افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت در سال ۲۰۱۷

اینترنتی که هم‌اکنون از آن استفاده می‌کنیم مسیری طولانی را پشت سر گذاشته است. جایی‌که ابتدا با Dial-up به اینترنت وصل می‌شدیم و اگر از تلفن استفاده می‌کردیم ارتباط با اینترنت قطع می‌شد. امروزه دیگر خبری از این مشکلات نبوده و خوشبختانه سرعت اینترنت نیز هر روز در حال افزایش است. مطابق گزارشات جدید، سرعت اینترنت در سال ۲۰۱۷ با رشدی ۳۰ درصدی روبه‌رو بوده است.

سرعت-اینترنت-Copy افزایش 30 درصدی سرعت اینترنت در سال 2017

طبق گزارشی که Speedtest.net منتشر کرده، مطابق اطلاعات جمع‌آوری شده از کاربران در سال ۲۰۱۷ مشخص شده که سرعت اینترنت در این سال ۳۰ درصد افزایش یافته است. مطابق یافته‌های این منبع، میانگین سرعت دانلود بر مبنای پهنای باند به ۴۰ مگابیت بر ثانیه افزایش یافته؛ در حالی‌که سرعت اینترنت شبکه‌های موبایلی با افزایشی که داشته به رقم ۲۰ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

یافته‌های اسپیدتست نشان می‌دهد که در حال حاضر کشور سنگاپور بیش‌ترین سرعت دانلود بر مبنای پهنای باند را با رقم ۱۵۳.۸۵ مگابیت بر ثانیه در اختیار دارد. ایسلند با ۱۴۷.۵۱، هنگ‌کنگ با ۱۳۳.۹۴ و کره‌جنوبی با ۱۲۷.۴۵ مگابیت بر ثانیه پشت سر سنگاپور قرار دارند. جالب است بدانید ایالات متحده با میانگین سرعت ۷۵.۹۴ مگابیت بر ثانیه در کنار لیتوانی جایگاه یازدهم جهان را تصاحب کرده است.

mobile-internet-standards-3g-4g-hspa-evdo-cdma-indiantelecomnews افزایش 30 درصدی سرعت اینترنت در سال 2017

در بخش بررسی سرعت دانلود شبکه‌های موبایل نیز نروژ با میانگین سرعت ۶۲.۶۶ مگابیت بر ثانیه در جایگاه نخست قرار دارد. پس از آن، هلند با رقم ۵۳.۰۱، ایسلند با ۵۲.۷۸ و سنگاپور با ۵۱.۵۵ مگابیت بر ثانیه در رده دوم تا چهارم قرار دارند. اسپیدتست با اشاره به ایالات متحده اعلام کرده که این کشور با میانگین سرعت اینترنت موبایل ۲۶.۳۲ مگابیت بر ثانیه در رتبه ۴۴ جهان قرار دارد که البته با توجه به جایگاه ۴۷‌امی این کشور در سال گذشته، پیشرفت آن را نشان می‌دهد.

6 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  ایران ک گرون تر و بدتر شده سرعت ها

 2. Ahmadreza020 می گوید

  نهایت سرعت دانلود همرا اول ۵ مگ …هرجای دنیا بگی میخندن ب ادم

 3. Saba.love می گوید

  علم داره روز ب روز پیشرفت میکنه بایدم سرعت نت بره بالاتر و بهتر بشه

 4. Sina.so می گوید

  ما که هیچی حس نکردیم از این تغییر سرعت

 5. AliMansori می گوید

  تو ایران بدتر میشه جای بهتر شدن

  1. MoNa می گوید

   اره واقعا هیچ فرقی نکرده

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم