گزارش تامین‌کنندگان قطعات گوشی آی‌فون X از کاهش میزان سفارشات حکایت دارد

4

تحلیل‌گران گزارشی از رشد بالای فروش گوشی آی‌فون X ارائه کرده‌اند؛ اما این گزارش با گزارشات منتشر شده از سوی منابع مختلف نزدیک به زنجیره تامین قطعات در تناقض است. کمبود قطعات که ناشی از دشواری‌های فرآیند تولید بوده، فشاری بیش از حد بر فرآیند عرضه محصول وارد کرد و باعث شد که بازه زمانی فروش، سریعا و طی ۴ الی ۵ هفته به پایان برسد. در ادامه، بازده تولید بهبود یافت و زمان انتظار برای دریافت سفارش به ۱ الی ۲ هفته کاهش پیدا کرد. اما اکنون از میزان تقاضای شدید اولیه کاسته شده و به‌نظر می‌رسد که نرخ تقاضا نسبت به پیش‌بینی‌ها کم‌تر شده است.

Daily-sun_iPhone_X_facial_recognition_picture گزارش تامین‌کنندگان قطعات گوشی آی‌فون X از کاهش میزان سفارشات حکایت دارد

با توجه به این‌که درخواست برای اجزای کلیدی به اندازه‌ پیش‌بینی‌ها رشد نکرده است، منابع در مورد احتمال کاهش میزان هدف‌گذاری شده برای فروش گوشی آی‌فون X توسط اپل در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۸ نگران هستند. منابع اشاره کرده‌اند که میزان سفارشات قطعات گوشی آی‌فون X از جانب اپل و در ماه نوامبر، در حدود ۳۰ درصد کم‌تر از پیش‌بینی قبلی بوده است.

درآمد کسب شده از سوی تامین‌کنندگان قطعات در مقایسه با ماه‌های گذشته ثابت مانده و یا حتی کاهش پیدا کرده است و انتظار می‌رود که همه چیز بدتر شود.

پیش‌بینی‌ها این بوده که میزان فروش در ماه‌های ژانویه و فوریه در سطح ماه نوامبر خواهد بود؛ اما در ماه مارس، کاهش شدیدی را تجربه می‌کند. پیش‌بینی‌های مربوط به ۳ ماهه اول، از افت ۳۰ درصدی فروش در مقایسه با ۳ ماهه جاری حکایت دارند.

گمانه‌زنی‌ها حاکی از این هستند که مشتریان منتظر مدل‌هایی از گوشی آی‌فون با طراحی مشابه آی‌فون X و قیمت‌هایی مقرون‌ به‌صرفه‌تر هستند. (براساس برخی شایعات، این مسئله در سال آینده تحقق خواهد یافت)

4 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  یه عرضه زدن قطعات گوشیش هم نداره اپل

 2. Ahmadreza020 می گوید

  ایفون دوزار به درد نمیخوره …نوت ۸ خیلی سر تر از ایفونه

 3. Sina.so می گوید

  ایفون اگه ios نبود اشغال ترین گوشی بازار میشد

 4. AliMansori می گوید

  انقدر که گوشیه چرتیه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم