استفاده از باتری تک سلولی L شکل در آی‌فون‌های ۲۰۱۸ با نمایشگر اولد

در گزارشی جدید از موسسه ژاپنی اوراق بهادار Nomura، می‌توانیم انتظار مشاهده جزئیات جدیدی پیرامون گوشی‌های آی‌فون مدل ۲۰۱۸ را داشته باشیم. این مرکز کارگزاری می‌گوید که کمپانی اپل، ۳ نسخه مختلف از گوشی آی‌فون را عرضه خواهد کرد. اولین مدل از یک پنل LCD ونمایشگری لبه‌به‌لبه استفاده می‌کند و به جز دوربین تکی در قسمت پشتی گوشی و استفاده از نمایشگر LCD، از طراحی مشابه با گوشی اپل آی‌فون X بهره می‌برد. دو نسخه باقی‌مانده از گوشی‌های آی‌فون مدل ۲۰۱۸، شامل یک مدل به عنوان دنباله گوشی آی‌فون X با نمایشگر اولد ۵.۸ اینچی و یک فبلت ۶.۵ اینچی با طراحی آی‌فون X است.

lbat استفاده از باتری تک سلولی L شکل در آی‌فون‌های 2018 با نمایشگر اولد

براساس گزارش جدیدی که امروز از سوی مینگ چی‌کو، تحلیلگر ارشد محصولات اپل در موسسه KGI Securities منتشر شده است، هر ۲ مدل آی‌فون با نمایشگر اولد، از یک باتری تک سلولی با شکلی مشابه حرف L استفاده می‌کنند. گوشی اپل آی‌فون X نیز مجهز به ۲ باتری مجزا است که به شکل حرف L در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. این کار برای استفاده بهتر از فضای داخلی گوشی انجام می‌شود.

گزارش موسسه KGI از یک تولیدکننده کره‌ای باتری با نام LGC که اکنون با اپل همکاری دارد نام برده است. براساس گزارشات، کمپانی اپل امیدوار بود که امسال بتواند یک باتری تک سلولی با شکلی L مانند را به‌کار بگیرد؛ اما این تکنولوژی برای بهره‌برداری در سال ۲۰۱۷ آماده نشده بود.

در حالی‌که ظرفیت ۲ باتری موجود در گوشی آی‌فون X به ۲۷۱۶ میلی‌آمپر می‌رسد، براساس گزارشی که موسسه KGI به مشتریان ارسال کرده است، نسل بعدی این گوشی در سال آینده می‌تواند مجهز به سلولی با ظرفیت ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی‌آمپر باشد. مدل شایعه شده ۶.۵ اینچی از یک باتری ۳۳۰۰ تا ۳۴۰۰ میلی‌آمپری قدرت می‌گیرد.

مدل مجهز به LCD که گفته می‌شود نمایشگری ۶.۱ اینچی دارد، از یک باتری مربعی شکل با ظرفیت ۲۸۵۰ الی ۲۹۵۰ میلی‌آمپری استفاده خواهد کرد. این موضوع به اپل امکان خواهد داد تا هزینه‌های تولید این مدل خاص را در حد پایین حفظ نماید. همچنین اپل از یک قاب فلزی در این دستگاه استفاده می‌کند که به کمپانی اجازه می‌دهد تا آن‌را در محدوده قیمتی پایین‌تر ۶۵۰ تا ۹۰۰ دلار به فروش برساند. این موضوع باعث می‌شود که گوشی مجهز به نمایشگر LCD، ارزان‌ترین نمونه از ۳ مدل گوشی آی‌فونی باشد که انتظار می‌رود برای سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شوند.

5 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  رو ایفون ایکس هم همینا به کار رفته دیگه فرقش چیه

 2. Ahmadreza020 می گوید

  خیلی فکر خوبی کرده برای باطری دیگه ایمنی باطری رفته بالا احتمال ترکیدنش کمتر شده

 3. Saba.love می گوید

  سامسونگ اگه باطری جدیدشو به مرحله تولید برسونه واقعا عالی میشه روی ایفون کم میکنه

 4. Sina.so می گوید

  شاید جدیداش بهتر بشن ایفون ایکس ک اصلا جالب نبوود

 5. AliMansori می گوید

  اولدم که بقیه براش میزنن خودش عرضه نداره

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم