در سال ۲۰۱۷ کاربران اروپایی ماهیانه ۲.۴ گیگابایت دیتا از طریق داده تلفن همراه استفاده کرده‌اند

5 0

اخیرا موسسه گلوبال دیتا پژوهشی درباره مصرف اینترنت کاربران اروپایی انجام داده است. مطابق نتیجه این تحقیقات، کاربران اروپایی در سال ۲۰۱۷ به‌طور متوسط ماهیانه ۲.۴ گیگابایت دیتا از طریق داده تلفن همراه استفاده کرده‌اند.

مصرف-اینترنت-کاربران-اروپایی-450x381 در سال 2017 کاربران اروپایی ماهیانه 2.4 گیگابایت دیتا از طریق داده تلفن همراه استفاده کرده‌اند

در بین تمام اروپاییان، فنلاندی‌ها در شبکه داده هر سیم‌کارت خود به‌طور متوسط ۱۳.۳ گیگابایت دیتا تبادل کرده‌اند. این مقدار بیش از دو برابر میانگین مصرف در کشور اتریش است که متوسط مصرف دیتا از طریق داده تلفن همراه در آن به ۵.۷ گیگابایت می‌رسد. پس از این دو، کشورهای لهستان و روسیه با حجمی معادل ۳.۷ و ۳.۵ گیگابایت در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

اما در مقابل، کاربران کشورهای اوکراین، اسلواکی، جمهوری چک و آلمان کم‌ترین حجم دیتا را از طریق داده تلفن همراه استفاده کردند. میانگین مصرف دیتا از طریق سیم‌کارت در این کشورها کم‌تر از ۱ گیگابایت در هر ماه است. البته باید اشاره کنیم که گسترش نسل سوم شبکه تلفن همراه در کشور اوکراین از سال ۲۰۱۵ آغاز شده و هنوز نسل چهارم شبکه تلفن همراه در این کشور توسعه پیدا نکرده و کاربران این کشور از این فناوری محرومند. در کشورهایی مانند انگلستان و فرانسه، استفاده از کارت‌های M2M مرسوم شده است. همین قضیه باعث شده که اخیرا تبادل دیتا از طریق داده تلفن همراه در این کشورها به کم‌تر از ۳۰۰ مگابایت در ماه برسد.

5 دیدگاه
 1. Nazijan می گوید

  چقدر کم.?

 2. Sahand می گوید

  اروپا همه جا وای فای رایگان هست دیگه نت گوشی میخوان چیکار

 3. Naser می گوید

  خخخخخ چقدر کممم

 4. احسان می گوید

  امار جالبی بود

 5. محمد حیدری می گوید

  همش به وایفای مفتی وصلن دیگه سیم کارت میخوان چیکار

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم