium Gerrit که توسط انجمن XDA به آن‌ها اشاره شده است، مطرح‌ می‌شود. اولین تغییر، تخصیص فضای رنگی و متادیتای HDR در مسیر android.media.MediaFormat است و دیگری برای استخراج متادیتای VP9 HDR از محتوای ویدیویی و انتقال آن به کدک رسانه‌ای (MediaCodec)، به‌کار گرفته می‌شود.

gsmarena_001-3 نسخه اندرویدی مرورگر کروم، در آینده‌ای نزدیک از ویدیوهای HDR پشتیبانی خواهد کرد

این بدین معناست که اگر با وب‌سایتی مواجه شوید که امکان پخش ویدیوهای hdr را در اختیارتان قرار دهد، در این صورت، قادر خواهید بود تا این ویدیوها را به درستی در مرورگر کروم پخش کنید. البته برای این کار، به یک گوشی با نمایشگر HDR نیز احتیاج خواهید داشت. در حال حاضر با نگاهی به داده‌های ویدیویی موجود در فضای اینترنت، متوجه خواهید شد که محتوای HDR به‌صورت نسبتا محدودی در این فضا وجود دارد.

بزرگ‌ترین ارائه‌دهندگان محتوای HDR در حال حاضر شامل شرکت‌های نت‌فلیکس، آمازون، هولو، یوتیوب، اپل و گوگل است و کلیه آ‌ن‌ها، دارای اپلیکیشن‌های خاصی جهت استفاده هستند. مدتی طول می‌کشد تا سایر سایت‌ها نیز ویدیوهای خود را در قالب HDR کدگذاری کنند و این موضوع تنها زمانی رخ خواهد داد که نمایشگرهای HDR به تعداد کافی در بازار موجود باشند.

5 دیدگاه
 1. Nazijan می گوید

  کروم حرف نداره

 2. Sahand می گوید

  واایی چقدر عالی میشه..کروم حرف نداره به خدا

 3. Naser می گوید

  این همه برنامه پخش ویدیو داریم چرا حالا کروم استفاده کنیم

 4. احسان می گوید

  هیچ مرورگری امکانات کروم رو نداره

 5. محمد حیدری می گوید

  بهترین مرورگر دنیا

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم