afrak

چگونه تمام لایه‌ها را در فتوشاپ پنهان کنیم؟

فتوشاپ که یکی از برنامه‌های محبوب در زمینه ویرایش حرفه‌ای تصاویر است، قابلیت‌های فراوانی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در این مطلب می‌خواهیم نحوه پنهان کردن لایه‌ها در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم. همراه ما باشید.

لایه‌ها در واقع اجزای جداپذیر در فایل فتوشاپی ما هستند و با کنار هم قرار گرفتن، یک مجموعه کامل تصویر قابل ویرایش یا همان PSD را تشکیل می‌دهند. اما گاهی اوقات زیاد بودن تعداد این‌ لایه‌ها در یک فایل، باعث سردرگرمی کاربر شده و بدین شکل مشکلات متعددی را ایجاد خواهد کرد. از طرفی برای پنهان کردن لایه‌ها باید به‌صورت تکی اقدام کنید و این کار مخصوصا زمانی که تعداد لایه‌ها زیاد باشد، بسیار زمان‌بر خواهد بود.

اما فتوشاپ برای این موضوع راه‌حلی داشته تا به‌راحتی همه لایه‌ها را Select All و سپس پنهان نمایید. برای این کار در برنامه فتوشاپ به باکس Layers رفته و با نگه داشتن کلید Ctrl، لایه‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید. دقت کنید اگر می‌خواهید همه لایه‌ها یک‌دفعه انتخاب شوند، همان‌طور که دکمه کنترل را نگه‌ داشته‌اید، اولین لایه را انتخاب کرده و سپس به آخرین لایه موجود بروید و بر روی آن کلیک کنید. در این حالت همه لایه‌ها انتخاب خواهند شد.

بعد از انتخاب شدن لایه‌ها به نوار Layer رفته و گزینه Hide Layers را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، لایه‌های انتخابی‌تان پنهان می‌شوند و قابل مشاهده نخواهند بود.

در صورتی که می‌خواهید لایه‌های پنهان شده را بار دیگر قابل مشاهده باشند، از طریق همان نوار Layer، گزینه Show Layers را انتخاب نمایید.

نمایش نظرات (4)
تسکو