اسنپدراگون ۸۴۵ برای استفاده واقعیت ترکیبی توسط کوالکام بهینه‌سازی می‌شود

اسنپدراگون ۸۴۵ که اخیرا توسط کوالکام معرفی شده، تنها وظیفه تامین قدرت گوشی‌های پرچم‌دار سال آینده را برعهده نخواهد داشت. این چیپست دارای قابلیت‌هایی بوده که آن را برای استفاده در دستگاه‌های واقعیت ترکیبی مناسب می‌کند. پردازنده گرافیکی آدرنو ۶۳۰ از قابلیت تشخیص برخورد با دیوار برخوردار بوده که در هنگام استفاده از واقعیت مجازی بسیار مهم است. علاوه‌بر موارد ذکر شده، این پردازنده جدید نسبت به اسنپدراگون ۸۳۵، ۳۰ درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند. اسنپدراگون ۸۴۵ از نسل سوم پلتفرم هوش مصنوعی کوالکام بهره می‌برد که قادر به شناسایی صحنه‌ها و اشیا در هنگام حرکت است.

کوالکام اعلام کرده که در حال همکاری با NetEase بوده تا این تراشه جدید را برای کار با موتور بازی‌سازی Messiah بهینه کند. از این موتور برای ساخت بازی‌های موبایل استفاده می‌شود. این توسعه‌دهنده اعلام کرده که همکاری با کوالکام باعث خواهد شد کاربران تجربه بهتری از انجام بازی داشته باشند.

qualcomm-1 اسنپدراگون 845 برای استفاده واقعیت ترکیبی توسط کوالکام بهینه‌سازی می‌شود

هم‌اکنون دو شرکت کوالکام و نتفلیکس قادر به استفاده از گرافیک Khronos Vulkan برای کاهش بارهای محاسباتی GPU و اضافه شدن آن به پردازنده اصلی هستند. در نتیجه این امر، فشار بر روی پردازنده گرافیکی کم شده و مصرف انرژی و همچنین امکان افزایش دمای آن کاهش می‌یابد.

NetEase از SDK واقعیت مجازی کوالکام برای توسعه اولین بازی واقعیت مجازی خود بهره می‌برد که قادر به کار با تکنولوژی اسنپدراگون شرکت کوالکام است. این بازی که Twilight Pioneers نام دارد، برای عرضه در سال ۲۰۱۸ همراه با پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ درنظر گرفته شده است.

5 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  خیلی بهترشده ۳۰ درصد مصرف انرژی پایین تر

 2. Ahmadreza020 می گوید

  منتظر اینم ببینم کی تست میشه وگوشی موبایل با این مشخصات بخرم

 3. Saba.love می گوید

  عجب پردازنده ایه

 4. AliMansori می گوید

  چه چیز شاخی بشه

  1. MoNa می گوید

   مثل قبلیاش هنگ میکنه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم